Setari Cookie-uri

help me

buna sunt Adriana si am si eu o problema, ma poate ajuta cineva?
am iubit un barbat rac enorm de mult un an si jumatate(eu sunt peste) si el la fel aveam atatea planuri si idealuri si au fost spulberate anul cand a inceput sa se raceasca sa ne certam din tot felul de prosti :(.
am tot sperat ca se v-a intoarce si asa s-a intamplat doar ca ma cauta doar cand era beat.:((, venea ne certam incepea sa se joace in parul meu, sa ma sarute si apoi imi spunea ca asta nu inseamna nk.am ajuns sa ma rog sa se imbete si sa vina la mn.
l-am rugat un an de zile sa vina treaz sa putem discuta dar ma evita ca nu are timp, ca e cu prieteni, si intr-o zi mi-a spus ca prietenii l-au ajutat sa i-a decizia de a se desparti de mn.
am zis ca punem punct de sute de ori dar vine beat si tot in bratele lui, ce sa fac?nu e bn deloc asa simt ca ma distrug eu, dar il iubesc la nebunie
ingerul_adriana
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:32
Regret ca esti intr-o asemenea situatie!Poate ar trebui sa incerci sa te gandesti un pic mai mult la tine,la ceea ce este bine pentru persoana ta si sa actionezi in consecinta.La inceput o sa fie mai greu pana te vei obisnui cu schimbarea aparuta dar cu timpul te vei simti usurata pentru ca am impresia ca aici nu e vorba numai despre iubire,ci chiar de o dependenta...Este ceva des intalnit ca o persoana sa se simt atat de acaparat de partener incat sa nu se mai poata detasa,sa traiasca prin si pentru el si indiferent de raul pe care singura si-l produce sa nu vrea sa puna capat situatiei nefericite.Eu te sfatuiesc sa stai singura undeva,unde te simti tu cel mai bine,sa te relaxezi,sa reflectezi la tot ce se intampla si sa pui in balanta lucrurile pozitive si cele negative...Cu siguranta ca vei intelege ca acest om nu este potrivit pentru tine si ca nu are sens sa te legi de el,atat timp cat el oricum s-a dezlegat de tine cu mult timp in urma,chiar daca tu nu ai vrut,nu ai putut(pentru ca e f dureros)sa realizezi asta...Iti doresc mult curaj ca sa iei decizia cea mai buna PENTRU TINE,vointa de fier ca sa treci peste toate neplacerile si rabdare ca sa treci testul timpului...care este adevarat ca vindeca!
despinarose
Postat pe 9 Septembrie 2008 11:27
despinarose am tot incercat sa trec dar cand trece o perioada buna ma cauta el noaptea si nu reusesc deloc sa trec mai departe. simt ca m-am blocat si nu pot merge mai departe .
ingerul_adriana
Postat pe 9 Septembrie 2008 22:50
Incearca sa intrerupi orice legatura cu el.Schimba nr de tel(fix si mobil),schimba id-ul de messenger,adresa de mail...Daca are chei de la apartamentul tau fa si in acest sens o schimbare.Ma gandesc ca e un inceput nu numai in a-i pune lui limite,prin aceste lucruri,ci si tie.Astfel cred ca vei reusi sa te desprinzi mai usor de el.Stiu ca e simplu de spus dar greu de facut,insa am incredere ca o sa iti fie bine pana la urma.Atata timp cat tu iti doresti cu adevarat sa te desparti de el atunci o vei face..dar daca nu esti hotarata nu o sa mearga nici o incercare de a-l indeparta...
despinarose
Postat pe 10 Septembrie 2008 01:00
Am trecut si eu prin asta...imi pare rau ca nu sunt singura ca stiu cat e de dureros.La un momen dat te va lasa el in pace,ca nu cred ca tu vei putea-el te va cauta si tu il vei primi imapoi,ca asa e...nu mai gandesti rational atunci-o ia inima inainte Stiu ca doare...si doare rau...Eu inca ii stiu nr de tel pe de rost,desi am rupt orice legatura de 3 ani...si de ziua lui ii trimit un mesaj,desi stiu ca nu imi va raspunde.E o relatie bolnavicioasa care in mintea ta nu s-a terminat...de-asta il ,ca atunc cand gandesti la rece iti dai seama ca nu e bine.Sper sa reusesti sa faci ceea ce eu nu am reusit...
sweetpink
Postat pe 10 Septembrie 2008 03:42
ESte atat de trist ca sunt persoane in aceasta situatie!Ai spus bine ca e o relatie bolnavicioasa!E si asta un fel a se solutiona problema si anume sa nu te mai contacteze el,caci atunci mai mult ca sigur nici nu nu o vei mai face,cel putin dupa un timp.
