Setari Cookie-uri

cum sa fac ????

Salutare tuturor!

M-am tot gandit daa este bine ceea ce fac sau nu! Pana la urma am ajuns la concluzia ca este bine sa afli si alte pareti sfaturi decat ale celor din jurul tau.
Nici nu stiu cu ce sa incep... in ultima vreme m-am schimbat foarte mult, parca nimeni nu ma intelege si toti sunt importiva mea. Nu imi mai gasesc locul, incep sa fac ceva si nu reusesc sa il termin, vreau ceva, peste doua ore nu mai vreau. Ma simt ratacita fara directie.Imi este frica...nu stiu de ce imi este frica, dar imi este. In general sunt o persoana vesele sociabila, imi place mult sa ma bucur de viata.
In urma cu ceva timp, m-am despartit de un tip cu care am fost vrun an si ceva...el devenise tot universu meu, cand plecam de la servici eram la el, tot ceea ce faceam faceam pt el, pana in momentul in care am zis STOP. Mi-am dat seama ca stau langa un om care nu ma face fericita, ci doar simplul fapt ca are prieteni si nu mai stau in casa. De fapt eu nu aveam o relatie cu el si cu lumea lui. In fine m-am intors si am plecat si am realizat sa sunt singura singura, mi-am pierdut toate prietenele prieteni cu care mai ieseam la un pahar de barfa.
Cu greu imi fac prieteni acum, parca imi este rusine sa nu mai muste careva ...in fine in mare ati inteles care ar fi problema mea...
Astept sfaturi, idei, propuneri...etc

Multumesc mult!


P.S mai sunt persoane in situatia mea ???
Ectra
Postat pe 29 August 2008 12:09
sincer, n-am inteles!

Postat pe 29 August 2008 12:24
ai zis ca parca nimeni nu te intelege.... pai tu te intelegi??
zici ca acum vrei ceva, pe urma nu mai vrei acel ceva..
iti este frica, dar nu stii de ce..
ti se pare ca suna a om care se intelege?
sa stii ca nu e greu sa iti faci prieteni...dar conteaza ce prieteni iti faci, incearca si tu sa fie de calitate..:)
din moment ce spui ca el a fost tot universul tau ..imi dau seama ca ai cam uitat de tine.
sa mai spun, sau ai inteles ideea?:P
morticia_adams
Postat pe 29 August 2008 13:54
unde sa imi fac prieteni...cand singura mea legatura cu lumea este internetu.
Ectra
Postat pe 29 August 2008 14:03
stii, ca sa-ti faci prieteni , trebuie sa iesi ...afara. in lume. poti?

