Setari Cookie-uri

DESPRE BARBATI SI FEMEI IN GENERAL



Cine suntem ?
De ce alegem sa fim intr-o relatie ?
De ce parasim , inselam sau de ce suntem fideli ?

De foarte mult timp am vrut sa scriu despre aceste subiecte dar nu am avut timpul necesar insa acum mi-am alocat cateva momente sa o fac
NU consider ca stiu totul despre oameni , despre relatii pentru ca omul este cea mai complexa fiinta care te poate surprinde in orice fel , intr-un fel pe care nu ti l-ai imaginat niciodata ca fiind posibil .
Exista 2 mari categorii de oameni din punctul meu de vedere !.
Exista oameni carora predominant le place sa OFERE si altora carora le place sa PRIMEASCA .
Aceia carora le place sa OFERE sunt altruisti , le place sa faca totul pentru cel de langa ei , asa se simt bine, asa se simt utili.
Pentru ei bucuria celei/celui de langa ei inseamna bucuria lor .
Ceilalti care vor sa primeasca, nu refuza aproape pe nimeni si iti doresc sa primeasca de la cat mai multe persoane, sa experimenteze diverse trairi cu cat mai multi parteneri .
Pentru ei relatiile sunt intense si scurte , unele foarte scurte si isi doresc mereu un nou inceput dar nu pot admite asta de la inceputul relatiei . Considera ca relatia merge de la sine intr-un mod natural dar in realitate ei controleaza totul .
Multi dintre noi nu avem curajul sa admitem ce ne dorim la un moment dat de teama sa nu fim judecati , parasiti , marginalizati .
Astfel unii intram in relatii din disperare , doar pentru a avea pe cineva si ramanem in ea poate din generoziate , sau crezand ca cel/cea de langa noi va deveni ceea ce ne dorim , altii ne dorim doar o aventura si ne prefacem indragostiti pentru ca vrem sa fim cuceritori pentru a mai bifa inca o relatie fulgeratoare inceputa de la prima intalnire cu sarutari pasionale si sfarsita brusc printr-un sec M-AM PLICTISIT sau AM INTALNIT PE ALTCINEVA de obicei venite din parea unei dudui!
Unii avem relatii formale doar pentru ca ne dorim sa ne afisam cu o femeie frumoasa , iar ea isi doreste un barbat potent financiar care sa ii ofere un alt standard de viata, unul la care nu poate ajunge prin forte proprii .
Exista persoane a caror existenta se raporteaza la ce crede LUMEA despre ei, nu la cum sunt ei in realitate !!!
Acesti oameni traiesti intr-o continua tensiune , in 2 lumi paralele care se intersecteaza doar in visele lor , pentru ca fac "ceea ce e frumos" sa faca dar ei nu isi doresc deloc asta
caci nu sunt asa , nu simt sa faca acele lucruri . Ei se interiorizeaza si la un moment dat explodeaza , socand pe toti in jurul lor prin ceea ce spun si prin ceea ce fac !!
Am trait asta pe pielea mea si nu e o amintire placuta .

De ce parasim ?


- Parasim pentru ca nu iubim cu adevarat si realizam ca relatia nu va fi una sanatoasa . Asta e cazul fericit in care avem curajul sa o facem ;
- Parasim pentru ca ne dorim aventuri si un nou partener/partenera a aparut in peisaj dar cautam tot felul de scuze penibile pentru a justifica despartirea ( gen nepotrivire de caracter , m-a sarutat in public ....orice .. ) pentru ca nu isi asuma ceea ce sunt . Acesti "oameni" nu pot iubi pe nimeni ;
- Parasim pentru ca nu mai putem comunica cu partenera/partenerul , pentru ca realizam ca avem pareri total opuse despre mai multe subiecte importante si/sau ca ne dorim cu totul si cu totul altceva ;
- Parasim pentru ca celalat isi declara iubirea mult prea repede in conceptia noastra , inainte de a necunoste suficient si asta ne sperie si ne face sa tragem niste concluzii mai mult sau mai putin gresite.
- Parasim pentru ca nu suntem capabili sa ne asumam o relatie serioasa , pentru ca nu dorim sa avem doar cateva relatii in palmares inainte de a ne casatori ;
- Parasim pentru ca un/o necunoscut/necunoscuta ne face avansuri iar noi deja ne vedem cu el/ea intr-o noua relatie si chiar declaram ca ne-am "indragostit "
ca sa nu dam alte explicatii mai realiste de genul "Imi doresc mai multe experiente cu barbati/femei" .


