Setari Cookie-uri

femeia varsator

purtatoare sau nu a zodiei varsator....hai sa adunam cateva caracteristici, defecte ...pareri!
alesandu
Postat pe 15 August 2008 12:36
Varsatorul- este o fire sociabila, caritabila, avand grija de persoanele din jurul sau. Se implica in actiuni umanitare, caritabile.. isi dedica propria persoana si timpul de care dispune catre ajutorarea celorlalti, fara a avea o preferinta in acest sens si fara a face vreo discriminare. Prietenos, altruist, sociabil, Varsatorul semnifica progresul si emanciparea. De asemenea, aparentele il arata ca pe un individ bland, calin chiar, aceasta nefiind insa decat o masca pentru impetuozitatea si taria hotararilor sale. Nu e mai putin adevarat insa ca stie foarte bine sa fie delicat si sa dea dovada de tact, pentru a nu mai vorbi de permanenta sa nevoie de a se devota - calitati care tote la un loc il fac un prieten si un coleg de neinlocuit.

Alaturi de Balante, Varsatoarele sint deseori cele mai frumoase femei din zodiac.. Draguta, amabila si miloasa, extrem de prietenoasa, este cu toate acestea o fire independenta.

In feneral sfaturile pe care le imparte cu obisnuita-i cenerozitate merita a fi urmate, caci sunt foarte inspirate. Imprevizibila, originala, dezinhibata, inteligenta, plina în permanenta de idei si gata sa inventeze orice - femeia Varsator este femeia visurilor tuturor barbatilor care îsi doresc o relatie "exciting".Venita din alt timp, femeia Varsator este un amalgam de minte si suflet.

Independenta, foarte precauta si constiincioasa cu gandurile ei, ea este o idealista. Sufletista, este foarte sincera si calda. Stie adevaratele valori si nu face nici un fel de compromis in a le recunoaste. Cateodata, poate fi acuzata ca este cam rece. Nativul din zodia Varsatorului este cel mai nonconformist din tot Zodiacul. Este original, neconventional si destul de aerian, boem. Iubeste independenta, libertatea fizica si psihica.


Cum orice medalie isi are si reversul sau, ei pot deveni violenti si agresivi in anumite imprejurari negavorabile si atunci tenacitatea ii face adversari de temut. Detesta conceptul de superioritate, falsitatea si ipocrizia si le vor ataca dur de fiecare data.

Postat pe 15 August 2008 15:41
sunt varsator.. si pe mine ma caracterizeaza 100%

Postat pe 15 August 2008 15:42
Frumoase insusiri, ar trebui sa ma simt onorata si sunt normal in calitate de reprezentanta a zodiei, numai ca trebuie amintite si unele puncte negative, plecand, sa zicem de la particular la general: detesta monotnia (indifernt care, din viata sociala sau cea particulara) , se ataseaza prea mult de anumite locuri, persoane si nu toate merita si sufera cand simte asta pt ca pune suflet in ceea ce face, unele sunt mai timide decat ar trebui, pt ca de, varsatorii sunt supranumiti nonconformistii zodicaului si da, mai sunt o gramda de spus...Haideti cu completari, imi place subiectul!
rmari
Postat pe 16 August 2008 12:15
Da, Oanna, cam asa credeam si eu ca nu sunt puncte negative, dar cand monotonia nu poate fi data la o parte, incepi sa o simti tot mai sufocanta si atunci te intrebi, oare de ce nu pot sa ma adaptez situatiei cum se intampla in cazul altora? Ca sa nu mai zic de nevoia de libertate, de independenta "concretizate" macar in vis, daca altfel nu se poate...
E o fire complicata, ba chiar ciudata uneori, varsatoarea, nu-i asa?
rmari
Postat pe 16 August 2008 16:27
asa-i.. dar mie tocmai asta imi place..

Postat pe 16 August 2008 18:47
si avand in vedere ca varsatorul e considerat a fi ,,deschizatorul noilor timpuri,, ... o fi ceva bun sa fim atat de independente si libertine!