Imi pare rau fetelor asemenea experiente v-au marcat si inca o fac.
Uneori ajungi sa continui ceva care iti face rau.Uneori iti doresti sa vezi pe cineva care iti face rau decat sa nu il mai vezi deloc..E o ironie a sortii si trebuie sa adunati cat mai mult curaj,sa faceti ceva pentru ca meritati un destin mai bun alaturi de persoana care va merita cu adevarat!
despinarose
Postat pe 11 Septembrie 2008 02:33
sper sa se termine odata, azi mi-am scihmbat numarul de tel, e deja un pas nu am vb cu el de o sapt o sa va tin la curent cu ce se intampla , dar trebuie sa mai treaca ceva timp ca sa ma caute.din cauza lui ajunsesem la ghicitoare apropo ca o luasem razna nu intelegeam de ce mi se intampla mie asta, si toate imi spuneau ca e scrisa mea si din cauza asta am tot incercat sa astept sa vad dk se schimba sau am asteptat un semn.
in plus sunt prea tanara sa astept sa ce sa se intoarca la mn, nu mai vreau, il scot din viata mea fie ce o fi, chiar dk il iubesc pt ca intr-un cuplu e vb de doi nu de unul.
ingerul_adriana
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:40
Bravo!Tine-te tare!Stiu ca nu e usor...Bafta multa oricum!
sweetpink
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:48
Iti doresc sa fii puternica, sa treci cu bine peste acest moment nefericit si sa gasesti pe cineva care sa te merite si care sa te iubeasca cu adevarat faza cu hotarareape care aluat-o impreuna cu prietenii lui a fost aiurea rau

Postat pe 11 Septembrie 2008 20:29
poti trece este asta mai ales ca ai pus piciorul in prag si ti-ai schimbat nr de tel:)acum trebuie un pic de timp pana sa te "vindeci" si mai apoi va veni un altul, cu mult mai bun!!
alesandu
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:44
imi e rusine sa v-a spun dar am vb cu el pe net si i-am cerut o explicatie de ce ma cauta noaptea, ametit si rapsunsul e ca nuj, dar ca relatia noastra s-a terminat demult timp.
ingerul_adriana
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:07
da...stiu cum e, adriana....

pe mine m-a cautat acum 2 zile, dupa 3 luni in care am fost in acelasi oras, in intalneam pe strada si il ignoram, total aiurea...

eu cred doar ca le place sa se joace, atat

Si da...trebuie muuuuuuuuulta rabdare si curaj si tarie si ce mai vreti voi sa "scapam" astfel de persoane :(
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:12
lui stiu ca ii face placere sa isi bata joc ca pana la urma asta este o bataie de joc, pt ca spui ca nu mai simti nk dar ma cauti cand te imbeti.barbatii nu au inima, sau dk au e ascunsa in boxeri
ingerul_adriana
Postat pe 13 Septembrie 2008 19:22
De la: ingerul_adriana, la data 2008-09-13 19:22:36lui stiu ca ii face placere sa isi bata joc ca pana la urma asta este o bataie de joc, pt ca spui ca nu mai simti nk dar ma cauti cand te imbeti.barbatii nu au inima, sau dk au e ascunsa in boxeri


asa e, adriana. sunt niste....animale [chiar daca uneori, referilor la unii, e putin spus]
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 19:27
Animale?pai jignim bietele animale!
Nuuuuu!Ei sunt...niste bestii!Exista si exceptii dar sunt fffff RARE!Eu cand l-am intalnit pe actualul iubit,am crezut ca e la fel cxa ceilalti si mi-a luat ceva pana sa incep sa am incredere si sa ma deschid in fata lui.E meritul lui ca m-a facut sa ma indragostesc,lucru care nu l-a reusit nici un alt fost prieten,pana atunci.A reusit sa se bage pe sub pielea mea,m-a respectat,m-a apreciat,a luptat pentru noi si inca o face(luptam impreuna ca sa mearga),a tinut cont de ce ii spuneam,m-a surprins si si-a arata emotiile,sentimentele.A fost si este el insusi iar asta am apreciat f mult la el.Nu a apelat la tertipurile obisnuite specific masculine.NU!A fost sincer si nu i-a pasat ca poate astfel este vulnerabil(totusi eram niset straini si poate ca eram o persoana rea si ii faceam rau)si si-a oferit sufletul pe tava,cumk se zice.Sper din toata inima sa mearga relatia si sa avem un viitor minunat impreuna.
