Setari Cookie-uri

Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!??

Voi ce parere aveti?

Sa va dau citatul complet: "Din punct de vedere fizic, exista 3 lucruri importante: inaltmine, greutate, volum. Primul este ok. Restul nu."

Mie mi se pare o maaaaarre mare vrajala, pur si simplu o replica in spatele careia isi ascunde frustrarile si teama de a fi respins chiar de toata lumea. Si, in plus, isi perimite sa-mi vorbeasca oricum, pentru ca stie ca eu nu spun nimic, nu ma revolt, nu fac scandal, sau fac....dar apoi trece. Stie ca eu ma supar, si imi trece, imi trece pentru ca-l iubesc, chiar daca nu i-am spus-o niciodata(si ma simt atat de vinovata).

Ce ar putea sa mai vrea acest om de la mine? Cand oare se va termina joaca asta continua cu "Te vreau/ Ba stai, nu te vreau ca esti prea grasa./ Stai, m-am gandit mai bine, poti sa slabesti, nu pot fara tine./ Adevarul e ca nu am nevoie de inca o belea pe cap."
De ce nu ma lasa naiba o data in pace pentru totdeauna, m-am saturat sa fiu de 3ani jucaria lui, sa-si aduca aminte de mine odata la 3luni. M-am saturat de glumele lui nesarate si de aceleasi apropouri legate de lucruri pe care nu le va avea niciodata. M-am saturat sa fiu jucaria lui preferata.
Uf. daca merit o placuta atarnata de gat pe care sa scrie "Gabarit depasit" si niste luminite galbene, sa ma lase in pace. Dar odata pentru totdeauna.

Ce am facut atat de rau incat nu merit sa fiu...ignorata? Sincer, in momentul de fata e tot ce imi doresc de la el, pentru ca in felul asta simt ca innebunesc. La propriu. De dor, de furie, de durere si de disperare.



Scuzati-mi, va rog, greselile de ortografie, si eventulalele incoerente ale textului.
Multumesc mult celor care isi vor pierde cateva minute sa-mi citeasca "Of-ul" si le multumesc si mai mult celor care-mi vor si spune ceva, orice, pentru ca eu, sincer, nu mai stiu ce sa fac :(
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 09:59
Ralukiss, eu am 48 kg la 1.64, el (un fost) mi-a zis ca am cel mai frumos corp dintre iubitele lui ....cu toate astea el tot asa indiferent era, tot asa ne vedeam din an in Pasti, daca nu mi-a gasit defecte fizice imi zicea de psihic: ca sunt labila psihic, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum cu psihicul meu (am mai avut prieteni ulterior care din acest punct de vedere ma vedeau perfect normala, de fapt toata lumea ma vedea normala numai individul acela ma vedea labila)......deci daca individul vrea sa se lege de ceva se va lega!....eu ma intreb, daca nu le convine si gasesc ceva in neregula la noi de ce reusim asa de greu sa scapam de ei?!....ca eu foarte greu am scapat de individul de care ti-am zis! (nu-mi pare rau ca-l denumesc "individ")....daca slabesti poate iti va gasi altceva ca aici el e cauza (e un nesuferit) ci nu tu!

Postat pe 14 Septembrie 2008 10:32
Parerea mea sincera...este ca ...fiecarui barbat ii place sa aibe langa el o femeie frumoasa !!

Cand se ajunge la iubire, incepi sa nu mai vezi nici un defect in persoana de langa tine !....

Eu m`am ingrasat intr`un timp...si chiar dak iubitul meu nu mi`a zis k am luat proportii serioase, am decis singura sa fac ceva si sa arat mai bine, sa nu`l las pe el sa`mi spuna..
Dak tot ma iubeste..deh` nu trebuie sa ii umplu tot paul acum..
Si chiar dak nu zice nimic, tot l`ar deranja un pic...

