Setari Cookie-uri

despre berbecutze.....ce mi puteti spune?


cu cine se potrivesc? cu leii.....cu sagetatorii? ce fel de femei sunt?
,, "
aisuca
Postat pe 9 Martie 2009 13:47
De la: aisuca, la data 2009-03-09 13:47:20

,, "



exista asa ceva?eu stiu doar despre berbeci
donttouch
Postat pe 9 Martie 2009 13:48
hai mai....ma refer la femeia berbec
aisuca
Postat pe 9 Martie 2009 13:51
berbec cu sagetator
Diavolyta_
Postat pe 9 Martie 2009 13:53
fostul sotz este sagetator......actualul iubit este leu.....Offf!
aisuca
Postat pe 9 Martie 2009 13:55
cu balantele, o prietena buna de a mea e berbec si e casatorita cu o balanta de 2 ani!...si eu sunt tot balanta si ne intelegem super
Jinxers
Postat pe 9 Martie 2009 13:57
interesanta combinatie.
aisuca
Postat pe 9 Martie 2009 13:58
berbecul se intelege cel mai bine cu sagetatorul si leul.... ca sunt semne de foc
Diavolyta_
Postat pe 9 Martie 2009 14:01
cu exsotzul am stat 14 ani...
aisuca
Postat pe 9 Martie 2009 14:04
uff .. eu nu cred ca e vorba numai de zodie aici .. plus ca mai conteaza si ascendentul .. daca vrei .. poti sa ai o relatie cu oricare din semnele zodiacului .. trebuie sa stii sa intretii o relatie, sa stii cand sa taci si cand sa vbesti, sa stii cand are nevoie sa l asculti si sa existe multa comunicare... eu .. ma inteleg foarte bine cu gemenii .. sunt super ok pentru berbeci .. noi dinamici .. ei mai domoli .. ii scoatem din rutina iar ei ne mai consuma din energie :))
apoi leii .. compatibilitate mare doar ca si orgoliul e mare unul dintre voi tot va trebui sa lase de la el la prima cearta .. iar daca nu se gaseste niciunul e grav ...
mie imi plac si scorpionii .. au un stil aparte .. daca vrei sa flirtezi e ok .. nu te ia .. dar nici nu te lasa :D niciodata nu te plictisesti cu el .. in schimb trebuie sa i cam tii in seama :D
Cu varsatorul e o relatie de comunicare foarte buna .. atat de buna incat uneori tindem sa i consideram doar amici nostri .. fara sa ne dam seama ce relatie ar fi .. ambii sunt libertini si nu le place sa li se violeze intimitatea .. nu stres in relatie .. comunicare ... uff eu zic ca e chiar ok ..
eu nu pot fi cu cineva din zodia fecioara .. am avut ceva experiente .. nu`mi plac ca se victimizeaza .. ca cer mult prea multa atentie ... ca spun "te iubesc" repede .. ca asteapta sa i spui .. ceea ce ma calca pe nervi .. dar ceea ce e si cel mai enervant .. e ca are nevoie de confirmarea unei alte tipe .. ca el arata bine si chestii ... nu va inceta niciodata sa flirteze ...
eu credeam ca ma inteleg bine cu berbecii .. pana am intalnit un tip cu acelasi caracter ca al meu ... eu tachinam subtil .. se prindea se oftica .. ma ataca.. eu la fel ... si tot asa no way ...
momentan am o relatie cu un rac .. si mama este rac .. ce ma enerveaza la rac e ca .. e mult prea calm pt mine .. calmul lui ma exaspereaza pe mine n`ai sa ma auzi .. sa m o discutie aprinsa .. doar raspunzand monosilabic ... cand am ceva de zis .. zic pana termin de zis... si dupa ascult .. sau invers .. in schimb .. cand tu esti toata un pachet de nervi .. si vbesti jumatate de ora .. mai ai un pic si o dai in lipsa de calciu si el raspunde asa calm "ai dreptate! " off atunci ... ,,, ceeeeee? cum poti sa zici asta?
mie imi place sa port discutii interminabile pe subiecte inimaginabile
dar sentimental se poarta bine .... trebuie sa va vedeti destul de des .. si sa stii sa i fii mereu alaturi ..pentru ei conteaza mult .. sunt foarte familisti :D
InnocentChild
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:38
Mai, eu insami sunt berbec pe 28 martie,am un frate tot berbec pe 13 aprilie, ne certam din fiecare chestie asta va spun sigur dar cand e sa complotam sa facem ceva,nu ne intrece nimeni si nu ne dam de gol.
Viitorul sot e varsator ne intelegem bine, el e genul traieste momentul, totul se rezolva imediat
, totul e usor, e repezit eu sunt mai "stai putin sa cugetam" (desi se spune ca noi berbecii suntem cei mai repeziti si ca ne avantam in necunoscut fara sa gandim dar nu regretam consecintele luam viata asa cum e cu bine si rau).
Chestie verificata de mine e ca suntem niste luptatori,mergem inainte(Keep Walking) sunt buna sa dau comenzi(Cea mai buna ) ma contrazic cu oricine cand stiu ca am dreptate (dar nu recunosc niciodata cand nu am dreptate)
Nu mai stiu ce sa zic, suntem pline de idei, muncim cand e de muncit, foarte comoda,cand nu vreau s a fac ceva stie toata lumea.
Si.... cam atat, Va pup!
SIRA
Postat pe 22 Iunie 2009 15:26
Cu sagetatorii f f mult!