De ce inselam ?


- Iselam pentru ca suntem niste lasi , mincinosi care nu ne putem asuma consecintele faptelor noastre si incercam sa ascundem urmele sub pres, dar nici nu ne putem abtine de la a nu calca stramb !!!



De ce suntem fideli ?


DIN PRINCIPIU , PENTRU CA NE DORIM , PENTRU CA AVEM CONSTIINTA , RATIUNE , IUBIRE SI RESPECT fata de persoana de langa noi !



Mai exista un tip de oameni care au curajul sa adminta ca iti doresc doar relatii sexuale si pe aceea ii admir foarte mult pentru ca sunt sinceri , directi si deschisi cu cei din jur asa cum ar trebui sa fim noi toti !
Pentru ca o relatie sa mearga bine , ar trebui sa inceapa doar daca cei 2 simt o atractie unul fata de celalalt , daca au pasiuni comune , isi doresc acelasi lucru pe termen lung , daca sunt naturali si pot discuta toate subiectele posibile fara teama ca vor fi judecati gresit sau blamati .
Orice incercare de fofilare de la discutiile pe diverse teme ascunde multe chestiuni neplacute pentru unul din ei si relatia nu va fi una frumoasa, normala si de lunga durata !


Sfatul meu pentru o parte dintre voi : IUBITI NECONDITIONAT SI FITI VOI INSIVA
Pentru ceilalti...un tricou pe care e scris NU MA POT ABTINE ! cred ca e foarte util si suficient !:)


Constantin_Alexandru_2
Postat pe 1 Iunie 2013 15:46
ma gongonel,de ce esti rau cu baiatul si ii dai un asfel de botez,hai fi mai bun si lasal sa-si faca damblaua pe aici cum crede el!!!
Titanika
Postat pe 1 Iunie 2013 21:39
De la: GONGOI_, la data 2013-06-01 21:30:00MSG COPIPASTE VZ BA CA MAI ESTE PACI UNU PAPAS TOT UN LESINAT ADEVARAT CA TN CARE SCUIPA S SE PISA IN CAFA
GONGUTA: BAI INIMOSULE EU NU SCUIP IN CAFA FACUTA DE FULGULET TU A-I GUSTATO? SA-I SIMT GUSTUL AMARUI!O DELICATETE DE CAFA!"PAPASS"
PAPASS
Postat pe 1 Iunie 2013 22:27
De la: GONGOI_, la data 2013-06-01 22:02:11
De la: Titanika, la data 2013-06-01 21:39:23ma gongonel,de ce esti rau cu baiatul si ii dai un asfel de botez,hai fi mai bun si lasal sa-si faca damblaua pe aici cum crede el!!!

DACA M DAI O BERE IO TAC SI T LAS SA ASCULTI DAMBLAGIII

of gongonel,trebuie sa ma fac frate cu pana trec puntea ia de aici ca n-ai servici
Titanika
Postat pe 1 Iunie 2013 22:47
De la: PAPASS, la data 2013-06-01 22:27:32
De la: GONGOI_, la data 2013-06-01 21:30:00MSG COPIPASTE VZ BA CA MAI ESTE PACI UNU PAPAS TOT UN LESINAT ADEVARAT CA TN CARE SCUIPA S SE PISA IN CAFA
GONGUTA: BAI INIMOSULE EU NU SCUIP IN CAFA FACUTA DE FULGULET TU A-I GUSTATO? SA-I SIMT GUSTUL AMARUI!O DELICATETE DE CAFA!"PAPASS"

CE FACUSI PIZDO IA ZINE TI DEDUSI CU DENIM IN FREZA PAN TEO CRESCUT BARBA SI MUSTETE?
kudika_34927
Postat pe 1 Iunie 2013 22:54
De la: Titanika, la data 2013-06-01 22:47:16
De la: GONGOI_, la data 2013-06-01 22:02:11
De la: Titanika, la data 2013-06-01 21:39:23ma gongonel,de ce esti rau cu baiatul si ii dai un asfel de botez,hai fi mai bun si lasal sa-si faca damblaua pe aici cum crede el!!!