Dar magarusul asta al tau e prea deplasat :(
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:36
ralu draga...eu fiind o femeie "serioasa"...nu pot sa te invat sa injuri...dar sfatul meu este sa-l trimiti in locul de origini...sotul meu ti-a descoperit topicul si ti-a privit pozele...concluzia lui este ca esti chiar foarte draguta si ca prietenul tau e un dobitoc...eu nu am fost niciodata slaba si nici de o frumusete rapitoare dar sunt iubita pentru ceea ce sunt ca om...iar daca ma hotarasc sa fac cura de slabire o fac pentru mine si ca vreau eu..
in concluzie lasa-l, ignora-l...mai sunt barbati pe fata pamantului care vor sti sa te aprecieze...

Postat pe 14 Septembrie 2008 10:49
De la: inocica, la data 2008-09-14 10:49:45ralu draga...eu fiind o femeie "serioasa"...nu pot sa te invat sa injuri...dar sfatul meu este sa-l trimiti in locul de origini...sotul meu ti-a descoperit topicul si ti-a privit pozele...concluzia lui este ca esti chiar foarte draguta si ca prietenul tau e un dobitoc...eu nu am fost niciodata slaba si nici de o frumusete rapitoare dar sunt iubita pentru ceea ce sunt ca om...iar daca ma hotarasc sa fac cura de slabire o fac pentru mine si ca vreau eu..
in concluzie lasa-l, ignora-l...mai sunt barbati pe fata pamantului care vor sti sa te aprecieze...





Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:53
stiu fretelor, stiu, e dus, de tot. Si asta e cel mai minuscul din defectele sale.

Dar, sunt absurd, imi vine sa imi scot ochii, dar il iubesc, il iubesc de mor, si desi au trecut 2and ne cunoastem si am fost impreuna...vaaaii ce vremuri, ziceai k lumea e a noastra. ma adora. si atunci eram grasuta, grasuta, nu grasa, si nu odata mi-a spus ca e dispus sa ma ajute, sa alerge cu mine, etc.i-am ras in fata si am zis ca nu am nevoie. atunci el era nebun dupa mine...si eu dupa el, dar imi era teama sa recunosc asta. vaai si cat am platit pentru acea teama.

Off...Sabrina, nu sunt nici cea mai frumoasa, nici cea mai desteapta, cu toate ca nimeni, dar absolut nimeni, cu exceptia lui nu mi-a spus niciodata ca-s mai putin desteapta. Stie ca cu fiecare cuvant al lui ma face sa sufar si adora sa se joace cu mine. Odata, mi-a raspuns simplu, "Roata se inavrte". da. s-a invartit, dar parca trece prea peste mine si ma zdrobeste.

si...pana la urma, daca sunt atat de plina de defecte, de ce nu ma lasa in pace?? de ce ma cauta???
el recunoaste ca e un idiot si ca nu merita nimic. dar eu sunt sunt buna pentru el. am inteles asta. dar de ce nu ma lasa in paceeee?? de ce nu accepta sa aiba macar odata o discutie deschisa despre ceea ce simte?? de ce nu spune niciodata nici "da", dar nici "ba"?

stiu ca sunt grasuta, asa am fost mereu. tot timpul am fost cea mai inalta, cea mai solida si cea mai dezvoltata din toate colegele mele.
asa e si mama, si bunica, etc. nu vreau sa ma leg de asta, ca sunt doar motive idioate. si mie mi-ar place sa fiu cu cateva (mai multe) kg mai slaba. si am incercat. dar nu am reusit nimic. nu ma dau batuta, dar daca voi slabi, si voi arata bine, asa cum ar vrea el, ar trebui sa se gandeasca ca nu fac asta pentru el, ci pentru mine, pentru ca daca voi reusi si asta, atunci cu siguranta voi reusi sa trec si peste episodul asta al vietii mele..
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:55
De la: inocica, la data 2008-09-14 10:49:45ralu draga...eu fiind o femeie "serioasa"...nu pot sa te invat sa injuri...dar sfatul meu este sa-l trimiti in locul de origini...sotul meu ti-a descoperit topicul si ti-a privit pozele...concluzia lui este ca esti chiar foarte draguta si ca prietenul tau e un dobitoc...eu nu am fost niciodata slaba si nici de o frumusete rapitoare dar sunt iubita pentru ceea ce sunt ca om...iar daca ma hotarasc sa fac cura de slabire o fac pentru mine si ca vreau eu..
in concluzie lasa-l, ignora-l...mai sunt barbati pe fata pamantului care vor sti sa te aprecieze...