Postat pe 29 August 2008 14:06
te sfatuiesc sa incerci sa stai linistita si sa te gandesti ce iti lipseste si unde e problema,eventual pune pe hartie fiecare idee si citeste a 2 zi,vezi ce iese.
sau pleaca undeva in weekend,singura si linisteste-te.poate e o perioada mai ciudata acum pt ca te-ai despartit de el,dar o sa treaca nu dispera ca nu iese nimic!
prieteni o sa-ti faci
Anuska_26
Postat pe 29 August 2008 14:17
Dragele mele, cred ca ceea ce imi lipseste mie sunt prieteni, unde as putea sa imi gasesc o prietena pe care sa o sun si sa stam ore intregi la telefon sau pe mes sau sa iesim in club. Toate prietenele mele au disparut, am incercat sa reiau prietenia dar nu mai se poate... nu pot sa ies in strada si sa rog lumea sa mearga la o cafea, prieteni care mi-au mai ramas ba sunt casatoriti cu copii si nu au timp de vb, ba au un serviciu destul de solicitant, sau poate pur si simplu nu le face placere prezenta mea. De el mi-a trecut pentru ca este un om dupa care nu am ce regreta, nu mai gasesc un motiv cat ar fi el de mic, sa ma intorc la el.
Ectra
Postat pe 29 August 2008 14:47
dami un mesaj privat sa te contactez prin mail, as avea ceva de vorbit
Sweet_Rodica
Postat pe 8 Septembrie 2008 08:30
cam aceeasi problema am avut si eu dar cred ca pe mine m-a ajutat foarte mult colectivul (colegii de serviciu) , pentru ca m-au integrat foarte usor in anturajele lor, si familia, fata de care am gresit enorm si totusi m-au iertat si m-au sprijinit.... acum cred ca daca ai gasi colegi de serviciu sau fosti colegi de facultate cu care te intalnesti ocazional pe strada sau vechi cunostinte, cu care sa iti petreci timpul liber..cred ca iti vei reface cercul de prieteni si ti v-a fi mult mai bine.....nu ezita, chiar daca nu iti vor fi foarte buni prieteni de la inceput incearca sa te integrezi intr-un grup...
aliana_alexa
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:14
uite de aceea sunt de parere ca niciodata nu trebuie ca o persoana sa reprezinte totul pentru tine!!este foarte ok sa iubesti dar sa nu ajungi sa il confunzi pe cel iubit cu un Dumnezeu!cand iubim devenim mai visatori dar trebuie sa nu uitam ca deplasandu-te mult de pamant caderea este f dureroasa.Si apoi sa nu uitam ca orice chestie are limitele sale(cel putzin asa este normal)..si apoi tot ceea ce este prea mult strik(doar vedetzi si in reclame chestia asta..consumul mare de zahar(de ex)..dauneaza grav sanataii...pina si un amarat de zahar..:P..aberez mult la ora asta da stiu ca am si eu acolo samburele de dreptate! o zi buna tuturor!
glacier3985
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:24
De la: Ectra, la data 2008-08-29 14:47:46Dragele mele, cred ca ceea ce imi lipseste mie sunt prieteni, unde as putea sa imi gasesc o prietena pe care sa o sun si sa stam ore intregi la telefon sau pe mes sau sa iesim in club.



Aici, aici!! Sunt aiicii

evil_ramo id-ul meu....
da' sunt cu niste ani mai mica, nu te deranjeaza nu? (iti garantez ca ai ce vb cu mine)
ramo_88
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:48
hm..cred eu ca esti cam confuza..vrei ceva..insa tu singyra nu stii ce anume....fii..si tumaioptimista..bucurate de fiecare..clipa..credema..ca..sunt tare pretioase..arunca tot..raul..si mergi..inainte..nu privi niciodata in trecut..sau pur si simplu..privestete in oglina..si spune cu voce tare..ca totul..va fi bine..universul..la sigur..te va askulta///gindeste doar pozitiv..orice sar intimpla...
diacenco_cristin
Postat pe 21 Decembrie 2008 01:11
Esti confuza, suparata ca esti singura ca nu ai prieteni. Dar nu trebuie sa disperi ca nu stii ce vrei in general sau de la viata. Si mie mi se mai intampla sa nu stiu ce vreau, e ceva normal asta. Iar in legatura cu prietenii poti sa iti faci la serviciu sau la facultate. Incearca sa te bagi in vorba cu ei sa fii sociabila, vesela cu ei. Nimanui nu-i plac oamenii tristi, posomarati. Incearca sa fii asa cum esti tu. Si ai sa vezi incet incet cum ai sa iti faci prieteni noi. Dar mai ales sa nu stai Retrasa in coltisorul tau. Fii sociabila. Iti urez multa bafta.
Narcisa_Ana
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt taur el este sagetator...e de bine?:D 16 De la: kudika032552 21 Iunie 2010 08:35
ce parere aveti voi despre femeiile polisite? 38 De la: Lucia38 10 Noiembrie 2009 12:08
Cadou aniversare, pls :sml-sign0199: 10 De la: mitura 14 Octombrie 2010 22:00
o intrebare 10 De la: battleofwits 27 Octombrie 2010 17:38
Intrebare, intrebatoare?? 3 De la: frenchiegirl 4 Iulie 2011 13:40