Setari Cookie-uri

sora lui :(

Sunt cu el de 2 ani si din ce in ce mai mult am o problema...sora lui de 18 ani, o rasfatata!!!E total impotriva mea, vrea toata atentia din casa, inclusiv pe a lui, desii nu-l suporta, non stop il injura!!Mie in fata nu mi-a zis nimic dar se vede k nu ma suporta, e stresata doar cand ma vede, si mama lor mi-a zis k da fata ei nu ma suporta dar ce sa-i faca, in primul rand intrebarea ar fi...ce sa fac eu??Sa vorbesc cu ea, s-o las in pace poate se maturizeaza..sau ce???k nu mai suport..e mai ingrozitoare pe zi ce trece!!!
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 11:50
scutur-o putin poate isi revine eu in locul tau as ignora-o total!

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:00
ai dreptate, cel mai bine o ignor..desii as scutura-o putin dar nu ar fi bine...
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:12
stiu, am zis si eu asa in gluma.probabil a vazut ca te oftica comportamentul asta al ei si de aia continua cu prostiile astea,daca o sa vada ca o ignori probabil o sa se plictiseasca

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:14
Calm si nu o provoca pt ca ea castiga ;)

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:15
De la: Georgia99, la data 2008-09-13 16:15:25Calm si nu o provoca pt ca ea castiga ;)


De ce sa castige sora lui ca doar baiatul si-o trage cu iubita nu cu sora lui nu ?

Sfatul meu e sa va mutati singuri pentru ca din ceea ce spui eu am tras concluzia ca locuiti impreuna cu familia lui.....daca sora nu te suporta , mama e de acord cu fiica ....macar el sa fie de partea ta ca doar el te-a adus in casa aia nu ?

In cazul in care nu locuiti cu ei ....nu vad cu ce te deranjeaza atitudinea rasfatatei ....
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:19
Nu locuiesc la ai lui....ink nu stam impreuna, dar ne vizitam des...si am incercat mai de mult sa o "cuceresc "pe ea,,,, dar acum....nu-mi pasa...
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:26
Am experienta cu surorile mici ; prietenul meu are o sora, are 12 ani fata...o sa ziceti eee, un fleac, ce face ea la 12 ani. La 12 ani fetelor este rasfatata familiei, a neamului. Are dulapul plin de branduri ( dulapul este imens ) , 30 d eparfumuri de firma si multe alte atentii din partea parintilor mai ales..din caceasta cauza are impresia k poate sa jigneasca sau sa rada de cel care nu este ca ea, care nu se imbraca precum se imbraca ea, etc. iar eu cand am vazut cum sta treaba, cum le vorbeste parintilor, prietenuli meu, am zis sa o tratez cu indiferenta, nu am bagat-o prea mult in seama..ea cand avazut, a inceput sa se dea pe langa mine, sa vb frumos, sa poarte o conversatie civilizata..iar d efiecare data cand vin pe la prietenul meu este foarte amabila, imi ofera de toate, de baut, de mancat, imi pune tot ce au prin frigider...iar dk cere si prietenul meu ea zice : tie nu iti dau make ca poate te ingrasi si nu mai incapi pe usa

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:31
ai vazut ca functioneaza?eu ce iti ziceam?

