Setari Cookie-uri

ajutorrrr

uitatzi ce am patzit:(( acu o luna si ceva am facut dragoste cu prietenul meu si i sa rupt prezervativul...a 2 zi am luat pastila pt a 2 zi dar in a 3 zi am facuto din nou si i sa rupt iarasi:| dupa 6 zile mia venit o sangerare care a durat 2 zile...acu o sapt si ceva am fost la padure cu corturile si miam facut si un test de sarcina care a iesit ok...acum mia venit ciclul dar a durat exact 3 zile:| dar a curs si mucoasa....oare sunt insarcinata? ce sanse sunt? va rog ajutatzima

Postat pe 8 August 2008 19:06
un test de sarcina e elocvent cam la o saptamana de cand trebuia sa ti vina ciclul.. eu zic ca totusi nu ar trebui sa fie probleme, mai ales ca ai luat si pastila de dupa.
airi
Postat pe 8 August 2008 19:14
sangerarea aia a fost provocata de postinor..dar eu zic sa schimbati marca de prezervative, daca tot se rup asa des ca postinor poti sa iei maxim o data la 6 luni..asa ca...
airi
Postat pe 8 August 2008 19:16
Cel mai bine ar fii sa mergi la un ginecolog.Dar scurgerea aceea de sange se numeste spotting si apare de mult ori din cauza pastilei-sunt doxa deja in domeniu.Pastila de a doua zi iti da peste cap oricum tot sistemul hormonal.Pt linistea ta du-te la un ginecolog.Nu cred ca e foarte grav totusi.
Tine-ma la curent,ca ma intereseaza si pe mine...
P.S.Luati Durex data viitoare ca sunt mai bune
sweetpink
Postat pe 8 August 2008 19:17
da...dar care e riscul sa fiu insarcinata? ;-ss mie foarte frica

Postat pe 8 August 2008 20:45
mare. Mergi la farmacie si ia un test de sarcina. Dupa aceea te gandesti ce vrei sa faci.
amme22
Postat pe 8 August 2008 20:59
[quote name=\'daiana11223\' date=\'2008-08-08 19:06:51\']uitatzi ce am patzit:(( acu o luna si ceva am facut dragoste cu prietenul meu si i sa rupt prezervativul...a 2 zi am luat pastila pt a 2 zi dar in a 3 zi am facuto din nou si i sa rupt iarasi:| dupa 6 zile mia venit o sangerare care a durat 2 zile...acu o sapt si ceva am fost la padure cu corturile si miam facut si un test de sarcina care a iesit ok...acum mia venit ciclul dar a durat exact 3 zile:| dar a curs si mucoasa....oare sunt insarcinata? ce sanse sunt? va rog ajutatzima [/quote]

Du-te la ginecolog si clarifica situtia. Discuta pentru viitor si despre alte metode de protejare.

Binenînteles ca poti fi însarcinata.

Altfel nu-ti bate joc de sanatate cu tablete care întradevar iti deregleaza hormonii.

Daca tie ti sa rupt prezervativul de trei ori,ma întreb daca tu sau el stiti sa folositi un prezervativ.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 August 2008 21:22
eu stiu ca efectul pastilei e mai mare...ma rog nu cred ca e vreo problema nu ai cum sa fi insarcinata dar cel mai bine e sa-ti mai faci un test daca cumva iti intarzie ciclul...apropo a trecut ceva timp...ce rezultat ai avut...sper ca unul ok...poop
diana_md
Postat pe 16 Noiembrie 2008 01:49
am luat si eu odata pastila de a 2-a zi si mi-am dereglat menstruatia. eu zic ca "fazele alea" au fst provocate de pastila.dar ca sa fi sigura mai fa un test de sarcina...neaparat
lore_grl
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:41
a ramas prezervativul in tine???
dulcyka
Postat pe 1 Octombrie 2009 12:59
De la: , la data 2008-08-08 19:06:51uitatzi ce am patzit:(( acu o luna si ceva am facut dragoste cu prietenul meu si i sa rupt prezervativul...a 2 zi am luat pastila pt a 2 zi dar in a 3 zi am facuto din nou si i sa rupt iarasi:| dupa 6 zile mia venit o sangerare care a durat 2 zile...acu o sapt si ceva am fost la padure cu corturile si miam facut si un test de sarcina care a iesit ok...acum mia venit ciclul dar a durat exact 3 zile:| dar a curs si mucoasa....oare sunt insarcinata? ce sanse sunt? va rog ajutatzima

Ori iti faci test de sarcina ori te duci la ginecolog si vezi daca esti sau nu insarcinata. Un astfel de raspuns n-ai sa-l primesti pe un forum
simonycik
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:42
ca sa fi suta la suta sigura mergi la ginecolog ii spui toata povestioara la fel ca noua.... el va sti sa-ti explice si ce e cu sangerarile respective
AlexandraDAlly
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu am facut-o de 2 ani ... 116 De la: roxana_marius 29 Iunie 2009 03:39
SEX 22 De la: kudika023770 18 Mai 2009 18:41
sex...in masina sau oriunde in afara dormitorului!! 214 De la: Limbu 12 Decembrie 2009 02:41
intrebare pt baieti ,barbati sau fete 10 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:02
Marimea conteaza?Care sunt avantajele pentru baieti si fete? 20 De la: dandanaua_reloaded 10 Septembrie 2009 20:52