Setari Cookie-uri

14 ani pot fi o problema???

Am 42 si el 28. Am inceput relatia "in joaca", dar foarte repede ne-am trezit amandoi in fata unor probleme nu chiar simple. Ne iubim mult dar intrebarile in jurul nostru sunt multe, cat despre parinti.... asteapta doar sa "ne treaca" mai repede. Eu stiu doar ca abia astept seara sa adorm in bratele lui si dimineata sa deschid ochii langa el.
veronica26ro
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:49
Banuiesc ca nu diferenta va fi o probleme ci prejutecatile cu care te vei intalni si de care îti faci griji, chiar si in acest moment.
Depinde de personalitatea si iubirea voastra cum o sa abordati problemele din drum.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:59
din pacate varsta e o problema... tu imbatranesti.. nu mai ai acelasi fizic...e foarte posibil sa te inlocuiasca apoi cu o femeie mai tanara..se stie ca barbatii prefera femeile mature la un moment dat al vietii lor dar le si trece...
stressul
Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:49
O, draga mea, cat de mult te invidiez si-n acelasi timp cat te compatimesc. Fii fericita acum si gusta-ti fericirea cu toata puterea ta, dar fara sa-ti pierzi pesonalitatea. Sunt convinsa ca el de asta s-a indragostit in primul rand si nu pentru cum arati fizic, Si cand te va parasi, sa nu crezi cumva ca va fi din cauza varstei ci pentru ca asa se intimpla uneori, ca barbatii sa paraseasca femeile. Tot asa de bine se poate sa ramaneti impreuna si eu, personal, nu cred in prejudecati si nu-mi pasa de ele. Nu e greu de luptat cu ele si daca ti se pare greu, atunci nu va iubiti destul...
nefer
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:18
De la: stressul, la data 2008-11-11 11:49:36din pacate varsta e o problema... tu imbatranesti.. nu mai ai acelasi fizic...e foarte posibil sa te inlocuiasca apoi cu o femeie mai tanara..se stie ca barbatii prefera femeile mature la un moment dat al vietii lor dar le si trece...
adevarat
playboy
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:27
hai sa fim seriosi...tu o sa ajungi la 50, el o sa aiba 36...crezi ca o sa te mai placa ?

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:33
De la: veronica26ro, la data 2008-11-11 09:49:31Am 42 si el 28. Am inceput relatia "in joaca", dar foarte repede ne-am trezit amandoi in fata unor probleme nu chiar simple. Ne iubim mult dar intrebarile in jurul nostru sunt multe, cat despre parinti.... asteapta doar sa "ne treaca" mai repede. Eu stiu doar ca abia astept seara sa adorm in bratele lui si dimineata sa deschid ochii langa el.

TRAIESTE CLIPA SI....ATAT!!!
ana_lili36
Postat pe 25 Noiembrie 2008 23:12
eu ma intreb daca rolurile ar fi fost inversate....ar fi fost o problema pt tine mai tarziu?!
coffeeta
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:48
"Georgia99 :hai sa fim seriosi...tu o sa ajungi la 50, el o sa aiba 36...crezi ca o sa te mai placa ?"


Sau hai sa fim si mai seriosi.....daca doamna va arata la 50 de ani , cel putin ca mama lui Enrique Iglesias(care are 57 acuma !!!http://girllife.ro/mama-lui-enrique-iglesias-709.html - aici aveti pozele) sincer, nu cred ca ar da-o pentru nicio pipitza mai tinerica si frageda . In chestiuni de genul acesteia eu zic ca cel mai bine e sa aleaga sa traiasca asa cum isi doresc ei, fara sa se lase influentati de prognosticuri pozitive sau negative. E atat de simplu sa te uiti doar putin in jur sa vezi atatea cupluri atipice, sa le zic asa, care functioneaza impotriva tuturor ipotezelor sau previziunilor unora sau altora. Chiar azi am citit un articol in "Tango" despre un OM adevarat, pe care-l admir , Sergiu Nicolaescu , si am fost surprinsa sa aflu ca sotia lui este cu 46 de ani mai tanara.....si se iubesc.Oare ar putea sa nu-l iubeasca??? la aceasta intrebare va las sa raspundeti voi
mussika
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:50
Draga mea,
Am un exemplu: Demi Moore si Ashton Kutcher.
I-adevarat ca Demi are cam 25 de operatii estetice si arata de 32...
Bucura-te si nu face tu cei 14 ani sa fie o problema. Cam asta...