despinarose
Postat pe 14 Septembrie 2008 03:53
Ceea ce faci tu nu este deloc bine tanjesti dupa un barbat care vine la tine doar cand este beat asa te distrugi!!Nu are nici un rost cel mai bine este sa il uitit si sa cunosti un alt barbat cu care te vei simti bine si care te va face fericita!!Oricum el era un idiot mai ales ca s-a luat dupa prietenii lui!!Se pare ca el era doar o marioneta a prieteniilor!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 09:55
Amin!!!!!!!!Sa va Ierte Dumnezeu!
flash_speed2002
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:23
Buna draguta.. imi spun parerea: de obicei eu is mai orgolioasa, am trecut printr-o situatie nu tocmai fericita: am un iubit de aproape 6 ani, dar soarta a fost de asa natura incat m-am indragostit anul trecut de alt cineva-acel cineva nu este de nationalitate roamana, i-a placut sa se joace cu sentimentele mele sa ma faca sa fiu alt om. au fost niste luni in care simteam ca plutesc in care imi spuneam ca este sublim ceea ce traiesc...a fost... dar apoi am stat si am gandit la rece ca numai mie imi fac rau daca o sa continui sa visez la o relatie inexistenta. ibitul meu este un om extraordinar (fara sa exagerez), i-am spus anul trecut ca m-am intragostit de altcineva. a fost un soc pt el, eu pluteam nu realizat cat il ranesc. i-am cerut sa luam o pauza ca sa-mi dau seama daca merita sa pun capat unei relatii frumoase. el mi-a spus asa: "iubita, daca vrei pauza asta inseamna inceputul sfarsitului relatiei.. daca tu consideri ca ai nevoie de pauza iti dau tot timpul si sa-ti clarifici sentimentele apoi spune-mi ce ai decis"... acela a fost momentul care m-a trezit brusc, mi-am dat seama ca el este omul cu care vreau sa traiesc, el este singurul care ma iubeste, el este tot...si nu o spun ca sa impresionez pe cineva, este purul adevar..mi-a fost si mie greu sa renunt la tipul care m-a zapacit, ca nu mi-a trecut cat ai pocni din degete..dar e bine sa realizezi, mai ales ca eu inca am contact cu el (dar azi mi-am depus demisia)orgolioasa din fire i-am zis respectivului ca m-am jucat cu el si ca a fost o copilarie din partea mea... SINCER, revenind la subiect: daca tipul te iubea cu adevarat trecea peste prieteni, peste o cearta minora, prin orice.. eu zic sa incetezi orice contact cu el, pune-te pe tine pe primul loc, nu-ti irosi timpul care e atat de pretios (gandeste-te cat de rpd trece timpul si inapoi nu poti sa-l dai)si chiar nu merita sa tanjesti si sa te injosesti pt el... iar lipsa lui de curaj de a veni la tine lucid nu cu mintea scufundata in alcool, cica asa are curaj, este dovada clar de instabilitate si nesiguranta... daca te-ai marita cu el si ar veni mereu beat ca nu stiu ce coleg i-a spus si sustinut ca a fost o eroare casnicia voastra, de aici este un pas foarte mic in care TU VEI REALIZA CA EL NU ESTE PT TINE... CA MERITI ALTCEVA, MERGI INAINTE, RIDICA CAPUL, PLANGI ACASA (fara sa stie el), schimba-ti stilul (lookul, vestimentatia, ce vrei tu) si iesi increzatoare si cu dorinta de mai bine... sper sa te ajute cuvintele mele, si sa-ti gasesti oare cum si cat mai rpd drumul tau...nu merita, noi femeile, ar tb sa invatam sa ne si detasam sentimental, sa nu ramanem "lipite", atasate, de o pov pe care am crezut-o "FRUMOASA SI BESTIA"... trebuie sa luam exemplu de la ei, ei cauta tot timpul...nu-i buna!?? next, next...pana gasesc tipa care-i satisfac pe deplin... asa si noi, next next pana il gasim pe EL...
numai bine tuturor, si la mai mare!
pupici, asteptam vesti cum s-a evoluat...
