Setari Cookie-uri

eu pesti el skorpion.......va merge???????

eu pesti el skorpion.......va merge???????

Postat pe 7 Septembrie 2008 13:48
si eu pesti, el scorpion:))... ce tare:P... am citit mai multe; si in principiu e rel. perfecta ; (pestii se inteleg cel mai bn cu racii si scorpionii); si ca o precizare... mai peste tot scrie ca cel mai bn se intelg d.p.d.v. al sexului...
lica_andrei
Postat pe 7 Septembrie 2008 15:43
Si eu sunt scorpion si el pesti...si asa e cum a precizat si avram lumi scorpionii se inteleg bn cu pestii si racii...super fain
nykyi
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:42



NU....
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:47
eu scorpin,ea pesti,fiul rac..!!
relatie terminata dupa 8 ani de casnicie..

Postat pe 26 Septembrie 2008 14:54
SIGUR V-A MERGE DACA LASI MULT DE LA TINE , DACA-I CINTI IN STRUNA DACA-I GIDILI ORGOLIUL . CU MJULTA RABDARE SI DIPLOMATIE VE-I REUSI SI DACA FACI SCORPIONUL SA TE IUBEASCA O V-A FACE CU PASIUNE SI DEVOTAMENT. TOTUL E SA NU-L DEZAMAGESTI . ESTE F RAZBUNATOR SI TE V-A INCTEPA CIND TE ASTEPTI MAI PUTIN
miki51
Postat pe 3 Octombrie 2008 21:28
iti vorbesc in cunostinta de cauza.Va merge daca tu vei fi toleranta pana la "prostie".Ma rog ,e un fel de-a spune ,am auzit chestia asta la tv ,de la un psiholog celebru si mie mi se potriveste.Daca lasi mult de la tine ai sanse,daca nu sunt genul care pleaca si nu se uita in spate,le trece f repede,se aprind greu si se sting repede
stylisimo
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:10
Foarte dificili, scorpionii...iti ofera tot ce vrei, dar trebuie sa ii rasplatesti la randul tau cu multa rabdare...sunt atat de gelosi si de posesivi incat, la un moment dat iti vine sa-ti iei lumea-n cap...
Cory_76
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:14
foarte gelosi, si chiar posesivi
regret toata viata pentru alegerea facuta...
nu sunt rationali in gandire si atunci cand relatia nu merge vor cauta sa iti distruga viata pentru ca nu pot accepta incheierea relatiei, dar din cauza geloziei extreme normal ca nu poti rezista alaturi de ei
bleah...
fugiti cat puteti
doar daca sant genul de persoane cu care puteti vorbi ca oamenii cu toate ca nu prea cred ca exista astfel de scorpioni, sunt prea interiorizati...
cu toate astea numai pestii ii inteleg cel mai bine si numai ei reusesc sa ii scoata din starea aia specifica lor
asa ca succes
simonasss
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:05
..un scorpion..are nevoie intodeauna de atentie..dovezi de iubire:)))..comunicare(care este ff importanta pt el)
..apropo poartate cu el exact asa cum vrei ca el sa se poarte cu u..ai grija sa nu-l sufoci..
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:12
De la: Cory_76, la data 2008-10-24 15:14:47Foarte dificili, scorpionii...iti ofera tot ce vrei, dar trebuie sa ii rasplatesti la randul tau cu multa rabdare...sunt atat de gelosi si de posesivi incat, la un moment dat iti vine sa-ti iei lumea-n cap...