Postat pe 16 August 2008 18:48
si eu sunt una dintre reprezentantele zodiei Varsator.Ceea ce pot sa spun despre femeile varsator este ca sunt niste mame devotate trup si suflet cresterii si educatiei copiilor , sunt altruiste , nonconformiste , li se pare intotdeauna ca e loc de mai bine , nemultumite vesnic daca nu li se face pe plac , agitate pana la extreme pana in momentul in care cad jos de oboseala ...cu alte cuvinte ,niste copii galagiosi in ambalaje de adulti . a , si inca ceva ....au mania igienei ...

Postat pe 17 August 2008 21:33
si eu sunt varsator, m-am regasit in toate comentariie voastre, eu insa nu ma atasez prea repede de cineva,imi limitez prietenii, sunt putin suspicioasa vizavi de cineva necunoscut, intr-un colectiv nou tatonez terenul(sunt rezervata,) uneori capricioasa, morocanoasa mai ales dimineata si...cam atat, As vrea sa stiu parerea voastra despre barbatul varsator si cum pot sa convietuiasca.astept. va salut.
just28
Postat pe 27 August 2008 20:53
si eu sunt varsator si doamne cat imi place sa citesc despre noi, kiar ma regasesc in fiecare comentariu,imi iubesc independenta si de cele mai multe ori singuratatea,in dragoste sunt devotata pana la prima dezamagire,lucrurile urate le adun in suflet si dupa un timp lr las afara cu mult tam tam nu pot sa tin supararea pe cineva si imi place la nebunie muzica...asta e ceva ce tine de zodie
lucix
Postat pe 28 August 2008 09:01
si eu sunt varsator si doamne cat imi place sa citesc despre noi, kiar ma regasesc in fiecare comentariu,imi iubesc independenta si de cele mai multe ori singuratatea,in dragoste sunt devotata pana la prima dezamagire,lucrurile urate le adun in suflet si dupa un timp lr las afara cu mult tam tam nu pot sa tin supararea pe cineva si imi place la nebunie muzica...asta e ceva ce tine de zodie
lucix
Postat pe 28 August 2008 09:01
si eu sunt varsator si doamne cat imi place sa citesc despre noi, kiar ma regasesc in fiecare comentariu,imi iubesc independenta si de cele mai multe ori singuratatea,in dragoste sunt devotata pana la prima dezamagire,lucrurile urate le adun in suflet si dupa un timp lr las afara cu mult tam tam nu pot sa tin supararea pe cineva si imi place la nebunie muzica...asta e ceva ce tine de zodie
lucix
Postat pe 28 August 2008 09:01
si eu sunt varsator si doamne cat imi place sa citesc despre noi, kiar ma regasesc in fiecare comentariu,imi iubesc independenta si de cele mai multe ori singuratatea,in dragoste sunt devotata pana la prima dezamagire,lucrurile urate le adun in suflet si dupa un timp lr las afara cu mult tam tam nu pot sa tin supararea pe cineva si imi place la nebunie muzica...asta e ceva ce tine de zodie
lucix
Postat pe 28 August 2008 09:01
pe sotul meu chiar as vrea sa tin suparare, dar sti de ce? ca sa ma retrag,sa fiu singura..ce dreptate ai cu lucrurile urate..fac si eu un tarboi d...dupa multa tacere..dar nu as vrea ca cine va sa fie suparat(a) pe mine, nici n-as fi crezut sa mai fie cineva ca mine..
just28
Postat pe 28 August 2008 22:42
Femeia din zodia varsator
