Setari Cookie-uri

Vreau si merit sa fiu fericita!

Asa ar trebui sa fim,FERICITE! Dar ,din pacate,foarte putine reusim.Cred ca este vina noastra.Ne complace in situatii care ne aduc in pragul disperarii si ne inconjuram numai de lucruri negative.Trebuie sa gandim pozitiv! Cand ne trezim dimineata sa mergem la job ,daca ne enervam si spunem "m am saturat" nu vom atrage decat nervi si negativism.Vom merge sa ne spalam pe dinti si poate pasta in loc sa cada pe periuta va cadea pe langa...alti draci,nu?"OFFF,NU MAI SUPORT ,LA DRAQ CU TOATE!" Va suna cunoscut?Vreau si stiu ca trebuie sa fiu optimista si sa alung gandurile rele din mintea mea asa ca ma trezesc energica si daca mi cade pasta pe jos incerc sa ma amuz!
Ce rezolv daca incep o noua zi cu nervi?Probabil toata ziua voi ramane intr o stare deplorabila dar daca ma opresc putin si ma uit in jur voi descoperi o lume frumoasa!O lume asa cum mi o doresc!
Toti avem probleme si griji,toti suntem mereu pe fuga,vrem bani si alergam dupa averi sau poate traim de pe o zi pe alta dar scopul este acelasi: lupta pentru supravietuire !
De ce sa nu incercam sa privim altfel lucrurile,sa ne amuzam de mici tampenii sa traim cu zambetul pe buze!? Oare nu mai sunt lucruri frumoase care sa ne bucure?Poate nu le mai observam...cu atate griji pe cap cred si yo dar hai sa incercam sa ne facem un bine singure! Sa incercam sa fim mai buni,mai intellegatori mai permisivi.Sa nu mai vedem doar partea urata a vietii!Daca acum nu ne este bine poate maine vom reusi sa readucem fericirea in casa si viata noastra!Nu exista NU POT ci NU VREAU!
Esti intr o relatie si ai incercat sa facib sa fie bine dar nu se poate? Treci mai departe! Meriti sa fii fericita!Daca oferi si nu ti se ofera incearca in alta parte ,poate nu ofereai cui trebuia!Daca in jurul tau vor fi oameni care nu sunt la nivelul tau vei ajunge si tu la fel dar daca vrei sa inveti ceva de la viata incearca sa ti creezi un anturaj care sa te ridice si nu sa te afunde....
Viata este scurta si fericirea greu de gasit dar daca nu o cauti ....
Merita sa vrei mai mult de la tine,sa te apreciezi si sa ti cunosti limitele.Nu te lasa manipulata si incearca sa ti traiesti viata asa cum iti doresti.Nu regreta ce ai facut in viata ,gandeste pozitiv,invata din greseli si incearca sa ti aduici singura soarele in casa!
POTI DAR TREBUIE SA CREZI IN TINE!
anitaepol
Postat pe 14 August 2008 11:17
no, ca bine ai mai spus-o!!! Sa fii iubita fata draga!
Uraaaaaa si la gara
monica_moni
Postat pe 14 August 2008 16:20
:)util, benefic si bine spus...HAI SA FIM OPTIMISTI!
alesandu
Postat pe 14 August 2008 16:24
corect uneori simplul fapt ca esti optimist te poate ajuta sa treci mai usor peste o anumita situatie...numai bine anitaepol

Postat pe 21 August 2008 21:54
trebuie ca in fiecare zi cand ne trezim sa fim optimiste, sa ne trezim cu zambetul pe buze , sa apreciem fiecare moment al vietii ca si cum ar fi ultimul, trebuie sa iubim, sa cantam, sa apreciem fiacare floare , fiecare stea pe cer....sunt niste minuni ...noi oamenii suntem niste minuni...copii cand se nasc sunt niste minuni...totul pe acest pamant e minunat si eu sunt minunata pt traiesc ...respir...gandesc si iubesc
my_chocolat
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:07
ah...ce frumos arfi daca am putea fi tot timpu fericite...
morticia_adams
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:26
"Asa ar trebui sa fim,FERICITE! Dar ,din pacate,foarte putine reusim.Cred ca este vina noastra..."