exact:))) sunt scorpie..iar prietenul meu pesthi..ai dreptate ..eu ii ofer totul si ma astept ca si el sa-mi ofere totul..dra nah nu se intampla mereu sa fie cum vreau eu si ajungem sa ne certam, dar prin comunicare rezolvam orice problema care exista intre noi:)
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:16
eu sunt scorpion.....prietenul meu e capricorn.
ne certam foarte des bineinteles....eu geloasa si posesiva...el incapatanat....dar totusi avem 2 ani impreuna.
aa si am uitat sa mentionez....ne-am cunoscut intr-o sambata si la 2 zile ne-am mutat impreuna.a fost dragoste la prima vedere.si inca ne iubim.
totusi...nu exista saptamana in care sa nu ne certam din prostii :D
adriana_iuliana
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:21
poi daca nu ar exista cearta care ar fi farmecul relatiei ..ar intreveni plictiseala
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:28
La pat - compatibilitate maxima
Ca prieteni- compatibilitate maxima
Cuplu - compatibilitate maxima
Prea mult bine si pestele devine banuitor...
luci02
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:25
pot sa va spun doar atat: eu sunt scorpion si el leu. ne-am intalnit acum 22 de ani si suntem casatoriti de 20. relatia este divin de picanta si nu as schimba-o pentru nimic. secretul? iubirea.
restul discutiilor sunt apa de ploaie. daca vrei...poti
chandramuki_md
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:04
draga mea, secretul reusitei unei relatii cu un scorpion este respectul. sa nu-l minti ca-l pierzi in secunda doi. sau daca o faci sa nu te prinda niciodata, ca altfel ajungi imediat la aceeasi secunda doi.
daca-l iubesti vei simti ce ai de facut. marele avantaj intr-o relatie cu un scorpion este faptul ca atata timp cat se simt iubiti poti face ce vrei din ei.
bafta !
chandramuki_md
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:09
daca vrei sa iti calci propria personalitate in picioare merge...a mers si la mine 8 ani pana cand mam saturat de lacrimile mele si de figurile lui
kudl
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:14
Si eu sunt scorpion si sotul meu e rac.
Ne impakam f bine desi suntem inkapatanati. In schimb am avut un prieten scorpion cu care am fost timp de patru ani si mi-a scos peri albi.Era foarte foarte posesiv si gelos, pana si pe profesorii de la scoala pe toata comunitatea barbateasca de pe terra. Dak indrazneam sa vb cu un alt barbat chiar si functionar public sa fi fost, facea niste crize....Multumesc lui Dumnezeu ca am scapat de el, desi cu greu. Ma tot ameninta ca se sinucude dak il parasesc si in final i-am zis ca e alegerea lui. Bineinteles ca nu s-a sinucis, s-a insurat anul trecut.................saraca fata....o compatimesc...in cazul in care nu e cumva alta zodie care sa fie compatibila
romanticbabe
Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:37
merge de minune
ai incredere in ce-ti spun
nino_caniggia
Postat pe 23 Februarie 2009 20:01
Pesti - Scorpion
L-ai gasit? Perfect, nici sa nu-i mai dai drumul sa plece! Daca exista într-adevar suflete pereche, Scorpionul este perechea unui Peste!

Toate acele sentimente si emotii ale tale pe care nu le-a înteles nimeni niciodata, Scorpionul le va întelege. Scorpionul, ca si tine, vrea de-adevaratelea sa stie care este rostul nostru pe Pamânt, daca ADN-ul a fost creat de Dumnezeu sau de extraterestri, încotro se îndreapta lumea. Este o zodie a spiritualitatii, iar Pestele apreciaza foarte mult asta. Este, de asemenea, fidel si discret, iar asta Pestele apreciaza înca si mai mult. Iar dragostea Scorpionului este foarte adânca, emotiile lui sunt puternice, la fel ca ale Pestelui.

Sexual, poate fi o legatura fantastica: Scorpionul adora sa faca dragoste si îi place felul în care Pestele priveste actul sexual, ca pe o experienta aproape religioasa, sacra. Atentie, însa, fiindca Scorpionul este si fantastic de gelos, asa ca sfatul meu este ca, daca nu vrei sa te implici prea mult în relatia cu Scorpion, sa te feresti de a ajunge la contact fizic, sau sa întârzii cât mai mult acest lucru. De ce? E simplu: o data ce a facut dragoste cu cineva, Scorpionul se asteapta la fidelitate totala si se considera îndreptatit sa faca obisnuitele-i crize de gelozie. Pentru el, este ca un contract care îi da drept de proprietate asupra persoanei iubite.
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:54
Pesti - Scorpion
Scorpionul traieste foarte intens si are o personalitate adesea misterioasa: are uneori nevoie de singuratate – dar cine poate întelege acest lucru mai bine decât un Peste? Si, daca tot am vorbit despre trairi intense, trebuie sa te avertizez ca uneori Scorpionul poate ajunge la adevarate idei fixe (ca sa nu spun paranoia...).

