Setari Cookie-uri

LUNA DE MIERE!!

Cred ca suntem multi care avem nunti acum.Eu voi fi mireasa pe 20 septembrie,asa ca mai am foarte putin.As vrea ca aici pe acest topic sa veniti fiecare cu cate o idee unde ar fi frumos sa-si petreaca un cuplu proaspat casatorit luna de miere.Eu m-am orientat si pentru locatiile din afara tarii noastre dar mi-am dat seama ca nu am vizitat prea multe nici la noi in Romania.
ramo77
Postat pe 21 August 2008 12:23
ramo..... casa de ...scuze ...rahat !!! ca sa nu iosi bage nimeni nasul in ea...
acum.... mie imi place foarte mult linistea cand am chef de evadari adica natura sau mare cu plaja pustie si servicii bune.
anul asta cum stie de altfel toata lumea am fost la "gura portitei" am avut parte de 2 in 1 ...adica si mare si delta lac si mare...cum vrei tu.
liniste si pace ...lacatii superbe si peisaje cumnumai in vise ai ocazia sa iti imaginezi la noi in tara...nu mai spun ca am ochit si cateva locuri pt nebunii...dar ma abtinde la comentariipt ca am fost singurica....(no boyfriend)
deci......
daca vrei o idee ... asta ar fii ...."gura portitei"
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 August 2008 14:15
Emma mersi frumos de urare La mine marea este exclusa pentru ca eu aici locuiesc si sunt satula.Dar "gura portitei"o voi lua in considerare.multumesc pentru raspuns.
ramo77
Postat pe 21 August 2008 14:22
Casa de piatra Ramo si tot ce va doriti voi , dar mai ales multa intelegere , pt ca e cea mai importanta! Are dreptate Ema , Gura Portitie este o locatie de vis , ferita de agitatie , cu un peisaj superb , fapt pt care vin multi turisti straini. Cat despre Europa , ti recomand statiunile de pe Coasta de Azur , sunt superbe , si cred ca e un loc romantic pentru proaspat casatoriti.
Kittynelle
Postat pe 21 August 2008 20:00
Multumesc mult Puffilici.Te cred ca este frumos in Coasta de Azur,dar dupa cum am mentionat mai sus,as vrea sa vad si Romania ca nu am vazut multe pana acum.Cat despre Gura Portitei,da este frumos,am vazut si eu poze.
ramo77
Postat pe 22 August 2008 08:34
Pt romania eu eu as recomanda delta dunarii sau lacul bicaz.. la muntele ceahlau.. e superb acolo

Postat pe 23 August 2008 17:49
Ramo , in Meridionali la Balea Lac este supeeeer , la fel si in statiunea Moeciu in jud Brasov pe care o iubesc. Sunt zone foarte frumoase in Muntii Apuseni cu multe obiective turistice ...din pacate eu n`am ajuns in zona aceea ... cred ca ai dreptate , sunt atatea de vazut in Romania si alegem sa plecam de fiecare data in strainatate.
Kittynelle
Postat pe 24 August 2008 12:59
Da,si la noi sunt multe de vizitat si chiar avem o tara frumoasa.Va multumesc pentru raspunsuri,cred ca voi merge sigur intr-o zona de munte.
ramo77
Postat pe 25 August 2008 10:49
si eu ma casatoresc tot akm in curand
si nici eu nu am nici o idee ptr luna de mire...sau mai bine spus...saptamana d miere
m am gandit la romania...dar e prea mult stres si oricum...in romania voi veni in decembrie....
pr meu zice sa megem in barcelona... daaar io vreeeaaaau sooooaaareeeeee si sa nu fie nici exagerat la pretz...m am tot uitat pe site uri de excursii si...ma cam tenteaza sa ma duc in canare...am gasit o oferta super buna la pretz dar habar nu am cum sunt hotelurile acolo....poate cineva sa mi dea un sfat de un loc insorit unde ati fost deja si a fost super...sau daca ati fost in insulele canare...cum a fost si in ce loc ati fost...
mercic:D
anna_wilmet
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:58
Eu am fost in insulele canare in luna mea de miere.. mai exact in Tenerife. Ce sa-ti spun.. mi-a placut f mult. Absolut tot! Initial optasem pt maldive dar m-am razgandit eu deoarece imi era frica de tsunami

