Setari Cookie-uri

se gandeste la despartire cumva?

buna fetelor am si eu o mica nedumerire in legatura cu iubitul meu.
Aseara trebuia sa ne intalnim la mine sa ne uitam la meci , si am primit un sms de la el "nu mai pot sa vin pe la tine .sorry .ceau" , cam la 2 minute dupa ce l-am primit bate la usa, si ma luat in brate a zis ca nu a vrut decat sa ma necajeasca.Nedumerirea mea consta in altceva.. tot vorbind noi am ajuns la ca subiect de discutie Revelionul;inca nu stim exact ce o sa facem de Revelion dar el a fost zis "daca mai suntem prieteni".Nu suntem impreuna de foarte mult timp doar de 4 luni si un pic,iar cu mine nu se comporta mai rece , si nici dupa comentariul lui nu s-a comportat altfel cu mine. Acuma seara urmeaza sa ne intalnim ,s-a amenajat un mic parculet cu fantani arteziene, m-a invitat acolo acuma seara ,a zis ca arata romatic la lumina felinarelor si cu fantanile arteziene.
Voi crede-ti ca planuieste o despartire? Sau a zis doar ca sa vada cum reactionez?
ra198708
Postat pe 16 Septembrie 2011 11:37
cati ani ai? nu stiu zau cum ai ajuns tu la concluzia ca el vrea o despartire...
rox_sb
Postat pe 16 Septembrie 2011 11:45
De la: ra198708, la data 2011-09-16 11:37:09buna fetelor am si eu o mica nedumerire in legatura cu iubitul meu.
Aseara trebuia sa ne intalnim la mine sa ne uitam la meci , si am primit un sms de la el "nu mai pot sa vin pe la tine .sorry .ceau" , cam la 2 minute dupa ce l-am primit bate la usa, si ma luat in brate a zis ca nu a vrut decat sa ma necajeasca.Nedumerirea mea consta in altceva.. tot vorbind noi am ajuns la ca subiect de discutie Revelionul;inca nu stim exact ce o sa facem de Revelion dar el a fost zis "daca mai suntem prieteni".Nu suntem impreuna de foarte mult timp doar de 4 luni si un pic,iar cu mine nu se comporta mai rece , si nici dupa comentariul lui nu s-a comportat altfel cu mine. Acuma seara urmeaza sa ne intalnim ,s-a amenajat un mic parculet cu fantani arteziene, m-a invitat acolo acuma seara ,a zis ca arata romatic la lumina felinarelor si cu fantanile arteziene.
Voi crede-ti ca planuieste o despartire? Sau a zis doar ca sa vada cum reactionez?








... te manipuleaza ... indiferent ce gindeste incearca doar sa te zapaceasca ... tinind cont ca nu ''testele'' lui nu fac parte dintr-o eventuala viitoare cerere in casatorie incearca doar sa te faca sa intri in panica ... raspunde-i pe masura si chiar mai exagereaza ... fii indiferenta si cind iti mai spune - ''daca mai sintem prieteni'' raspundei - eheeee, cite se pot intimpla pina atunci ... fa-l pe el sa intre in panica ... dar sinteti cam tinerei pentru ''joculetze'' din astea ...
marco918
Postat pe 16 Septembrie 2011 11:54
Pun pariu ca sunteti inca micuti. Revelionul e peste 3 luni jumate. La varsta asta e o vesnicie in materie de relatii.
Atata tot.

Tu ai adunat 1 cu 1 si in loc sa-ti dea 2 , ti-a dat 15
kudika_pudika
Postat pe 16 Septembrie 2011 12:52
De la: ra198708, la data 2011-09-16 11:37:09buna fetelor am si eu o mica nedumerire in legatura cu iubitul meu.
Aseara trebuia sa ne intalnim la mine sa ne uitam la meci , si am primit un sms de la el "nu mai pot sa vin pe la tine .sorry .ceau" , cam la 2 minute dupa ce l-am primit bate la usa, si ma luat in brate a zis ca nu a vrut decat sa ma necajeasca.Nedumerirea mea consta in altceva.. tot vorbind noi am ajuns la ca subiect de discutie Revelionul;inca nu stim exact ce o sa facem de Revelion dar el a fost zis "daca mai suntem prieteni".Nu suntem impreuna de foarte mult timp doar de 4 luni si un pic,iar cu mine nu se comporta mai rece , si nici dupa comentariul lui nu s-a comportat altfel cu mine. Acuma seara urmeaza sa ne intalnim ,s-a amenajat un mic parculet cu fantani arteziene, m-a invitat acolo acuma seara ,a zis ca arata romatic la lumina felinarelor si cu fantanile arteziene.
Voi crede-ti ca planuieste o despartire? Sau a zis doar ca sa vada cum reactionez?



