Setari Cookie-uri

VACANTA DE 365 DE ZILE :D

DRAGELE MELE,


Pentru ca m-am saturat sa aud ca bulgarii au carnatii mai lungi si castravetii mai vanjosi decat ai romanilor, pentru ca m-am saturat sa aud ca palmierii din Thailanda sunt mai mijto decat ai nostri din Mamaia, pentru ca m-am saturat sa aud ca hamburgerii cu ceapa sunt mai buni decat parjoalele cu usturoi, pentru ca nu vreau sa cred ca ospatarii romani sunt mai nesimtiti decat cei italieni, m-am gandit sa parcurg tara pas cu pas si sa redescopar ROMANIA DE 5 STELE.

Voi pleca sa cutreier Romania timp de 12 luni de la un capat la altul al tarii calatorind cu trenul, cu avionul, cu autostopul, cu calul si cu magarul, pe bicicleta sau per pedes.
Voi filma, voi fotografia, voi lua interviuri si toate acestea le voi impartasi cititorilor mei pe aceste bloguri -> http://www.kudika.ro/comunitate/romania5stele/blog/view/3504/VACANTA-DE-365-DE-ZILE.html sau www.RomaniaReloaded.blogspot.com (unde deja am primit o gramada de sfaturi).

Povestile mele vor fi despre oameni, despre locuri, despre faptele facute de oameni in acele locuri. Voi vizita catune si orase, piete si teatre, aziluri si firme prospere - toate dintr-o Romanie reala si nu din cea comentata la televizor de politicieni si reporteri care si unii si altii mai multe stiu despre Milano decat despre Pestera Ursilor.

Voi veti fi tovarasii mei de drum cu care ma voi sfadi in fiecare seara, care imi veti spune incotro sa o iau a doua zi de dimineata pentru a rescrie Romania Pitoreasca asa cum este ea in Secolul 21.

Astept sfaturille voastre aici pe forum sau pe blogurile mentionate mai sus.
MULTUMESC !



romania5stele
Postat pe 5 Septembrie 2008 20:29
Pai...ai plecat ?...pe unde esti,ca m-ai facut curioasa
Stilll_MeG
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:22
sfat, daca tot ai deschis un topic de genul asta ,de bun simt ar fi fost sa dai de stire ce facusi...nu asa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:18
O vacanta de 3 zile, nu de 365...dar buna si asa, puteti sa castigati la concursul asta http://www.sejur-circuit.ro/brand-turistic-national/
ionella_b
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:20
Hmm.... Pai ideea, ca idee, n-a fost rea... Dar ce fu DUPA idee?
Nimicutza?
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:23
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri...si pareri, despre litoralul Marii Negre 25 De la: Cassey 13 Mai 2009 18:20
Londra 10 De la: danna_danutza 6 Iunie 2009 21:04
De 1 Mai incotro? 15 De la: kudika177775 4 Mai 2010 17:57
PRIMAVARA LA AMSTERDAM 1 De la: realturism 6 Ianuarie 2010 13:04
pentru cei din judetul cluj 4 De la: Lucia38 11 Iulie 2009 08:52