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:33
Super tare...si sora iubitului meu ..nu ma suporta dar poate ptr k nu o bag in seama la fel ...nu stie ce sa imi dea...vrei aia...iti pun si tie...dar se vede cu cata ura ma priveste....iar la el...vai din sclav..nu-l scoate...ba chiar face misto si de masa...e o rasfatata...vrea tot...si cand se ia taicasu de ea incepe si plange sa impresioneze,,k in fata lui frasu spune apoi..hahah fraiere...aa si de fata cu mine ai spune lui..."fratimiu ce bine iti sta cu asta....acum sa te duci sa agati si tu fete" si el se ia de ea...dar ea zice k e prost ca e ceva normal..ce a zis...iar eu...TAC
iubi7a_lui
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:38
sfatul meu sincer este: ignore total, o sa se sature, sh iubitul tau la fel ar trebui ;))
ChocolateQueen
Postat pe 17 Septembrie 2008 20:35
aka sh el sa o ignore
ChocolateQueen
Postat pe 17 Septembrie 2008 20:36
Ai putea sã încerci sã ai o discuþie cu ea(fãrã tensiuni,daaaa?),ºi sã-i spui cã o simpatezi(ai citit bine) ºi nu ai avut ocazia sã vb mai pe larg,sã vã împrieteniþi.(Chiar dacã-þi vine sa o iei la omor,nu trebuie sa simtã aºa ceva).Încearcã sã fii amabilã(te gândeºti la ceva frumos în timpul discuþiei dar,sã fii atentã ºi la ce vb sã nu o luaþi pe arãturã) cu ea ºi sã-i faci câte un compliment din suflet,evident,din când în când ºi lucrurile se vor "aºeza" mai bine.Trebuie sã te simtã cã eºti sincerã în momentele acelea cât îþi dai silinþa sã o "cucereºti"...din nou.Cu puþinã perseverenþã,va fii din ce în ce mai bine.Nu peste noapte,asta e clar!Ps:Agresivitatea-pasivã(ignoranþa),nu rezolvã problema de la sine.Succes!

Postat pe 21 Septembrie 2008 06:35
De la: iubi7a_lui, la data 2008-09-13 11:50:14 Sunt cu el de 2 ani si din ce in ce mai mult am o problema...sora lui de 18 ani, o rasfatata!!!E total impotriva mea, vrea toata atentia din casa, inclusiv pe a lui, desii nu-l suporta, non stop il injura!!Mie in fata nu mi-a zis nimic dar se vede k nu ma suporta, e stresata doar cand ma vede, si mama lor mi-a zis k da fata ei nu ma suporta dar ce sa-i faca, in primul rand intrebarea ar fi...ce sa fac eu??Sa vorbesc cu ea, s-o las in pace poate se maturizeaza..sau ce???k nu mai suport..e mai ingrozitoare pe zi ce trece!!!

ignora prezenta ei....zii un salut rece dupa care vb numai cu parintii lui. nu o baga in seama, pur si simplu, cred ca e cea mai buna solutie.stiu cum e, am intalnit si eu pers de genul asta....si dak le ignori e cea mai buna solutie. e un semnal de alarma pt ele ca ceva nu e in ordine cu ele.
mkdisk
Postat pe 30 Octombrie 2008 19:22
..cumpara-i un vibrator cadou...macar asa ii mai potolesti hormoni...stiu ce vb..ca am si io...
janncyy
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:15
De la: janncyy, la data 2008-11-04 09:15:36 ..cumpara-i un vibrator cadou...macar asa ii mai potolesti hormoni...stiu ce vb..ca am si io...
SAU CUMPARAI UN ADOLESCENT CA SA VADA CUM E SA FI SACAITA
gratuit89
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:44
ia-o de manuta si spunei sa mai schimbe pozitia de fct sex.
e clar ca are o problema ,exista psihologi si psihiatri.
orikm nu te lasa intimidata de o ,rasfatata, care sufera de gelozie.
intr-un fel te inteleg...cumnata-mea ar vrea sa stie knd ne-o tragem si km...dar ramane doar cu vrutul
astea is niste fufe care nu-s in stare sa aiba o relatie cap coada fara sa se intereseze da capra vecinului.
fa-o sa inteleaga care ii este lokul....la COLT!
;) bafta
seakiki11
Postat pe 26 Noiembrie 2008 14:40
Cred ca eu te pot lamuri cel mai bine in problema asta, pentru ca am fost odata demult surioara cea mica si razgaiata.....daca nu imi placea mie prietena fratelui meu, faceam cumva sa ii despart....
Prima care m-a "cucerit" a reusit asta fiindca ma trata "ca pe un om mare", imi acorda putin timp, vorbeam "ca fetele" si ne imprumutam haine....