Poate ca va doriti mult prea multe de la el...
Ar trebui sa va doriti lucruri mai simple si nu atat de multe.
Cautarea fericirii...hmmm...
Atunci cand ai momente de fericire ar trebui sa le savurezi la maxim si apoi sa le tii minte.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 05:42
De la: anitaepol, la data 2008-08-14 11:17:30 Asa ar trebui sa fim,FERICITE! Dar ,din pacate,foarte putine reusim.Cred ca este vina noastra.Ne complace in situatii care ne aduc in pragul disperarii si ne inconjuram numai de lucruri negative.Trebuie sa gandim pozitiv! Cand ne trezim dimineata sa mergem la job ,daca ne enervam si spunem "m am saturat" nu vom atrage decat nervi si negativism.Vom merge sa ne spalam pe dinti si poate pasta in loc sa cada pe periuta va cadea pe langa...alti draci,nu?"OFFF,NU MAI SUPORT ,LA DRAQ CU TOATE!" Va suna cunoscut?Vreau si stiu ca trebuie sa fiu optimista si sa alung gandurile rele din mintea mea asa ca ma trezesc energica si daca mi cade pasta pe jos incerc sa ma amuz!
Ce rezolv daca incep o noua zi cu nervi?Probabil toata ziua voi ramane intr o stare deplorabila dar daca ma opresc putin si ma uit in jur voi descoperi o lume frumoasa!O lume asa cum mi o doresc!
Toti avem probleme si griji,toti suntem mereu pe fuga,vrem bani si alergam dupa averi sau poate traim de pe o zi pe alta dar scopul este acelasi: lupta pentru supravietuire !
De ce sa nu incercam sa privim altfel lucrurile,sa ne amuzam de mici tampenii sa traim cu zambetul pe buze!? Oare nu mai sunt lucruri frumoase care sa ne bucure?Poate nu le mai observam...cu atate griji pe cap cred si yo dar hai sa incercam sa ne facem un bine singure! Sa incercam sa fim mai buni,mai intellegatori mai permisivi.Sa nu mai vedem doar partea urata a vietii!Daca acum nu ne este bine poate maine vom reusi sa readucem fericirea in casa si viata noastra!Nu exista NU POT ci NU VREAU!
Esti intr o relatie si ai incercat sa facib sa fie bine dar nu se poate? Treci mai departe! Meriti sa fii fericita!Daca oferi si nu ti se ofera incearca in alta parte ,poate nu ofereai cui trebuia!Daca in jurul tau vor fi oameni care nu sunt la nivelul tau vei ajunge si tu la fel dar daca vrei sa inveti ceva de la viata incearca sa ti creezi un anturaj care sa te ridice si nu sa te afunde....
Viata este scurta si fericirea greu de gasit dar daca nu o cauti ....
Merita sa vrei mai mult de la tine,sa te apreciezi si sa ti cunosti limitele.Nu te lasa manipulata si incearca sa ti traiesti viata asa cum iti doresti.Nu regreta ce ai facut in viata ,gandeste pozitiv,invata din greseli si incearca sa ti aduici singura soarele in casa!
POTI DAR TREBUIE SA CREZI IN TINE!

