Setari Cookie-uri

Relatia dintre o balanta si un peste

Sunt in zodia balantei, iar prietenul meu este in zodia pesti. Ce parere aveti despre o relatie de acest gen?
ankas
Postat pe 7 Septembrie 2008 09:54
eu sint balanta si ma inteleg foarte bine cu barbatii din zodia pesti.dar cam atit!nu stiu cit ar dura o asemenea relatie!oricum,sint oameni foarte buni,sint si dedicati carierei ...daca nu te vei plictisiimcred ca totul va fi o.k.


















































































ROBERTA_BRUNI
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:34
eu sunt balanta...si fostul meu prieten era pesti .Nu a mers din pacate eu nici acum nu am trecut peste el ...pestii sunt foarte dificili ,inchisi in ei si foarte reci.Nu-ti ofera siguranta si echilibrul dupa care tanjeste o balanta.
ellybabe
Postat pe 3 Octombrie 2008 22:31
eu sunt balanta, iar el e pesti, si.....este un om minunat , suntem impreuna de un an si avem planuri pe care nu mi le imaginam ca le voi face asa curand.....este un sensibil, dulce si nu mai spun ca arata si bine, e un gentleman.....oricum nu tin foarte tare cont de zodii in cea ce ne priveste pe noi doi.

Postat pe 18 Octombrie 2008 12:35
Eu sunt pesti,iar iubitul meu este balantza, knd ne certam ,e pe motiv k suntem amandoi foarte incapatzanatzi, dar de un an de zile "lucram" la acest aspect si e mai ok. Cu mici compromisuri poate fi o relatzie buna intre aceste zodii, de exemplu eu am nevoie de multa atentzia, lucru pe care el nu mi-l oferea ori de cate ori aveam nevoie. Cu timpul am intzeles k sunt eu prea sufocanta, iar el e mai atent o tzara. Deci cred k merge spre mai bine relatzia
crinutza02
Postat pe 12 Noiembrie 2008 23:07
Eu sunt balanta si sunt casatorita de 7 ani cu un peste.Contrar unor horoscoape ne intelegem foarte bine.
aurelia_pavel2006
Postat pe 24 Noiembrie 2008 09:20
buna!si eu sun balanta si sunt casatorita cu sotul meu de 7 ani si ne cunoastem de 11 ani si ne intelegem perfect
irys26
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:33
Nicio sansa, despartiti-va IMEDIAT!
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:34
Eu sunt Balanta, iar prietenul meu este pesti. Suntem impreuna de 5 ani si de ceva timp relatia "scartaie". Am observat ca pestii sunt oameni minunati, sensibili , foarte atasati de persoana iubita insa nu stiu sa ofere la randul lor aceeasi caldura de care ei au nevoie , aceeasi intelegere, mai precis nu stiu sa-si manifeste sentimentele nici prin cuvinte si uneori nici prin gesturi. Cateodata devine atat de rece , tacut, insensibil la dorintele si actiunile mele. M-am gandit de f multe ori in ultima perioada sa iau o pauza , insa nu pot, nu ma lasa inima sa-l las singur pt ca simt ca are nevoie de mine si eu la randul meu am nevoie de "calmul" lui. Ii mai ofer o sansa...
yutza
Postat pe 25 Noiembrie 2008 01:48
sint casatirita cu un peste si au trecut 25 ani de casnicie deci depinde cit de mult te iubeste
Muratura
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:03
sincera iti zic ca poti avea o relatie buna,dar pestii sunt cam inchisi in lumea lor...eu am o relatie de 4 ani cu un baiat care e tot in zodia pesti si eu sunt balanta...daca mai lasi de la tine merge cat de cat...pana la urma iubirea conteaza,nu zodia
cici_2_you
Postat pe 25 Februarie 2009 14:59
Si eu sunt balanta si trebuie sa recunosc am intalnit 2 feluri de pesti: extrem de tandri si romantici sau....foarte acizi/ironici...Relatia depinde, cred, foarte mult si cat de permisiva/flexibila esti tu. Am putut constata ca-s destul de labili, nesiguri pe ei, NU le place sa se vaicareasca si sunt foooooarte visatori. Daca realitatea care-i inconjoara nu le convine n-au nici cea mai mica mustrare de constiinta in a evada intr-o lume paralela....Da' oricate defecte ar avea imaginatia lor e absolut spectaculoasa (in sensul bun al cuvantului)....
DieA
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:11
eu sunt balanta si sotul meu este in zodia pesti...ne cunoastem de 7 ani si suntem casatoriti de doi ani...ce sa zic..ne intelegem foarte bine..mai sunt si divergente dar prea putine.
recunosc ca eu sunt mai incapatanata si aproape de fiecare data el lasa de la el. e o fire calculata si ma completeaza foarte bine...nu-mi vad viata fara el...
darieana
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:38
buna.eu sunt balanta si am o relatie cu un baiat de aproape doi ani.dar e foarte rece...e inchis in el.si uneori cred ca imi ascunde unele lucruri.se supara foarte repede..daca ii zic ca gata ne despartim imi zic OK si gata..dar nu ma intreaba de ce si cum..care sunt motivele.stam impreuna de cand ne am cunoscut..sa fie asta un motiv?spuneti mi si voi daca sa mai continui sau sa ma opresc aici.?
kudika227619
Postat pe 12 Iulie 2010 03:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu pestoaica iar el capricon 19 De la: kudika147982 2 Ianuarie 2011 12:04
El,fecioara,eu,rac! 1 De la: kymyc 21 Mai 2009 10:41
Hellp me! 34 De la: lover_woman 17 Noiembrie 2010 22:04
dragoste si bani 10 De la: kudika_948513 8 Ianuarie 2014 08:03
compatibilitate 13 De la: DiavolytaTa 8 Aprilie 2009 20:01