Setari Cookie-uri

o femeie capricorn si un barbat sagetator???

Tare as vrea sa stiu daca merge sau ba.Sunt intr-o nebuloasa.Barbatul meu sagetator e foarte indragostit in momentul asta si ff hotarat ca va imbatranii cu mine.desi eu prea pamanteana...el cam aerian in fire, dar totusi hotarat sa faca tot ce trebuie ca sa ne fie bine.
oare poate careva sa-mi dea un fir de pai....sau e cumva in aceeasi situatie?...
scrieti si mie o clipita 2 cuvinte...
zile frumoase si multe zambete pt toti...
D
ever_eve
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:52
DE OBICEI FEMEILE CAPRICORN SUNT EXTREM DE REALISTE.......SI INCAPATANATE......DAR NICI CU SAGETATORII NU MI-E RUSINE..SUNT DOUA PIETRE TARI CARE S-AR PUTEA CA ATUNCI CAND SE LOVESC SA IASA SCANTEI.....PAREREA MEA. EU SUNT CAPRICORN SI SUNT INCAPATANATA, NOROC CA MA M-AI TEMPEREAZA SOTUL MEU, SAU M-AI BINE ZIS, M-AI LASA DE LA EL
oana1801
Postat pe 1 Octombrie 2008 20:54
Eu sunt capricorn si da sunt incapatanata si realista in acelasi timp . Am fost cu un barbat sagetator 2 ani si ceva si a fost bine timp de un an si cateva luni apoi dupa cum bine stiti micile certuri se transformau in ceva grav ....pur si simplu ieseau scantei de fiecare data si de atunci am zis ca nu ma mai ating de cei din zodia asta ...devenisem chiar obsedata si evitam cat mai multi barbati din aceasta zodie pana cand am dat de prietenul meu , care coincidenta a fost sa fie in zodia sagetator ... nu are nici o legatura cu rel noastra care e tot mai frumoasa pe zi ce trece ....ne intelegem de minune si ma mai tempereaza cateodata cand exagerez cu incapatanarea ....eu cred ca important e si ascendentul si caracterul unui barbat (educatia )

Postat pe 2 Octombrie 2008 12:35
eu sunt capricorn si am avut alaturi un sagetator.si dupa 4 ani am renuntat la el.depinde si de persoana.altii sunt gelosi,altii nu.trebuie sa nu fii geloasa mereu doar asa rareori si mai delikat.si cel mai important nu ii lua libertatea.lasa-l sa iasa cu prietenii lui chiar daca stai inebunita in casa ca nu stii ce face.daca te iubeste nu te va insela.eu nu am tinut cont de astea si am gresit.aaa si ffff important daca stai la el cum am facut eu nu te pune in ambitie cu el.gresesti mult facand asta.ei nu uita niciodata.dar iarta.nu ii reprosa de multe ori caci va incepe si el.mult succes dar trebuie sa ai nervi de otel.eu ajunsesem sa plang din orice,sa fiu nervoasa....ehe multe am patit alaturi de un sagetator.dar poate tu vei avea noroc.cine stie.bafta si tine-ne la curent
roscatika23
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:51
Si eu tot 4 ani am suportat un sagetator dupa care am zis gata si gata a fost .nu stiu cum sunt alti sagatatori dar asta era de o comoditate iesita din comun .nu mi-ar fi zis nimic ,la el era totul roz iar eu fierbeam in sucul propriu.
Noi ne potriveam de minune eu cu picioarele pa pamant ,el cu picioarele pe luna...
otto_otto2000
Postat pe 7 Octombrie 2008 16:34
hmmm..daca e sa ne luam dupa ce zic atotstiutorii...adica psihologii ....dragostea asta dureaza 4 ani cam pentru toate cuplurile...de acolo fiecare o ia cum vrea,respect,prietenie...etc etc...se adapteaza sau face scandal ...ca sa descriu situatia mai haios:)
....ma mir otto,la partea cu..comoditatea..sagetatorul "meu" e ca un prasnel,si e agitat tot timpul,gelos..cam da...
Insa,,,in toate mesajele voastre ma recunosc si eu..capricorn veritabil,incapatanat si realist...
Pana una alta,cred ca intr-adevar depinde mult si de "educatia"si caracterul unui barbat...Pana una-alta simt ca ii pasa pana si cand respir si-si viseaza copii ..cu mine.. ...
dar de ce ma tem eu cel mai tare...sa visezi umpic si sa fii dezamagit...de schimbarile bruste intr-un cuvant...de asta,nu de certuri si dispute..si alea te apropie intr-un fel,si poate ca sunt si normale pana la un punct...
Astept gandurile/experientele voastre cu drag...
...SI PT VOI NUMAI GANDURI FRUMOASE...
ever_eve
Postat pe 8 Octombrie 2008 21:07
Femeia Capricorn, precauta si discreta din fire, este consternata de impulsivitatea si neglijenta de care da dovada barbatul Sagetator. De asemenea, barbatul Sagetator reuseste sa o ofenseze pe femeia Capricorn cu sinceritatea lui si lipsa oricarei inhibitii.
La rândul lui, barbatul Capricorn este agasat de pretentiile femeii Capricorn.
Banii constituie si ei o problema: femeia Capricorn este chibzuita, în timp ce barbatul Sagetator ar cumpara tot ce vede.
Barbatul Sagetator si femeia Capricorn nu se bucura de o compatibilitate deosebita nici macar pe plan erotic. Între ei nu poate exista o relatie armonioasa, nici chiar o scurta aventura sentimentala.
alina
Postat pe 14 Octombrie 2008 09:57
mama mia, alina cat de transant....
In primul rand as spune ca e vorba totusi despre oameni nu despre ceva masinarie cu carte tehnica la purtator.Si in al doilea as mai spune ca totusi nu cred atat de mult in astre incat sa spun unui om care iubeste "Cara-te caci nu o sa ne potrivim!". Normal, exista marja de eroare daca e sa ne luam dupa caracteristicile generale ale fiecarei zodii, dar totusi,,,asta nu e un criteriu de selectie care sta in picioare....sau...?pt tine este?
As putea sa iau ca exemplu relatiile celorlalte doamne, domnisoare si prietene care au postat pareri la topicul acesta, in 3 cazuri au avut relatii de cate 4 ani...in atatia ani de relatie ...trebuie sa fie si ceva potriveala...ma gandesc.
Veselie si o toamna cu raze de soare!

