Setari Cookie-uri

Relatia la distanta..

L-ai putea astepta ?... Sau ti-ai revarsa pasiunea in bratele altui barbat ?
andette
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:23
Relatiile la distanta pot fi incitante in prima faza , mai ales daca exista iubire , insa pe parcurs se erodeaza!
Kittynelle
Postat pe 25 Septembrie 2008 21:53
CAND IUBESTI CU ADEVARAT ASTEPTIIIIIII NU MAI TE INTERESEAZA NICI UN BARBAT PUR SI SIMPLU ESTI IN TRANSA ASTEPTI SA VINA CASA SI ATA NIMIC NU TE MAI INTERESEAZA VA SPUN DIN EXPERIENTA 2ANI AM ASTEPTAT
cristina_blondyy
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:36
de acord cristina si eu am asteptat mai mult de un an.. si nu m-a interesat nimeni in tot acest timp.. aveam deja 2 ani de relatie si dupa acel an am continuat inca 4..
dar nu toata lumea e capabila de acest lucru.

Postat pe 26 Septembrie 2008 18:40
depinde de barbat,se diferentiaza de la caz la caz. ne referim la pers iubita,sper. eu l-am asteptat pe actualul meu sot 4 luni si nu regret,daca s-ar putea l-as mai astepta iar pt ca acum stiu sigur ca se va intoarce tot la mine. e putin, vor spune altii,dar aveam doar 2 luni de cand ne cunosteam,de o luna stateam impreuna. a fost nevoit sa plece cu serviciul de la sf.ion (7.ian) pana in sambata pastelui(25.apr) - eu fiind sefa lui si fiind nevoita sa-l trimit delegat. a fost greu,eram la inceput,abia incercam sa ne cunoastem,sa ne apropiem,dar "mi l-au smuls din brate". cat a fost plecat,nu rezistam o zi sa nu vb,sa nu ne vedem pe internet,aveam facturi de tel de 4-5 mil pe luna,dar nu mi-a pasat (si acum ma uit pe facurile din lunile respective si nu pot crede). si eram in dilema:daca se intoarce in tara,va veni la mine sau se va opri la ai lui (suntem din 2 orase diferite,la intoarcere trebuia sa treaca prin orasul lui ca sa ajunga la mine).dar ziua reintoarcerii a venit si m-a sunat de la aeroport sa nu-mi fac griji ca el va trece glont prin orasul lui natal si va veni direct la noi acasa,la noua lui viata dintr-un oras nou,necunoscut.
a trecut perioada cea grea,imi amintesc tot ce s-a intamplat,dar cu zambetul pe buze,nu cu lacrimi ca atunci,si va pot spune ca suntem fff fericiti impreuna,iar in curand ne va lega un bebe,pt ca sunt insarcinata in 4 luni si suntem f incantati de ideea de a avea pe cineva care sa ne lege pe veci.
pupici
bmclau2005
Postat pe 27 Septembrie 2008 11:58
eu am trecut peste faza asta de curand si ma simt atat de bine .Eram la Cluj la facultate iar el in Craiova, toata povestea asta durand 3 ani pana am terminat si ne-am mutat impreuna , nu l-am inselat,am preferat sa fiu fata cuminte cu constiinta impacata, vorba aia semeni si mai tarziu culegi roadele , eu am inceput acuma. Nu regret nimik, pot spune ca m-am abtinut in 3 ani de la multe cum ar fi iesiri in club cu fetele , etc,ceea ce pt cineva in floarea varstei e cam greu.
cucuba
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:14
Cred ca aici depinde foarte mult de ceea ce isi doresc partenerii, ca pot trece si doi ani si ei tot impreuna sa fie, chiar si la distanta.

Cunosc cupluri care la distanta (in 80% din cazurile acestui tip de relatii) s-au destramat. De ce? Pentru ca nu era iubire suficienta din ambele parti => a plecat, next! sau ca cel plecat brusc ajuns la destinatie a dat de ispite si a cedat...

Dar am intalnit si un caz fericit.
O prietena a cunoscut un tip, un italian la noi in tara, apoi el a fost nevoit evident sa plece acasa, in italia si au fost impreuna patru ani de zile, la distanta. Se vizitau o data la 5 luni. Am fost alaturi de ea in tot acest timp, observand cu atentie si cu pasare ceea ce se intampla. Au fost patru ani de chinuri pt ea, mereu se simtea singura, cand ii propunea ceva mai serios, el se fofila, sub pretextul:not now!, vorbeau la telefon si pe net zilnic. Dar amandoi iubindu-se si vazand ca nu dispare interesul, dragostea dintre ei, au decis intr-un final sa se casatoreasca. Acum sunt fericiti si au si bebe.

