Setari Cookie-uri

sa-l iubesc, sa nu-l iubesc...

suntem colegi.. l-am apreciat intai in calitatea de om de la care am avut ce invata.. pe masura ce l-am cunoscut mi-am dat seama de multe alte calitati.. la un moment dat am ajuns impreuna, desi avea o relatie.. am pus punct, dar acum e liber.. mi-a zis sa nu imi fac sperante prea mari ca el nu poate tine la mine asa cum imi doresc desi acum ne vedem, iesim, petrecem momente frumoase impreuna, nopti.. incep sa cred ca si el simte ceva dar mi-e teama sa nu ma mint singura.
nu vreau nici sa pun punct, nu cred ca pot. ma tot gandesc. undeva am citit sau am auzit ca important e ce face, nu ce zice, cum se comporta cu tine. dar el e f grijuliu si bun de felul lui. pe de alta parte simt ca ne evaluam reciproc tot timpul si asta imi da o stare de nesiguranta.
s-ar parea ca m-am lasat prinsa singura in capcana asta
sa fie doar obisnuinta cea care il face sa isi petreaca timpul cu mine? faptul ca sunt la indemana? sa sper ca se poate atasa si el cu timpul, pe masura ce ma cunoaste mai bine?
el este si foarte ambitios, pe toate planurile, de asta ma tem ca poate nu sunt suficienta decat acum, pentru o perioada...
Kriztinah
Postat pe 13 Septembrie 2008 02:21
da... stiu cum e, total aiurea.

da, uneori e mai important ce face decat ce zice, insa...hai sa fim seriosi, cum ar fi sa se comporte cu tine super bine si sa-ti zica ca nu te vrea langa el?
asta pune anumite semne de intrebare...

barbatul e o specie atat de ciudata..
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 11:24
mi-a zis sa nu imi fac sperante..dar tot el ma suna sa ne vedem!
anyway,chiar sunt o specie ciudata
Kriztinah
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:10
Poate e afemeiat....? Poate nu ii mai trebe o relatie stabila prea curand? Eu de ex...acum oricui i-as zice sa nu isi faca sperante k eu intr-o relatie nu ma mai bag...dar m-ash incurca cu cine imi place f mult...

Postat pe 14 Septembrie 2008 21:22
M-as incurca...dar fara obligatii...dak ma intelegi si i-as zice exact la fel: nu iti face sperante...ne vedem si atat, nu am ne voie de ce faci? unde esti? cand vii? mi-e dor! te iubesc...uhhhhh nuuuuuuuuu

Postat pe 14 Septembrie 2008 21:22
mda, cam asta-i..in ultima vreme am avut si eu destule puncte de vedere masculine.

daca vrei sa intelegi un barbat, gandeste simplu, ca ei: "nu-ti fa sperante" inseamna exact asta - nu te gandi la vreun viitor cu tipul asta. daca te cauta, o face fiindca vrea casual sex.

daca ai sa continui, s-ar putea sa te indragostesti rau de tot si sa fii dezamagita. daca el nu te iubeste si tu ai sa te multumesti doar cu o relatie de genul asta, ce-ai sa faci in clipa in care omul asta se va indragosti de altcineva si te va lasa balta?




Postat pe 15 Septembrie 2008 00:39
poate e prea sigur de tine...si poate simte ceva pt.tine dar neaga1parerea mea e sa-i dai un "dus rece"!incepe sa fi un pic indiferenta,nu mai fi asa diponibila,vezi cum reactioneza...nu merge...planul b,fa-l gelos,sau cel putin vezi dk e sau nu gelos,asa iti dai seama dk are ceva pt.tine,schimba-ti look-ul,un look mai sexi,mai indraznet,fi sclipitoare...ai incredere in tine...si cucereste-l http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19880.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19880.html#
evelyn50
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:54
ai fost patita,sti ce inseamna?
gabytza59
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:02
mersi mult pentru sfaturi tuturor..!
nu ne mai vedem de peste o luna deja si m-am mai linistit, cred ca cumva e mai bine asa.
numai ca lucram impreuna si mi-e cam neplacut acum, pt ca el a devenit distant , abia daca mai schimbam cateva vorbe. asta e, nu ma asteptam sa ne racim asa brusc..
sunt un pic trista, pt ca au fost multe momente frumoase insa nu regret nimic. am tinut la el f mult dar daca nu a fost reciproc mai bine ca s-a terminat.
va pup pe toate, un weekend superb in continuare!
Kriztinah
Postat pe 25 Octombrie 2008 09:50
poate are nevoie de un ragaz de gandirea
este prospat iesit dintr-o relatie si poate are nevoie de ceva libertate
bestiuitza
Postat pe 25 Octombrie 2008 09:56
sau poate pur si simplu este cazul sa iti faci curaj si sa-l lasi 10 m mai in spate intr-un nor de praf, cu tot cu "afectiunea" lui de care nici macar nu ai nevoie
lorelay_me
Postat pe 31 Octombrie 2008 14:44
De la: Rock__, la data 2008-09-14 21:22:01Poate e afemeiat....? Poate nu ii mai trebe o relatie stabila prea curand? Eu de ex...acum oricui i-as zice sa nu isi faca sperante k eu intr-o relatie nu ma mai bag...dar m-ash incurca cu cine imi place f mult...