cu vorbele urate nu rezolv nimic, crede-ma. am ajunge sa ne certam ca tziganii. si asa sunt cam multi pe aici, pe la noi.
off..si de cate ori nu l-am injurat si i-am enumerat fiecare defect, fiecare slabiciune si am ras de ea...dar nu in fata lui. :(

si..legat de poze, ies asa bine doar in ele, multumesc. off..demult nu mi-a mai spus nimeni ca-s draguta
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:58
Da dc nu te porti si tu ca el ???

Dai o lectiuca mica si trateaza`l cu indiferentza...sa vada si el k daca te vrea ..mai trebuie din cand in cand sa te cucereasca pentru a te putea pastra !! Dak nu face nimic...inseamna ca`i trebuiesc papucii, caci nu te mai iubeste ! Iar la o varsta ca a ta..e pacat sa stai cu el doar sa`l iubesti TU..nu viceversa !
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:00
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-14 11:00:10Da dc nu te porti si tu ca el ???

Dai o lectiuca mica si trateaza`l cu indiferentza...sa vada si el k daca te vrea ..mai trebuie din cand in cand sa te cucereasca pentru a te putea pastra !! Dak nu face nimic...inseamna ca`i trebuiesc papucii, caci nu te mai iubeste ! Iar la o varsta ca a ta..e pacat sa stai cu el doar sa`l iubesti TU..nu viceversa !


Sabrina, dar nu suntem impreuna. Am fost acum 2 ani, vreo 5 luni. apoi, in iarna anului trecut, ma desprtisem de pr meu pt o perioada, 2 saptamani am fost impreuna, iar vara asta...2 zile.
atat.
si cand ne intalnim pe strada abia ne salutam.
dar, cand sumtem impreuna, rar ne certam...asta daca nu gasesc eu ceva sa ma supar, si atunci chiar ca nu mai spun nimic :(
ma face sa ma simt importanta si iubita cand sunt cu el. dar doar atunci.
m-am saturat de jocurile lui idioate.

de ce sa-i platesc cu aceeasi moneda? nu mai vreau nimic de la el. vreau sa ma lase in pace. atat. stiu ca il iubesc, si vreau din toata inima sa ne fie bine. dar, daca nu se poate, daca el in 3 ani de zile nu s-a putut schimba deloc, nu pentru mine, ci pentru el..atunci mai bine uita ca exist si gata.
asa, pana la urma o sa-mi treaca
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:06
fetelor, stiu, ma cam departez de subiect
dar sunt asa suparata

scuzati-ma :(
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:07
aaaaaaa
pai tot e o buna modalitate sa vezi dak mai simte ceva pentru tine :D Lasal sa fiarba in suc propriu si nu`i ceda la avansuri !:D
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:09
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-14 11:09:38aaaaaaa
pai tot e o buna modalitate sa vezi dak mai simte ceva pentru tine :D Lasal sa fiarba in suc propriu si nu`i ceda la avansuri !:D


Sabrina, dar ii place asa, nu fierbe deloc. stii cum face? azi vorbim, toate bune si frumoase, si maine la fel si poimaine gata. nu ma mai baga in seama, nimic. si isi aduce aminte peste 2-3 luni de mine, ma suna, imi trimite mesaje, ma cauta pe mess, etc.
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:11
da' eu nu am spus nimic de certuri...intr-o prietenie nici nu isi au locul...intr-o relatie trebuie sa existe admiratie,respect si iubire nu enumerarea defectelor...pe mine m-au complexat din copilarie kilogramele in plus(obtinute in urma unor probleme medicale)dar sotul meu,tocmai ca-mi stia complexele, s-a ferit intotdeauna sa loveasca chiar si involuntar in ele...