Incearca sa vezi ce ii place, sa vorbesti cu ea si eu cred ca va veti imprieteni...eu eram ceva mai mica atunci cand faceam fitele astea (13-14 ani) dar cred ca si daca are 18 va merge...asta daca te intereseaza sa faci pace cu ea....altfel, o ignori...dar ai grija, nu e bine sa fii in razboi cu cumnatica, nu stii ce ii poate baga in cap iubitului tau cand nu esti prin preajma, mai ales ca el locuieste cu ea si nu cu tine si ar avea destule ocazii...(eu stiu!!)
ramo_88
Postat pe 15 Ianuarie 2009 10:21
De la: iubi7a_lui, la data 2008-09-13 11:50:14 Sunt cu el de 2 ani si din ce in ce mai mult am o problema...sora lui de 18 ani, o rasfatata!!!E total impotriva mea, vrea toata atentia din casa, inclusiv pe a lui, desii nu-l suporta, non stop il injura!!Mie in fata nu mi-a zis nimic dar se vede k nu ma suporta, e stresata doar cand ma vede, si mama lor mi-a zis k da fata ei nu ma suporta dar ce sa-i faca, in primul rand intrebarea ar fi...ce sa fac eu??Sa vorbesc cu ea, s-o las in pace poate se maturizeaza..sau ce???k nu mai suport..e mai ingrozitoare pe zi ce trece!!!

Mie unuia mi se pare ca mezina nu se va maturiza vreodata. Doar se va acri.
In ce priveste fratele ei, ma uit la scrisele tale si vad ca nu pomenesti mai nimic de atitudinea lui. Ceva imi spune ca e atit de umbrit, incit nu se poate opune dominatiei ei, adica surorii celei mici.
Nu stiu cum vor decurge lucrurile, caci nu cunosc stofa mamei sau a iubitului. Dar stiu cum nu vei face tu ulcer. Te duci calma la copila si ii spui toate urarile de bine (pe lumea cealalta) pe care le stii.
Intreaba si pe altii, daca au ei o solutzie mai buna, eu nu ma supar.
PS Cred ca ti-ar prinde bine sa afli ca, daca posibila cumnata te irita, ceva caracteristici de-ale ei le posezi si tu... Nu e o tragedie. Caci e ca la algebra. Depinde ce semn, plus sau minus, pui acelui lucru...
PPS Te-ai gindit vreodata cit de mult vorbeste poza profilului tau?
Mircea_O
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:55
dupa pozele profilului tau am inteles un lucru despre fetita aceea raspfatata cum ii zici tu....poate este invidioasa pe tine la felul cum arati cred ca si eu eram invidioasa si iti faceam viata de culoare sa stii ca nu sunt lezbi.... si in poza aceea la care ti-am lasat un comentariu mi-am adus aminte de asta vara la mare cu prietenul maeu doar noi doi
simona_marinela1987
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:26
Buna, printr-o poveste asemanatoare trec si eu , ea nu ma suporta si este foarte iritata cand ma vede si incearca sa indrepte toata atentia familiei inspre ea... parintii lui ma plac foarte mult , dar .. e fata lor , de fiecare data se poarta frumos cand e si iubitul meu in preajma si de cele mai multe ori ne vorbeste de rau... iar eu pic tot timpul la mijloc.. stiu ca e greu si toata lumea zice " de ce nu o ignori?"..e foarte usor de zis.. dar cand iubesti o persoana nincerci sa te intelegi cu toata familia lui , insa ea ma vede doar "persoana care profita de frati-miu ..."...asta daca te intelegi cu soacra bine trebuie sa fie alta ...:-sss