Postat pe 22 Iunie 2009 16:34
Dar TU esti berbec?De ce intrebi?

Postat pe 22 Iunie 2009 16:38
Buna.Si eu am o relatie cu un sagetator,si e ok.A m fost casatorita cu un scorpion,dar crede-ti-ma fetelor nu merge deloc. Eu sunt berbeaca. Asa e suntem capoase rau,vrem sa fie asa cum spunem noi,nu recunoastem ca nu avem dreptate,vrem pe primul loc,sa avem ultimul cuvant. Dar in acelasi timp avem si calitati. Luptatoare,nu ne dam la o parte niciodata,ne place munca,avem idei geniale,ne place riscul,suntem pline de compasiune,ne place sa ajutam pe altii. Intradevar berbecele se inteleg foarte bine cu sagetatorii.
casteliana
Postat pe 22 Iunie 2009 22:10
si eu sunt berbec si cel mai bine ma inteleg cu leii si sagetatorii dar crek mai erau si capricornii si racii
chic_sandutza
Postat pe 23 Iunie 2009 10:59
De la: casteliana, la data 2009-06-22 22:10:04 Buna.Si eu am o relatie cu un sagetator,si e ok.A m fost casatorita cu un scorpion,dar crede-ti-ma fetelor nu merge deloc. Eu sunt berbeaca. Asa e suntem capoase rau,vrem sa fie asa cum spunem noi,nu recunoastem ca nu avem dreptate,vrem pe primul loc,sa avem ultimul cuvant. Dar in acelasi timp avem si calitati. Luptatoare,nu ne dam la o parte niciodata,ne place munca,avem idei geniale,ne place riscul,suntem pline de compasiune,ne place sa ajutam pe altii. Intradevar berbecele se inteleg foarte bine cu sagetatorii.



mare dreptate ai.parerea mea e ca femeia berbec ca si caracter e ekivalentul barbatului scorpion.asa ca plus cu plus se resping intotdeauna.eu unul,scorpion fiind,nu am suportat niciodata felul berbecului de a fi:nu acorda atentie,e individualist,are de multe ori iesiri colerice....cu cele doua berbecutze cu care am fost mereu am avut impresia ca nici nu contez pt ele,cum am zis nu acorda atentie.in fine,scorpion berbec in nici un caz
GreenScorpio
Postat pe 23 Iunie 2009 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey 1 De la: anduu 30 Iulie 2010 15:59
Eu sagetatoare, el rac! 4 De la: kudika080271 18 Noiembrie 2009 19:04
sagetator-capricorn 4 De la: cameliaaa 16 Aprilie 2009 13:41
compatibilitati zodiacale plus un exemplu care trebuie citit de toti curiosii ))) 130 De la: alyceee 9 August 2010 15:02
eu gemeni...el rac... 6 De la: milica_albulescu 22 Martie 2009 15:06