Postat pe 14 Septembrie 2008 11:13
De la: inocica, la data 2008-09-14 11:13:29da' eu nu am spus nimic de certuri...intr-o prietenie nici nu isi au locul...intr-o relatie trebuie sa existe admiratie,respect si iubire nu enumerarea defectelor...pe mine m-au complexat din copilarie kilogramele in plus(obtinute in urma unor probleme medicale)dar sotul meu,tocmai ca-mi stia complexele, s-a ferit intotdeauna sa loveasca chiar si involuntar in ele...



da...asa e. numai ca lui se pare ca ii place sa ma distruga, incet, incet. rasuceste cutitul in rana, pentru ca stie ca e adanca, si cutitul ff ascutit si stie ca ma doare de mii de ori mai mult k e vorba de el
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:20
Alooooo ....trezirea , ce-i asta ?
Logic ca m-am uitat si eu la pozele tale si esti o fata mai mult decat frumoasa , ai ochi frumos , buze senzuale iar cand zambesti ti se lumineaza fatza

Un barbat cand accepta sa iasa cu o femeie o face nu pentru ca spera ca in viitorul apropiat va pierde ,,n'' kg ,al tau cred ca este dus cu pluta de mult iar tu nu esti in stare sa vezi asta din cauza asa zisei iubiri pe care i-o porti.

Puna mana si analizeaza sentimentele alea de care vorbesti si vezi de unde se trag defapt ....pana atunci nu-i mai permite sa se joace cu tine,daca nu te place ok ,sa te lase in pace si gata ,sunt o multime de alti barbati care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti
iris_4_ever
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:29
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-14 11:29:32Alooooo ....trezirea , ce-i asta ?
Logic ca m-am uitat si eu la pozele tale si esti o fata mai mult decat frumoasa , ai ochi frumos , buze senzuale iar cand zambesti ti se lumineaza fatza

Un barbat cand accepta sa iasa cu o femeie o face nu pentru ca spera ca in viitorul apropiat va pierde ,,n'' kg ,al tau cred ca este dus cu pluta de mult iar tu nu esti in stare sa vezi asta din cauza asa zisei iubiri pe care i-o porti.

Puna mana si analizeaza sentimentele alea de care vorbesti si vezi de unde se trag defapt ....pana atunci nu-i mai permite sa se joace cu tine,daca nu te place ok ,sa te lase in pace si gata ,sunt o multime de alti barbati care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti


iris, multumesc mumos pt sfaturi.
stiu.
nu e al meu, nu a fost niciodata si nici nu o sa fie. e al nimanui pentru ca asa ii place lui.
offf...tot ce vreau e sa ma lase in pace. sa nu ma mai caute. sa uite ca exist. in felul asta o sa pot si eu sa trec peste. peste tot :(
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:32
raluka.... ma altur celor cateva gaitze...de mai sus...(sorry fetele ) am citit celelalte topicuri.. si iti spun sincer ca problema nu e la tine ci la el....
esti draguta ...asa ca iesi din carapace si cand te suna si te cauta.... macar incearca sa nu raspunzi la nici un fel de mesaje...
si ridica nasul din asfalt cand mergi pe strada sa vada lumea ce ochi frumosi ai....

serios acu ... chiar esti draguta asa ca ....nasucul sus si ..dau eu cafeaua azi la papuasi....
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:48
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-14 11:48:30raluka.... ma altur celor cateva gaitze...de mai sus...(sorry fetele ) am citit celelalte topicuri.. si iti spun sincer ca problema nu e la tine ci la el....
esti draguta ...asa ca iesi din carapace si cand te suna si te cauta.... macar incearca sa nu raspunzi la nici un fel de mesaje...
si ridica nasul din asfalt cand mergi pe strada sa vada lumea ce ochi frumosi ai....

serios acu ... chiar esti draguta asa ca ....nasucul sus si ..dau eu cafeaua azi la papuasi....


merci mult pentru incurajari
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:50
Pe naiba asta vrei ,daca ai fi vrut sa fii lasata in pace i-ai spus-o in asa fel incat sa nu te mai caute niciodata .