Ce varsta ai ?Din punctul meu de vedere,varsta are un rol important in derularea unei relatii!Si te-as intreba, de ce grabesti lucrurile in relatia actuala,punandu-ti fel si fel de intrebari fara rost si neasteptand sa vezi cum evolueaza prietenia voastra!Spre deosebire de barbati,voi,fetele tinere,sunteti cam cu capul in nori,scuza expresia daca este dura,avansati prea mult cu visele,sperantele si dorintele voatre,in niste relatii,ce se afla la debut si care trebuie lasate sa se desfasoare in ritmul firesc propriu!Lui ii place sa se joace cu tine,probabil este la fel de tanar ca si tine,te testeaza,dar este si pragmatic,se pare ca nu-i place sa se gandeasca la ce va fi in viitor,traieste clipa si sa stii ca nu e nimic anormal in a se comporta astfel!Va cunoasteti doar de 4 luni si tu te grabesti cu organizarea Revelionului!Cunoasteti-va mai bine,lasa timpul sa lucreze in favoarea si nu in defavoarea voastra!Nu grabi lucrurile!Poate in decursul relatiei,apar divergente,nemultumiri,nepotriviri de idei,gusturi,ce o sa faci atunci?Toate sperantele tale se vor narui si vei fi dezamagita!Bucurati-va unul de celalalt si continuati-va prietenia, frumos si fara nazuinte desarte!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Septembrie 2011 12:57
De la: ra198708, la data 2011-09-16 11:37:09buna fetelor am si eu o mica nedumerire in legatura cu iubitul meu.
Aseara trebuia sa ne intalnim la mine sa ne uitam la meci , si am primit un sms de la el "nu mai pot sa vin pe la tine .sorry .ceau" , cam la 2 minute dupa ce l-am primit bate la usa, si ma luat in brate a zis ca nu a vrut decat sa ma necajeasca.Nedumerirea mea consta in altceva.. tot vorbind noi am ajuns la ca subiect de discutie Revelionul;inca nu stim exact ce o sa facem de Revelion dar el a fost zis "daca mai suntem prieteni".Nu suntem impreuna de foarte mult timp doar de 4 luni si un pic,iar cu mine nu se comporta mai rece , si nici dupa comentariul lui nu s-a comportat altfel cu mine. Acuma seara urmeaza sa ne intalnim ,s-a amenajat un mic parculet cu fantani arteziene, m-a invitat acolo acuma seara ,a zis ca arata romatic la lumina felinarelor si cu fantanile arteziene.
Voi crede-ti ca planuieste o despartire? Sau a zis doar ca sa vada cum reactionez?


Eu ma gandesc daca maine voi mai fi, si tu te gandesti deja la revelion?
doi_ochi_caprui
Postat pe 16 Septembrie 2011 15:00
poate tu esti o fire mai grabita/optimista/irealista... , poate el e mai prudent/timid/realist in ce priveste viitorul unei relatii cu vechime de ...4 luni.
eu nu ma entuziasmez cand mai trece o luna pentru ca nici nu simt cum trece, iar la inceputul relatiei era chiar enervant 'pesimismul' meu ca 'cine stie daca maine om mai fi impreuna'... si uite asa am facut vreo 7 ani si asteptam si un bebe, dar intotdeauna ne-am hotarat unde facem revelionul... cu vreo saptamana (maxim 2) inainte de eveniment
carla10
Postat pe 16 Septembrie 2011 15:32
Eu am 23, iar el 22.Nu pot sa zic ca grabesc lucrurile,iar cel care a venit cu discutia de revelion a fost el . Atat doar ca eu am invatat sa ma gandesc doar la lucruri negative mail ales cand zice ceva de genu . E pur si simplu din vina mea, am ramas cu obiceiul asta din fosta mea relatie.multumesc mult pentru sfaturi la toata lumea.
ra198708
Postat pe 16 Septembrie 2011 19:10
De la: ra198708, la data 2011-09-16 19:10:22Eu am 23, iar el 22.Nu pot sa zic ca grabesc lucrurile,iar cel care a venit cu discutia de revelion a fost el . Atat doar ca eu am invatat sa ma gandesc doar la lucruri negative mail ales cand zice ceva de genu . E pur si simplu din vina mea, am ramas cu obiceiul asta din fosta mea relatie.multumesc mult pentru sfaturi la toata lumea.