E cel mai înþelept sã nu uiþi cã femeia din Vãrsãtor e la fel de paradoxalã în dragoste cum e în toate celelalte domenii, dacã vrei sã începi o relaþie cu ea..Aceastã femeie are toatã fidelitatea semnelor de pãmînt cînd e îndrãgostitã, dar are ºi detaºarea ºi lipsa de emoþie a semnelor de aer. E posibil sã ai o relaþie fericitã cu nativa dacã îi laºi libertatea de-a se ocupa de nenumãratele ei interese ºi de a circula printre prietenii ei. Nu încerca niciodatã sã o legi de cratiþã sau de piciorul patului. Întreabã-i ce-au pãþit pe cei care au încercat.Îþi aminteºti povestea cu prinþesa cu plete lungi, de aur, care locuia în turn? Asta e femeia din Vãrsãtor. Dacã îi tai cosiþele nu se va schimba absolut deloc. Ea are vise cu totul altfel decît restul lumii, aude o muzicã ademenitoare în depãrtãri ºi merge dupã o stea pe care majoritatea dintre noi n-au vãzut-o niciodatã. Aceastã femeie aparþine tuturor ºi nimãnui. Iubirea ei poate fi tandrã ºi pasionalã, dar va avea întotdeauna ceva nedefinit, care-þi va scãpa printre degete, ca un cîntec pe care nu reuºeºti sã þi-l aminteºti pe deplin. Poþi sã fredonezi melodia, dar versurile îþi tot scapã din minte. Vãrsãtoarea pretinde cu insistenþã sã fie lãsatã liberã, dar loialitatea ei faþã de cineva care acceptã o iubire în aceste condiþii e fãrã limite. Dacã vrei o femeie pasionalã, ai greºit adresa. Dacã e o Vãrsãtoare tipicã, pasiunea nu va fi punctul ei forte. Ea va considera dragostea fizicã destul de plãcutã dacã nu se pune prea mult accent pe ea. Cu alte cuvinte, aceste femei pot reacþiona cu o profundã intensitate în timpul actului sexual, dar dacã preferi ca relaþia sã rãmînã platonicã lungi perioade de timp, e perfect în regulã. S-ar putea ca Vãrsãtoarea sã se teamã în mod inconºtient cã dorinþa simþitã pentru o persoanã îi va îngrãdi oarecum spiritul ºi o va împiedica sã rãmînã fidelã singurei ei iubiri adevãrate, libertatea. Libertatea de a experimenta ºi cerceta ºi libertatea de a-ºi dãrui timpul omenirii. Dar ºi libertatea de a-ºi urma toanele bizare.Existã unele Vãrsãtoare absolut scandaloase, dar nativa tipicã e o încîntare în societate. E graþioasã, amabilã, spiritualã, inteligentã ºi extrem de adaptabilã la toate straturile sociale.În condiþii normale lipsa ei de suspiciune e un atu în plus în favoarea ei, dar dacã te prinde efectiv cã-i eºti necredincios, firea ei sensibilã va fi profund rãnitã. Îþi vei da imediat seama din clipa în care te vei uita în ochii ei ciudaþi, visãtori. Dar nu va fi suspicioasã fãrã motiv ºi rareori se va îndoi de cuvîntul tãu.Înainte sã te repezi sã te însori cu ea, trebuie spus cã lipsa ei de gelozie se datoreazã nu doar tãriei ei de caracter. Dacã Vãrsãtorii de ambe sexe te scapã din ochi, te cam uitã. Uneori, o Vãrsãtoare va rãmîne alãturi de un partener promiscuu sau cu ochi alunecoºi pentru cã acesta-i oferã ceva ce ea are nevoie, aºa cã se va face cã nu-i vede aventurile. Pe de altã parte, dacã nu are mare nevoie de tine, tãria aceea moralã va lucra împotriva ta la primul semn clar de infidelitate. Ea va pleca pur ºi simplu. Nu încerca sã reîncãlzeºti supa, pentru cã e îngheþatã bocnã pentru totdeauna. Sigur, puteþi rãmîne prieteni. De ce nu? Pe o astfel de femeie nu o deranjeazã niciodatã sã fie prietenã cu foºtii iubiþi sau soþi. A dat uitãrii trecutul ºi a ºters complet din memorie amintirile rele. Existã o singurã, ciudatã, excepþie de la regulã. Rareori vei gãsi o uranianã implicatã într-o legãturã extraconjugalã. Ea poate fi tentatã de asta în anumite circumstanþe ieºite din comun, dar o relaþie bazatã pe necinste e împotriva firii ei. O astfel de idilã ilicitã nu va dura mult ºi ruptura va fi permanentã. Totuºi, existã multe native divorþate. Dacã situaþia