Setari Cookie-uri

Ce ati face daca maine ati castiga 1 milion de euro?cum i-ati cheltui?:)

Cand era un report mare la loto puneam impreuna cu prietenii un bilet dupa care incepeam toti sa visam cam ce am face cu atatia bani,parerile lor le stiu deja :)) asa ca as fi curioasa voi ce ati face daca ati castiga maine 1 milion de euro?

Postat pe 29 August 2008 02:51
Eu as calatori peste tot in lume!!!!si cu restul ....i-as cheltui eu, la cat de bine ma pricep stric banii

Postat pe 30 August 2008 16:54
daca as castiga 1 milion de euro .hmmmmmmmm..........as vizita multe tari.........as dona.........as ajuta multe persoane cae au nevoie.........mi-as lua o masina sport .asta de o am e veche .............ma mai gandesc............

Postat pe 30 August 2008 17:00
mda...daca as castiga 1 milion euro???

1. as dona la orfelinate
2. as dona la azile de batrani
3. as dona pentru scolile de hipo-acutici
4. iar daca mai raman ceva bani i-as investi in ceva si banii castigati i-as dona la toti cei ce au nevoie de ajutor...

as dona pentru realizarea unei campanii de informare in scolile din mediul rural a tinerilor intre 12 si 18 ani pe teme legate de viata sexuala, de riscul contactelor sexuale neprotejate si de importanta evitarii ajungerii la sarcini nedorite si avorturi.

ar mai fii multe.....

Postat pe 30 August 2008 18:50
Eu imi doresc foarte mult in viitor sa construiesc o biserica si sper sa pot sa fac asta intr`o zi. Asa ca...asta ar fi primul lucru la care m`as gandi. Apoi cred ca m`as implica si eu in tot felul de actiuni de caritate. Iar de calatorit ar fi cateva tari unde musai vreau sa ajung datorita istoriei lor interesante ...gen Cuba , Brazilia , Africa de Sud , Mongolia.
Dar sunt convinsa ca toate aceste lucruri le putem face si cu fortele proprii asa ca nu cred ca e cazul sa asteptam sa ne pice din cer
Kittynelle
Postat pe 31 August 2008 12:58
si eu doresc foarte mult sa construiesc o bisericuta....;aici unde stau eu nu avem !mergem la biserica greaca! ........in rest as trai normal ca si pina acum si as vizita in continuare locuri noi nedescoperite de mine! as mai avea un vis ....;;o casa pe malul marii!dar pe mal sa aut vuietul si valurile izbite de tarm!

Postat pe 31 August 2008 13:03
eu i-as imparti cu iubi :) el jumate eu jumate :)))) Sa nu se mai trezeasca dimineatza, si sa aiba viata pe care si-o doreste, eu as calatori peste tot, si fiecare secunda as trai-o la maxim :)
buburuza1
Postat pe 31 August 2008 15:11
cel mai probabil i-as investii in ceva......

Postat pe 31 August 2008 15:18
Daca as castiga maine 1 mil de euro?hmmm... pai in primul rand mi-as deschide o fundatie pentru caini, imi doresc foarte mult,apoi mi-as cumpara tot ce-mi doresc si as dona totodata oamenilor neajutorati.dar deh,,,vise
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:35
eu i-as face toate mofturile tatalui meu care se apropie de sfarsitul unui drum greu....si anevoios.....si ce ar ramane as dona sectiei de oncologie sa isi permita sa angajeze psihologi pt bolnavii de cancer carora,dupa ce medicii le spun fleanc in bot ce boala crunta au.....ii lasa in plata domnului ......
aaaa,si as bate-o pe cumnata,i-as scoate totzi dintii din gura si i-as pune altzii de plastic...dar pt asta nu trebuie sa castig atatea bani,pt ca imi permit si acuma sa ii pun de aia de plastic...asa ca.....fug rapid,ca am de rezolvat o treaba......
va puuup
matracucu
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:45
i-as cumpara o casa cu gradina mamei mele... de restul nu am habar.... probabil ca mi-as incepe propria afacere.... de idei nu duc lipsa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:58
fara discutie jumatate din ei i-as aloca animalelelor abandonate si copiilor din centrele de plasament.. as face viata mai usoara si unor batranei..
Din restul as face cadouri substantiale familiei mele.. o mare parte i-as pune in banca ( ca sa am cu ce calatori in toata lumea ).. si o parte i-as cheltui exclusiv pt mine ( mi-as lua o super masina )..