Dar un caz nu reprezinta o regula.

Postat pe 10 Octombrie 2008 15:58
De la: andette, la data 2008-09-25 18:23:43L-ai putea astepta ?... Sau ti-ai revarsa pasiunea in bratele altui barbat ?



cam cat timp ar trebui sa il astept??

Postat pe 10 Octombrie 2008 15:59
L-ai putea astepta ?... Sau ti-ai revarsa pasiunea in bratele altui barbat ?

daca chiar ai simti ceva pt acel om eu cred ca l-ai astepta,dar exista posibilitatea dupa acea asteptare sa nu fie tocmai bine...de exemplu am asteptat si eu o persoana aproape un an,toate bune,ne intelegeam super la distanta dar cand a fost sa fim aproape si sa avem o relatie aproape unul de celalalt nu a mai mers...bine acum nu generalziez,poate ca in alte cazuri nu este asa.eu zic sa faci ce simti u daca esti intr-o astfel de situatie.
angel_05
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:27
Eu zic ca poti astepta. Depinde si de cat de puternica esti si de ce anume iti doresti de la viata. Daca tu crezi ca acea persoana pe care o astepti este ceea ce-ti doresti si ceea ce simti pentru ea te motiveaza atunci poti sa astepti fara sa te arunci in bratele unui alt barbat.Si apoi consider ca demnitatea ta ca femeie e importanta,cum spunea cineva mai sus mai bine ai constiinta curata.
Eu la randul meu astept pe cineva care imi este foarte drag. Au trecut doar 8 luni, dar il astept si vom vedea ce va urma.
serenity575
Postat pe 14 Octombrie 2008 01:05
relatile la distanta merg un timp si apoi se cam stinge tot oricata incredere are intre cei doi. Si prietenul meu a plecat acum o luna si ceva si a hotarat sa se stabileasca acolo...in italia.va trebui sa ma mut si eu in italia...pt k nu as putea sa stau departe de el 4 ani,sa il vad doar in vacante...nu pot sa stau departe de iubirea mea..chiar dak va trebui sa imi intrerup facultatea pana la anu...k sa ma pot transfera la o facultate la distanta. Acum nu stiu cum sa ii spun mamei mele k vreau sa las facultatea pt un timp. Amandoi vrem sa fim impreuna in curand sa ne casatorim chiar saavem un copil...nu stiu ce sa fac si cum sa fac...poate imi dati voi un sfat
oana_dee
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:29
fetelor ma cam speriati....eu sunt plecata din tara cam de 6 luni dar vorbesc cu el in fiecare zi ore intregi la tel si pe mess.sincera sa fiu nu-l iubesc asa cu foc...nu l-am inselat si nici nu ma gandesc sa fac asta dar ma cam pune-ti voi pe ganduri...oare o mai fi la fel relatia cand ma voi intoarce acasa??? sper ca intr-o luna sa fiu acasa dar daca ma mai gandesc mult la ce ati scris voi pe-aici acum imi vine sa plec la aeroport... va pupici
di_cristina
Postat pe 21 Octombrie 2008 04:51
parerea mea e sa stai linistita,dc vb atat de des cu el si tie ti se pare ca e ok fara sa te gandesti la ceea ce e postat pe forum, nu vad de ce te-ai grabi. fa ce crezi ca e mai bine, si nu cred eu ca el da gaina din curte pe cioara de pe gard.La un moment dat va vrea si el sa se aseze la casutza lui cu cineva(adica tu, dc e vb de o relatie serioasa),nu vad de ce s-ar apuca tocmai acuma de prostii.parerea mea.poooooooop si stai calma. daca vrea sa faca ceva ,face, daca tine la tine si iti e loial te va astepta cu siguranta.
cucuba
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:37
a!!! inca ceva daca chiar afli ca ti-a calcat stramb sa-i multumesti lui Dumnezeu ca ai apucat sa vezi ce aveai langa tine! decat sa afli mai tarziu
cucuba
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:40
pt. di_cristina
cucuba
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:41
cucuba ms mult pt sfat stiu ca nu ma va insela pt ca il cunosc de 10 ani iar impreuna sunte-m de vro 2 ani si il cunosc foarte bine si sincera sa fiu nu l-asi invinovati daca ar calca stramb pt ca pana la urma e barbat si plus de asta atata timp singur... si stiu ca daca o va face sigur o sa-mi zica dar stau si ma gandesc daca dupa atata timp saparati se va schimb cumva relatia in rau...
di_cristina
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:06