Daca Scorpionul pare retras, încearca sa îl faci sa vorbeasca. Uneori, nici el nu stie ce-l roade, iar daca-si împartaseste sentimentele poate i se limpezesc si gândurile mai bine. Dar sa nu te astepti sa se deschida în fata ta asa de usor: îti va trebui toata puterea ta de convingere si tot farmecul tau izvorât din intuitie. Este o munca grea – sa nu spui ca nu te-a avertizat nimeni! Dar sunt sigur ca sensibilitatea delicata a unui Peste va sti sa se strecoare în sufletul Scorpionului si sa îl deschida pentru a gasi comorile ascunse acolo.

_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:54
da
merge de minune
nino_caniggia
Postat pe 7 Martie 2009 21:50
Cand iubesti cu adevarat numai conteaza zodia!
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 22:37
De la: nadiusha93, la data 2008-09-07 13:48:47eu pesti el skorpion.......va merge???????

am sa fiu cam dur dar scorpionul merge si pestele inoata.....
cinealtcineva
Postat pe 8 Martie 2009 22:45
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-08 22:45:27
De la: nadiusha93, la data 2008-09-07 13:48:47eu pesti el skorpion.......va merge???????

am sa fiu cam dur dar scorpionul merge si pestele inoata.....

_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:51
Mai întâi trebuie sa facem diferența între femeia scorpion și bãrbatul scorpion pentru cã nu au același comportament într-o relație.
Întâmplarea face k si io sunt pești și am avut o relație de scurtã duratã (slava domnului) cu un scorpion. Sunt într-adevar f posesivi, insistenți (pt k mult timp a tras de mn sa ajung în patul lui și de-a naibii l-am respins de fiekre data) și pe deasupra, f buni mincinoși. Nu vreau sa generalizez dar fostul meu prieten sigur trecea testul cu poligraf cu brio chiar dak mințea într-una. Norocul meu este cã, pește fiind, am o intuiție f bunã și sunt atentã la detalii. De aceea, chiar dak nu m-a înșelat, l-am prins cu minciunele și uite-aja acum se numește "fostul".
Poate n-ar trebui sã mai afirm k și astãzi mã sunã și îmi propune sã mã culc cu el (dupa1an) zicându-mi k n-o sã regret niciodatã. Prefer sã cred k am mai multã valoare decât sã mã cobor la nivelul lui.
Nu e neapãrat în toate cazurile la fel, dar trebuie sã fii f atentã cu el și sã încerci sã vezi și dincolo de cuvintele frumoase pe care ți le zice. Poate, și sper, k doar în cazul meu au stat lucrurile aja.
x_tina90
Postat pe 29 Martie 2009 13:26
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:50
hi
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 13:33
ne cunoastem de 2 anii si am fost ceva timp impreuna cateva luni.nici eu nu mai cred ce se vb despre noi
mai e si diferenta de ani 7
dar adevaru k daca il mintii e moarta relatia
nu cred k mai poti ceva
cel putin la mine chear e pe duca
si la inceput totu se lega doar pana am fost mintit ,si asta la un scorpion e chear foarte grav
nu mai are incredere in partener aproape toata viata ,mereu crede k o sa fiie mintit inselat
dar inca o iubesc
cum o pot uita cand ea mai sta si aproape ,imposibil sa nu ne vedem odata la 3 zile
parerea mea la toti scorpioniii nul mitii sau incearca sa iti justifici fapta cu foarte multa insistenta altfel il pierzii ,si sa stii k sunt foarte posesini si gelosii ,uni chear peste limitele normale .din cauza geloziei multi pierd relatia
dar si cand iubesc ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
alyn27
Postat pe 14 Iunie 2010 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: miss_darine 21 Decembrie 2009 17:47
Helauuu 5 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 11:46
el rac si eu capricorn 7 De la: kudika314246 12 Decembrie 2010 11:03
Femeia FECIOARA /Barbatul BALANTA 21 De la: laura31c 2 Iulie 2019 08:29
Ce pãrere aveþi despre bãrbatul capricorn? 207 De la: kudika_1034339 17 Octombrie 2018 11:42