Bubu_uz
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:49
imi cer scuze pt greseli, gramaticale si de ortografie.... stiti cum ii? graba strica treaba ! :)
pup la voi
Bubu_uz
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:54
crezi ca un om ca el merita oboseala?eu sincera sa fiu ma cam indoiesc...mergi mai departe un astfel de om nu merita sa te opresti din drumul tau!
caty2407
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:56
NU MERITA, SUNT CONSTIENTA DE ASTA DAR am trait atatea momente frumoase, noi nu ne certam niciodata si brusc in august a inceput totul, am gresit si eu a gresit si el, in timpul relatiei mi-a spus ca din cauza orgoliului ma v-a pierde, apoi au urmat iesiri cu prieteni lui (cupluri)a inceput sa le povesteasca parerea mea despre ei, in toiul nopti ma sunau si ma amenintau, partea proasta era ca ajunsese sa se certe cu mn pentru ei, dar lor nu le spunea nk de ce ma suna, ma ameninta.in aceasta perioada a inceput sa bea, si sa ma caute tot mai beat, a venit cu o sticla de bere noaptea si a spart sticla si mi-a zis ca ma desfigureaza ca sa nu mai fiu cu nimeni niciodata.au urmat cuvinte grele si din partea lui si din partea mea, am tot sperat ca poate se schimba dar a fost in zadar.in vara asta am fost in franta si trebuia sa mergem impreuna am stat 2 luni la verisori dar ma certam cu ei si simteam nevoia sa vb cu el si il sunam si imi vb urat dar am trecut si peste asta, la ultima convorbire din franta cu el mi-a vb dragut si l-am anuntat ca m-a intorc ca ii aduc ceva, si am venit si s-a inalnit cu mn pt ca avea nevoie de bani nu ca ii era dor sau imi simtise lipsa.apoi intr-o nopate m-am trezit cu el la usa beat, acum 2 sapt a venit de la o nunta si a ramas peste noapte la mn, a plecat a doua zi pe la 2 dupa amiaza. cand ii spun toate astea spune ca el nu face asa ceva, nu ma cauta, nu stie despre ce vb, pur si simplu cred ca isi doreste sa ma inebuneasca sa ma distruga de tot ca sincer nuj ce ar mai fi de distrus.viata mea e cu calvar si nu doresc asta nimanui.
ingerul_adriana
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:27
Doamne ce nenorocit!Adriana trebuie sa fi tare in momenele astea nu te pripi si nu-l mai lasa sa-si bata joc de tine,e clar ca nu te merita,nu stiu cum de-i mai deschizi usa la cate tia facut si cat de mult te-a umilit.Cum tia spus si fetele de mai sus, tu trebuit sa rupi orice legatura cu el,ia-ti o vacanta dute la bunici la tara,dute la o prietena buna..., undeva sa nu mai stie nimic de tine ca asa poate se va linisti.Incerc sa ma pun in locul tau,incerc sa ma gandesc oare ce as face eu in situatia ta...nu stiu sincer nu stiu...,ce pot eu sa-ti spun e sa incerci sa-ti gasesti pe altcineva,un baiat de incredere care sa te iubeasca si care sa te ajute sa iesi din cosmarul asta,tu esti o fata buna si sunt convinsa ca vei reusi.Bafta
hasi
Postat pe 14 Septembrie 2008 18:41
nu am spus nimanui prin ce trec, nici celei mai bune prietene nu i-am spus tot asa cum v-a spun voua pentru caa imi este rusine, ca poate spune ca sunt nebuna dc am permis atat de multe dar pur si simplu l-am iubit cum nu am iubit pe nimeni, l-am vazut plangand si spunand ca o sa ma iubeasca o viata intreaga ca nimeni si nk nu ne v-a desparti niciodata. si am inceput sa cred asta dar am cautat verghete impreuna dar pana la urma mi-a aratat adevarata lui fata, dk nu are sentimente de ce nu le respecta pe ale mele si ma lasa in lumea mea.de anul trecut de cand am terminat facultatea, el m-a parasit nu mi-am gasit nici un serv am simtit ca o iau razna. aveam impresia ca nimeni nu mai e alaturi de mn pentru ca nu mai era el dar nu e asa.am slabit 13 kg in cateva luni,si imi doresc sa se termine tot, nu cred ca sunt o persoana rea sa merit asta.