devine intolerabilã, aceastã femeie devine brusc ca de gheaþã. Ea poate dispãrea peste noapte, fãrã sã se uite în urmã. Ele nu sînt încîntate cînd ajung la divorþ, nu-ºi doresc asta, dar nici nu e o nenorocire, aºa cum e pentru alte femei, mai sentimentale. Uranus e planeta schimbãrii, la urma urmelor. Multe Vãrsãtoare sînt adorabile, de o frumuseþe memorabilã. Dar sînt schimbãtoare. Pot da impresia cã sînt friºcã mãtãsoasã, ca apoi sã se transforme într-o pizza picantã cît ai clipi. Alãturi de Balanþe, Vãrsãtoarele sînt deseori cele mai frumoase femei din zodiac. În cel mai rãu caz, au un chip interesant.O conversaþie cu ea poate fi remarcabilã, ca sã folosim un eufemism. Are maniere fermecãtoare ºi de obicei se comportã timid ºi rezervat. Apoi dã peste ea un impuls uranian ºi îi va ieºi pe gurã o remarcã fãrã nici un fel de legãturã cu ce se discutã. Poate cã alte minþi funcþioneazã urmînd paºi logici, dar a ei zboarã spre mîine, apoi revine pe altã cale spre prezent, în zigzaguri ameþitoare ca fulgerele. Din cînd în cînd va azvîrli cîte o frazã memorabilã. Mai întîi visãtoare, apoi practicã. Mai întîi timidã, apoi pusã pe scandalizat oamenii.Nu-i vorbi niciodatã de sus unei Vãrsãtoare. Va detesta faptul cã nu o consideri egala ta ºi atitudinea aceasta o va face sã se retragã ºi sã devinã inabordabilã.Deoarece Uranus e planeta viitorului ºi copiii sînt viitorul nostru, ai putea crede cã Vãrsãtoarele sînt mame perfecte, de la sine. De fapt, ele sînt cam confuze la început cînd devin mame. Nativa trebuie sã se adapteze acum ºi sã dedice întreaga ei atenþie ºi energie unei singure fiinþe umane, cînd ea e obiºnuitã sã-ºi împartã atenþia ºi timpul în toate pãrþile. Deoarece e distantã de felul ei, îi va veni greu sã-ºi exprime deschis afecþiunea. Mama Vãrsãtoare e devotatã copiilor ei, dar ºi oarecum detaºatã de aceºtia. Aceste femei nu sînt niciodatã exagerat de protectoare cu copiii lor. Ele privesc cu toleranþã chiar ºi cea mai ºocantã confesiune a acestora. Copiii tãi o vor considera veselã, amuzantã, puþin zurlie, relaxatã în privinþa treburilor casnice, un mare ajutor la fãcutul temelor ºi blîndã cînd sînt bolnavi. Aceastã femeie nu îi va sufoca cu afecþiunea ºi rareori îi va cicãli.Însã ne-am cam grãbit. Înainte sã devinã mamã, iubita ta Vãrsãtoare trebuie sã devinã soþie ºi ca sã devinã soþie trebuie sã o convingi cã o cãsnicie nu e sinonimã cu Alcatrazul, nu e o închisoare de maximã securitate. Ea nu se va prea grãbi la altar, cãci nu vrea sã te accepte de soþ pînã nu te-a cîntãrit, mãsurat, catalogat, testat ºi n-a aflat exact din ce material eºti fãcut. Pentru nativã, graniþa dintre iubire ºi prietenie e aproape inexistentã. Cele mai rapide metode de a scãpa de ea sînt sã dai dovadã de gelozie, posesivitate sau bigotism, sã fii critic, obtuz sau ultraconservator. În plus, va trebui sã-i placi prietenii, care sînt de toate mãrimile, felurile ºi culorile. Uneori are momente bruºte de inspiraþie, iar intuiþia ei e remarcabilã. Raþionamentul ei poate cã nu pare solid ºi practic la început, pentru cã ea vede cu luni ºi ani înainte. Vãrsãtoarea locuieºte în ziua de mîine ºi poþi vizita acel tãrîm doar prin intermediul ei. Ce spune se va adeveri, indiferent de întîrzieri sau obstacole. Cred cã, la urma urmelor, ãsta e cel mai deosebit lucru la femeia din Vãrsãtor. E puþin vrãjitoare.
Mie mi se potriveste perfect!!