Daca ne intrebi daca o sa tina... Nu stim. Nimeni nu stie. Nimeni nu stie nici daca diferenta e de 2 ani. Nimeni nu stie nici daca diferenta nu exista. Nimeni nu stie nimic, niciodata. Ar fi simplu sa existe o formula castigatoare. Da' nu e. Repet, bucura-te!
Atat!
Dor_a
Postat pe 4 Decembrie 2008 10:06

ce importanta are diferenta de varsta?
daca voi va simtiti bine, keep going
lasatii pe ceilalti sa barfeasca ( in cazul in care nu va deranjeaza )
viata este frumoasa si merita traita

parerea mea, evident
_fantoma_
Postat pe 4 Decembrie 2008 10:33
sau mai bine zis, ACUM nu e o problema. Mai tarziu s-ar putea sa fie, daca nu reusiti sa gasiti si alte punti de legatura intre voi, cele care, pe langa iubire leaga 2 oameni, adica, copii, amintiri, plecari, de ce nu?, ceva facut concret impreuna, o afacere, o casa, etc, stiu eu?... atunci se stabileste si se consolideaa o lagatura care functioneaza ca si o casatorie, ceva care este greu de desfacut, greu de spart. Daca nu poti copii, adoptati sau gaseste o formula prin care sa faceti ceva impreuna. Adica...IMPREUNA, daca intelegi..
nefer
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:19
Eu, am 19 ani si e o diferenta de 6 ani intre mine si prietenul meu si tot cred ca e mult.El deja isi doreste altceva, vrea o familie, stabilitate; el e deja trecut prin viata, pe cand noi, care stam cu barbati mai maturi, ne privam de acest lucru si nu apucam sa ne traim adolescenta cum ar trebui, mai ales daca relatia in care esti implicata e de lunga durata.
E perfect sa cunosti un tip matur care sa te invete toate "picanteriile" legate de sex, mai ales daca dupa aia le poti aplica pe altcineva , dar in timp, ce iubeai la inceput,ajunge sa te enerveze la culme.Nu zic ca sunt impotriva acestei relatii, dar in momentul in care nu mai ai nimic de castigat din ea, sau iti incalca ideile despre viata, renunta.
Asta ti-o zice una mai batrana care nu poate sa renunte.
andrreya
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:01
De aproape 30 de ani cunosc o familie, in care ea este cu 14 ani mai mare decat el. Au trait si traiesc frumos, nu le-a pasat de prejudecatile celor din jur, s-au inteles minunat chiar daca ea este mai autoritara si cu gura mare. Imi aduc aminte ca acum vreo 15 ani el declara despre ea :"Ce sa-i fac daca are gura rea, e buna de c-r". Acum respectiva are 73 de ani si el 59 si casatoria dintre ei a functionat si inca mai functioneaza, deci daca iubesti cu adevarat diferenta de varsta chiar nu are importanta decat pt cei din jur nu si pt tine.
mariana_streche
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:22
Vedeti-va de viata! Vezi raduleasca cu dani, isi vad de treaba lor! Cainii latra, caravana trece! Cat da Dumnezeu, atata va tine relatia! Asta e valabil pentru orice diferenta de varsta!
anaise
Postat pe 1 Ianuarie 2009 16:11
Diferenta de virsta poate acum nu se face vazuta dar mai apoi poate treptat sa isi spuna cuvintul..dar acest lukru depinde de relatia pe care o aveti el are un atu adica tineretea si tot el v'a privi kum treptat tu imbatrinesti si nush daca rezista ....insa daca dragostea e adevarata si atit de mare poate rezista de ce nu?desi daca sincer nu prea cred..
aleera
Postat pe 11 Ianuarie 2009 06:38
dragostea la inceput e cu fluturasi in stomac mai tarziu cu viermi
Calypso23
Postat pe 18 Ianuarie 2009 03:05
Vreau sa va spun din propria experienta ca daca nu iubesti nu ajungu nicaieri.
Si daca iubesti la inceput ,poate sa fie si de o seama cu tine ,in timp sentimentele se duc ....
Dar sa fie partenerul(femeie sau barbat) mai mare,mai inbatrineste,se mai zbirceste pielea etc
La 42 de ani femeia poate arata bine dar in timp.....
Eu m-am insurat la 24 de ani cu o tipa care avea 42, 18 ani diferenta.
Am convietuit 10 ani impreuna si apoi divortul.
Casatoria a fost de interes de ambele parti:
Ea nu mai fusese maritata,si vroia unu tinar ca la batrinete sa aiba cine o ingriji.
Eu aveam interesul banului si a traiului bun.
Nu am intrebati cita gelozie avea in ea si era normal cind eu eram in floarea virstei ea se ofilea.
Asa ca din experienta spun ca sunt cazui de 1/1000 ca sa reziste un cuplu cu diferente mari de virsta.
Nu se poate convietuii mult pentru ca e diferenta de generatie etc
