Setari Cookie-uri

femeia leu-barbatul berbec

oare va merge relatia?
INCREZUTA2007
Postat pe 15 Septembrie 2008 07:21
Si de unde sa stim noi dak vä va merge voua relatia?
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Septembrie 2008 07:37
De la: INCREZUTA2007, la data 2008-09-15 07:21:19oare va merge relatia?


daca esti increzuta nu va merge. si taurii sunt increzuti

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:50
eu as vrea insa sa stiu o parere despre relatia intre doi Berbeci...ce ziceti?va iesi ceva?
dhanay
Postat pe 4 Octombrie 2008 15:06
De la: INCREZUTA2007, la data 2008-09-15 07:21:19oare va merge relatia?

Buna,este prima data cand postez pe acest site desii va urmaresc de ceva timp.Ma amestec si eu in discutie deoarece traiesc aceasta situatie. Eu sunt leu( n. 24 iulie), iar sotul meu berbec( n. 10 aprilie).Influenta asupra destinului tau o sa ai din mai multe directii privind zodia, daca iei in considerare si ora nasterii. Dar luind in calcul numai chestiunile generale poti sa stii ca ambele zodii sunt semne dominante,pasionale, temperamentale.Daca prin educatie cei doi nu au invatat ca trebuie sa mai si lasi de la tine ptr. a merge bine o relatie, o sa aveti mereu conflicte.Ambii parteneri trebuie sa detina controlul pe rand, iar tu ca "sotie " trebuie sa stii si cand trebuie sa-ti tii parerile ptr tine chiar daca el nu are dreptate si ai vrea sa-i spui" vreo doua" .Poti sa i le spui mai tarziu.D.p.d.v. sexual este o relatie buna, fiind una din cele mai bune compatibilitati ale celor doua zodii.In viata poti sa treci prin multe,... dar impreuna.Noi suntem de 11 ani impreuna,am realizat multe lucruri bune,deoarece de multe ori a stiut sa accepte si parerea mea.Ai grija!daca este o persoana cu inclinatie spre viciu (alcool- Singura problema cu care ma confrunt eu),pot apare probleme mari uneori.Iti trebuie perseverenta.Altfel sunt persoane vesele, fidele si iubitoare.Pot sa existe si alte pareri... mai vedem.
lorelai_37
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:06
relatia este superba pana la un punct.Leul este cel puternic ,cu tendinte clare de a conduce,de a tine fraiele casei si relatiei.Berbecii sunt in general firi destul de slabe,motiv pt care ,de cele mai multe ori isi gasesc refugii in metehne nu prea ...domestice.Alcoolul este cea mai frecventa.De fapt este si dusmanul lor de baza,ceea ce face ca relatia sa se finalizeze. Berbecii sunt mici copilasi care au nevoie de acea siguranta ,care sa le ofere energia de a-si pune in valoare calitatea de ...incepator de drumuri.Au mintea sclipitoare,intuitie buna,dar timiditatea si puturosenia (nu-i pot spune doar comoditate)iesita din comun,te face sa-ti vezi de drumul tau,sa te lipsesti de viata palpitanta si plina de evenimente neprevazute care ti le poate oferi.Cam atat.
dodo_dodo_dodo
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:23
Buna increzuto! Va merge cu siguranta cu conditia de a fi tu aceea care ar trebui sa fie ascultatoare in relatia cu berbecul. asculta-ma si vei reusi cu siguranta si vei avea o viata frumoasa. Costel
dimaconstantin
Postat pe 11 Octombrie 2013 13:05
esti sigura ca te-ai maritat cu un berbec? te intreb fiindca sunt berbec casatori cu leoaica si nu ma regasc deloc in descrierea pe care o faci berbecului tau! poate el este inca in zodia mielului! Relatia merge dac-l lasi pe berbec sa decida. si fara gelozie, leii fiind foarte gelosi!
dimaconstantin
Postat pe 11 Octombrie 2013 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu gemeni, ortodoxa, iar el leu, musulman 14 De la: kyru 19 August 2010 20:55
femeia PESTI... 108 De la: annienne 25 Octombrie 2011 23:57
kit acryl unghii false ieftin 2 De la: kudika328685 5 Noiembrie 2010 08:05
Au pestoaicele noroc in dragoste? 50 De la: dabijp 30 Noiembrie 2009 15:21
Eu pesti - El sagetator , ce fac ?cum fac ? 29 De la: kudika195501 25 Decembrie 2010 22:07