Setari Cookie-uri

ce te faci cand femeia e berbec si barbatul este fecioara?

credeti ca va functiona?
dupa cate se pare...nu prea

Postat pe 15 August 2008 12:38
Berbec - Fecioara:
Comunicarea dintre aceste doua zodii este excelenta, iar nativii se vor intelege perfect unul pe celalalt. Berbecii se vor da in vant dupa inteligenta Fecioarelor, iar nativii din fecioara vor vrea sa ii seduca pe cei dintai cat mai repede. Atractia apare destul de repede si o relatie romantica nu este exclusa, ba din contra. Compatibilitatea romantica va duce la o relatie vulcanica, pasionala, voluptuoasa. Nativii in Fecioara vor fi intotdeauna alaturi de partenerii lor Berbeci, la bine si la rau. Lucrurile care tin de familie si loialitate ii vor tine pe cei doi parteneri impreuna pentru mult timp. Greseiile care pot duce distrugerea retatiei sunt jocurile pe care uneori Berbecii la fac, partenerii lor ajungand sa nu mai stie ca sa creada. Rudele pot pune probleme in ceea ce priveste o astfel de realtie. Din partea celor implicati in ea insa, exista sanse mari de statornicie si casnicia !or va fi, foarte probabil, una fericita.
dydy88
Postat pe 19 August 2008 19:12
mersi pentru raspuns dyanaa!mi-ai mai dat o speranta:)
cam peste tot pe unde am citit o relatie intre o berbecuta si un barbat fecioara era sortita esecului.
am deschis acest subiect in speranta ca exista astfel de cupluri (berbec-fecioara)si ca imi vor spune cum au rezistat in timp impulsivitatii si incapatanarii berbecilor,dar si invers:cum au rezistat berbecii spiritului critic al fecioarelor.

Postat pe 20 August 2008 16:29
incearca sa fii tu insutzi...daca vrei un sfat ...general pt barbatii fecioara.... vor sa stie ca sunt iubitzi si trebuie sa le aratzi asta....nu sa primeasca raspunsuri de genul : eu te iubesc in felul meu , chiar daca nu iti arat asta, e modul meu de a fi si asta....il face sa devina si mai stresant in privinta asta ,...incepe cu intrebari..si kestii :) dar...de ce nu , incercarea e incercare, aaa...si nu uita de faptul ca poti sa ii critici , sa il mai aduci cu picioarele pe pamant , o zi cat mai placuta
ionut_mirel
Postat pe 23 August 2008 03:06
nu crede in tot ce se spune in generalitatiile zodiei.Daca crezi in asa ceva ,cauta ascendentul tau si al lui din ce zodie faceti parte si apoi vezi ce scrie.Dar si eu sunt o ''mica berbecuta '' si am relatie de 8 luni cu un ''feciorel''.Secretul este ca in orice relatie sa asculti ce zice si ce vrea celalalt si vorbiti deci intr-un cuvint COMUNICARE.E tot ce iti pot spune,dar relatia noastra e super, nu credem ca imi pot gasi ''printul din poveste'', tinand cont ce mofturoase si pretentioase ce suntemnoi berbecutele
Iti pot spune tin-o tot asa ca nu o sa regreti relatie,iar in caz ca nu va merge nu il vei iuta niciodata.

Postat pe 1 Septembrie 2008 01:21
Am uitat sa iti spun ,daca vrei o relatie de durata va merge pt ca ei vor STABILITATE,nu sunt genul de barbati care merg cu tine pe strada si se uita dupa alte femei ,si cand te va iubi te va pune pe un piedestal vei fi decat tu in viata lui si familia voastra
Dac nu aveti o relatie stabila prinde-l cu discutii inteligete(teatru ,o carte buna etc...).Sunt genul de persoane care nu suporta prostia .Si inca ceva in general sunt atrasi sa cunoasca locuri noi si sa calatoreasca ,