Stiu eu cum e cu zicala aia : lasa-ma dar nu-mi da pace ,....

Eu-s mai drastica de felul meu ....apreciez dragostea dar pana la un moment dat ,daca imi intra in cap ideea ca nu se merita ...s-a dus tot !

Asa, revin : eu nu cred ca-l iubesti , cred doar ca te-ai obisnuit cu el si atat ,cand iubesti faci orice ca sa-ti recapeti persoana iubita iar tu .....vrei sa te lase in pace .....esti obosita deja de jocul asta stupid , il vrei si nu prea .....ia o decizie si urmeaza-ti decizia luata !
iris_4_ever
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:56
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-14 11:56:05Pe naiba asta vrei ,daca ai fi vrut sa fii lasata in pace i-ai spus-o in asa fel incat sa nu te mai caute niciodata .

Stiu eu cum e cu zicala aia : lasa-ma dar nu-mi da pace ,....

Eu-s mai drastica de felul meu ....apreciez dragostea dar pana la un moment dat ,daca imi intra in cap ideea ca nu se merita ...s-a dus tot !

Asa, revin : eu nu cred ca-l iubesti , cred doar ca te-ai obisnuit cu el si atat ,cand iubesti faci orice ca sa-ti recapeti persoana iubita iar tu .....vrei sa te lase in pace .....esti obosita deja de jocul asta stupid , il vrei si nu prea .....ia o decizie si urmeaza-ti decizia luata !


sincer, iris? il vreau. il vreau de mor. mor de dorul lui. imi vine sa intru in pamant cand il vad pe strada. imi bate inima de zic ca o sa-mi sara din piept cand intra pe mess. acum cateva zile l-am sunat cu nr ascuns, doar sa-i aud vocea, am inchis dupa ce a zis "Da". am crezut k mor. 10min nu m-am putut ridica din pat. nu am mai fost buna de nimic toata ziua.
da. il vreau
dar ce sa fac daca el nu ma vrea?????????? nu pot sa lupt cu toata lumea-pentru ca aproape toti din jurul meu, familie, pr toti sunt impotriva lui, pentur ca stiu cu totii ca e un om de nimic.
si tot il vreau. il iubesc si il urasc cum n-am iubit pe nimeni.
Cum sa ma lupt eu, o biata nebuna indragostita cu viciile lui? cum sa ma lupt cu toti cei din anturajul lui, sa-l iau de acolo, sa-l ajut? cum? cum sa fac toate astea, daca el nu spune nici ca ma vrea, nici ca nu ma vrea?? cum pot sa fac ceva??
cum pot sa visez ca va mai fi ceva intre noi daca de fiecare data, o zi de fericire-si asta relativa, a fost urmata de saptamani de lacrimi si suferinta??
ce pot face? mai pot eu sa ma lupt cu toti??? am oare pentru cine?
risc sa ma lupt cu toti, sa risc tot. si daca voi ajunge sa "castig", si el se va hotara ca nu sunt pentru el???? ce voi face atunci? atunci nu voi mai fi buna decat de spitalu de la poiana mare. atat
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:10
am rabufnit. uf. am spus tot :(
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:20
Pai si ce ? nu asta vroiai sa faci ? sa spui tot ? nu e nimic rau in ati exprima sentimentele

ce te atrage la el atat de mult desi esti constienta de faptul ca este un om de nimic ?
iris_4_ever
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:30
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-14 12:30:18Pai si ce ? nu asta vroiai sa faci ? sa spui tot ? nu e nimic rau in ati exprima sentimentele

ce te atrage la el atat de mult desi esti constienta de faptul ca este un om de nimic ?


iris, aici am "scuipat tot". lui nu i-am mai zis nimic de aseara, de cand l-am rugat sa stearga tot ce are legatura cu mine. mi-a raspus scurt si la obiect "done". e, intr-adevar, un dulce.