Daca vreti sa faceti revelionul la Poiana Brasov s-ar putea sa fie cam tarziu pentru rezervarea de locuri...
O plimbare romantica insa va sterge urmele dezamagirii si va puteti gandi la o alta locatie, mai putin posh...dar cu locuri vacante si accesibile pentru doi indragostiti cu o varsta atat de frumoasa ca a voastra!
In Alpii australieni, de exemplu. Iti spun eu ca e superb si nu doare la buzunar ca...PB.

Sa stii ca nu fac reclama decat la relatia ta prezenta: bucura-te de ea! Baiatul pare nu numai dragut ci si indragostit. Daca face glume de genul celor date de exemplu, o face ca sa nu-i vezi tu "slabiciunea" pentru tine caci e nesigur in legatura cu gradul tau de indragosteala... Dupa cum vezi insa, cauta sa aseze lucrurile in perspectiva... esti in proiectele lui cel putin pana dupa Revelion!
mobilemaimai_no1
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:03
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-09-18 14:03:23
De la: ra198708, la data 2011-09-16 19:10:22Eu am 23, iar el 22.Nu pot sa zic ca grabesc lucrurile,iar cel care a venit cu discutia de revelion a fost el . Atat doar ca eu am invatat sa ma gandesc doar la lucruri negative mail ales cand zice ceva de genu . E pur si simplu din vina mea, am ramas cu obiceiul asta din fosta mea relatie.multumesc mult pentru sfaturi la toata lumea.


Daca vreti sa faceti revelionul la Poiana Brasov s-ar putea sa fie cam tarziu pentru rezervarea de locuri...
O plimbare romantica insa va sterge urmele dezamagirii si va puteti gandi la o alta locatie, mai putin posh...dar cu locuri vacante si accesibile pentru doi indragostiti cu o varsta atat de frumoasa ca a voastra!
In Alpii australieni, de exemplu. Iti spun eu ca e superb si nu doare la buzunar ca...PB.

Sa stii ca nu fac reclama decat la relatia ta prezenta: bucura-te de ea! Baiatul pare nu numai dragut ci si indragostit. Daca face glume de genul celor date de exemplu, o face ca sa nu-i vezi tu "slabiciunea" pentru tine caci e nesigur in legatura cu gradul tau de indragosteala... Dupa cum vezi insa, cauta sa aseze lucrurile in perspectiva... esti in proiectele lui cel putin pana dupa Revelion!



Multumesc mult pentru sfat
ra198708
Postat pe 18 Septembrie 2011 15:26
Cum mai interpreteaza femeile lucrurile Nu cred ca planuieste vreo despartire.. Pur si simplu a spus adevarul: in trei luni se pot intampla o groaza de lucruri, mai ales ca nu sunteti de mult timp impreuna. A fost lipsit de tact dar probabil ca n-are nici el prea multa experienta si nu stie inca, ca anumite vorbe pot fi intelese gresit.
Micaell
Postat pe 18 Septembrie 2011 19:09
De la: Micaell, la data 2011-09-18 19:09:40Cum mai interpreteaza femeile lucrurile Nu cred ca planuieste vreo despartire.. Pur si simplu a spus adevarul: in trei luni se pot intampla o groaza de lucruri, mai ales ca nu sunteti de mult timp impreuna. A fost lipsit de tact dar probabil ca n-are nici el prea multa experienta si nu stie inca, ca anumite vorbe pot fi intelese gresit.