Asa ca am facu o luna de miere ,,mix,,.. primele 3 zile la Venetia (mi se pare cel mai romantic oras, perfect pt asemenea eveniment).. 3 zile la viena.. superb si acolo.. si 10 zile in insula tenerife. De vis.. Cel mai frumos a fost faptul ca am plecat in luna octombrie cand la noi erau 4 grade.. iar acolo faceam plaja zilnic la 29 de grade

Postat pe 6 Septembrie 2008 01:19
De la: oanna81, la data 2008-09-06 01:19:35Eu am fost in insulele canare in luna mea de miere.. mai exact in Tenerife. Ce sa-ti spun.. mi-a placut f mult. Absolut tot! Initial optasem pt maldive dar m-am razgandit eu deoarece imi era frica de tsunami

Asa ca am facu o luna de miere ,,mix,,.. primele 3 zile la Venetia (mi se pare cel mai romantic oras, perfect pt asemenea eveniment).. 3 zile la viena.. superb si acolo.. si 10 zile in insula tenerife. De vis.. Cel mai frumos a fost faptul ca am plecat in luna octombrie cand la noi erau 4 grade.. iar acolo faceam plaja zilnic la 29 de grade

poi atunci ma duc ptr k si eu tot in octombrie ma casatoresc si vreau chiar ziua urmatoare sa plec...daca tu ma asiguri k e super atunci te cred...cu hotelurile cum e? in ce orash sau io stiu in ce locatie ai fost mai exact???
in venetia noi am fost deja,paris,bruxel...am umblat mult dar impreuna si s´deaia vreau ceva mai exotic mai iesit din comun!!!
anna_wilmet
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:57
Casa de piatra!!

Mergi in Hawai e foarte frumos acolo sau in tahiti e o atmosfera de vis si este si cel mai potrivit loc pentru o luna de miere

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:23
sunt mai multe insule in Canare, noi am fost in Tenerife.. santa cruz de tenerife. E cea mai potrivita pt luna de miere, zi eu. Ai o multime de lucruri de vazut.. e frumos. In spate ai cel mai inalt munte al spaniei iar in fata oceanul.. Am luat un hotel de 5 stele care a fost super.. Un lucru interesant si care mie mi-a placut a fost nisipul.. fiind vorba de o insula vulcanica, nisipul este negru taciune. Foarte fin si negru.. Gasesti si nisip auriu, dar mie mi s-a parut super interesant cel negru deoarece nu am mai vazut. E frumos, o sa-ti placa, zic eu.. Restaurantele sunt super.. seara gasesti o multime de localuri unde se canta muzica live si se spun glume. Pe plaja ai canapele si cocktail-uri la discretie.
In club nu am fost deoarece noi am cautat liniste si relaxare.. Daca asta cautati si voi, atunci veti gasi sigur.

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:56
cel mai frumos loc din lume pe care pot spune ca il ador....este polinezia franceza ......ins.bora bora!perla pacificului!singura chestie ca e scump!alt loc feeric am vazut anul asta in caraibe la puerto plata!.........eu cind o sa ne aniversam casatoria plec intr-o croaziera pe nil....totul depinde de ce doresti !

Postat pe 10 Septembrie 2008 21:03
adevarul e ....k eu vreau multe tre sa ma hotarasc ptr k ...noi facem nunta in iserica l anu in romania si anul asta facem aci doar cununia civila
si vreau sa tin bani si ptr la anu...si sincera sa fiu vreau mai mult la anu ceva spectacular...dar in canare chiar as merge
anna_wilmet
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:52
mergi unde vrei tu fiecare loc este cu totul special si conteaza sa te simti bine acolo unde mergi!!

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:06
prietena voasta puffilici,pe care o ridicati in slavi pozeaza sexi pe net si racoleaza barbati,din cate stiu tariful e de 100 de euro face cam 1500 euro pe zi de unde credeati ca are bani?

Postat pe 24 Octombrie 2008 02:23
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LUNA DE MIERE!! 18 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 20:27
Putin ajutor 1 De la: Kyttie 9 Noiembrie 2011 19:17
ma poate ajuta cineva cu utorrentul??va rooog! 1 De la: colorata_nas 8 Noiembrie 2009 18:52
Schimbare avatar 2 De la: luyyzz 9 Octombrie 2009 13:29
ce sa fac sa divortez? 17 De la: kudika081496 2 Martie 2010 18:08