Postat pe 1 Septembrie 2008 01:32
si eu sunt berbec(32 ani) iar sotul meu fecioara(40ani).Si suntem impreuna de 13 ani....am trecut prin multe discutii si multe bucurii impreuna.Daca berbecul stie cum sa actioneze relatia nu devine o problema.Curaj!!
elena28t
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:18
BUNA! si eu sunt o berbecuta de 37ani si sunt casatorita cu o "fecioara".ieri am implinit 17ani de casatorie.pot sa-ti spun ca am avut si rele si bune dar am trecut usor peste ele.am ajuns sa ne citim gandurile -practic gandim la fel- si sper sa ne tina Dumnezeu tot asa.Nu poti sa iei de bun tot ce scrie in zodiac.Fii fericita si incercati sa ve intelegeti reciproc si o sa fie toate bune.
mestecareana
Postat pe 1 Septembrie 2008 13:30
draga dragu si eu sunt o berbecuta de 37ani care mi-am cunoscut sotul fecioara cand aveam aproape 17 ani, ne-am casatorit peste 2 ani si am avut in scurt timp o fata .la inceput lucrurile au mers bine acum suntem divortati dar incercam sa vedem daca se mai poate repara ceva si sincera sa fiu merge greu.totul va merge bine atat timp cat esti pregatita sa lasi de la tine si sa faci compromisuri el nu o sa faca niciodata.asa cum am mai scris si la alt topic trebuie sa aiba dreptate tot timpul si sa fie cel mai bun in tot ce face, laudaros si arogant pana la a te obosi oricat ai vrea sa ignori.darrr.. nu te lua dupa zodii,daca e sa te iei dupa ele afla ca astrologii zic ca mai conteaza si ascendentul.nu zic ca noi suntem perfecte dar macar nu suntem obositoare pana la epuizare.ti-as spune mai multe dar fac bagajele sa plec in concediu.si poate nici nu e bine sa stii prea multe.pana la urma cred ca depinde de om si nu de zodie .multa bafta tie!
lauracris
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:22
Draga LAUARACRIS daca nu ai aflat pana la varsta ta ,o casnicie sau o relatie reusita este ca fiecare e sa lase de le el.Nu poti sa ai numai tu dreptate,dar dupa cum stim asa bine cum sunt berbecutele sunt incapatanate,si cum noi judecam \'\' ori faci ca mine sau ca mine\'\' o relatie nu merge asa.Nu conteaza cu ce zodie esti sau mai bine spus cu ce persoana esti ,fiecare este asa cum este ,daca nu ai putut pana acum sa mai lasi de la tine te sfatuiesc sa iti faci tu bagajele si sa pleci in vacanta .
Eu cu al meu ne-am cunoscut acum un an si jumatate in alta tara dintr-o gresala ,noi suntem nedesparti-ti si in 3 luni ne-am decis sa ne casatorim deci nu e asa cum spui.It reamintesc o veche zicalA]''MANA ARE 5 DEGETE ,SI NU FIECARE DEGET ARATA LA FEL''POATE FIECARE AR TREBUIE SA GANDEASCA MAI MULT INAINTE SA DE-A SFATURI .Fiecare are viata ei deja scrisa si destinul la fel .Deci daca iti este dat sa fi cu cineva il vei gasi inntr-o buna zi.Eu a trebuit sa-l cunosc in alta tara unde lucram permanent si el a venit ca ghid cu niste romani in acolo ,si urmarea am venit acasa in vacanta pt 3 luni si in acest timp am decis sa ne casatorim.deci in aceeasi tara si in acelasi oras nu putea sa ne intalnim????DESTINULsml-jumping0044


DRAGA ITI DAU UN SFAT ASCULTA INIMA NU INTERESUL PT MOMENT PT CA O SA AI DE SUFERIT MAI TARZIU.nU UITA PRIMA IMPRESIE DE 1-2 SECUNDE CONTEAZA ,ASCULTA-TI INSTICTUL NU TE LASA DUSA DE APARENTELE DE MAI TARZIU ,NOI AVEM CEVA CE ALTE ZODI NU AU NU UITA ASTA ,AI INCREDERE IN TINE SI IN CEEA CE ITI DORESTI :