experienta nu are nimeni la inceput dar anumite tendinte sut ca de exemplu planificarea anumitor evenimente cu mult timp inainte.
sigur fata isi va planifica si concediul pe toata durata anilor de serviciu sau cel putin la sfarsitul fiecarei vacante pentru anul viitor.
PICCKARD
Postat pe 18 Septembrie 2011 20:01
De la: ra198708, la data 2011-09-16 11:37:09buna fetelor am si eu o mica nedumerire in legatura cu iubitul meu.
Aseara trebuia sa ne intalnim la mine sa ne uitam la meci , si am primit un sms de la el "nu mai pot sa vin pe la tine .sorry .ceau" , cam la 2 minute dupa ce l-am primit bate la usa, si ma luat in brate a zis ca nu a vrut decat sa ma necajeasca.Nedumerirea mea consta in altceva.. tot vorbind noi am ajuns la ca subiect de discutie Revelionul;inca nu stim exact ce o sa facem de Revelion dar el a fost zis "daca mai suntem prieteni".Nu suntem impreuna de foarte mult timp doar de 4 luni si un pic,iar cu mine nu se comporta mai rece , si nici dupa comentariul lui nu s-a comportat altfel cu mine. Acuma seara urmeaza sa ne intalnim ,s-a amenajat un mic parculet cu fantani arteziene, m-a invitat acolo acuma seara ,a zis ca arata romatic la lumina felinarelor si cu fantanile arteziene.
Voi crede-ti ca planuieste o despartire? Sau a zis doar ca sa vada cum reactionez?


fi naturala si spune-i sa te scuteasca cu romantismele ieftine
PICCKARD
Postat pe 18 Septembrie 2011 20:02
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-09-18 14:03:23
In Alpii australieni, de exemplu. Iti spun eu ca e superb si nu doare la buzunar ca...PB.

Auzi, draga, nu vrei sa faci Revelionul cu mine in Alpii australieni? Daca spui tu ca e superb, te cred! Platesc eu totul, inclusiv avionul, doar sa-mi spui si mie unde naiba sunt Alpii astia australieni?!
Armain
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:33
De la: Armain, la data 2011-09-18 21:33:45
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-09-18 14:03:23
In Alpii australieni, de exemplu. Iti spun eu ca e superb si nu doare la buzunar ca...PB.

Auzi, draga, nu vrei sa faci Revelionul cu mine in Alpii australieni? Daca spui tu ca e superb, te cred! Platesc eu totul, inclusiv avionul, doar sa-mi spui si mie unde naiba sunt Alpii astia australieni?!


confunda austria cu australia
PICCKARD
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:37
De la: Armain, la data 2011-09-18 21:33:45
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-09-18 14:03:23
In Alpii australieni, de exemplu. Iti spun eu ca e superb si nu doare la buzunar ca...PB.

Auzi, draga, nu vrei sa faci Revelionul cu mine in Alpii australieni? Daca spui tu ca e superb, te cred! Platesc eu totul, inclusiv avionul, doar sa-mi spui si mie unde naiba sunt Alpii astia australieni?!



Acum si tu !.... ce e Austria .. ce e Australia.....
GHEISA_ALBA
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:38
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-09-18 21:38:41Acum si tu !.... ce e Austria .. ce e Australia.....

O iert doar daca e blonda!
Armain
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:41
De la: Armain, la data 2011-09-18 21:33:45
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-09-18 14:03:23
In Alpii australieni, de exemplu. Iti spun eu ca e superb si nu doare la buzunar ca...PB.

Auzi, draga, nu vrei sa faci Revelionul cu mine in Alpii australieni? Daca spui tu ca e superb, te cred! Platesc eu totul, inclusiv avionul, doar sa-mi spui si mie unde naiba sunt Alpii astia australieni?!

Daca iti spun eu unde sunt Alpii aceia australieni ma iei si pe mine? Promit sa nu-ti fac nimic, doar sa ti-i arat.
Lucia_41
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:46
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 21:46:30
De la: Armain, la data 2011-09-18 21:33:45
De la: mobilemaimai_no1, la data 2011-09-18 14:03:23
In Alpii australieni, de exemplu. Iti spun eu ca e superb si nu doare la buzunar ca...PB.