ITI MULTUMESC....:):):):)M-A INSPIRAT FF MULT..MESAJUL TAU..ITI MULTUMESC..PENTRU CE AI SCRIS..TE-AM CITAT..DEJA...:):):) SUNT PREA BINE SI IMI REPET MEREU 3 FRAZE DIN CE AI SCRIS..SA MI LE INTIPARESC PANA VOIU FII IN STARE...SA AIU DECIZIA DEFINITVA..:):):)
Aesma_Daeva
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:43
este din "the secret" ceeai ce ai scris aici;
ar trebui, dar cati dintre noi oare reusim?
mihasso
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:26
Ma inscriu si eu.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 19:38
De la: anitaepol, la data 2008-08-14 11:17:30 Asa ar trebui sa fim,FERICITE! Dar ,din pacate,foarte putine reusim.Cred ca este vina noastra.Ne complace in situatii care ne aduc in pragul disperarii si ne inconjuram numai de lucruri negative.Trebuie sa gandim pozitiv! Cand ne trezim dimineata sa mergem la job ,daca ne enervam si spunem "m am saturat" nu vom atrage decat nervi si negativism.Vom merge sa ne spalam pe dinti si poate pasta in loc sa cada pe periuta va cadea pe langa...alti draci,nu?"OFFF,NU MAI SUPORT ,LA DRAQ CU TOATE!" Va suna cunoscut?Vreau si stiu ca trebuie sa fiu optimista si sa alung gandurile rele din mintea mea asa ca ma trezesc energica si daca mi cade pasta pe jos incerc sa ma amuz!
Ce rezolv daca incep o noua zi cu nervi?Probabil toata ziua voi ramane intr o stare deplorabila dar daca ma opresc putin si ma uit in jur voi descoperi o lume frumoasa!O lume asa cum mi o doresc!
Toti avem probleme si griji,toti suntem mereu pe fuga,vrem bani si alergam dupa averi sau poate traim de pe o zi pe alta dar scopul este acelasi: lupta pentru supravietuire !
De ce sa nu incercam sa privim altfel lucrurile,sa ne amuzam de mici tampenii sa traim cu zambetul pe buze!? Oare nu mai sunt lucruri frumoase care sa ne bucure?Poate nu le mai observam...cu atate griji pe cap cred si yo dar hai sa incercam sa ne facem un bine singure! Sa incercam sa fim mai buni,mai intellegatori mai permisivi.Sa nu mai vedem doar partea urata a vietii!Daca acum nu ne este bine poate maine vom reusi sa readucem fericirea in casa si viata noastra!Nu exista NU POT ci NU VREAU!
Esti intr o relatie si ai incercat sa facib sa fie bine dar nu se poate? Treci mai departe! Meriti sa fii fericita!Daca oferi si nu ti se ofera incearca in alta parte ,poate nu ofereai cui trebuia!Daca in jurul tau vor fi oameni care nu sunt la nivelul tau vei ajunge si tu la fel dar daca vrei sa inveti ceva de la viata incearca sa ti creezi un anturaj care sa te ridice si nu sa te afunde....
Viata este scurta si fericirea greu de gasit dar daca nu o cauti ....
Merita sa vrei mai mult de la tine,sa te apreciezi si sa ti cunosti limitele.Nu te lasa manipulata si incearca sa ti traiesti viata asa cum iti doresti.Nu regreta ce ai facut in viata ,gandeste pozitiv,invata din greseli si incearca sa ti aduici singura soarele in casa!
POTI DAR TREBUIE SA CREZI IN TINE!


- Felicitari! ... Imi place cum gandesti! Daca ar fi cat mai multi ca tineee ...
supermiki
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:22
De la: mihasso, la data 2008-12-30 15:26:28este din "the secret" ceeai ce ai scris aici;
ar trebui, dar cati dintre noi oare reusim?


- Tot atatia cati incercam ... Bine-inteles cei care nu se opresc inainte de a si reusi! ... Pentru ca de multe ori poate nici nu realizam cat de aproape santem de a ne atinge telul ... dar ne oprim! ...
supermiki
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:26
buna ca sa fi fericita continu este imposibil ,totul e trecator dar pot sa-ti dau cateva sfaturi pe care sa nu le iei ca pe legi ci din inima sa le faci ,poti sa ai momente de fericire astfel :
1 sa iti scoti din vocabular si din inima cuvantul vreau ,doresc
2 cei care iti fac rau tu sa le faci bine
3 asculta-ti muzica preferata
4 iubestei pe toti
5 mergi la biserica ,adunare sau unde poti fi fericita
6 dimineata si seara vorbeste cu dumnezeu si spuneti problemele personale
7la servici fi zambitoare si atragatoare zilnic
8 sa daruiesti paine si mancare la cersetori
9 sa faci dragoste ca si cum ar fi ultima ta zi din viata ta
10 sa nu iti doresti imosibilu
zoro
Postat pe 1 Aprilie 2010 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadouri 1 De la: kudika296057 6 Noiembrie 2010 11:12
Vreau si merit sa fiu fericita! 13 De la: zoro 1 Aprilie 2010 20:49
La multi aniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!! sf mihail si gavril! 5 De la: Cassey 30 Decembrie 2008 15:41
Pentru toate mamele kudiciste si nu numai! 7 De la: ballerrina 21 Ianuarie 2009 23:14
Viata e frumoasa??? 12 De la: blaa 15 Ianuarie 2010 11:18