ever_eve
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:51
ah, cred ca acum mi-am dat seama. E oare un citat dintr-o carte de astrologie?pt ca pare putin impersonala parerea ta...
Se poate sa ma insel insa..
ever_eve
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:56
buna fetelor
Eu sunt un capricorn mai mult decat incapatanat si am o relatie de 7 ani si ceva cu un sagetator...tot ce pot sa spun e ca nu a fost o relatie calma...intotdeauna avem certuri, intotdeauna ies scantei dar sunt mai mult decat fericita alaturi de el.
Si va mai spun ceva...daca iubesti acea persoana din tot sufletul si daca vrei ca acea relatie sa mearga numai conteaza nici cat un fir de praf in ce zodie este fiecare
nicoleta1982
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:46
- Eu sunt sagetator si sotia mea este capricorn ... anul acesta am facut 25 de ani de casnicie! ... Va spune asta ceva? ... Nu stiu! ...
Tot ce trebuie sa stiti este ca ... nu stiu daca are atat de multa influienta zodia, pe cat de multa influienta are ceea ce VREI sa FACI, ceea ce VREI sa AI, ceea ce VREI sa DEVII ... TU! ... indiferent din ce zodie faci parte! ... (este cineva impotriva? ... se abtine cineva? ... nu a ridicat nimeni mana! ... votat in unanimitate! ...)
supermiki
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:27
si eu tot capricorn sunt,si prietenu meu e sagetator,suntem impreuna de aproximativ 2 ani jumate',...ne merge bine,pot sa zic,au fost momente cand imi venea sa zic "pa"..dar am observat ceva...sagetatorului ii place libertatea,dar atunci cand ii vine mintea la cap,parca trage spre realitatea si seriozitatea capricornului...atunci "se pupa"zodiile ...in concluzie,e o relatie plina cu de toate,si bune si rele...agitatie..nervi intinsi...si in sfarsit..dragoste
mult succesc in relatii va doresc!
issa12
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:27
De la: ever_eve, la data 2008-09-01 10:52:04Tare as vrea sa stiu daca merge sau ba./>
D