Postat pe 28 August 2008 22:45
Meblondy...si mie mi se potriveste!!!
alesandu
Postat pe 29 August 2008 08:33
amantul meu e varsator,sotia lui e varsatoare.Va dati seama cu cat interes am citit articolul.E f.adevarata chestia cu loialitatea in cuplu si de atentia pt.copil.Ca sunt nonconformisti si mari iubitori de libertate si asta pot confirma.Ma doare cand ma gandesc cat de bine se potrivesc......si totusi varsatorul meu are nevoie si de alt fel de compatibilitate....si m-a gasit pe mine.Slava domnului ca eram prin zona cand era in cautare Adaug o calitate:
Sunt extrem de interesati sa fie "pe val",sa posede tot ce e mai nou si
mai performant , vor sa progreseze permanent si pt.asta nu precupetesc nici cel mai mic efort.
kame
Postat pe 29 August 2008 15:20
Minunat articol, Meblondy, complex si la obiect. Ma recunosc fara probleme si-mi place ca sunt asa cum sunt...O varsatoare!
rmari
Postat pe 30 August 2008 15:52
Da,si mie mi-a placut tare mult,cand l-am citit prima data am ramas socata,parca m-ar fi descris pe mine cineva care ma cunostea atat de bine se potriveste

Postat pe 30 August 2008 16:46
CATA DREPTATE AI MEBLONDY
MA CARACTERIZEAZA

Postat pe 31 August 2008 22:51
meblondy
mi se potriveste perfect..in afara de partea cu copii..nu am inca
deiutza_20
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:26
deiutza_20 Data: 2008-09-04 17:26:14
meblondy
mi se potriveste perfect..in afara de partea cu copii..nu am inca


pai nici eu nu am copii, dar am observat ca am instinctul matern foarte bine dezvoltat

Postat pe 5 Septembrie 2008 19:19
oaaauuu... meblondy, asta e cel mai fain horoscop pe care l-am citit.
parca, parca, incep sa cred ca ceva, ceva o fi si cu zodiile astea... In orice caz, cu ocazia asta, m-am indragostit de horoscopul tau si de mine insumi. Ia sa-mi dau un pup
amme22
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:42
hihihi ce tare ai fost la faza asta amme pupa-te de cate ori vrei pt ca daca esti varsatoare meriti te pup si eu :))

Postat pe 5 Septembrie 2008 19:54
dap si tu meriti; uite aici: iar asta trebuie sa tina mai mult
amme22
Postat pe 5 Septembrie 2008 20:04
meblondy
nici nu am copii ...dar nici nu imi plac...e singurul lucru care nu se potriveste...in rest...e totul true
deiutza_20
Postat pe 6 Septembrie 2008 19:30
meblondy
nu am nici instictul matern fff bine dezvoltat..ma preocupa mai mult cariera..
deiutza_20
Postat pe 6 Septembrie 2008 19:31
si eu sunt Varsator... iar acestea sunt caracetristicile mai " rele" :) have fun