Eu nu cred in fidelitate...sa mai continui???Nu neg,se poate sa si astepti,dar tre sa stii ca merita!Oricum o noua tara il schimba...te schimbi si tu,eh...sunt multe de zis...dar pana la urma e foarte personala problema.Eu merg pe ideea ca ochii care nu se vad se uita...dar nu e imposibil sa te reindragstesti cand ii revezi
sweetpink
Postat pe 22 Octombrie 2008 02:29
eu l-as putea astepta...dar e pierdere de timp...el asteapta?
darknina
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:59
da ..te asteapta el daca e iubeste...eu sunt in aceasta situatie...si ne vedem o data la doua spatamani poate si la 3...dar crede-ma ca ne iubim mai mult ca niciodata....bine ce e cam nasol cu facturile la telefon ...sincer platim amandoi...cam 13-14 mil...pe luna....amandoi adica el vreo 6-7 si eu la fel,,,,dar e ok...adica...atunci cand ne vedem un wekend..nu mai iesim nici unu afara decat dupa apa..suc..d-astea si nu ne mai despartim 3 zile...si ne distram...e urat cand vine momentul plecarii..eu sunt cea care pleaca....dar ne sunam imediat si e ok
eu_mihaela20
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:53
buna...si eu sunt kam in aceeasi situatie...suntem la 4000 km departare dar ne iubim si il astept si stiu k si el ma va astepta pe mine...eu cred in iubirea asta..si stiu k merita...:X:X:X
grabri3la
Postat pe 1 Noiembrie 2008 15:26
se poate sa il astepti dar tot atit de bine este posibil sa sfirsesti in bratele altui barbat!sotul meu a stat trei ani plecat si in ultimul an nu a venit nici macar o zi acasa!cu toate astea nu l-am inselat chiar daca au aparut ocazii in care puteam sa o fac!totul depinde de tine,de ceea ce vrei cu adevarat,de cit de mult il iubesti incit sa nu te simti atrasa de un alt barbat si....discutia poate continua!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:07
stiu k apar multe tentatii ...dar ma pot abtine..deja am refuzat o cativa baieti..doar pt k il iubesc p El...si cred k as putea sa rezist in continuare...distanta nu ne poate desparti..cred k merita asteptarea..cred k o sa fie bine p viitor..sau cel putin sper:X
grabri3la
Postat pe 2 Noiembrie 2008 18:41
Si eu am o relatie la distanta si chiar nu stiu ce sa fac. Sunt 8 ore de mers distanta intre noi, amandoi lucram si ne e destul de greu sa ne vedem, reusim asta o data la trei saptamani sau chiar mai mult. Ce e rau e ca el lucreaza intr-un sistem militarizat, daca vrea sa plece din oras nu o poate face decat cu permisiuni speciale, doar 48 de ore (16 le pierde pe drum) si nici nu se poate muta in acelasi oras cu mine din acelasi motiv. Din ce spune el abia intr-un an de zile ar putea aranja ceva cu serviciul sa se poata muta.Si noi vorbim pe net f mult dar oare este de ajuns? El spune mereu ca nu pt a cunoaste un om cu adevarat. Eu cred ca el este omul potrivit pentru mine si as putea sa astept dar el insa este f sceptic in privinta relatiilor, a suferit cred f mult, a avut o relatie cu o fata vreo 7 ani cu care vroia sa se casatoreasca si s-au despartit total aiurea, cu un singur cuvant, el a fost f dezamagit. Si eu am suferit mult in viata dar eu sunt o luptatoare, mai optimista, niciodata nu mi-am pierdut speranta ca voi gasi iubirea adevarata. Nu stiu ce sa fac mai ales si datorita faptului ca eu am 34 de ani, el are 29 si el nu imi da f multe sperante in ceea ce priveste viitorul nostru. Mi-a spus ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine dar spune mereu ca nu stie ce va fi. Si el mai poate sa astepte, e barbat si are 29 de ani dar eu...
Va multumesc anticipat pentru toate sfaturile.
alienda
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:26
Tu stii daca se merita sa il astepti sau nu, depinde de cat de serioasa este relatia, de planurile pe care le aveti impreuna, de ce fel de om este el...
my_melody
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:00
De la: andette, la data 2008-09-25 18:23:43L-ai putea astepta ?... Sau ti-ai revarsa pasiunea in bratele altui barbat ?