nu....un nu cu N mareee de tot....
din varii motive...
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:47
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:23
si eu sunt capricorn si el e sagetator si daca n intelegem la ceva f bine,e sexul
yoanarose
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:06
Buna din nou! Mai trecu ceva vreme...pana una-alta...asa e, cate umpic de cearta ,ca de..capricornii sunt scortosi din fire...in orice caz,mai scortosi decat sagetatorii(nu generalizez totusi)...dar atunci cand totul vine de la sine , cred ca este dat sa fie..bine.
Si se pare ca intre capricornul si varsatorul in cauza, ma refer la noi, toate par sa mearga foarte bine.
Avem deja inelus de logodna:)
Va doresc implinire si zile frumoase.
ever_eve
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:45
eu sunt capricorn si iti spun sincer ca nu prea conteazazodia barbatului.Important este sa-ti faca mereu pe plac si sa stie ce-ti place pt a te simti mereu in siguranta alaturi de el.Altfel tu vei fi cea care il va trimite la plimbare...U trebuie sa te porti normal pt ca zodia capricorn este una dintre cele mai complexe si mai puternice,trebuie sa fi tu....restul depinde de u...pooop
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 16:32
totul e minunat alaturi de un sagetator(indiferent de sex)....insa totul e pina la un moment dat...asa ca nu va imbatati cu apa rece.
ninushk
Postat pe 19 Februarie 2009 20:10
Sagetatorul si Capricornul sunt diferiti in mult privinte: Sagetatorul cauta sa acapareze cunostinte pentru sine, sare nerabdator in proiecte noi; Capricornul da atentie detaliilor, este linistit, chiar timid, intotdeauna gandindu-se la urmatorul pas.
La inceputul relatiei, Sagetatorul si Capricornul nu vor vedea in partenerul lor decat defectele. Sagetatorul poate parea indisciplinat, si Capricornul plicitsitor. Dar odata ce vor inceta in a vedea defectele si se vor concentra asupra atuurilor, vor avea numai de castigat. Sagetatorul il va invata pe Capricorn sa se distreze, si ii va arata ce este libertatea care de obicei lipseste in viata Capricornului. Capricornul il va invata pe Sagetator ce e rabdarea si atentia pentru detalii, faptul ca lucrurile mici conteaza. Sagetatorului i se va parea Capricornul prea responsabil, dar isi vor invata partenerul sa ia lucrurile mai putin in serios. Capricornul il va acuza pe Sagetator ca e nemanierat si impulsiv, dar il va invata sa fie politicos si linistit.
Sagetatorul este guvernat de planeta Jupiter, iar carpicornul urmeaza planeta Saturn. Jupiter e inclinata spre filozofie, o puternica autoeducare si are un noroc care uneori duce la exces. Saturn e caracterizat de munca grea, ambitie si responsabilitate. Influentele unuia asupra celuilalt pot fi benefice si scoate ce e mai bun din celalalt. Ambele semne trebuie sa vada valoarea modului de abordare a partenerului; Sagetatorul il poate invata pe Capricorn sa fie mai spontan, in acelasi timp invatand ce e stabilitatea de la Capricorn.
Sagetatorul este un semn de foc, iar Capricornul unul de pamant. Sagetatorul initiaza proiecte dintr-o perspectiva filozofica, in timp ce Capricornul este mult mai practic. Capricornul vor analiza inainte de a incepe un proiect, in timp ce Sagetatorului ii place sa exploreze pentru satisfactia personala. Desi partenerii pot experimenta dificultati datorita eticii diferite, cand lucreaza impreuna fac o echipa minunata.
Sagetatorul nu vrea sa fie un conducator; cand li se da o idee si un rol intr-un proiect, ei sunt multumiti ocupandu-se numai de partea lor. In schimb, Capricornul este cel care vine cu idei si imparte rolurile. Vor lucra in aceeasi echipa foarte bine deoarece nu vor exista conflicte asupra rolurilor pe care le au fiecare.
Cel mai bun aspect al relatiei Sagetator - Capricorn este eficacitatea echipei care o formeaza. Odata ce vor trece de perioada de inceput, partenerii isi vor da seama ca au multe de oferit unul celuilalt. Personalitatile lor diferite face ca relatia sa fie una foarte complementara.
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 11:01
De la: ever_eve, la data 2008-09-01 10:52:04Tare as vrea sa stiu daca merge sau ba.Sunt intr-o nebuloasa.Barbatul meu sagetator e foarte indragostit in momentul asta si ff hotarat ca va imbatranii cu mine.desi eu prea pamanteana...el cam aerian in fire, dar totusi hotarat sa faca tot ce trebuie ca sa ne fie bine.
oare poate careva sa-mi dea un fir de pai....sau e cumva in aceeasi situatie?...
scrieti si mie o clipita 2 cuvinte...
zile frumoase si multe zambete pt toti...
D


2 cuvinte...

