Setari Cookie-uri

Am si eu nevoie de un sfat

Acum un an de zile am cunoscut un tip, nou angajat la firma la care lucrez. Mie mi-a luat ceva timp pana sa il retin, sa imi dau seama ca ma place. Pana nu mi s-a deschis ochii nu am realizat asta. abia atunci am analizat si eu situatia si am zis ca lumea din jur are dreptate.El are prietena, locuiesc impreuna, dar nu vb despre ea sau relatia lor,nici macar decit timp sunt impreuna nu vrea sa spuna.Cu chiu cu vai am aflat ce munceste ea.Relatia dintre mine si el nu prea era o relatie de colegialitate. Eram nedespartiti, pauzele le faceam impreuna, daca era ceva de rezolvat in interes de serviciu ne insoteam, el era tot cu miinile pe mine in vazul lumii nu se ascundea deloc. Acum de o perioada , fara nici un preaviz , s-a schimbat total, nu imi adreseaza nici macar un "ceau", ma ignora. Am crezut ca am zis eu ceva care sa nu ii fi cazut prea bine, dar nu e asta sunt sigura. Nu stiu ce sa mai cred.ajutati-ma cu o idee, cu ceva .....va rog
r2481
Postat pe 9 Septembrie 2008 13:47
Eu zic sa incerci sa te duci la el hotarat sa-l intrebi de ce se poarta asa si daca nu obti nimic concret de la el atuncilasa-l in pace. Vezi-ti de ale tale si vezi ce se intampla in continuare.
Dar voi ati depasit stagiul de colegialitate. Caci daca nu l-ati depasit...nici are rost sa te ambalezi prea tare, datorita situatiei in care se afla el.

Postat pe 9 Septembrie 2008 13:59
PAi din moment ce are prietena si locuiesc impreuna..hmz nu crezi k si`a dat seama ca agresit fatza de ea si a lasat`o balta cu tine?

Nu vreau sa fiu rea si nici contra deciziei tale..dar dak are curajul ,sa afirme ca are prietena...da`l drakului !

Treci la urmatorul ..sunt asa de multzi liberi...Doaaaaaamnneeee ..numai unul si unul ! Ai de unde alege ! Succes
Sabrina_Nede
Postat pe 9 Septembrie 2008 14:08
Da la asta ma gandeam si eu sa il intreb ce e cu atitudinea asta.
Merci de sfaturi fetelor!!
r2481
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:41
doamneeee, era sa cad de pe scaun. pai e unde sa stim noi fetita draga ce are omu cu tine ???????? daca se intampla ceva intre voi...daca greseai cu ceva.............daca va certati dintr-un anumit motiv........daca.....daca.........daca........mama naibi se intampla ceva la care sa ne putem da cu parerea mai ziceam.........Ca si cum asi cere eu un sfat la problema urmatoare: vecina nu ma baga in seama si nu stiu de ce. ma puteti ajuta cu un sfat? doamne nu pot sa cred asa ceva...mare peoblema mai ai....sau inca nu ai descoperit ca oamenii obinuiesc sa comunice?????
di_cristina
Postat pe 20 Septembrie 2008 05:08
Eu zic s-o lasi balta. Din orice unghi ai privi problema, e o lupta pierduta. Treci peste si vezi-ti de viata ta. Evita un moment penibil mai ales pentru tine.
Bafta
irinaandreia
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:50
MAi incolo ce o sa faci o sa furi tati de langa copii lor???NU ZIc ca si ei sunt de vina dar nici tipele ca tine nu duc lipsa ne nesimtire si ...de fapt stii ce sper sa patesti???ACELASI LUCRU sa fii cu un tip cu care sa locuiesti si cand se duce la servici sa fie una EXACT ca tine care sa nu tina cont ca existi si sa se dea la el non stop sa stea cu el in toate pauzele etc....asta iti doresc din tot sufletu.Pa
BERBEACA
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:26
fata draga,la ceea ce reprezinti , nu numai ca nu meriti sa te salute,dar,daca respectivul coleg s-a trezit din prostie ,ar trebui sa te scuipe intre ochi,pentru perioada de timp in care, cu buna stiinta ai incercat sa-i omori relatia.
doameeeee,cate c**** exista pe lumea asta....
schioapa,oarba sau pur si simplu proasta sa fi fost si daca te straduiai gaseai un barbat liber...dar nu,tie ti-a trebuit "colegul" implicat intr-o relatie....ce voiai sa demonstrezi,ca esti ami buna decat ce avea el acasa?
uite ca nu!,pe tine te-a lasat balta,iar el,cuminte si spasit s-a intors la ce stia ca este al lui.
si daca exista un dumnezeu,SI EXISTA!,tu o sa fi vesnic "cealalta" femeie ,din viata tuturor barbatilor care se vor perinda prin patul tau!
critic1
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:22
Pentru toti carcotasii de mai inainte....
Dak citeati mai bn, povestea fetei, ati fi vazut ca l a cunoscut pe tip acum un an si nu a reactionat asa cum spuneti voi..., o c..... nu asteapta un an sa ,,ia'' ce nu -i apartine(de fapt nici nu l a luat - tot cu prietena lui sta....)Si dak s a intamplat asta, inseamna ca nu tine cu adevarat la prietena lui, undeva nu a mers ceva...
Sau poate tipa e o scorpie de s a saturat bietul, si a cautat alinare in alta parte.... de ce dati cu piatra? Sunteti mai buni decat ea?
Tu, fata draga, ar trebui sa discuti cu el si sa lamuriti problema....
De cand e lumea oamenii care se iubesc se mai si despart .... asa ca...
lasati fata in pace...
coradzi
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:02
De la: BERBEACA, la data 2008-10-22 12:26:59MAi incolo ce o sa faci o sa furi tati de langa copii lor???NU ZIc ca si ei sunt de vina dar nici tipele ca tine nu duc lipsa ne nesimtire si ...de fapt stii ce sper sa patesti???ACELASI LUCRU sa fii cu un tip cu care sa locuiesti si cand se duce la servici sa fie una EXACT ca tine care sa nu tina cont ca existi si sa se dea la el non stop sa stea cu el in toate pauzele etc....asta iti doresc din tot sufletu.Pa


