Setari Cookie-uri

cat de important este sexul intr-o relatie?

propun pt discutie un subiect destul de interesant zic eu...cat de important este sexul intr-o relatie? am putea vorbi aici de un procentaj,sau de exemplu...cat de decisiv poate fi sexul intr-o relatie? poate fi 100% adica stiti cum erau versurile celor de la Vank "noi o scoatem la capat cand se stinge lumina si nu stim niciodata a cui a fost vina".
black_kitty
Postat pe 15 Septembrie 2008 20:30
iti spun parerea mea.............sexul e important 50%in relatie............restul de 50% e iubirea ,increderea,respectul.....etc.........decisiv nu e decat mai tarziu daca intalnesti pe unu care te satisface mai bn decat partenerul si te intrebi apoi dc ala poate si el nu

Postat pe 15 Septembrie 2008 20:47
celia nu vreau sa intru in contradictoriu cu tine...dar ce spui tu ar insemna ca desi ai avea un prieten stabil ai cauta un altul sa vezi daca este mai bun in pat decat iubitul tau.si eu sunt de parere ca sexul este foarte important intr-o relatie....dar totul depinde si de cat de veche este relatia...adica zic eu ca daca am un iubit de mai multi ani mi-ar fi foarte greu sa renunt la el din cauza sexului,dar daca as fi la inceput nu m-ar durea atat sa renunt la el si sa gasesc pe altcineva care sa imi satisfaca cererile.eu te-am tot sacait cu intrebarile mele pt ca nu te intelegeam.....esti foarte diferita de mine....eu de exemplu as prefera sa ma risc si sa imi caut toata viata alesul cu riscul de a nu-l gasi niciodata...mie nu imi plac jumatatile de masura...din fericire eu mi-am gasit alesul....nu trebuie sa mai caut....si chiar daca de exemplu incepand de maine n-ar mai putea face dragoste cu mine(doamne fereste!) tot restul vietii nu l-as parasi never si nu mi-as cauta altul.
black_kitty
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:14
black e si normal sa fiu diferita cate degete ai la o mana nu sunt egale.........nu seamana intre ele..............da am 2 iubiti ..cel de lunga durata imi ofera stabilitate bn au fost niste chestii intre noi si nu dau detalii.........nu mai sunt indragostita de el ca la inceput .........celalalt iubit imi ofera satisfactii .........si da il iubesc ........poate prea mult..............dar asta e..........nu am vrut eu sa se intample asta .........asa a fost sa fie........prefer sa fie asa ..........mie imi e bn.........

Postat pe 15 Septembrie 2008 21:25
Si eu am scris,dar vad ca nu apare comentariul meu :(
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 21:26
doar 50 sex si restul iubire si resprct?!pai iubirea fara sex devine platonica si apoi moare!cind iubirea moare ,moare si respectul!intr-un cupu sexul este acea apropiere fizica totala,cea care face ca iubirea pt partener sa fie diferita de felul in care iti iubesti parintii,fratii,copiii!chiar daca uneori nu realizam,actul sexual nereusit sau lipsa actului sexual poate duce la multe probleme intr-un cuplu!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 15 Septembrie 2008 23:04
ptr barbatzi sexul e important sunta la suta ptr femei numai atunci cand sunt crizate sau nervoase ca acelasi lucru:D:D:D si cum femeile sunt mereu asa ""crizate""deci e imp si pt ele deci sexul itr-o relatie e ff important
claudyuu
Postat pe 16 Septembrie 2008 00:28
crizate si nervoase ???? de aia vrem noi sex ? nu esti bine informat

Postat pe 16 Septembrie 2008 00:30
Sexul e important intr-o relatie, ptr k fara el releatia incepe sa devina monotona, sa nu mai existe iubirea ..poate doar atasamentul..care tot fara sex se..va pierde si el..
iubi7a_lui
Postat pe 16 Septembrie 2008 00:55
Cat e important este sexul intr-o relatie

Sexul este la fel de important ca si aerul si apa de care avem nevoie sa supravietuim , daca viata sexuala a unui cuplu nu este satisfacatoare pentru amandoi relatia incepe sa scartie.

Relatia nu este bazata pe sex ,dar relatia fara sex nu se mai poate numi relatie.
Cand ajungi in situatia sa imparti patul cu aceasi persoana in fiecare seara si sa nu mai existe atractia fizica dintre voi unul dintre parteneri incepe sa-si puna intrebari : nu ma mai place ,are pe altcineva , nu mai poate ...de ce ? .....
este evident faptul ca vorbesc despre o anumita categorie de varsta ,nu are rost sa ne gandim la cei care au deja 50 de ani de casnicie impreuna ca de.....