catastrofa totala
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 11:05
De la: alina, la data 2008-10-14 09:57:45Femeia Capricorn, precauta si discreta din fire, este consternata de impulsivitatea si neglijenta de care da dovada barbatul Sagetator. De asemenea, barbatul Sagetator reuseste sa o ofenseze pe femeia Capricorn cu sinceritatea lui si lipsa oricarei inhibitii.
La rândul lui, barbatul Capricorn este agasat de pretentiile femeii Capricorn.
Banii constituie si ei o problema: femeia Capricorn este chibzuita, în timp ce barbatul Sagetator ar cumpara tot ce vede.
Barbatul Sagetator si femeia Capricorn nu se bucura de o compatibilitate deosebita nici macar pe plan erotic. Între ei nu poate exista o relatie armonioasa, nici chiar o scurta aventura sentimentala.


.................................................................................................................

tare va mai place sa faceti pe "usa de biserica"...!?!
aventura perfecta o ai cu un sagetator... are prea multa imaginatie pozitiva ca sa fii dezamagita... incearca!!!... ai grija, totusi, sa nu te indragostesti!!!!
relatie cu un sagetator... HMMMM!!!! daca ai grija sa nu primeasca prea repede ce are nevoie, daca e mereu starnit, incitat... daca ai grija sa gaseasca o latura infantila in tot ce se intampla... mister, daca esti posesoarea unui intelect adecvat... ETC...

nu iti poti dori altceva decat: THE SHOW MUST GO ON!
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 5 Martie 2009 11:11
De la: _dulcik_, la data 2009-02-21 11:01:50Sagetatorul si Capricornul sunt diferiti in mult privinte: Sagetatorul cauta sa acapareze cunostinte pentru sine, sare nerabdator in proiecte noi; Capricornul da atentie detaliilor, este linistit, chiar timid, intotdeauna gandindu-se la urmatorul pas.
La inceputul relatiei, Sagetatorul si Capricornul nu vor vedea in partenerul lor decat defectele. Sagetatorul poate parea indisciplinat, si Capricornul plicitsitor. Dar odata ce vor inceta in a vedea defectele si se vor concentra asupra atuurilor, vor avea numai de castigat. Sagetatorul il va invata pe Capricorn sa se distreze, si ii va arata ce este libertatea care de obicei lipseste in viata Capricornului. Capricornul il va invata pe Sagetator ce e rabdarea si atentia pentru detalii, faptul ca lucrurile mici conteaza. Sagetatorului i se va parea Capricornul prea responsabil, dar isi vor invata partenerul sa ia lucrurile mai putin in serios. Capricornul il va acuza pe Sagetator ca e nemanierat si impulsiv, dar il va invata sa fie politicos si linistit.
Sagetatorul este guvernat de planeta Jupiter, iar carpicornul urmeaza planeta Saturn. Jupiter e inclinata spre filozofie, o puternica autoeducare si are un noroc care uneori duce la exces. Saturn e caracterizat de munca grea, ambitie si responsabilitate. Influentele unuia asupra celuilalt pot fi benefice si scoate ce e mai bun din celalalt. Ambele semne trebuie sa vada valoarea modului de abordare a partenerului; Sagetatorul il poate invata pe Capricorn sa fie mai spontan, in acelasi timp invatand ce e stabilitatea de la Capricorn.
Sagetatorul este un semn de foc, iar Capricornul unul de pamant. Sagetatorul initiaza proiecte dintr-o perspectiva filozofica, in timp ce Capricornul este mult mai practic. Capricornul vor analiza inainte de a incepe un proiect, in timp ce Sagetatorului ii place sa exploreze pentru satisfactia personala. Desi partenerii pot experimenta dificultati datorita eticii diferite, cand lucreaza impreuna fac o echipa minunata.
Sagetatorul nu vrea sa fie un conducator; cand li se da o idee si un rol intr-un proiect, ei sunt multumiti ocupandu-se numai de partea lor. In schimb, Capricornul este cel care vine cu idei si imparte rolurile. Vor lucra in aceeasi echipa foarte bine deoarece nu vor exista conflicte asupra rolurilor pe care le au fiecare.
Cel mai bun aspect al relatiei Sagetator - Capricorn este eficacitatea echipei care o formeaza. Odata ce vor trece de perioada de inceput, partenerii isi vor da seama ca au multe de oferit unul celuilalt. Personalitatile lor diferite face ca relatia sa fie una foarte complementara.