De la: critic1, la data 2008-10-22 13:22:37fata draga,la ceea ce reprezinti , nu numai ca nu meriti sa te salute,dar,daca respectivul coleg s-a trezit din prostie ,ar trebui sa te scuipe intre ochi,pentru perioada de timp in care, cu buna stiinta ai incercat sa-i omori relatia.
doameeeee,cate c**** exista pe lumea asta....
schioapa,oarba sau pur si simplu proasta sa fi fost si daca te straduiai gaseai un barbat liber...dar nu,tie ti-a trebuit "colegul" implicat intr-o relatie....ce voiai sa demonstrezi,ca esti ami buna decat ce avea el acasa?
uite ca nu!,pe tine te-a lasat balta,iar el,cuminte si spasit s-a intors la ce stia ca este al lui.
si daca exista un dumnezeu,SI EXISTA!,tu o sa fi vesnic "cealalta" femeie ,din viata tuturor barbatilor care se vor perinda prin patul tau!


Dumnezeule, ce femei frustrate trebuie sa fiti! Iubirea e iubire.
Kathara
Postat pe 22 Octombrie 2008 21:04
De la: Kathara, la data 2008-10-22 21:04:18
De la: BERBEACA, la data 2008-10-22 12:26:59MAi incolo ce o sa faci o sa furi tati de langa copii lor???NU ZIc ca si ei sunt de vina dar nici tipele ca tine nu duc lipsa ne nesimtire si ...de fapt stii ce sper sa patesti???ACELASI LUCRU sa fii cu un tip cu care sa locuiesti si cand se duce la servici sa fie una EXACT ca tine care sa nu tina cont ca existi si sa se dea la el non stop sa stea cu el in toate pauzele etc....asta iti doresc din tot sufletu.Pa


De la: critic1, la data 2008-10-22 13:22:37fata draga,la ceea ce reprezinti , nu numai ca nu meriti sa te salute,dar,daca respectivul coleg s-a trezit din prostie ,ar trebui sa te scuipe intre ochi,pentru perioada de timp in care, cu buna stiinta ai incercat sa-i omori relatia.
doameeeee,cate c**** exista pe lumea asta....
schioapa,oarba sau pur si simplu proasta sa fi fost si daca te straduiai gaseai un barbat liber...dar nu,tie ti-a trebuit "colegul" implicat intr-o relatie....ce voiai sa demonstrezi,ca esti ami buna decat ce avea el acasa?
uite ca nu!,pe tine te-a lasat balta,iar el,cuminte si spasit s-a intors la ce stia ca este al lui.
si daca exista un dumnezeu,SI EXISTA!,tu o sa fi vesnic "cealalta" femeie ,din viata tuturor barbatilor care se vor perinda prin patul tau!


Dumnezeule, ce femei frustrate trebuie sa fiti! Iubirea e iubire.

