Setari Cookie-uri

sora lui :(

am o rel cu prietenu meu de un an d zile,el are o sora(19 ani da ii dai 3 dupa cum gandeste)inainte ma intelegeam bine cu ea aqm numai vb delok,este rasfatata familiei,are figuri multe pe ea cu toate cu nui nimik d kapu ei,d m enerveaza k il face pe prietenu meu in toate felurile si mie deja nu imi mai convine,cand m duk la el se uita urat la mine si incepe cu figuri jur k i momente ca astea imi vine sa o battttt,ji in plus de asta mai suntem ji colege dar cu zikeam numai vb delok,si deja a inceput prin cls s m barfeasca la una si la alta.este normal ca ea vrea sa stie cand sunt eu in pat cu el?
girl18
Postat pe 14 Decembrie 2011 08:18
mi-e tare greu sa cred ca peste un an, doi nu va fi la fel
asa ca parerea mea ar fi sa o infrunti atunci cand te deranjeaza ceva .
zdup
Postat pe 14 Decembrie 2011 11:01
De la: kudika_4778, la data 2012-04-11 15:22:39E foarte usor sa spui cuiva sa ignore...Azi am intrat pe forum. Am o cumnata pe care o urasc si care sta cu noi in curte. Daca ar fi mai tacuta...dar are o gura...Plus ca rade ca o proasta toata ziua, cred ca are ceva la cap.Ea vorbeste, ea rade..E genul care vrea mereu sa atraga atentia si neavand cu ce, rade ca proasta in prispa.,, Toti colegii rad de prostia ei si nu-si da seama.Uneori mi-e rusine cu ea. Trebuie sa o suport si la servici si acasa.Avem acelasi servici, o vad zilnic in fata ochilor.Cum poti ignora? Daca stie cineva o reteta, incerc ,,orice".



Draga mea,daca te-ai respecta catusi de putin,nu ai folosi acest limbaj,atunci cand faci referire la cumnata ta,respectiv sora sotului tau,,presupun ca sunteti casatoriti ,nu?Asta arata cat de mult iti respecti consortul si familia acestuia,nu mai spun de lumina in care te pune,ca femeie vorbind!!!
In primul rand,sentimentul de ura,care te caracterizeaza,nu face decat sa te arunce in propria nimicnicie,cum poti sa spui asa ceva?Ce fel de persoana esti?
Ura transforma omul in ceva inuman!!Daca nu iti suporti cumnata,nu-ti ramane de facut ,decat sa eviti cat poti de mult contactul cu ea!!!Poti discuta cu sotul tau,in vederea atentionarii ei,de a fi mai retinuta in manifestari!!In niciun caz nu te angrena in discutii in contradictoriu cu ea,caci nu vei face decat sa-ti atragi dusmania sotului,barbatii sunt foarte loiali familiilor lor!!Vrei o reteta?!?Aceasta ar fi abordarea indiferentei si detasarea de atitudinea ei,in schimb,lucrand mult la cea personala!!Fii exemplu pentru ea,nu dusman!!Rade???Ei si????Incearca sa fii si tu mai vesela,sigur vei avea o alta mimica!!!Ea este ea si voi sunteti voi,separati de ea!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Aprilie 2012 15:43
Eu zic sa incerci sa te apropi cumva de inima ei si sa afli cauza - adica sa afli de ce se comporta asa. Incearca sa o atragi de partea ta si sa tio faci prietena iar daca nu reusesti laso in pace si nui acorda atentie.
kudika_nikole
Postat pe 11 Aprilie 2012 16:13
Daca pe el nu il intereseaza parerea ``surorii`` lui, pe tine de ce sa te intereseze? Ignor-o sau trimite-o la dracu.
Eva32
Postat pe 4 Mai 2012 01:15
De la: Eva32, la data 2012-05-04 01:15:32Daca pe el nu il intereseaza parerea ``surorii`` lui, pe tine de ce sa te intereseze? Ignor-o sau trimite-o la dracu.

Let me introduce myself : Dracu...James Dracu ...v-o rezolv io...parol
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 4 Mai 2012 06:58
Draga, e atat de simplu,rupe pisica in doua,si cu aceasta ocazie afli daca iubitul are sau nu sentimente pentru tine.Ii dai ultimatum ori cu tine ori cu familia Daca i-ti sugereaza compromisul, nu este bine.Ori tot ori nimic.Confictul fizic sau verbal amplifica situatia ta.
kudika_6676
Postat pe 8 Mai 2012 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Monstrul de langa noi 165 De la: unombun 18 August 2014 23:45
Fostul prietenei mele 29 De la: mikiburgui 6 Februarie 2009 17:43
gelozia in cuplu 37 De la: yumalai 17 Februarie 2010 07:15
fericirea nu este nici cu el nici fara... 39 De la: banalulanonim 24 August 2010 12:31
Toti barbatii sunt asa gelosi? 26 De la: gabytzuk 20 Octombrie 2013 18:16