Postat pe 15 Martie 2009 22:02
, nu stiu ce sa mai spun, lucrurile au mers mai rau intra noi doua, m-a si injurat pe net si pe mine si pe mama...imposibil de acceptat asa ceva, acum am trecut cu vederea adica doar buna, asta daca ne amintim sa spunem, in rest nu ne cunoastem, e o ipocrita, iar parintii lui, normal ce sa spune, e fata lor nu? , da nu am vorbit de caracterul lui, pentru ca nici el nu este sfant, l-am simtit de multe ori influentat, ba chiar si mici apropouri din ce imi spunea ea, naspa, ma resemnez
iubi7a_lui
Postat pe 17 Martie 2009 10:51
De la: iubi7a_lui, la data 2008-09-13 11:50:14 Sunt cu el de 2 ani si din ce in ce mai mult am o problema...sora lui de 18 ani, o rasfatata!!!E total impotriva mea, vrea toata atentia din casa, inclusiv pe a lui, desii nu-l suporta, non stop il injura!!Mie in fata nu mi-a zis nimic dar se vede k nu ma suporta, e stresata doar cand ma vede, si mama lor mi-a zis k da fata ei nu ma suporta dar ce sa-i faca, in primul rand intrebarea ar fi...ce sa fac eu??Sa vorbesc cu ea, s-o las in pace poate se maturizeaza..sau ce???k nu mai suport..e mai ingrozitoare pe zi ce trece!!!


vorbeste cu ea.
roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:07
Moooaaa in locul tau as face in asa fel incat sa o oftic:)))) i-as vorbi atat de dulceeee, dar ironic totodata pana cand as innebuni-o
iuyka
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:00
persoanelor de genul asta tupeul le este alimentat cu atentia acordata de cei din jur. si sora prietenului meu mi s-a parut ca nu ma suporta si ca o prefera pe fosta lui, dar acum suntem prietene bune vorbim orice.

insa cazul tau e mai complicat. ti-as recomanda sa o ignori dar sa nu te lasi calcata in picioare sub nici o forma, ai si tu o demnitate
alinushcka
Postat pe 25 Aprilie 2009 00:21
ce s-a maı ıntamplat cu sora si cu voı?
roscatika23
Postat pe 26 Aprilie 2009 01:09
si eu am problema cu sora cea mica a iubitului, si ea are 18 ani. ne-am inteles bine o perioada.
eu am avut o cearat urata cu iubitul meu la un moment dat si ea s-a bagat intre noi sa ii ia apararea lui si i-am spus ca nu o priveste si sa nu se bage unde nu-i fierbe oala. de atunci eu tot am probleme din cauza ei.
iubitul meu sta singur in apartamentul lui si daca ea vine in vizita la el ... eu nu trebuie sa fiu acolo. nu ma saluta niciodata, lui ii vorbeste urat despre mine, daca suntem impreuna la el, ea suna cu diferite pretexte sa vina pana la ea ca are nevoie de el si uita sa mai vina cu orele. cand il intreb de ce a stat atat de mult cand el mi-a spus ca sta doar 20 de min imi spune ca ce ma priveste pe mine de ce sta el la ea atat de mult.
de ziua lui el a vrut sa ne strangem toti la el sambata seara si sa facem o mini petrecere, eu, el, 2 prieteni de ai lui, sora lui si iubitul surorii. bineinteles s-a ajuns la faza in care ei s-au strans dar mie mi-a zis ca sa nu vin ca nu vrea sora lui. mi-a spus ca ne vedem a doua zi cand e ziua lui. si i-am spus ca ce face, cum bate sora din picior el sta drepti? si mi-a spus ca daca veneam eu ... ea pleca. m-am simtit ingrozitor :(
faza ciudata este ca in week-end ne-a invitat la ea la servici (o cafenea) si s-a purtat foarte frumos cu mine. oare urmareste ceva sau pur si simplu o vrea sa faca pace?
Juels
Postat pe 29 Aprilie 2009 15:17
buna,