VARSATOR (20 ianuarie-18 februarie)
Simbol: Varsatorul de Apa. Diluviu. Inundatie. Mai toarna un paharel…
Element: Aerul. Aerul Varsatorului e incarcat de electricitate statica si imprevizibil. Iti dai seama ca vine furtuna, dar nu poti sa stii cand si cu ce forta. „Intensitate maxima” e o expresie foarte sexy cand nu se refera la fenomene atmosferice scapate de sub control.
Calitate: Fix. Varsatorul e versiunea umana a tornadei care a dus-o pe Dorothy in tara Oz. Sa incerci sa infrunti un uragan e foarte periculos si cu foarte multe taisuri. Poti sa o faci daca ai picioarele fixate intr-un soclu de ciment sau daca esti intr-un buncar.
Guvernator: Uranus, zeul schimbarilor bruste si Saturn, zeul reprimarii si al status-quo-ului. Zeul pozitiei misionarului cu lumina stinsa si al perversiunilor care nici macar nu stiai ca exista.
Activitate preferata: Sa ii sfideze pe ceilalti.
Carte preferata: „Cum sa comunici cu spiritele pechinezilor morti”.
Model in viata: Goldfinger.
Idol romantic: Inspectorul Gadget.
Slujba ideala: Seful borgilor.
Prima intalnire ideala: Sa il rapeasca extraterestrii si sa il supuna la experiemente sexuale.
Fraza cheie: „Rezistenta e inutila!”
Fraza de agatat preferata: „ Ai vazut ce au facut EI padurilor ecuatoriale?”
Parte a corpului: Gleznele, mereu scrantite de atata rasucit pe calcaie si iesit din camera.
Zona erogena: Incheieturile mainilor si picioarelor legate cu lanturi subtiri de argint care se prind intr-un piercing de diamant din buric.
Stil romantic: Posedat.
Ciudatenie sexuala: Obiceiul enervant de a sari din pat ca sa aranjeze camera video.
CARACTERISTICI
- Excentric sfidator care insira o amestecatura ametitoare de ideologii oricui reuseste sa prinda la inghesuiala.
- Cel mai posibil candidat la spitalul de glumeti dintre toate zodiile. Expresia „tulburari de personalitate” a fost inventata special pentru ei.
- Sunt sfasiati intre dorinta de schimbare si nevoia de securitate. Incearca sa schimbe lumea din jur ca sa creeze o atmosfera nonconformista. De fapt, le e frica de schimbare.
- Sunt distanti, nu pasionali. Le e teama de introspectie, pentru ca o sa descopere toate lucrurile pentru care nu au un raspuns. Nu traiesc in prezent ci alearga dupa un viitor ipotetic si abracadabrant.
- Le lipseste gena auto-analizei. Or putea sa emita judecati pertinente despre ceilalti, dar nu se pot intelege pe ei insisi.
- Daca nu esti de acord cu versiunea lor asupra adevarului, s-ar putea sa nu ii mai vezi vreodata. Demonstreaza-le ca sunt la fel de subiectivi ca si restul oamenilor si o sa ii termini.
EL
Daca nu este de-a dreptul stralucit, este cel putin un ganditor inovator care viseaza la un viitor minunat pe care de obicei e in stare sa il faca sa devina realitate. Este incantator de spontan dar in acelasi timp practic, respectabil si stabil. Inventiv, original si cand e in toane bune, nimic nu ii sta in calea planurilor indraznete… DAR:
- E mai degraba o combinatie intre doctorii Strangelove si Frankenstein.
- In cel mai bun caz e un excentric nevrotic si arbitrar care traieste in lumea viselor si este inofensiv.
- In cel mai rau caz e un monstru cu sange rece si extrem de multumit de rautatea lui care o sa te supuna unui sir nesfarsit de torturi mentale si o sa te priveasca in timp ce te distrugi cu detasarea emotionala a unui psihopat. Din cauza lui unele state au introdus pedepse pentru abuzurile mentale.
- E recunoscut pentru limba lui caustica.
- Poate sa se poarte foarte normal toata viata lui si intr-o zi cand iti zice ca se duce sa ia lapte o sa dispara si nu o sa il mai vezi vreodata.
- Are iluzii de grandoare care l-ar face sa roseasca pe un Leu. Crede ca e salvatorul umanitatii, indiferent daca umanitatea vrea/are nevoie sau nu sa fie salvata. Incearca mereu sa bage pe gat planurile lui marete unui grup care nu suspecteaza nimic.
- Acasa nu e nici egoist, nici dominator, dar doar pentru ca nu prea e prezent. Mai exact, o sa fie acolo in plan fizic, dar nu si cu mintea. Practic, o sa traiasca la subsol, in garaj sau un pod unde o sa mestereasca la ultima lui inventie. De obicei un dispozitiv cu care sa contacteze extraterestrii sau ceva asemanator.
- Nu prea se intelege cu altii. E incapatanat, tenace si cere mereu atentia celor din jur dar si extrem de bun la jocuri mentale complicate care sa iti faca creierii varza.