scumpa mea, daca as sti ce ma atrage asa mult la el, ar fi mult mai simplu.
nu stiu. incapatanarea lui. felul lui de a fi, faptul ca nu ii pasa de nimeni, faptul ca nimeni nu a patruns niciodata in inimioara lui, poate faptul ca, poate am fost si eu acolo, dar nu am stiut sa-mi apar locul. nu stiu.
ma scoate din saite cand il vad atat de calm si indiferent, orice s-ar intampla. pare ca trece peste orice, cu atata usurinta.
parea ca nu ii pasa de nimeni si de nimic, doar de el.

e un om plin de defecte, de vicii, care uneori pare atat de matur si cand te astepti mai putin, se poarta ca un pusti de 15 ani...nu stiu, iris, chiar nu stiu ce mi-a facut :(
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:35
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-14 12:30:18Pai si ce ? nu asta vroiai sa faci ? sa spui tot ? nu e nimic rau in ati exprima sentimentele

ce te atrage la el atat de mult desi esti constienta de faptul ca este un om de nimic ?


sau...poate ma atrage ca e atat de inalt si arata asa bine...si are niste ochi caprui superbi, in care ador sa privesc, chiar daca nu inteleg nimic din ce e acolo
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:36
ralu..hai sa ne iubim :)))

Barbatii ie porci..noi estem scroafe...off

>:D< Fiecare are rezervate intamplarile pentru viatza..las-o sa mearga cum vrea ea..si hai sa ne iubim :))
Sabrina_Nede
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:37
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-14 12:37:15ralu..hai sa ne iubim :)))

Barbatii ie porci..noi estem scroafe...off

>:D< Fiecare are rezervate intamplarile pentru viatza..las-o sa mearga cum vrea ea..si hai sa ne iubim :))


Ai dreptate, Sabrina

uff...
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:40
Mda , e treaba cu fructul oprit aici
iris_4_ever
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:41
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-14 12:41:56Mda , e treaba cu fructul oprit aici


nici nu mai stiu despre ce e vorba.
cert e ca daca era sa vrea si el, nimic nu ne statea in cale, eram gata sa ma cert cu toti pentru el.
dar daca "este porci", vorba Sabrinei
m-am saturat de jocurile lui, de tot ce are legatura cu el. nu mai vreau sa mai stiu nimic :( uff...cred ca m-am chinuit destul

ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:44
Daca te-ai saturat, iesi cu alti barbati si scoate-l pe el din agenda ta! Va vedea ca nu este singurul barbat din lume si ca ai de unde alege si ca alegi cand poftesti tu, iar el nu se mai afla pe lista ta! Nu vad cum poti iubi un om care iti face rau! Pt ca individul este un element daunator!
darksukkubus69
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:41
sunt barbati care apreciaza femeia plinuta ,ii atrag acete femei .vb aia au pe ce pune mana.........ca doar nu o lua oasele in mana...........eu sunt ok nici grasa nici slaba ..dar daca as fii grasa sau plinuta nu m-ar interesa parerea altora ...........pt orice femeie se gaseste un barbat .................cei care spun nu stau cu aia ca e grasa sunt penibili si nu sunt barbati..........ca si barbatii grasi ....cate femei nu au iubiti grasi...............mi-e mi-ar placea sa am un iubit grasut ca as sta cu capul numai pe burta lui ............nu m-ar interesa ...........cum am mai spus si la alte topicuri conteaza caracterul omului si nu cum arata .............upsssssssssss sa fie dotat am uitat................ .......am glumit un pic

Postat pe 15 Septembrie 2008 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai este ceva de facut?S-au gata...este totul pierdut desi il iubesc... 21 De la: Adella92 7 Ianuarie 2012 21:38
Te caut pe tine !!! 260 De la: Constantin_Alexandru_2 18 Iulie 2013 23:46
Eu vs EL & EA..... 9 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:45
barbatii sunt porci 512 De la: nikky21 15 Septembrie 2009 17:38
ce parere aveti despre barbatii rac? 3 De la: contesina 2 Mai 2011 07:55