Eu, tinar fiind, aveam energie in mine sa merg la disco etc pe cind ea vroia sa se culce devreme si alte exemple pot continua.
Asa ca nu recomand nimanui sa se ancoreze intr-o astfel de relatie .
marianil
Postat pe 18 Ianuarie 2009 08:33
De la: ions, la data 2009-01-18 08:33:37Vreau sa va spun din propria experienta ca daca nu iubesti nu ajungu nicaieri.
Si daca iubesti la inceput ,poate sa fie si de o seama cu tine ,in timp sentimentele se duc ....
Dar sa fie partenerul(femeie sau barbat) mai mare,mai inbatrineste,se mai zbirceste pielea etc
La 42 de ani femeia poate arata bine dar in timp.....
Eu m-am insurat la 24 de ani cu o tipa care avea 42, 18 ani diferenta.
Am convietuit 10 ani impreuna si apoi divortul.
Casatoria a fost de interes de ambele parti:
Ea nu mai fusese maritata,si vroia unu tinar ca la batrinete sa aiba cine o ingriji.
Eu aveam interesul banului si a traiului bun.
Nu am intrebati cita gelozie avea in ea si era normal cind eu eram in floarea virstei ea se ofilea.
Asa ca din experienta spun ca sunt cazui de 1/1000 ca sa reziste un cuplu cu diferente mari de virsta.
Nu se poate convietuii mult pentru ca e diferenta de generatie etc
Eu, tinar fiind, aveam energie in mine sa merg la disco etc pe cind ea vroia sa se culce devreme si alte exemple pot continua.
Asa ca nu recomand nimanui sa se ancoreze intr-o astfel de relatie .
DOAMNE DUMNEZEULE!CUM AI REUSIT SA TE INSORI ASA SI PE DEASUPRA SA STAI SI 10 ANI CU EA?CONTAU BANII ATAT DE MULT?SCUZE CA INTRU ASA PESTE TINE CU INTREBARILE,DAR E CEVA CE NU POT INTELEGE.EU NU AS STA LANGA UN BARBAT PT BANI NICI MACAR O LUNA,DARAMITE 10 ANI!
dana_mv
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:42
Daca este GIGOLO!
Nu ai auzit de materialismul la barbati?!! Vaiiiiii....nu pot sa cred ca nu ai auzit asa ceva!?
Tipul ii lua banii "babei"si se ducea cu altele mai tinere!
Naspa rau..de tine baiatu'le!
Nu pot suferii acesti barbati!...sau "fetite"?!
ella_688_2008
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:52
Eu zic sa fii constienta ca la un moment dat or sa se vada niste diferente intre voi...de mentalitate, de oiceiuri etc....dar daca intr-adevar va iubiti si vreti sa mearga, cred ca veti putea trece peste...intre mine si iubitul meu sunt 18 ani diferenta...el e mai mare......am intampinat nu multe, ci foarte multe greutati si comentarii de genul :"nu va potriviti", "nu e bun pt tine pt ca e mai mare", sau "el vrea doar sa te foloseasca" si multe si multe altele...si uite ca suntem impreuna de peste un an, ne iubim, totul e foarte ok...cu problemele zilnice si atat...am avut amandoi taria sa trecem peste prejudecati si sa ne punem pe noi inaintea tuturor care ne-au zis ca nu e bine....si chiar suntem fericiti.....e adevarat, conteaza enorm firea fiecarui om....noi doi avem oarecum acelasi stil de viata si aceleasi obiceiuri astfel incat sa nu se simta chiar asa difrenta de varsta... dar pana la urma, tu trebuie sa faci ce simti....nu asculta ce spun ceilalti....daca e sa fie, va fi indiferent de varsta si de alte conditii...daca nu, sunt convinsa ca iti vei da seama de asta....ideea e ca nu ai de unde sa stii ce o sa se intample...decat daca mergi mai departe spre ce va fi...:)
ralucush
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:16
IN CE TE PRIVETSTE EU CRED CA TIT VEZI TINERETEA PROPIE, KRE A TRACUT SI CREZI CA ASA VEI PUTEA SA INTINERESTI, POATE NU GRESESTI!
DAR VA TRABUI SA TE TREZESTI LA FAPTUL CA ODATA CU TRECEREA TIMPULUI VEI DESCOPERII CA II LIPSESTE MATURIATATEA ACCEA C DOAR VARSTA O POATE ADUCE IS DE KRE TU VEI AVEA NEVOIE, CACI ODATA CE DRAGOSTEA TRECE, DACA E DAFPAT CU ADEVARAT, NU VEI MAI VEA NIK IAR EL VA CAUTA ALTCV
DEFAPT E CV CIUDAT IN SINE, SA FII U CINEVA ATAT DE TANAR..SI EL E CIUDAT IN SINE CA TE-A ACCEPTAT PE TINE DAR PAREREA MEA E CA DOAR O INFLACARARE NU IUBIRE!
dezsi_dianna
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:23
De la: veronica26ro, la data 2008-11-11 09:49:31Am 42 si el 28. Am inceput relatia "in joaca", dar foarte repede ne-am trezit amandoi in fata unor probleme nu chiar simple. Ne iubim mult dar intrebarile in jurul nostru sunt multe, cat despre parinti.... asteapta doar sa "ne treaca" mai repede. Eu stiu doar ca abia astept seara sa adorm in bratele lui si dimineata sa deschid ochii langa el.