Da eu l-am asteptat pe "neica liberatul" sa vina din armata. Scrisori,promisiuni,declaratii......Probabil avea un tipar anume vreun coleg de armata si scriau toti la fel. Si cand a venit?Nu am putut ajunge la intalnire iar el saracul.....si-a revarsat pasiunea in bratele altei femei....Oricum acum depinde si de maturitatea protagonistilor. Eu la acea vreme aveam doar 17 ani. Si mi se parea ca n-o sa mai iubesc niciodata.dar,niciodata sa nu spui niciodata.
ana_lili36
Postat pe 19 Noiembrie 2008 22:30
eu sunt in maroc el este in romania si asta nu ne impiedica sa ne iubim ca la inceput.si parca intareste relatia mai mult. depinde de cata iubire rabdere si respect exista intre voi. intre noi este si credema ca poate fi frumos chiar daca esti la distanta si greu in acelasi timp, dar cand stii ca cineva iti duce dorul te fece sa il iubesti de infinit mai multe ori. eu asa simt.
joulique
Postat pe 30 Noiembrie 2008 05:52
De la: andette, la data 2008-09-25 18:23:43L-ai putea astepta ?... Sau ti-ai revarsa pasiunea in bratele altui barbat ?


Multe pareri daca fetele asteapta barbatul sau nu...dar ati pus situatia invers, el ar astepta?normal daca i intrebam toti spun k da....ei la mine e invers, eu sunt plecata, el in tara mai are acum ultimul an de fac...sunt in spania plecata deja de 8 luni din care ne am vazun in august 3 sapt...am avut o gramada de probleme, ajungeam sa vb numai seara p net si atunci nervoasa suparata, imi descarcam nervii p el, ma legam de tot felul de chichite....el a inteles k am probl, k vb fara sa gandesc dar de multe ori am sp cuvinte care dor, a incercat sa nu puna la suflet...dar in timp normal s a acumulat...si suntem p punctul de despartire, e rau k nu stiu exact cand ma intorc, si nu mai rezistam....dar pot spune despre el k mi a acceptat multe, a demonstra de f multe ori k ma iubeste si ma asteapta, m a sprijiniti si at cand i am dat"o palma"dar si rabdarea lui are o limita, e prea mult pt el...vom vedea in curand ce vom face dar cert este un lucru, nu multi barbati ar accepta sa astepte 1 an dupa o femeie....si vizavi de ce a scris cineva de incredere....da te bate gandul ce face, apare putina neincredere oare ce face cu cine este de ce nu rasp la tel...etc dar ca sa dispare mai trebuie sa si pui la incercare....sa deschizi bine ochii...in cazul meu nu se pune probl, a dem de prea multe ori...si am fost foarte atenta...succes tuturor
maryyye_tm
Postat pe 8 Decembrie 2008 05:30
cred ca pot exista relatii si la distanta daca se bazeaza pe sentimente puternice de dragoste acea femeie face orice sacrificiu pentru a -l astepta pe partenerul mult dorit

Postat pe 12 Decembrie 2008 21:41
va spun sigur ca nu conteaza nici spatiul si nici timpul cand e vb de dragoste adevarata!

eu de ex iubesc pe cineva care e la mii de km distanta si atat stiu,ca nu pot fi cu altcineva cand sufletul meu e departe.vad barbati atragatori pe strada si sincer e ca si cum m-as uita la niste tablouri frumoase,sau poze,in urmatoarea secunda am uitat ce am vazut.
DeeaCatalina
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:52
vreau sa va spun ca eu tare am suferit p/u relatia la distanta, l-am astepata credincioasa 1 an si jumate pe cind el la cluj se distra cu altele si nici gind n-avea de mine, nu accept mai mul asa tip de relatii

Postat pe 12 Decembrie 2008 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma framanta si pe mine ceva...pls help!! 29 De la: greierash_is_back 21 Noiembrie 2009 18:59
acupuntura 1 De la: maravigliosa 2 Octombrie 2010 19:28
"baieti buni" si fete de care? 36 De la: SweetDadyD 18 Martie 2009 14:21
neincredere 33 De la: kris07 2 Iunie 2009 21:46
e confuz? 98 De la: nebuna94 23 Mai 2009 19:28