DACA M DAI O BERE IO TAC SI T LAS SA ASCULTI DAMBLAGIII

of gongonel,trebuie sa ma fac frate cu pana trec puntea ia de aici ca n-ai servici

MA CINE TEO ZIS CA IO NAM SERVICI? IOS DEPANATOR PC SI AM DEUNDE SAT PLATESC BEREA SI PI LANGA ASTA FAC CAM CE VREU IO PI NET DA FORUMISTII ASTIA NUS DISTUL DE INTELJENTI SA CONSTENTIZEZE CAI F0T CUM VREU IO
NU UITA CIAM VBIT NOI CA ESTI INTELIJENTA DACA NU CREZI DICAT JUMTATE DIN CE VEZI ESTI INTILEAPTA DACA STII CAREI JUMTATEA
kudika_34927
Postat pe 2 Iunie 2013 00:40
De la: kudika_34927, la data 2013-06-02 00:40:45
De la: Titanika, la data 2013-06-01 22:47:16
De la: GONGOI_, la data 2013-06-01 22:02:11
De la: Titanika, la data 2013-06-01 21:39:23ma gongonel,de ce esti rau cu baiatul si ii dai un asfel de botez,hai fi mai bun si lasal sa-si faca damblaua pe aici cum crede el!!!

DACA M DAI O BERE IO TAC SI T LAS SA ASCULTI DAMBLAGIII

of gongonel,trebuie sa ma fac frate cu pana trec puntea ia de aici ca n-ai servici

MA CINE TEO ZIS CA IO NAM SERVICI? IOS DEPANATOR PC SI AM DEUNDE SAT PLATESC BEREA SI PI LANGA ASTA FAC CAM CE VREU IO PI NET DA FORUMISTII ASTIA NUS DISTUL DE INTELJENTI SA CONSTENTIZEZE CAI F0T CUM VREU IO
NU UITA CIAM VBIT NOI CA ESTI INTELIJENTA DACA NU CREZI DICAT JUMTATE DIN CE VEZI ESTI INTILEAPTA DACA STII CAREI JUMTATEA

tu esti tot Gongoi de raspunzi in numele lui?
Titanika
Postat pe 2 Iunie 2013 00:47
DA CA IO CAND FAC CONTURI FAC MAI MULTI DIODAT CA IO STIU CAS MONITORIZAT LA MN NU PRIA TIN CONTURILI SI CAND PIERD PI UNU NU PERD VREMEA SA MAI FAC CONT INTRU DERECT IN ALTU
kudika_34927
Postat pe 2 Iunie 2013 01:03



Se pare ca articolul meu a devenit camp de bataie pentru cativa pustani care nu stiu sa scrie in limba romana si vorbesc urat !!!

MATURIZATI-VA BAI !!
Constantin_Alexandru_2
Postat pe 2 Iunie 2013 02:02
De la: GONGOI_, la data 2013-06-01 21:30:00MSG COPIPASTE VZ BA CA MAI ESTE PACI UNU PAPAS TOT UN LESINAT ADEVARAT CA TN CARE SCUIPA S SE PISA IN CAFA



PRIETENE...IA UN DISTONICAL SI DU-TE LA CULCARE

TE DE NOAPTE BUNA
Constantin_Alexandru_2
Postat pe 2 Iunie 2013 02:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doresc sa cunosc o fata pentru o viata noua 14 De la: kudika_5985 7 Mai 2012 11:58
ce faci daca este metrosexual??? 54 De la: mkdisk 20 Mai 2009 12:54
Curios dar Interesant 57 De la: iry24 18 Februarie 2009 13:33
Gradinita particulara ideala!! 4 De la: mohaela2003 18 Aprilie 2010 00:04
sa il astept... 32 De la: nuante_de_gri 1 Mai 2011 11:56