Setari Cookie-uri

iubire,..net..si departare

buna!!Am si eu nevoie de cateva pareri!!Am cunoscut un tip pe net care este mai mare decat mine cu trei ani;il plac si el ma place.Vorbim zilnic pe mess;aici exista o problema el este din judetul ialomitza iar eu din dolj.Intrebarea mea este urmatoare desi ne desparte o distantza destul de mare avem vreo posibilitate de a fi impreuna,de a ne intemeia o relatie?Credeti ca desi ne despart cateva orase ,este posibila o asemenea relatie? V rog pareri sincere si nu glume!!Vreau pareri ca nu stiu va plissss!!

Postat pe 17 August 2008 22:00
imposibil nu e, dar putin probabil
n-as crede ca e cazul sa te complici, ca baieti sunt destui, de ce sa suferi de dor si pe urma sa constati ca nu merita?
mai bine te bucuri de vacanta si de prieteni loco
googoodoll
Postat pe 17 August 2008 22:30
nu e nici f posibil,dar nici imposibil.Daca ati ceva mai aproape,na..nu stiu..am aceeasi varsta ca tine si nu cred ca sunt in masura sa comentez..Dar poti sa lasi lucrurile sa vezi cum decurg,dar cu grija ,ca daca te indragostesti de el;de la ,,il plac'' sa ajungi la ,,il iubesc''.L-ai cunoscut pe net,orice e posibil;dar ai grija,pe urma sa nu descoperi ca nu merita..
,,il plac,ma place'' esti sigura de asta?Poate el te priveste ca o amica!Ai grija sa nu confuzi sentimentele sau lucrurile,de la prietenie la iubire e drum lung...Pa te pup si ai grija!..

Postat pe 20 August 2008 00:57
nu exista nimic imposibil..tre doar sa exista dorinta din ambele parti ..dc nu?..tre sa faceti ceva pentru ca relatia aceasta sa reuseasca ,distanta nu e un obstacol pe care sa nu il puteti trece.
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 2 Octombrie 2008 14:14
Buna Adela,


bineinteles ca poti avea o relatie cu persoana pe care o iubesti chiar daca este la distanta de tine,eu de exemplu sunt in aceiasi situatie ca si tine numai ca prietenul meu care tot pe internet l-am cunoscut este in Italia si eu sunt in Bucuresti si este mult mai mare distanta dintre noi decat a voastra si cu toate acestea ne iubim si ne intelegem foarte bine exceptand unele certuri care exista in orice relatie,vorbim si noi pe mess ne vedem de cateva ori pe an dar in curand eu voi pleca sa locuiesc cu el asa ca-ti dau un sfat daca tu chiar il iubesti pe acest baiat si el pe tine fa o schimbare in viata ta ca nu vei putea la infinit sa stai departe de el..Mult succes!
ofeluminitza
Postat pe 3 Octombrie 2008 15:55
e cu dus si intors cel mai bine ar fi sa incercati sa va intalniti asta este cel mai imp si atunki o sa-ti dai seama daca are rost sau nu .
o relatie poate sa tina si la o distanta mult mai mare dar oricum toti cei care spun ca vai ce bine e sa ai asa o relatie se inseala amarnik
sau schimbat multe in ziua de azi
pupiki
henryloid
Postat pe 3 Octombrie 2008 17:04
buna!sa stii ca si mie mi s-a intamplat exact acelas lucru eu sunt din pitesti iar el din bucuresti,am vb cateva saptamani pe net am avut tot felul de discutii dupa aproape vreo 3 sapt ne-am dat nr de tel mai vb si la tel mai vb si mes si intr-un final el s-a hotarat va vina sa ne vedem am discutat f multe lucruri la prima intalnire(a durat cam 6 ore).si inca vb ne facem planuri si tot asa bine suntem si noi tot la un inceput de relatie dar cred ca daca exista iubire incredere ca asta este cea mai importanta la o asemenea rel din cauza distantei nu vad de ce nu ar merge....si restul va venii de la sine dar un sfat nu te saruta la prima intalnire ca sa fie suspansul si mai mare a doua oara (zic si eu...).deci fi optimista ca daca veti vrea sa fiti impreuna nimeni nu va va despartii si chiar cred in relatiile de lunga durata la o asemenea distanta1!sper sa te ajute ceea ce ti-am spus/ppppppaaaaa
mitelutza
Postat pe 5 Octombrie 2008 11:27
BUNA !!! si eu l-am cunoscut pe net si culmea ne si iubim
durerea mar e ca suntem amandoi casatoriti si suntem si la 40 de ani
ne-am vazut de 2 ori in 8 luni live
in rst p mess si tel sper sa fie si la tine ok . Eu am o vb daca DOAMNE ,DOAMNE vrea o sa fie ok


kudika046054
Postat pe 9 Iulie 2009 23:11
Sunt relatii si relatii ... Aici depinde foarte mult si de persoana de la capatul celalalt. Sunt unele relatii care merg perfect atata timp cat nu va vedeti ... iar cand, dupa multa asteptare, va vedeti constatati ca tot ce aveti in comun e un computer. Dar sunt si acele relatii in care asteptarea si dorul nu fac altceva decat sa va uneasca mai mult. Ia decizia care te avantajeaza pe tine si lasa intotdeauna un loc in urma ta la care sa te intorci, in caz ca decizia luata nu a fost una tocmai buna.

Postat pe 10 Iulie 2009 11:36
daca vrei merge.cel putin eu nu cred ca trebuie sa il vad zilnic.
de altfel poti fi mereu cu el si sa iti para ca esti singura.daca tu crezi ca merge incearca.nu cred ca ai ceva de pierdut
maya66
Postat pe 12 Iulie 2009 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Gemeni - Femeia Peste 1 De la: BaybeLuV 3 Mai 2010 00:12
dragostea 11 De la: _iluzie_ 13 Octombrie 2009 13:30
despre compatibilitate intre zodii/ 1 De la: kudika191521 1 Iunie 2010 22:58
vreau un mic sfat pls:) 19 De la: angelo_micnegrusiurat 9 Iunie 2010 22:06
solarul 6 De la: zaharica 18 August 2010 13:50