ma certam cu el si ma facea nebuna dar nu cred ca am eu o problema ci el pentru ca nu e in stare sa imi spuna in fata de un an de zile si se foloseste de telefon, eu treaz nu l-am mai vazut din ianuarie.il sunam pe zi sa il aud cand e treaz si ii ceream o explicatie si nu avea.m-am saturat de nuj de ce te caut doar beat, dar treaz nu am si nu vreau sa te vad.e mult prea mult pentru mn
ingerul_adriana
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:51
Adriana, trebuie sa ai mai multe pretentii de la tine, sa te respecti mai mult. Pune punct acestei relatii si asteapta persoana potrivita. Ai facut bine ca ti-ai schimbat numarul de telefon, sper sa nu i-l dai pe mess.
naster
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:52
FA doar lucuri care iti fac cea mai mare placere! Umpleti timpul cu tot ce ti-ai dorit dar n-ai avut timp sau ai amanat! Asculta muzica, iesi in oras, danseaza, plimba-te mult, fa sport zilnic, iesi in weekend la munte, iesi cu prietenii in oras, uita-te la un film bun in fiecare saptamana! Dezmiarda-te singura cu tot ce-ti place! Mananca dulciuri ( ne face sa fim mai optimisti), scoate-l din gandurile tale si pune acolo numai lucruri frumoase. Fii optimista si increzatoare in tine! Du-te la coafor si la cosmetica! Alinta-te! Citeste o carte buna! Incearca sa nu fii singura, sau daca esti singura sa te stii face fericita chiar si asa! Impaca-te cu gandul ca meriti mult mai mult si ca n-a fost pt tine. Viata merge mai departe! Trebuie sa fii tare! Cand simti ca nu mai poti si trebuie sa-l suni sau sa-l auzi incearca sa-ti amintesti toate lucrurile urate din cea fost in aceasta relatie; suna o prietena, du-te la parinti si incarca-ti bateriile, fii printre ai tai.Ajuta mult la psihic. Uita-l incepand prin a-l ignora. Nu te merita.Nu-i deschide usa, prefa-te ca esti plecata, nu vorbi cu el sub nici o forma! Iesi cu alti baieti chiar si numai la o cafea sau la un film. Lasa-te apreciata la valoarea ta de cine trebuie! Fii tare! Noi suntem aici cand ai nevoie de ajutor. Stiu ce simti, stiu prin ce treci! Toate poate am trecut prin asa ceva la un moment dat.Unele poate chiar de mai multe ori intr-o viata. Nu trebuie sa te lasi doborata. Incepe usor sa inveti sa fii egoista. Doar TU contezi in mometul asta.El e inamicul tau si nu prietenul tau din moment ce-ti aduce suferinta.
Pupici
alex1113
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:06

Bravo alex1113 bravo!
Adriana, asa suna sfatul perfect care ar putea cineva sa ti-l dea!
Alex are perfecta dreptate. Copiaza mesajul si afiseaza-l in toata casa ta! In camera ta, la baie, la oglinda, in bucatarie pe usa de la frigider...peste tot!
Noi doua, avem cel putin 3 lucruri in comun, deci te inteleg perfect.
Am trecut si inca mai trec prin ceea ce treci tu, insa la modul mult inferior tie. Cu toate astea, ma acuz, ca incep sa fiu "sub demnitatea unei femei" ca totusi accept, ma complac si nu iau masuri.
Sfatul lui Alex e bun si ptr mine! Doar k intr-o casatorie lucrurile sunt mult difrite...e ceva mai greu...sa iesi cu altii, sa pleci de acasa...sa te duci unde ai vrea...etc.
Daca nu esti casatorita, insa, nu iti mai chinui sufletul, nu-ti mai bate joc de tine si... RUPE-TE DE EL...oricat de dureros ar fi!
Am facut asta,o data si STIU cat e de dureros, dar NICIODATA nu va fi IMPOSIBIL!
Ar fi pentru mine, acum, pentru a doua oara, dar...daca nu voi avea incotro, o voi face si a doua oara, indiferent cat de mult m-ar durea....
Acum parca e chiar mai greu sa ma rup...insa...ma tem ca intr-o zi, tot acolo vom ajunge...
Pana sa ma hotarasc eu, tu aminteste-ti cum trebuie sa fie viata ta, cum este acum si cantareste lucid cat rau si cat bine ti-a facut acest barbat ...si sigur vei reusi sa te trezesti din betia dragostei pe care el chiar nu o merita!