.........
- Este ciudat, are o grimasa nervoasa si o lucire ciudata in ochi, expresie pe care de obicei ceilalti o interpreteaza ca fiind un zambet un pic mai straniu. E maestru incontestabil al sentintelor la minut, monologurilor interminabile si raspunsurilor la intrebari pe care nu le-ai pus vreodata. In zilele lui proaste, simpla aparitie pe strada le face pe pisici sa scuipe si pe caini sa inceapa sa urle.
- Formele standard de manipulare pe care le-ai aplicat la ceilalti barbati si au dat rezultate (sa zbieri ca apucata sau sa nu faci sex cu el vreo doua saptamani) nu o sa functioneze.
- S-ar putea sa ia droguri, dar nu ca sa fuga de realitate, ca Pestii. Mai degraba ca sa isi pastreze locul de munca si sa faca fata vietii de zi cu zi, cu doze care ar omori un elefant. Varsatorii au unul dintre cele mai inalte niveluri de toleranta la narcotice de pe planeta.
- Sufera de paranoia ce bate lejer spre patologic. Creeaza scenarii apocaliptice in minte. Converseaza cu personaje care nu exista in realitate.
- Are o latura extrem de perversa.
- Fie e un geniu ciudatel dar inofensiv, fie un anarhist sarcastic.
EA
Un spirit liber, vesnic curioasa si intotdeauna prietenoasa. Are un farmec enigmatic. Vrea un partener romantic si intelectual. Nu e posesiva sau geloasa, crede ca dragostea se naste dintr-o prietenie frumoasa. E un individ complet… DAR:
- E foarte draguta tot timpul pentru ca face numai ceea ce are chef.
- E rebela, capoasa si paradoxala. Poate sa fie de un individualism egoist si exasperanta.
- Cand e furioasa, s-ar putea sa se poarte ca un copil isteric – o sa dea din picioare, o sa dea ordine, o sa dea cu lucrurile de pamant doar ca sa iti faca in ciuda. Totusi, de obicei, o sa prefere sa adopte o atitudine filosofica cand se enerveaza si sa argumenteze pana cand incepi tu sa te isterizezi.
- E imprevizibila, nu o sa stii niciodata ce/cui o sa ii zici adio cand vrei sa pleci.
- Are foarte putine inhibitii in ceea ce priveste aparentele, opiniile si tactul. O sa aduca in discutie subiecte controversate cand e invitata prima data la ai tai acasa.
- Ii plac barfele, in special alea cu adevarat nasoale. O sa bata campii toata noaptea despre lucruri absurde, inclusiv care dintre vedete ar putea fi roboti sau extraterestri.
- Are un alai de prieteni de toate varstele, sexele, convingerile si personalitatile. E intotdeauna disponibila pentru susmentionatii prieteni la orice ora din zi sau noapte. Casa voastra o sa inceapa sa semene din ce in ce mai mult cu o combinatie intre Gara de Nord si un cabinet de psihoterapie alternativa.
- Cu cat esti mai ciudat, cu atat o sa te gaseasca mai incitant. Fi gata de experimente sexuale sau o sa sfarsesti langa o partenera foarte plictisita.
- O lasa rece sentimentalismul siropos. Daca este genul asta, o sa se uite la tine ca la o pierdere de timp.
- Este un pic materialista.
- „O viata nu e de ajuns” e o filosofie potrivita femeii Varsator.
Cum il depistezi: De obicei e unul din indivizii enervant de aratosi. Daca iti arati interesul fata de el, nici nu o sa te bage in seama, daca o sa il ignori o sa te devii centrul universului sau. Da, stim, e aplicabil la toti barbatii, dar uita-te la privirea lui. Daca cumva are o sclipire nesanatoasa, cam ca a pacientilor de la boli nervoase sau a sectantilor fanatici, e un Varsator.