Postat pe 1 Septembrie 2008 20:31
draga mea elenachi,m-am amuzat mult cand am vazutmesajul tau catre mine si-mi cer scuze ca raspund atat de tarziu.:))) amuzamentul meu a fost la maxim , trebuie sa recunosc " ca esti tare\"! imi dai sfaturi tu mie ?:) mie care am fost casatorita aproape 20 de ani cand tu nu ai fost casatorita nici macar o luna????:)) mie care ma fost in audiente la toti primarii dupa revolutie ca sa cer locuinta pt ca sotului meu ii era rusine? care am trezit copilul de la 5.30 dimineata,fie iarna fie vara ca sa-l duc la cresa pt ca nu aveam concediu de maternitate doi ani, care am spalat scutece pt ca nu existau pampers , masini de spalat automate si nu se dadea apa calda?:))in plus trebuia sa spal si cand imi dadea soacra voie pt ca stateam impreuna in casa,care am stat la cozi sa cumpar lapte si faceam credite imense ca sa cumpar mobila ??care am alergat cu copilulmai mult mort decat viu spre bucuresti ca fiind ultima salvare,care am alergat pe jos dupa salvarea in care se aflau parintii mei?mie care mi-am gasit barbatul la nunta sora-si bagat in ultima camera a casei sarutandu-se si mangaindu-se cu una de zor, care vin acasa si-l gasesc incuiat in casa cu " o ruda" mai departata si stau la vecini pt ca nu aude nici soneria , nici pumni in usa? etc,etc ..ar mai tot fi:))..compromisuri????ha , ha ! draga mea in timp ai sa afci atatea compromisuri ( si mai mult tu) incat o sa-ti iasa pe nas si ai sa ajungi la un punct de saturatie maxima in care ai sa zici , PANA AICI! ..dar deja va fi prea tarziu:)...apropo...chiar plecam in concediu , nici macar nu ai citit atenta mesajul meu! te pup si-ti doresc numai bine.voi fetele din ziua de azi aveti parte de mai multe conditii bune iar barbatii sunt un pic mai intelegatori pt ca mentalitatea chiar daca mai lasa de dorit s-a schimbat totusi mult...si iarasi "apropo" nu cred chiar asa mult in zodii chiar daca sunt un pic atenta pe ele.
lauracris
Postat pe 28 Septembrie 2008 09:43
Eu una nu inteleg de ce ai postat asta pe forum pt k oricum ce stii u aia faci si nu te intereseaza parerea celorlalti....
Pisikutzza
Postat pe 1 Octombrie 2008 03:05
Salutare tuturor...tare subiectul..Eu am fost cu un barbat Fecioara 6 ani si sunt Berbec, dar ...nu a mers de nici o culoare...spiritul critic al acestuia m a facut sa mi pierd increderea in mine incet -incet, fapt ce m a dus la depresie..si eu sunt o persoana atat de sigura pe sine, o personalitate puternica, sunt un lider excelent,iubareata,entuziasta...dar toate acestea mi au fost "taiate" de permanentele critici ale Fecioarei care nu s epoate bucura de nimic fara sa critice..poarca mereu gasea un cusur...e incredibil..a fost cosmar...Nu recomand...acum sunt cu un Taur care ma intelege..suntem ca doi frati de suflet...
corinacozma76
Postat pe 4 Noiembrie 2008 05:20
Draga Adina,
Sunt berbec si am avut o relatie cu un barbat fecioara...nu a fost una dintre cele mai reusite relatii. Ba chiar mai mult, acum daca stau sa ma gandesc nu stiu cum de am rezistat atata timp impreuna! probabil ca a fost "compromisul". Ceea ce am observat eu la barbatii fecioara si nu spun ca e regula, este faptul ca sunt tipicari, isi programeaza viata, programul, absolut totul, lucru pe care berbecii nu il agreeaza! Iar in relatii mie barbatii fecioara mi se par parsivi! Daca tu vrei sa ii atragi atentia si iubirea nu trebuie decat ca porti discutii inteligente cu el, sa mergeti la teatru si sa ii provoci permanent intelectul.
PS: zodiile sunt relative...incearca sa te detasezi de ceea ce spun zodiile si sa vezi OMUL din spatele zodiei! s-ar putea sa iti placa ceea ce o sa descoperi in spatele zodiei! numai bine si multa bafta cu barbatul fecioara!
tzusca
Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:55
eu am citit pe aici si ma gandeam ....
conteaza cred caracterul,educatia si stilul de viata nu asa mult zodia care da iti influenteaza personalitatea dar caracterul e acel care l-ajuta pe om sa se decida in toate privintelesau hotararile care trebuie sa le ia,ma-ntelegi!!!
be happy
numai tu stii cum e omul nu mai intreba pe nimeni!!!
bun
ioanageorgiuADY
Postat pe 4 Decembrie 2008 22:22
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:28
buna,
Sunt casatorita de 17 ani ( berbec-fecioara).. avem 2 copii,E adevarat ca a fost complicat dar am invatat pe parcurs sa ne ajutam unul pe celalalt.. important e sa aveti un scop comun.... sa ramaneti unul langa celalalt
el e intradevar critic si eu mai incapatanata... dar altfel nu am mai fi noi.... facem o echipa f buna.... e adevarat ce spune DYDY.....
DACA VA IUBITI TOUL E LA PICIOARELE VOASTRE.....FII OPTIMISTA ... SUNT MULTI ALTII PE CARE NU I-AS ALEGE!
bcrristina
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:33
Berbec - Fecioara

Berbec si Fecioara, Foc si Pamânt. Nu-i asa ca toata lumea ti-a zis sa-ti iei gândul? Ca n-aveti ce cauta împreuna? Ca si cum tu n-ai sti! Daca relatia ta cu o Fecioara merge, înseamna ca ai depus ceva eforturi de schimbare si ai facut mai multe compromisuri decât îti place tie în mod normal.