DE ce commentu asta cumva si tu faci parte din tagma..PISIII ia uite cum ma gudur pe langa tineee nu ma bagi in seaaamaaa ??CE eu sunt mai buna decat proasta aia cu care stai tu DE MAI MULTI Ani....daaa???Asa ca te rog baga-ma in seama...asaa mersi ca ma saluti si vb cu mine !! GAta te-am dat pe spate este????Pleacaaa maaa noi suntem frustrate sau astea ca ea care se simt femei doar daca ii fura pe ai altora:)))
BERBEACA
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:57
pai,sincer cred k acest coleg trebuie sa fi avut un anume soc,trezire la realitate...nu vreau sa fiu rea...probabil prietena lui "a mirosit ceva" in comportamentul lui si a luat atitudine...poate "s-a trezit" si nu vrea sa piarda ce are acsasa...te-ai gandit la asta?
april23
Postat pe 25 Octombrie 2008 21:29
sa-ti dai cu parerea e usor.....Intr-adevar, oamenii se mai si despart si nu poti sa zici niciodata "niciodata" Se poate foarte usor sa ai o relatie si sa descoperi pe altcineva cu care te intelegi mult mai bine... si usor, usor sa-ti dai seama ca te indragostesti..Nu cred ca tre. sa fie judecaa chiar atat de aspru, iar sfatul meu e sa incerci sa vb. cu el sa vezi ce s-a intamplat...sigur s-a intamplat ceva din moment ce s-a schimbat radical...sau poate e vreun test de al lui sa vada cum reactionezi...
klaudya_e
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:35
nu cred ca e bine sa 'dai buzna' peste el,cred ca trebuie sa stii mai intai cate ceva,nu te poti 'arunca' asa....



astral confesor
http://www.viversum.ro
AstralConfesor
Postat pe 3 Noiembrie 2008 19:51
ptiu!! bate-te norocu' sa te bata. ce m-ai speriat cu avataru' ala al tau!!

Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:00
geo...geo...

Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:20
De la: Kathara, la data 2008-10-22 21:04:18
De la: BERBEACA, la data 2008-10-22 12:26:59MAi incolo ce o sa faci o sa furi tati de langa copii lor???NU ZIc ca si ei sunt de vina dar nici tipele ca tine nu duc lipsa ne nesimtire si ...de fapt stii ce sper sa patesti???ACELASI LUCRU sa fii cu un tip cu care sa locuiesti si cand se duce la servici sa fie una EXACT ca tine care sa nu tina cont ca existi si sa se dea la el non stop sa stea cu el in toate pauzele etc....asta iti doresc din tot sufletu.Pa


De la: critic1, la data 2008-10-22 13:22:37fata draga,la ceea ce reprezinti , nu numai ca nu meriti sa te salute,dar,daca respectivul coleg s-a trezit din prostie ,ar trebui sa te scuipe intre ochi,pentru perioada de timp in care, cu buna stiinta ai incercat sa-i omori relatia.
doameeeee,cate c**** exista pe lumea asta....
schioapa,oarba sau pur si simplu proasta sa fi fost si daca te straduiai gaseai un barbat liber...dar nu,tie ti-a trebuit "colegul" implicat intr-o relatie....ce voiai sa demonstrezi,ca esti ami buna decat ce avea el acasa?
uite ca nu!,pe tine te-a lasat balta,iar el,cuminte si spasit s-a intors la ce stia ca este al lui.
si daca exista un dumnezeu,SI EXISTA!,tu o sa fi vesnic "cealalta" femeie ,din viata tuturor barbatilor care se vor perinda prin patul tau!


Dumnezeule, ce femei frustrate trebuie sa fiti! Iubirea e iubire.



Cata dreptate ai!!!!
Mie nu mi-a venit sa cred ce citesc.Frustrate,nu gluma!
Astea sunt genul de femei la care nici nu te uiti.Cu o asemenea gandire....
Clar sunt genul pe care un barbat le ia din lipsa de altceva si evident cand apare ceva mai bun fug de mananca pamantul.
Alexandra09
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:20
Fataaa, vrei sa ne certam ???? pai bine ti-a facut, sigur si-a revizuit comportamentul si si-a dat seama ca nu are ce sa faca langa una ca tine. Get a life !!!

Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:22
heiiiiiiiiiiiiii omu are o relatie lasa-l in pace!!!! vrei sa fii tu cauza suferintei prietenei lui? dc ai fi tu in locul ei?????
123girl
Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:36
Stai in banca ta ca sa e mai bine
credema
nicky_nicol
Postat pe 20 Noiembrie 2008 01:57
Eu spun ca...ai gresit inca de cand ai inceput "flirtul" cu acel barbat.Nu vreau sa mi-o iei in nume de rau..dar trebuia sa stai in bancutza ta cand ai aflat ca are pe cineva...ba chiar locuiesc impreuna.Probabil acea femeie cu care isi imparte casa..poate si viata...este motivul pentru care nu te mai saluta.In orice caz..ai putea sa incerci sa stai de vb cu el.Comunicarea inseamna mult ! Bafta!
elenya83
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:48
Tot ce trebuie sa faci este sa-l intrebi direct pe el... poate ca s-a razgandit si nu vrea sa se desparta de prietena lui sau poate ca i s-a parut ca ai facut tu sau ai zis ceva...
mai bine vorbeste cu el sa stii clar niste lucruri
liza24_84
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:17
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:14
pote ar trebui sa te duci si sa vb. cu el prea multe sfaturi nici nu este bine sa iei in calcul tu il vezi in fiecare zi tu sti ce a fost pana acum deci tot tu trebuie sa sti cel mai bine ce trebuie sa faci degeaba i-ti vom spune noi verzi si uscate SUCCES
smigal
Postat pe 2 Martie 2009 11:39
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 17:10
http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 22:10
Of Doamne, am ajuns sa cerem sfaturi si la statutul de amanta. Nu vreau sa te jignesc draga mea, dar tu daca ai citi asa ceva, ce parere ai avea? Esti una din.........usuraticele care distrug casnicii. Ai fost doar o partida de sex si atat. Normal ca omul nu ti-a povestit despre sotia lui, doar nu crezi ca te ridici la nivelul ei. S-a purtat frumos pana te-a folosit si atat. Doar nu crezi ca barbatii cu creier renunta la familie pt. o tavaleala in pat? Mi-ar placea sa ajungi in locul femeii, poate te-ai invata minte sa nu te mai freci de barbati cu familie.
Elya82
Postat pe 18 Mai 2009 12:15
kudika eu nu am vazut scris de catre fata ca ar fi avut o partida de sex asa cum spui u...fara suparare akm dar nu are nimeni de unde sa stie pana unde au ajuns sau nu au ajuns ...eu nu zik k a facut bine,din contra,dak stia k are o relatie,chiar si recenta nu trebuia sa flirteze k el,sau sa-i raspunda...trebuia sa fie strict o relatie de colegialitate,aici este ea de vina,dar el dak avea aks iubita de ce-i mai facea ochi dulci ei? nu mai judecati,cu totii gresim in diferite feluri iar de afara situatia o poti cataloga simlu si usor ca buna ziua dar pentru ea nu este chiar asa... eu zic sa nu-ti mai pui intrebari inutile la care posibil nu vei avea niciun raspuns,poarta-te normal cu el,ca si cu oricare alt coleg si atat,este mai bine asa,parerea mea.mult succes!
angel_05
Postat pe 18 Mai 2009 16:27
De la: kudika004339, la data 2009-05-18 12:15:22Of Doamne, am ajuns sa cerem sfaturi si la statutul de amanta. Nu vreau sa te jignesc draga mea, dar tu daca ai citi asa ceva, ce parere ai avea? Esti una din.........usuraticele care distrug casnicii. Ai fost doar o partida de sex si atat. Normal ca omul nu ti-a povestit despre sotia lui, doar nu crezi ca te ridici la nivelul ei. S-a purtat frumos pana te-a folosit si atat. Doar nu crezi ca barbatii cu creier renunta la familie pt. o tavaleala in pat? Mi-ar placea sa ajungi in locul femeii, poate te-ai invata minte sa nu te mai freci de barbati cu familie.



Poate si-a dat seama ca are ceva mai bun acasa...
lizzy74
Postat pe 19 Mai 2009 11:57
A vazut ca nu cedezi asa uosr si acum o face pe indiferentul ,constient ca ti-a starnit interesul.Strategie tipic masculina
ionia
Postat pe 20 Mai 2009 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie greu de dus.. 25 De la: MusicIsMyLife 2 Aprilie 2013 14:41
Sa ii sarbatorim pe EI de 9 martie? 1 De la: Veenman 8 Martie 2011 15:05
Se reintorc barbatii la "foste"? 27 De la: albertafrid 6 Ianuarie 2013 15:57
Vom avea un presedinte viril? 97 De la: afroditanca 17 Noiembrie 2009 17:17
Cum știi cu adevãrat dacã un bãrbat se "schimba" 10 De la: kudika_1000952 7 Septembrie 2016 19:21