Nu stiu daca ati observat dar majoritatea problemelor de cuplu se trag de la sex : el/ea s-a dus cu alta persoana .....si de aici potopul

Parerea mea este ca dragostea,respectul reciproc,comunicarea si sexul sunt la fel de importante ....fara aceste 4 ingrediente relatia ....pana mea , nu este relatie
iris_4_ever
Postat pe 16 Septembrie 2008 01:41
si inca o bila alba pt irriss bvv inca un rasp concret si direct bvv irris :)) vedeti oameni buni cum se face? se rasp prima oara la intrebare si dupaia poc faci c vrei asa te vreau irris
claudyuu
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:11
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-16 01:41:10Cat e important este sexul intr-o relatie

Sexul este la fel de important ca si aerul si apa de care avem nevoie sa supravietuim , daca viata sexuala a unui cuplu nu este satisfacatoare pentru amandoi relatia incepe sa scartie.

Relatia nu este bazata pe sex ,dar relatia fara sex nu se mai poate numi relatie.
Cand ajungi in situatia sa imparti patul cu aceasi persoana in fiecare seara si sa nu mai existe atractia fizica dintre voi unul dintre parteneri incepe sa-si puna intrebari : nu ma mai place ,are pe altcineva , nu mai poate ...de ce ? .....
este evident faptul ca vorbesc despre o anumita categorie de varsta ,nu are rost sa ne gandim la cei care au deja 50 de ani de casnicie impreuna ca de.....

Nu stiu daca ati observat dar majoritatea problemelor de cuplu se trag de la sex : el/ea s-a dus cu alta persoana .....si de aici potopul

Parerea mea este ca dragostea,respectul reciproc,comunicarea si sexul sunt la fel de importante ....fara aceste 4 ingrediente relatia ....pana mea , nu este relatie


O singura completare-asa e majoritatea problemelor de cuplu se trag de la sex...dar multe,foarte multe se rezolva prin sex,de fapt e cea mai buna metoda de rezolvare a problemelor-oamenii tind sa gandeasca mai bine cu mintea golita de tensiuni hormonale...
sweetpink
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:18
credeti ca exista cupluri care au o relatie doar pt ca se inteleg foarte bine in pat?si in afara de compatibilitatea in pat sa nu mai aiba nimic in comun....
black_kitty
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:34
No chance! Oricat de bine te intelegi in pat cu partenera/partenerul , nu e suficient! Inainte de a pune intrebari de genu' asta , pune-te putin in situatia descrisa...eu am incercat:) Si ar fi al drq de nasol, ca dupa 1 ora , doua, cinci de sex nebun , sa ma ridic frumos, sa incep o conversatie ieftina, de complezenta (pentru ca neavand nimic in comun , in afara de compatibilitataea sexuala, nu as avea ce sa discut), dupa care sa fac un dus si apoi sa bag capu-n perna, urmand ca a doua zi sau a treia(whetever) sa fac acelasi lucru...E monoton, penibil si clar nu poate fi temelia unei relatii. In plus acelasi lucru e lesne de facut si cu o alta, fara sa am o relatie
PureNrgy
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:58
si eu sunt de parere ca compatibilitaea sexuala nu e suficienta pentru ca o relatie sa fie perfecta si stabila ingredientele care o completeaza mai sunt si increderea si respectul reciproc si sa existe si o anume afectivtate intre cei doi parteneri deci sexul intr-o relatie stabila conteaza cam 30% restul depinde de cei doi parteneri daca se inteleg perfect nu numai in pat

Postat pe 19 Octombrie 2008 20:13
De la: black_kitty, la data 2008-09-15 20:30:14propun pt discutie un subiect destul de interesant zic eu...cat de important este sexul intr-o relatie? am putea vorbi aici de un procentaj,sau de exemplu...cat de decisiv poate fi sexul intr-o relatie? poate fi 100% adica stiti cum erau versurile celor de la Vank "noi o scoatem la capat cand se stinge lumina si nu stim niciodata a cui a fost vina".