Succes si fii sigura ca suntem alaturi de tine!
adrianag
Postat pe 15 Septembrie 2008 03:44
cuvintele vostre sunt momentan totul pentru mn, v-a multumesc ca ma intelegeti si m-a sustineti, v-a pup.
ingerul_adriana
Postat pe 15 Septembrie 2008 11:35
am trecut si eu printr-o situatie cat de cat asemanatoare cu a ta, dar eu am mers mai departe cu prostia sa zic asa, si dupa casatorie impotriva tuturor in ficare seara cand venea beat acasa mai rasturna si mesele, din casa, asa ca dupa exact 5 luni l-am lasat in plata lui si am bagat cererea de divort. s-a trezit baiatul cu ea acasa a facut criza de nervi in fata soacra-mi care nu ma credea cand ii povesteam de rasturnatul meselor si despre faptul ca nu accept asa ceva. exact in ziua in care a primit citatia de divort acasa s-a dus baiatul in discoteca, s-a gazut zmetie de beat si s-a dus la iubita lui mamica acasa unde a luat toporul si a spart vitrina. mi-a dat soacra-mea telefon disperata sa imi spuna trasnaia si sa isi ceara scuze ca nu m-a crezut la momentul cand ii spuneam traznaile fiului iubit, i-am raspuns sa se spele cu el pe cap ca eu nu il mai vreau. azi copilul e in Italia, eu sunt departe si de locul unde ne-am casatorit si de unde am divortat, aici unde sunt acum am gasit si marea dragoste pe care am reusit sa o pastraz 2 ani dupa care viata ne-a despartit, dar nu regret nici acum nici macar o clipa ca am facut acel pas atunci de mult in 1997 cand am avut curajul sa divortez. fiti tari si nu mai fiti sub papucul nimanui, dovediti ca aveti personalitate si un cuvant de spus oriunde si oricand si ca nu stam la cheremul nimanui. noi sa traim si sa fim sanatosi, ca restul le facem step by step si toate la timpul lor...
mitzura
Postat pe 15 Septembrie 2008 20:23
draga mea...eu zic ca esti o femeie cu capul pe umeri si ca nu te lasi calcata in picioare de un ...om de nimik...prin faptul ca el vine si te cauta numai cand e beat inseamna ca n are atata sange in el si ca e las...oricum acest om nu-ti aduce decat multa tristete...eu zic ca intradevar trebuie sa incepi sa-ti ocupi timpul cu altceva..o sa vezi ca nu o sa treaca mult timp si o sa poti spune ca l-ai uitat...mai ales daca te vei gandi la cat rau ti-a facut...si sa-ti mai zic ceva...decat cu astfel de persoane mai bine singurica...dar sunt sigura ca nu vei fi singura...o sa ai si u un suflet ca sa-ti alunge tristetea.......fi increzatoare in tine......si lasa-l pe el cu femeia lui...adik bautura..ca aia i place ffff mult....ai grija de tine...
alinaaaaa
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:34
De la: ingerul_adriana, la data 2008-09-09 09:32:05buna sunt Adriana si am si eu o problema, ma poate ajuta cineva?
am iubit un barbat rac enorm de mult un an si jumatate(eu sunt peste) si el la fel aveam atatea planuri si idealuri si au fost spulberate anul cand a inceput sa se raceasca sa ne certam din tot felul de prosti :(.
am tot sperat ca se v-a intoarce si asa s-a intamplat doar ca ma cauta doar cand era beat.:((, venea ne certam incepea sa se joace in parul meu, sa ma sarute si apoi imi spunea ca asta nu inseamna nk.am ajuns sa ma rog sa se imbete si sa vina la mn.
l-am rugat un an de zile sa vina treaz sa putem discuta dar ma evita ca nu are timp, ca e cu prieteni, si intr-o zi mi-a spus ca prietenii l-au ajutat sa i-a decizia de a se desparti de mn.
am zis ca punem punct de sute de ori dar vine beat si tot in bratele lui, ce sa fac?nu e bn deloc asa simt ca ma distrug eu, dar il iubesc la nebunie


Ce iubesti? Nu mai sunt barbati de iubit?!!!!!
scorpia_S
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi cum ati proceda in locul meu? 14 De la: Lady_Gaga9 24 Noiembrie 2009 16:00
Vreau o nimfomana 2 De la: kudika_8007 25 August 2012 21:29
Iubire vs Pasiune 51 De la: pickard 12 August 2011 06:37
Topic pentru pupaciosi :) 2593 De la: Pudika_revine 13 Septembrie 2011 17:49
cum sa il fac sa sufere macar jumatate din cat sufar eu acum? 100 De la: inna25 16 Iunie 2014 13:26