bullshit. io zic ca-l manca in dur =))
ma scuzati de inteligenta
ecce_cortex
Postat pe 26 Februarie 2009 20:09
scumpo, barbatilor le place ceea ce nu pot avea, u esti trea la indemana, tre sa fii mai.... mai inacceptabila, incearca sa nu dai tot, sa nu te oferi lui pe o tava de argint.... stii unbarbat care te are deja nu mai este incitat de a lupta pt tine, pt ca u esti deja la picioarele lui ca sa-i satisfaci cele mai... dorinte... ia incearca sa te tii mai la distanta, sa zici ca ai de facut, ca esti ocupata, ca iesi cu fetele in oras, ca ai alti curtenitori.. sa vada ca nu este chiar asa cum crede el, ca la o pocnire de degete u alergi in limba la el.
iti zic din propria experienta, am avut un prieten pt mai multi ani, si eu vroiam sa ia o hoatarare, vroiam sa ne casatorim... dar nu era si in planurile lui, stii ce mi-a zis? "cand o sa am de gand sa ma insor o sa-ti dau un telefon". nu cred ca cunosti senzatia care m-a luat pe moment, imi venea sa-l bat,atatia ani care i-am petrecut cu el, pt ce??
ei bine, l-am lasat si acum numai poate, ma iubeste si ma vrea, vrea sa ne casatorim... dar eu mi-am invatat lectia, asa ca el mai sta pe liber pana imi vne mie chefu sa fim iar impreuna sau sa mai fie ceva intre noi, desi daca ma gandesc bine, nu ma merita... asa ca daca apare altcineva la orizont...

pirras_elena
Postat pe 26 Februarie 2009 21:22
De la: lorelay_me, la data 2008-10-31 14:44:49sau poate pur si simplu este cazul sa iti faci curaj si sa-l lasi 10 m mai in spate intr-un nor de praf, cu tot cu "afectiunea" lui de care nici macar nu ai nevoie

da,cam asa ceva...persoanele de genul asta fie barbatzi sau femei trebe sa primeasca o "palma" de genul asta sa vada ca nu sunt ei stapanii universului daca tu vrei o relatie stabila si nu doar sex de okazie atunci spune-i,citez(din Mircea Badea):"suge-mi tocul,fraiere" si treci mai departe...

@ pirras_elena...bine i-ai facut. asemenea arogantza merita tratata cum se cuvine ;)
dar..totusi nu sunt de acord cu tine la ideea cum ca toti barbatii dak vad ca femeia de langa ei ii este devotata deja nu mai prezinta interes pentru ei.deci NU.doar daka sunt imaturi sau prea prosti vor gandi asa.aia merg mai mult pe principiul fructului oprit ,lasand merele din curte neatinse.consider ca sunt destui care au evoluat considerabil de la Adam incoace.si stim foarte bine ce patesc cei care alearga dupa fructul oprit...mai devreme sau mai tarziu le va ramane fructu' in gat..,prietenii stiu de ce,mai ales Adam
razz
Postat pe 27 Februarie 2009 03:01
"Sa-l iubesc, sa nu-l iubesc..."
asta e titlui. nu poti decide pe cn iubesti, asta se intampla pur si simplu. in schimb poti sa iti dai seama ca iubesti

nu te supara ca-ti spun, dar te-ai gandit ca esti doar "distractie" ?
baiat_anonim
Postat pe 27 Februarie 2009 16:01
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati vs femei 22 De la: yssa2010 16 Noiembrie 2011 07:40
un sfat va rog... 21 De la: RAINBOWLADY 30 Decembrie 2011 19:20
Nu stiu ce sa fac 59 De la: kudika029282 16 Februarie 2010 20:59
poti iubi 2 barbati in acelasi timp sau 2 femei? 206 De la: mkdisk 29 Septembrie 2009 16:27
Berbecut 5 De la: louiza 17 Iulie 2010 18:18