Postat pe 23 Septembrie 2008 15:06
pai .....nu voi castiga maine 1 milion de euro....voi castiga doar o zi in plus de la Dumnezeu....dar..dar..daca totusi..intr-o zi as castiga atatia bani......mi-as indeplini..niste dorinte spirituale care fara partea financiara nu sunt posibile...oricum i-as cheltui repede....insa nu as uita sa pun si deoparte ptr "zile negre"....sau oare te mai gandesti la zile negre cand te vezi cu sacii in caruta?..hmmm ..nu stiu....inca nu am castigat 1 milion de euro........dar promit sa anunt ......
butterly
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:31
1. As dona bolnavilor ( numa bag la azile sau orfelinate pt k banii donati, o mare parte, nu ajung la cei ce au nevoie )
2. As face un adapost pt oamenii strazii
3. As calatori in toata lumea
4. Mi-as deschide un cabinet stomatologic performant
5. Mi-as ajuta familia si prietenii
6. As deschide un magazin universal cu produse de toate felurile la preturi rezonabile
7. Mi-as lua o casa cu gradina
8. Ce mai mramane ii pastrez pt risipeala si distractie :D

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:39
ce vis frumos ...sincer eu mi-as ajuta familia si mi-as termina de platit taxele la facultate...bineinteles ca si eu visez sa-mi cumpar de toate,ca oricine altcineva,insa din pacate la mine sunt alte prioritati

Postat pe 26 Septembrie 2008 01:08
cum sunt atatea animale abandonate as face ,,o rezervatie pt animalele abandonate'', oamenii care nu isi mai iubesc animalele sau sunt bolnave sa aiba unde sa le lese asa nu am mai vedea atatea animale pe strada cineva trebuei sa aiba grija si de ele.Daca mai ramane ma-s face printesa desi acuma trebuie sa creez si o poveste de basm
bestiuitza
Postat pe 26 Septembrie 2008 01:20
eu n-as da nimic la nimeni. m-as gandi cum sa fac din unu doua. si din doua patru si tot asa. dupa aia mi-as cumpara si-o insula.
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 07:50
eu...daca as castiga(ce ma enerveaza cuvantul daca) as cumpara o casa pt mine,una pt ai mei,una pt fiica-mea,desi e prea mica sa realizeze...as ajuta oameni care chiar au nevoie..
deja nu vreau sa ma mai gandesc...poate ca as deschide o casa de copii,pt ca imi plac copiii ft mult si mi-e ciuda cand vad ca sunt parinti capabili sa-si abandoneze copiii(un unele cazuri fac bine ca ii lasa)
mary_ct
Postat pe 6 Noiembrie 2008 09:22
asa...ia sa ma gandesc...mi-asi cumpara o vila cu piscina in interior si cu gradina mare si cu o garderoba cu dulapuri din sticla,mi-asi lua 2 masini:una sport si un jeep,mi-asi deschide un club si restul banilor i-asi pune in banca pentru batranete! si nu asi da nimic la nimeni!ce doar e un milion si vreo 500.000 ma costa casa si 100.000 masinile si mai raman cu 400.000 numai buni de facut o afacere!
playboy
Postat pe 6 Noiembrie 2008 12:37
Pai daca as castiga 1.000.000 de euro?? vorbim de bani curati sau mai tre sa plaesc si taxe???
daca am 1.000.000euro curati iau si ii schimb in LEI ptca dobanda la lei este dupla fata de cea pt valuta. Apoi ii pun frumusel in depozite bancare (de preferinta la vreo 10 banci pt a evita sa raman fara toti banii in caz ca da faliment banca )

Cu o dobanda aproximativa de 100.000 euro pe an (echivalent in lei) ,,, din dobanda pe primele 3 luni imi platesc toate datoriile, din dobanda pe urmatoarele 3 luni fac donatiii,,,,apoi din celelalte 3 o pun de un concediu pe cinste,,,,si mai astept 6 luni si imi iau o casuta si o masina ca pt sufletelul meu,,,,,celelalte 3 vor fi banii lui fratelo pt studii,,,,si uite tot asa,.,,,ma ajut si pe mine si si pe cei din jurul meu,,,,

Daca ma apuc de cheltuit din prima,,,milionul se va duce cat as clipi,,,,si apoi raman cu ochii in soare si cu amintirea clipelor in care eram milionara in euro,,,,

Asa ca,,,sincer as prelungi momentul,,,,si as trai din dobanzi
aricica_pogonica
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:57
Hmmm...
Intai asa face asa: , apoi asa .... si dupa aia m-as apuca de treaba : in primul rand schimbam o parte in lei, punem ceva pe la banci, mai cumparam ceva obligatiuni, ceva aur etc. Ma duc direct la Paris cu familia sa ne imbracam, apoi poate ne ducem sa ne prajim pe o plaja exotica si cand venim inapoi acasa punem o afacere mica pe picioare. Nu spun ce afacere, ca nu cumva sa-mi furati ideea!!! Sa fie noroc si sanatate la toata lumea

Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:38
De la: aricica_pogonica, la data 2008-11-09 21:57:42Pai daca as castiga 1.000.000 de euro?? vorbim de bani curati sau mai tre sa plaesc si taxe???
daca am 1.000.000euro curati iau si ii schimb in LEI ptca dobanda la lei este dupla fata de cea pt valuta. Apoi ii pun frumusel in depozite bancare (de preferinta la vreo 10 banci pt a evita sa raman fara toti banii in caz ca da faliment banca )

Cu o dobanda aproximativa de 100.000 euro pe an (echivalent in lei) ,,, din dobanda pe primele 3 luni imi platesc toate datoriile, din dobanda pe urmatoarele 3 luni fac donatiii,,,,apoi din celelalte 3 o pun de un concediu pe cinste,,,,si mai astept 6 luni si imi iau o casuta si o masina ca pt sufletelul meu,,,,,celelalte 3 vor fi banii lui fratelo pt studii,,,,si uite tot asa,.,,,ma ajut si pe mine si si pe cei din jurul meu,,,,

Daca ma apuc de cheltuit din prima,,,milionul se va duce cat as clipi,,,,si apoi raman cu ochii in soare si cu amintirea clipelor in care eram milionara in euro,,,,

Asa ca,,,sincer as prelungi momentul,,,,si as trai din dobanzi
ce idee buna aricico!uite asa mai invatam cate cv!acuma da-ne doamne milionul!pupici
playboy
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:04
hmmmm....nu as castiga...
just_me_ank89
Postat pe 14 Noiembrie 2008 13:28
Eu nu vreau sa castig, pentru ca mi-e frica de ce ar putea face din mine bani. Cunosc cateva persoane care dupa ce sau trezit peste noapte mostenitorele unor sume impresionante, sau schimbat atat de mult incat nici nu te mai saluta cand te vad pe strada.

Anca, imi place optimismul tau.
OrizonturiDeschise
Postat pe 15 Noiembrie 2008 09:11
ce as face cu 1 milion de euro? in primul rand m-as intoarce din Spania acasa si cred ca ii voi depune la banca pt ca din dobanda sa imi fac o casa cu piscina,gradina cu flori si iarba,o fantana arteziana,tot luxul si mi-as lua un bmw x5 si o masina mica(sotul cu masina ce ii place lui)apoi mi-as ajuta familia(si a sotului desigur),as investi intr-o afacere sa am un venit asigurat,as ajuta o biserica si as calatori mult.
desigur ca i-as asigura viitorul baietelului nostru sa nu fie nevoit sa plece in alta tara.si mi-as pune silicoane,ca doar sunt la moda
dar sa dea dumnezeu sa se faca visul realitate!
Marina_20
Postat pe 23 Noiembrie 2008 17:21
Asta la vista,baby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ana_lili36
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:27
De la: just_me_ank89, la data 2008-11-14 13:28:39hmmmm....nu as castiga...


asa e nu as castiga!
dar daca se intampla minunea asta cred ca intai mi-as satisface toate poftele imaginabile si inimaginabile!!
apoi ami vad eu!!!

PS: nu cred ca toti cei care au scris ca vor dona chiar o vor face in totalitate cum au zis, adica vor dona niste sune care nu vor face diferenta pe termen lung pentru nimeni.... toti suntem buni de gura problema e ca practica ne omoara!
betterrr
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:43
De la: Meblondy, la data 2008-08-29 02:51:13Cand era un report mare la loto puneam impreuna cu prietenii un bilet dupa care incepeam toti sa visam cam ce am face cu atatia bani,parerile lor le stiu deja :)) asa ca as fi curioasa voi ce ati face daca ati castiga maine 1 milion de euro?



i-as schimba in lei (RON)

Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:54
Hmmm...
Cand o sa gastig...da,greu, ft greu...mi-ar placea sa-i pot spune sotului meu, draga alege o cabanuta de la Zlatibor, care o vrei tu, nu conteaza, a noastra e...si una la Ulcinj, oricare,mergem sa ne relaxam si sa ne gandim ce facem cu atatia bani...

Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:07
pai inainte de toate as face un adapost pt animale....(pisici si caini) un salon de infrumusetare tot pt animale ...o clinica pt bolnavii d cancer,...as face cel mai mare circuit moto din europa...pt sora-mea o masina si pt prietena mea un ktm...iar pt mine hmmm mi-as cumpara un moto nou si un solar .......of cred ca nu-mi ajung banii
bubutzu
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Minciuni - pro sau contra ? 11 De la: joana_rise 24 Noiembrie 2009 14:09
vreau sa ma ingras 15 De la: felixcat 17 Martie 2010 22:28
credeti ca cel ce merita nu ne va face sa plangem? 20 De la: dulcineeaXXX 16 Mai 2010 16:36
Experiente de neuitat... 29 De la: kudika066423 15 Septembrie 2009 23:12
Un mesaj sau ..? 24 De la: kudika479740 15 Ianuarie 2012 20:01