eu stau si ma intreb cum pot oamenii sa ajunga la o anumita varsta si sa dea dovada de o imaturitate de neinteles???
am o relatie de 5 ani jumate cu prietenul meu, dja locuim impreuna, si ne gandim kiar si la nunta. el are o sora, kre nu m-a acceptat de la inceput, si mereu a incerkat sa bage bete in roate...si cu toate k a crescut(19 ani, si se presupune k i "fata destepta" tot nu vrea sa termine cu copilariile, gelozia si egoismul. deci jur k uneori ma scoate rau din pepeni, k mi vine sa o bat X(
aku a ajuns sa-i reproseze si sa se miaune k eu sunt mai importanta, pt el, k ea...k ea s-a saturat, si s-a obisnuit sa fie pe locul 2 X(X(X(
ii reproseaza kiar si at knd nu-i rasp imed la tel...dar ea oare nu se gandeste, k poate e ocupat.....sau poate at e in pat cu mine X(...ce ar vrea!?sa ma lase si at balta k sa-i rasp ei la tel !? doamne ce ma enerveaza!!!
deci atata minte ii lipseste...ea nu gandeste la varsta ei. mai ales k se tine si inteligenta pamantului...k omul knd isi gaseste persoana cu kre isi va petrece restul vietii, cu kre va impartii totul, pune acea persoana pe primul loc, ceea ce eu cred k e normal!
unele pers imi spun sa o ignor, dar eu dja nu mai suport de atata timp X(
cory21
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:08
De la: cory21, la data 2011-11-03 13:08:42buna,

eu stau si ma intreb cum pot oamenii sa ajunga la o anumita varsta si sa dea dovada de o imaturitate de neinteles???
am o relatie de 5 ani jumate cu prietenul meu, dja locuim impreuna, si ne gandim kiar si la nunta. el are o sora, kre nu m-a acceptat de la inceput, si mereu a incerkat sa bage bete in roate...si cu toate k a crescut(19 ani, si se presupune k i "fata destepta" tot nu vrea sa termine cu copilariile, gelozia si egoismul. deci jur k uneori ma scoate rau din pepeni, k mi vine sa o bat X(
aku a ajuns sa-i reproseze si sa se miaune k eu sunt mai importanta, pt el, k ea...k ea s-a saturat, si s-a obisnuit sa fie pe locul 2 X(X(X(
ii reproseaza kiar si at knd nu-i rasp imed la tel...dar ea oare nu se gandeste, k poate e ocupat.....sau poate at e in pat cu mine X(...ce ar vrea!?sa ma lase si at balta k sa-i rasp ei la tel !? doamne ce ma enerveaza!!!
deci atata minte ii lipseste...ea nu gandeste la varsta ei. mai ales k se tine si inteligenta pamantului...k omul knd isi gaseste persoana cu kre isi va petrece restul vietii, cu kre va impartii totul, pune acea persoana pe primul loc, ceea ce eu cred k e normal!
unele pers imi spun sa o ignor, dar eu dja nu mai suport de atata timp X(

daca voi nu va impuneti atunci cine??? eok ca sunt frati...trebuie sa se respecte intre ei si sa se iubeasca...dar toate au o limita
steffy91
Postat pe 3 Noiembrie 2011 14:21
da, asa cred si eu, k toate au o limita, dar ea kiar nu stie ce inseamna aia...si faza e k nici el nu zice nimic...ba din contra knd e se miauna el o pupa pana si in fund sa-i treaca X( prefacatoria X(
cory21
Postat pe 4 Noiembrie 2011 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfaturi...ca nu mai pot 96 De la: 2 Septembrie 2014 15:19
E adevarat sau fals ca Gelozia se naste odata cu Iubirea dar nu dispare odata cu aceasta? 12 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:01
Iubitul meu e indiferent cu mine(cateodata) 29 De la: 9 Iunie 2013 08:37
voi ce credeti?inca se mai gandeste la ea? 13 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:02
rac-fecioara??? credeti ca va fi bine? 11 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03