veronica, mi-ar place sa am o relatie cu o femeie de 42 de ani, eu am varsta prietenului tau.
m-am gandit de multe ori la asta.

concluzia la care am ajuns e ca situatia la modul serios e destul de grea.
o diferenta mare de varsta inseamna ritm de viata diferit, asteptari diferite, Eu la asta n-am reusit sa gasesc un raspuns. si ce spuneai tu legat de parinti si toti cei din jur nu ajuta cu nimic, chiar tre sa 'le tii piept' si lor, in loc sa acorzi toata atentia celuilalt.
alltheway
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:46
Da....foarte mare..... la fel vei zice si peste 5 ani cel mult cand iubirea se va fi stins de mult ,tu ramai cu zbarciturile siel cu ceva la fel de proaspat ca el.....da-ti okelarii JOOOOSSSSSS TREZEST-TE.....DINCOLO DE SEX CE SE MAI AFLA.........DUPA ????????????
09mlmiste
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:14
traieste-ti viata.important e ceea ce simtiti voi,nu ce spun altii,pt ca la urma urmei voi doi sunteti noaptea in pat,voi va impartasiti gandurile,sentimentele si esti destul de mare ca sa-ti dai seama ce simti si in acelasi timp,este imposibil,sa simti sau nu ,dak te iubeste sau nutreste sentimente sincere pt tine.nu snteti nici primul cuplu si nici nu o sa fiti ultimul,care la mijloc e diferenta de varsta.important e ceea ce aveti voi DOI.dak o fi sa nu mai fiti impreuna intr-o buna zi,viata merge mai departe.aveti grija de voi si iubiti-va................
napcory
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:49
fi fericita si bucura-te de relatia pe care o ai...
nu inteleg, de ce facem atata caz de varsta pe care o avem?
ea mai mare?
el mai mare?
dragostea nu tine cont de nimic, nici de varsta, nici de bogatie, nici de frumusete, niciodata...
nu poti sa spui ca nu te indragostesti de cineva pentru ca nu vrei...
nu vrei si tot o faci...
nu tinem cont de nimic atunci cand ne indragostim... pur si simplu iubim.
luulya
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:50
te descurci tu ca esti fata mare........................
erikahd2008
Postat pe 22 Februarie 2009 22:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE MA FAC? 25 De la: katwoman 12 Mai 2009 19:44
Buna 99 De la: kudika315116 29 Martie 2012 10:39
IUBITORILOR DE ANIMALE 3 De la: b63msh 19 Noiembrie 2009 16:28
Un sfat?... va rog! 9 De la: Amy_K 22 Noiembrie 2009 00:18
barbatii insurati............. 64 De la: amr2009 29 Mai 2009 21:52