Setari Cookie-uri

Tocurile sunt accesorii..grele :)) ???

De ce am impresia ca atunci cand ies pe tocuri, toata lumea se uita la mine...Ba mai rau..simt cum mi se ingreuneaza piciaorele..dupa doar 20 de pasi, drumul devine anevoios....din ce in ce mai multe priviri indreptate spre mine.....Mi se apre mie sau e chair obligatori sa porti tocuri numai daca esti cu masina personala/taxi. Voi fetelor ce parere aveti? OAre doar mie mi se pare ca tocurile sunt niste 'accesorii'( in gluma zis, caci insusi pantoful este accesoriul) pretentioase? In acest caz deabia astept sa vina toamna tarziu..sa pot purta tocuri si sa se intunece mai repede..macar sa nu mai iasa la iveala crecii sexy care tropaie pe stardutele pline de gropite ale bucurestiului. Sunt singura care are impresia asta? :D
alinuta2
Postat pe 13 August 2008 17:15
Eu nu am inteles de ce trebuie sa astepti toamna ca sa poti purta tocuri..

Postat pe 13 August 2008 17:16
hahahaha...esti criminala
Eu personal port tocuri inca din perioada liceului, cand dezvoltasem un complex din cauza inaltimii (pe atunci aveam aprox 165 cm) si in timp am devenit oarecum dependenta de ele...Eu nu ma simt bine daca nu port tocurile, am o senzatie de "scufundare", in plus, ma simt mult mai feminina intr-o rochita usoara si pe tocuri decat in orice alta tinuta. Reversul medaliei in cazul utilizarii zilnice a tocurilor il reprezinta problemele cu spatele, monturile si varicele care am inteles ca apar in timp. Eu nu am probl deocamdata, iar cand/ daca o sa se iveasca, nush ce o sa fac...probabil trec la platforme
Pana una alta, eu iti recomand sa porti ceva in care sa te simti bine, pana la urma o femeie nu se face placuta doar prin 10 cm in plus, ci prin atitudine si senzualitate! Mai bine in tenesi si zambitoare si plina de energie, decat cu tocuri cui, cu ditamai grimasa pe fata si prost dispusa.
shadowgirl
Postat pe 13 August 2008 21:06
:))).. Era o mica gluma la faza cu 'toamna' pentru ca se intuneca mai devreme si daca ies in oras seara pot sa tropai si nu mi se vede fata , adicaa, pot sa tropai in mister..mister total=))) :*
alinuta2
Postat pe 14 August 2008 19:55
eu am 1,74 shi port tocuri... cred k inaltzimea e irelevanta. tocul bine ales face piciorul mai frumos, de fapt silueta in general... tocurile st sepsy! asha k...TRAIASKA INKALTZAMINTEA CU TOC!!!
ankutzikaa
Postat pe 14 August 2008 20:07
Si mie imi plac.. dar trebuie sa recunoastem ca strazile din romania sunt greu de strabatut cu tocuri.. eu purtam mult tocuri in anii trecuti si acum am niste dureri de spate cumplite, uneori.. nu o fi in intregime vina lor dar sigur isi atribuie o mare parte..
vara nu port tocuri decat seara, daca ies.. nu suport caldura asta si eu facand ,,sport,, pe tocuri..
ziua mai accept platformele, mi se par mai potrivite pt canicula
oricum.. am ajuns de mult timp la concluzia ca si incaltamintea cu talpa joasa, daca e bine aleasa, poate fi deosebit de sexi si atragatoare..
atitudinea face totul

Postat pe 14 August 2008 22:09
important este sa te simti tu bine.poarta ceea ce iti face placere si te face sa te simti bine.nu e obligatoriu sa porti tocuri daca nu iti plac.atitudinea conteaza!!!!!
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:22
helou...! eu am 1.80 si chiar imi face placere sa port tocuri numai k nu prea ma avantajeaza pe mn mai ales dak mai sunt si inalta...
iszutza
Postat pe 2 Mai 2009 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unghi 9 De la: adina_black 19 Octombrie 2009 21:06
NEDD SOME HELP!!! 7 De la: _dulcik_ 17 Iulie 2009 08:40
Catre, Site Kudika.. 4 De la: kudika193702 10 Iunie 2010 09:05
De ce uneori asteptam prea multe d l o pers?dc o pers da sperante alteia stiind k nu este posibil nimic...dc azi iti spune te iubesc sh maine k nu t mai iubeste k i-a treqt..:( 8 De la: anastasia_m 13 Mai 2010 19:14
intrebari 2 De la: bestiutza_relouded 17 Aprilie 2009 08:56