Unde il gasesti: In cercurile laureatilor Nobel, inventatorilor de lucruri foarte folositoare si ale filantropilor umanisti… sau la cel mai apropiat balamuc. Ai mai multe sanse sa il descoperi in cea de-a doua categorie. Daca esuezi, incearca in salupele ecologistilor care protesteaza pe langa tancurile petroliere sau baleniere. O sa descoperi cel putin un Varasator pe jumatate inecat la bord.
Cum il intrigi: Povesteste-i despre lucruri foarte interesante pe care le-ai facut (ai adus pacea in Orientul Mijlociu, ai gasit leacul pentru cancer, ai descoperit o cale de comunicare cu forme de viata din alta galaxie, chestii din astea). Incearca totusi sa nu para ca ai o ideologie prea absurda
Prima intalnire: Nu o sa fie chiar o intalnire. O sa iti zica sa mergeti in oras sub pretextul ca esti o persoana interesanta. Dupa cateva iesiri din astea ca intre prieteni o sa descopere ca esti femeie si o sa fie un punct de pornire destul de bun.
Cand o faci: Nu are sens sa respecti vreo conventie in situatia asta, ca de altfel in orice alta situatie care implica relationarea cu un Varsator. Ideea e sa fii discreta ca sa nu isi dea seama, pentru ca s-ar simti vinovat ca a profitat de tine. Si tine minte ca atunci cand vorbea despre explozii primordiale, nu se referea la performantele lui sexuale.
Cand ii pui intrebarea: Niciodata. Ar realiza ca relatia voastra e mai multe decat prietenie. In orice caz, daca faci parte din vreo minoritate de orice fel, ai sanse sa il duci la altar, pentru ca nu vrea sa fie acuzat de discriminare.
Daca iti da papucii: Nu o sa iti dea pe bune papucii pentru ca inca te respecta ca persoana. Pur si simplu nu o sa mai faca sex cu tine. Adica nu o sa se schimbe mare lucru.
Daca ii dai papucii: O sa adopte o atitudine filosofica si o sa ajunga la concluzia ca e mai bine asa. O sa iti ceara sa ramaneti prieteni si nu o sa inteleaga de ce ii trantesti usa/telefonul in nas sau il impusti in picior.
Cum te descurci cu un Varsator?
- Are nevoie de mult spatiu.
- Niste munca voluntara la un azil o sa te faca sa iti dezvolti compasiunea.
- Onestitatea si explicatiile rationale sunt cea mai buna politica.
- Ii plac surprizele si cadourile neobisnuite.
- Ia foc daca ii zici ca numai ce ai vazut o farfurie zburatoare.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Balanta, Gemeni, Sagetator .
Doar prieteni: Berbec, Leu.
Impusca-te acum: Taur, Fecioara, Rac, Capricorn.
Oaia neagra: Scorpion, Pesti.
focsa05
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:15
nu stiu cum, dar intotdeauna incep sa ma inveselesc cand citesc despre zodia asta
tks pt zambete focsa
amme22
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:30
De la: amme22, la data 2008-09-15 21:30:35nu stiu cum, dar intotdeauna incep sa ma inveselesc cand citesc despre zodia asta
tks pt zambete focsa




oh.. am ras si eu... tare simatici sunt varsatorii astia
focsa05
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodiile si fixatii lor --- Taur 11 De la: LOPY_71 18 Aprilie 2010 23:45
buna 9 De la: Shhh 12 Februarie 2010 19:36
Cum sa inteleg un berbec? 124 De la: kudika_977260 2 Decembrie 2014 21:40
Ceva nemaipomenit! 15 De la: iulia069834 12 Decembrie 2009 17:12
EA rac-EL fecioara!?! 15 De la: Andalina13 1 Octombrie 2010 21:18