Auzi, draga, nu vrei sa faci Revelionul cu mine in Alpii australieni? Daca spui tu ca e superb, te cred! Platesc eu totul, inclusiv avionul, doar sa-mi spui si mie unde naiba sunt Alpii astia australieni?!

Daca iti spun eu unde sunt Alpii aceia australieni ma iei si pe mine? Promit sa nu-ti fac nimic, doar sa ti-i arat.


Ame_ly
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:50
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 21:46:30Daca iti spun eu unde sunt Alpii aceia australieni ma iei si pe mine? Promit sa nu-ti fac nimic, doar sa ti-i arat.

Te iau, arata mi-i!
Armain
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:58
De la: Armain, la data 2011-09-18 21:58:20
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 21:46:30Daca iti spun eu unde sunt Alpii aceia australieni ma iei si pe mine? Promit sa nu-ti fac nimic, doar sa ti-i arat.

Te iau, arata mi-i!

Neah, nu te grabi ca fata mare la maritat. Mai intai ia-ma si pe urma te duc. Deocamdata iti dau doar un indiciu: pe colt, prima la stanga.
Lucia_41
Postat pe 18 Septembrie 2011 22:01
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 22:01:37Neah, nu te grabi ca fata mare la maritat. Mai intai ia-ma si pe urma te duc. Deocamdata iti dau doar un indiciu: pe colt, prima la stanga.

In stilul asta,o sa vezi tu Revelion... primu' la stnga!
Armain
Postat pe 18 Septembrie 2011 22:14
De la: Armain, la data 2011-09-18 22:14:04
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 22:01:37Neah, nu te grabi ca fata mare la maritat. Mai intai ia-ma si pe urma te duc. Deocamdata iti dau doar un indiciu: pe colt, prima la stanga.

In stilul asta,o sa vezi tu Revelion... primu' la stnga!

Iar tu vei pierde ocazia de a vizita Alpii australieni cu cineva care nu-ti face nimic... rau.
Lucia_41
Postat pe 18 Septembrie 2011 22:19
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 22:01:37
De la: Armain, la data 2011-09-18 21:58:20
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 21:46:30Daca iti spun eu unde sunt Alpii aceia australieni ma iei si pe mine? Promit sa nu-ti fac nimic, doar sa ti-i arat.

Te iau, arata mi-i!

Neah, nu te grabi ca fata mare la maritat. Mai intai ia-ma si pe urma te duc. Deocamdata iti dau doar un indiciu: pe colt, prima la stanga.



eu daca fac acum prima la stinga.... cad in Mures !!
GHEISA_ALBA
Postat pe 18 Septembrie 2011 22:22
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-09-18 22:22:54
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 22:01:37
De la: Armain, la data 2011-09-18 21:58:20
De la: Gina1989, la data 2011-09-18 21:46:30Daca iti spun eu unde sunt Alpii aceia australieni ma iei si pe mine? Promit sa nu-ti fac nimic, doar sa ti-i arat.

Te iau, arata mi-i!

Neah, nu te grabi ca fata mare la maritat. Mai intai ia-ma si pe urma te duc. Deocamdata iti dau doar un indiciu: pe colt, prima la stanga.



eu daca fac acum prima la stinga.... cad in Mures !!

Nu fa inca, am zis pe colt mai intai.
Lucia_41
Postat pe 18 Septembrie 2011 22:26
pikardu ce fata ai bre de bocand
daca esti tu ala
barda_
Postat pe 18 Septembrie 2011 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nehotarata. Help! 16 De la: Madalina-G 21 Ianuarie 2014 19:57
psiholog sau cineva care se pricepe in materie de barbati 79 De la: himerra 5 Mai 2010 22:43
e confuz? 98 De la: nebuna94 23 Mai 2009 19:28
hahaha 5 De la: roz5blue6lila7 5 Septembrie 2010 09:48
Fanteziile lui... 19 De la: awesome 27 Iunie 2014 09:51