Setari Cookie-uri

o femeie capricorn si un barbat sagetator???

De la: _dulcik_, la data 2009-03-31 21:16:33
De la: roscatika23, la data 2009-03-06 01:53:26la ceea ce a zis dulcik cam 30% e adevarat,dar repet depinde de caracter.



mai eu am scris... dar fiecare om e diferit... nu inseamna ca daca eu scriu ceva toti trebuie sa faca ceea ce scriu... conteaza cum a fost crescut


sa-ti dau un exemplu.familia fostului meu prieten(mama lui caci tatal lasa de dorit)ia oferit o educatie modesta pana la 18 ani.apoi el fiind major a apucat-o pe alt drum.asta datorita anturajului.normal ca fiecare e diferit.de asta nici cazurile nu sunt la fel.te pup
roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:36
te asigur ca va merge!eu
(capricorn)si sotul meu (sagetator) suntem impreuna de 11 ani , sagetatorul e un barbat minunat mai ales cand se simte iubit!
Nikoray
Postat pe 27 Mai 2009 14:08
Multumesc de incurajari.
Si povestea noastra are final fericit.... Ne-am casatorit(starea civila)de 3 luni si stam impreuna, dar nu in romania.si da...sagetatorul e un barbat grozav in casa in viata de zi cu zi..pana si cafelute la pat,si stie sa faca de toate. Acum timpul va spune mai multe.dar cand se simte siguranta si increderea si toate la un loc...e asa cum trebuie sa fie. cred ca am acum raspunsul la intrebarea din topic. altfel, picioarele mele bine infipte in pamant...nu m-ar fi purtat in punctul asta.
in luna cu flori, mai, am sa imbrac si rochia alba.
cred ca, printre altele,si norocul conteaza in viata. si atunci cand te astepti mai putin toate nebuloasele se "lumineaza".
ganduri bune pt. caractere frumoase.
si seri de vara
ever_eve
Postat pe 28 August 2009 19:28
Mie sagetatorii imi par superficiali ... cam in tot ceea ce fac ... sant un fel de trubaduri pe pamant... questia ca eu am patit ca dupa 8 ani sa vina inapoi ... poate ca a mers atunci ...da acum .... hm ... tot la faza superficiala a ramas din pacate ... si am constatat ca vrea sa fiu mama de ranit
Schatt
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:01
eu sunt in zodia capricorn,si am cunoscut un barbat sagetator...dar....eu am 18 ani si el are 36 ....il plac ma place dar ma tot gandesc.....oare dak se joaca cu mn?nu stiu ce sa cred......totusi este un barbat in toata firea...si eu sunt doar un copil ink:))...si ma tot gandesc cum va fi cand......stiti voi.....dar nu pot sa o fac.....oare o fi varsta lui de vina???plisss raspuns
kudika003434
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:50
De la: alina, la data 2008-10-14 09:57:45Femeia Capricorn, precauta si discreta din fire, este consternata de impulsivitatea si neglijenta de care da dovada barbatul Sagetator. De asemenea, barbatul Sagetator reuseste sa o ofenseze pe femeia Capricorn cu sinceritatea lui si lipsa oricarei inhibitii.
La rândul lui, barbatul Capricorn este agasat de pretentiile femeii Capricorn.
Banii constituie si ei o problema: femeia Capricorn este chibzuita, în timp ce barbatul Sagetator ar cumpara tot ce vede.
Barbatul Sagetator si femeia Capricorn nu se bucura de o compatibilitate deosebita nici macar pe plan erotic. Între ei nu poate exista o relatie armonioasa, nici chiar o scurta aventura sentimentala.


Banii constituie si ei o problema: femeia Capricorn este chibzuita, în timp ce barbatul Sagetator ar cumpara tot ce vede .... pffff!!!!

Ma tot invart pe langa postarile de genul asta si ma abtin sa zic ceva, dar de data asta m-am simtit... ca fiind capricorn, prea putin chibzuita si uimita.Uimita sa vad cum se tot da paste de pe ici, de pe colea doar asa, sa ne aflam in treaba,.
Nu conteaza doar zodia.Conteaza ascendentul foarte mult, conteaza pozitiile planetelor in case, etc.. Daca vrei sa afli daca te potrivesti cu o persoana (dpdv astrologic) fa o sinastrie si gata!
eryykka
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:33
De la: kudika003434, la data 2009-09-04 10:50:52eu sunt in zodia capricorn,si am cunoscut un barbat sagetator...dar....eu am 18 ani si el are 36 ....il plac ma place dar ma tot gandesc.....oare dak se joaca cu mn?nu stiu ce sa cred......totusi este un barbat in toata firea...si eu sunt doar un copil ink:))...si ma tot gandesc cum va fi cand......stiti voi.....dar nu pot sa o fac.....oare o fi varsta lui de vina???plisss raspuns


Lamureste-ma! Problema e varsta sau zodia pana la urma? Conta daca era un sagetator mai tanar sau daca avea 36 de ani si alta varsta??!!!
eryykka
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:35
Mda..........intr-un fel sau altul nu conteaza VARSTA decat iubirea......insa dk ne gandim mai bine, si varsta isi are rostul ei. UNDE diferentele mari de varsta se vad, se si simt.........in relatie, in societate, in toate! EU sunt sagetatoare iar sotul capricorn, si chiar dk exista mici discutii, acestea dau sarea si piperul intr-o relatie, indiferent de zodie. Important este sa stii sa te opresti la timp intr-un conflict: cine-i mai intelept....cedeaza!!! De regula sagetatorii sunt impulsivi fata de capricorni, si de aceea apar diferente de opinii . Intr-o zodie, un rol f important il are si ASCENDENTUL. ASCENDENTUL isi face simtirea in prezenta unui individ dupa varsta de 30 ani , cu mici decalaje 28-31 ani. Astrologia este o stiinta exacta, un ceva care se bazeaza pe intuitie, dragoste sau ...mai stiu eu ce vreti voi sa intelegeti.... Asa ca, atunci cand 2 zodii sunt compatibile indiferent de procentul compatibilitatii, inseamna ca cei 2 indivizi au ASCENDENTUL IN COMPATIBILITATE!!! Eu sunt impreuna cu sotul meu de 6 ani, timp in care simtim ca pe zi ce trece ne iubim din ce in ce mai mult....cu mult mai multa pasiune ca la inceput, desi recunosc k ne-am inteles dintotdeauna. Asa ca, nu ezitati in relatia CAPRICORN-SAGETATOR........!!!!!!!!!CAPRICORNII SUNT TIMIZI, DAR F SENSIBILI SI IUBITORI, EXACT CEEA CE-SI DORESTE UN SAGETATOR!!
amor77
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu Berbec-el Rac si plus inca una Balanta ! 14 De la: kudika226541 19 Ianuarie 2011 16:58
balanta-leu 10 De la: jollidona_condo 21 Octombrie 2010 17:28
Sagetatorul cu scorpian sau mai bine taur? 24 De la: emanuell18 29 Iunie 2009 00:35
el rac si eu capricorn 7 De la: kudika314246 12 Decembrie 2010 11:03
compatibilitate 44 De la: vosi30 10 Februarie 2018 02:27