Sa le luam pe rând.

Fecioara este meticuloasa, muncitoare (ca si tine), dar fiecare are moduri atât de diferite de a se exprima si de a privi lumea! Fecioara se scoala frumusel de dimineata si stie exact ce o sa faca la 9 :15 sau la 15 :30, iar daca nu reuseste sa-si termine munca, este ca jucariile alea cu cheita, se tot învârte si se învârte si se învârte pâna reuseste sa ajunga unde vrea. N-are nevoie de un sef care sa o împinga de la spate : ambitia ei este de ajuns pentru asta.

Fecioara sa-si dezamageasca prietenii sau sa nu faca ce-a promis? N-ai sa vezi! Aproape ca traieste pentru a-si tine promisiunile. Tu ai privirea de ansamblu, ai mai mult curaj si esti mai bun în relatii si conexiuni. Fecioara are o pasiune pentru detaliu si organizare. Alaturi de o Fecioara, daca vei reusi sa te schimbi într-atât încât relatia sa mearga, vei deveni mai puternic, vei avea sanse mult mai mari sa-ti vezi visele împlinite (Focul initiaza proiectele, dar Pamântul le sustine).
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:42
Berbec - Fecioara

Fecioara poate fi un partener bun pentru Berbec : nu numai ca vorbeste mult (normal, e guvernata de Mercur, argintul viu în alchimie si zeul de la directia de comunicare de pe muntele Olimp) si merge pe ideea "ce-i în gusa-i si-n capusa", însa are un dar aparte de a explica blând si rabdator ce vrea si unde sau ce trebuie sa schimbi. Daca ne gândim ca o relatie este 90% comunicare, stelele sunt de partea voastra. Totusi, Fecioara are nevoie de oarece tandrete (asta implica rabdare, concept important pe care orice Berbec ar trebui macar sa-l exploreze, daca nu sa-l si aplice), fiindca are tendinta de a se implica prea mult în munca sa si se de-conecteaza mai greu. Cu impulsivitatea ta caracteristica, s-ar putea sa-ti sperii Fecioara, asa ca ia-o mai încet.

Înca ceva. Berbecul nu se afla pe lista celor mai fidele si mai devotate personaje din istorie, asa ca, daca ai de gând sa mai calci si pe alaturi din când în când, sa nu spui ca nu te-a avertizat nimeni : Fecioara e foarte moralista si nu suporta tradarea. Pe scurt, nu încerca sa înseli o Fecioara, ca n-o sa-ti mearga : o sa se prinda din prima, descoperind vreun detaliu minuscul, demn de Dosarele X.

Daca vrei sa mearga, eforturile tale trebuie sa fie macar atât de mari pe cât îti este impulsivitatea.
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:43
Eu sunt berbec .. am avut trei relatii cu acest tip de zodie .. fiecare a durat 3 luni .. si chiar nu sunt pentru mine .. acum intervine si caracterul omului .. eu nu suport ca cineva sa se victimizeze ca sa atraga atentia .. si in general asta fac fecioarele .. nu zic ca relatia e sortita esecului .. doar ca e multa bataie de cap ... e ca un copil :D
InnocentChild
Postat pe 2 Aprilie 2009 02:58
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:21
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 20:27
Sa sti ca si eu sunt cu o fecioara si poti sa stai linistita pt ca va merge excelent credema .....acuma daca si sti cum sa te comporti.
De cat timp esti cu el?
Si stai calma si pe mn ma alarmat tot ce a scris pe net si nuti pierde degeaba speranta, nu merita!Astept sami scri la loc daca vrei
kudika325869
Postat pe 16 Octombrie 2010 21:29
Buna. si eu am exact aceeasi senzatie.am ajuns la depresie.nu mai am deloc incredere in mine si am senzatia ca nu fac nimic cum trebuie. prietenul meu fecioara are un spirit f critic si simt ca o iau razna. cu toate astea il apreciez foarte mult si l-as vedea langa mine. te rog sa ma ajuti cu un sfat. nu stiu cum sa fac fatza acestei tensiuni sufletesti. oare chiar nu putem fi impreuna?
kudika329801
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul capricorn 306 De la: 23 August 2013 18:59
barbat capricorn -femeie capricorn 6 De la: game12 1 Iunie 2009 20:14
el sagetator eu gemeni 3 De la: Army96 26 Iunie 2009 16:16
ce sa fac sa scap de ungiile moi?? :( 13 De la: kudika066321 5 Septembrie 2009 23:13
decalarea zodiilor odata cu a XIII-a zodie Ophiuchus... 202 De la: yumalai 8 Ianuarie 2010 10:41