....................................................................................................

gura pacatosului adevar graieste...!!!
salutare dulcik!
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 5 Martie 2009 11:14
De la: supermiki, la data 2008-11-18 09:27:55 - Eu sunt sagetator si sotia mea este capricorn ... anul acesta am facut 25 de ani de casnicie! ... Va spune asta ceva? ... Nu stiu! ...
Tot ce trebuie sa stiti este ca ... nu stiu daca are atat de multa influienta zodia, pe cat de multa influienta are ceea ce VREI sa FACI, ceea ce VREI sa AI, ceea ce VREI sa DEVII ... TU! ... indiferent din ce zodie faci parte! ... (este cineva impotriva? ... se abtine cineva? ... nu a ridicat nimeni mana! ... votat in unanimitate! ...)


...........................................................................................................

the best a woman can get!!! supermiki
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 5 Martie 2009 11:17
saluare si tie StrangerInAStrangeLand
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:15
De la: alina, la data 2008-10-14 09:57:45Femeia Capricorn, precauta si discreta din fire, este consternata de impulsivitatea si neglijenta de care da dovada barbatul Sagetator. De asemenea, barbatul Sagetator reuseste sa o ofenseze pe femeia Capricorn cu sinceritatea lui si lipsa oricarei inhibitii.
La rândul lui, barbatul Capricorn este agasat de pretentiile femeii Capricorn.
Banii constituie si ei o problema: femeia Capricorn este chibzuita, în timp ce barbatul Sagetator ar cumpara tot ce vede.
Barbatul Sagetator si femeia Capricorn nu se bucura de o compatibilitate deosebita nici macar pe plan erotic. Între ei nu poate exista o relatie armonioasa, nici chiar o scurta aventura sentimentala.


eeeee draga mea alina la mine nu prea s-a brodit ceea ce ai scris.depinde de caracterul fiecaruia.unii sunt asa,altii nu.depinde si de conceptii,depinde de multe.
roscatika23
Postat pe 6 Martie 2009 01:47
la ceea ce a zis dulcik cam 30% e adevarat,dar repet depinde de caracter.
roscatika23
Postat pe 6 Martie 2009 01:53
fiecare are propria personalitate
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:39
eu sunt capricorn si iubitul meu sagetator...nu sunt de acord cu ce se scrie pe aici..sau cel putin mie una imi merge foarte bine langa el din toate punctele de vedere..stie sa ma iubeasca,sa ma faca sa ma simt minunat si petrece tot timpul alaturi de mine..nu si doreste sa iasa sau mai stiu eu ce..dk s ar potea ar sta lipit de mine..libertatea lui cred k o gaseste alaturi de mine:))..si eu credeam fff mult in zodii inainte sa l cunosc..dar faptul k in zodiac scrie k nu exista compatibilitate intre noi si e primul baiat cu kre nu m am certat..asta spune multe...cel mai important este sa incerci si iti vei da seama singura dk este adevarat sau nu ce spune..nu tb sa ti dea nimeni raspunsul la aceasta intrebare
maddy20
Postat pe 31 Martie 2009 00:10
De la: sweety_cornelia, la data 2009-02-12 16:32:02eu sunt capricorn si iti spun sincer ca nu prea conteazazodia barbatului.Important este sa-ti faca mereu pe plac si sa stie ce-ti place pt a te simti mereu in siguranta alaturi de el.Altfel tu vei fi cea care il va trimite la plimbare...U trebuie sa te porti normal pt ca zodia capricorn este una dintre cele mai complexe si mai puternice,trebuie sa fi tu....restul depinde de u...pooop


si eu sunt capricorn si-ti dau dreptate.ai mare dreptate.dar uite si aici difera de la o persoana la alta.eu las de la mine daca iubesc dar si cand ma satur izbucnesc.depinde de caracterul fiecaruia.
roscatika23
Postat pe 31 Martie 2009 20:10
De la: roscatika23, la data 2009-03-06 01:53:26la ceea ce a zis dulcik cam 30% e adevarat,dar repet depinde de caracter.



mai eu am scris... dar fiecare om e diferit... nu inseamna ca daca eu scriu ceva toti trebuie sa faca ceea ce scriu... conteaza cum a fost crescut
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu,el scorpion?? 10 De la: ninushk 6 Iunie 2009 22:34
Femeia gemenii si barbatul varsator... 4 De la: kudika113759 23 Iunie 2013 12:43
ce parere aveti de barbatii pesti? 228 De la: 24 Octombrie 2018 03:48
cum sa-i reduc virilitatea? 58 De la: artafengshui 24 Mai 2012 16:40
femeia varsator-barbatul pesti 7 De la: kudika030576 25 Iunie 2009 09:50