Pana si batranii au o vorba ,spun ceva despre "impaciuitorul"sau cand sunt moroconosi la batranete ele spun "a murit cel care ne impaca".Asa ca degeaba vorbim de iubire platonica ..bla-bla-bla...sexul tine...relatia.
ana_lili36
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:56
PAREREA MEA:sexu nu e important intr-o relatie e doar o necestiate daca iuberie este sexu vine inevitabil dar eu unu nu pot spune ca sexu intretine o relatie e aberant chiar.
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 22:11
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-19 22:11:12PAREREA MEA:sexu nu e important intr-o relatie e doar o necestiate daca iuberie este sexu vine inevitabil dar eu unu nu pot spune ca sexu intretine o relatie e aberant chiar.

Serios?
ana_lili36
Postat pe 19 Octombrie 2008 22:30
De la: ana_lili36, la data 2008-10-19 22:30:16
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-19 22:11:12PAREREA MEA:sexu nu e important intr-o relatie e doar o necestiate daca iuberie este sexu vine inevitabil dar eu unu nu pot spune ca sexu intretine o relatie e aberant chiar.

Serios?



scumpa mea am inceput bine parerea mea....deci da ff serios
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 22:35
conteaza 20% cand merge si 80% cand nu merge. despre sex in relatie e vorba...

Postat pe 20 Octombrie 2008 00:48
in rest, e ca spalatul pe dinti: nu te speli, faci carii. nu ti-o tragi, ruginesti...

Postat pe 20 Octombrie 2008 00:49
sexul este 100%important intr-o relatie.Daca se reduce viata sexuala devine monotonie
sa ity dau un exemplu eu si prietenul meu suntem de 10 luni inpreuna in primele4 luni se intampla si de doua ori pe noapte.acum cica nu mai poate pt ca e obosit si stresat.Din punctul meu de vedere cand faci dragoste ,sex sau cum vrei sa numesty te eliberzi de stresul si problemele zilnice
dar poate asta nu e valabil pt toata lumea
facem pauze si de 5zile si mai mult de o singura data nu se poate
mai baiety voi care se zice ca sunteti inebuniti dupa sex,credety ca este normal sa se intample acest lucru
vreau si eu parerile voastre
lolo22
Postat pe 27 Noiembrie 2008 01:05
pt mine sexul nu are nici o importanta intr-o rel....sunt alete lucruri mult mai imp...decat sexul....asa k.....asta e...
pa pa
shery
Postat pe 8 Decembrie 2008 11:48
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-19 22:11:12PAREREA MEA:sexu nu e important intr-o relatie e doar o necestiate daca iuberie este sexu vine inevitabil dar eu unu nu pot spune ca sexu intretine o relatie e aberant chiar.


Crezi?

nu este asa... cat de mult ti-ai iubi partenerul/partenera , daca nu sunteti compatibili la un moment dat te lasi pagubas si te desparti....
multri nu dau prea multa importanta sexului , dar ...are un rol mult mai impoirtanta decat cred majoritatea
sun_shine
Postat pe 8 Decembrie 2008 12:01
De la: shery, la data 2008-12-08 11:48:19pt mine sexul nu are nici o importanta intr-o rel....sunt alete lucruri mult mai imp...decat sexul....asa k.....asta e...
pa pa

Dai cu ceai de tei, trece si se si curata.

Postat pe 15 Decembrie 2008 09:30
Sexul completeaza o relatie, este acea cireasa de pe tort...de obicei cei care nu sunt satisfacuti sexual de partener considera ca sexul nu este important in relatie :P

cum sa nu iti placa sa te ...imperechezi ? :))

Postat pe 15 Decembrie 2008 13:31
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:37
De la: scarlatt, la data 2008-10-20 00:48:35conteaza 20% cand merge si 80% cand nu merge. despre sex in relatie e vorba...

mkdisk
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:30
Nostim! De acord . Si din pacate , in timp ,oricat de bine s-ar intelege acel cuplu ,cel care e....nesatisfacut ,va avea slabiciuni ,va fi vulnerabil si ,pana la urma va intra intr-o relatie pentru sex.
libra66
Postat pe 21 Februarie 2009 21:59
sexul este important intr-o relatie.... cam atat
focsa05
Postat pe 21 Februarie 2009 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Patima masturbarii - o abordare ortodoxa --- Daca mâna ta te sminteste 28 De la: sthefi 27 Martie 2009 16:19
foarte najpa 72 De la: CKRISS 11 August 2009 18:24
ejacularea precoce... 18 De la: a_child 9 Septembrie 2009 17:59
Sex oral si anal pentru DANA_3? Greu tare!Cine se ofera? 52 De la: Mtsnicoleta 21 Ianuarie 2009 10:33
ce se intampla? 113 De la: larisan 1 Noiembrie 2012 21:57