Setari Cookie-uri

Dragostea nu tine o vesnicie?!

Poate ati mai auzit asta..dar asa e...adik la momentul acesta eu asa cred,chiar dak am o relatie de aproape 2 ani cu un boy..faza este ca dupa jumate de an in care totul a fost ca un vis,au inceput certurile,despartirile,cuvintele "grele" adresate unul celuilant..am tinut`o` asa cam un an dupa care ne`am mai potolit..pana aqu cam 2 sapt a fost totul bine..nu ne certam,nu era gelozie..era totul ok..de 2 saptamani incoace...parca niki nu ne mai vedem...de ex saptamanile astea 2 ne`am vzt de 6 ori :|..tin foarte mult la el..si nu ca nu as putea sta fara el...poate imi este frica de singuratate...poate imi este frica,ca nu voi mai avea relatii si cu altii mult timp...pur si simplu nu`mi place sa fiu singura :-??si dak ar fi sa ne despartim si las vedea cu alta fata as muri..el spune ca tine la mine...si ca daca ar fi sa ne despartim permanent lui i`ar fi foarte greu..m`am saturt de chestii de genul nu putem sa ne vedem pt ca asa si asa..mie dor de el si atunci cand este langa mine..dar cand stau sa ma gandesc ca el este cateodata asa rece cu mine,imi cam trece dorul...deci nu stiu ce sa fac..parca as sta si cu el..parca as vrea sa nu mai existe...nu stiu ce este in capul meu acum..mie dor de el si totusi as vrea sa nul mai vad nikiodata...datimi si voi un sfat ceva..nu ma lasati singura in chestia asta..mie foarte greu :(..stiu ca unii veti rade si veti lua la misto :-j;)
mara19
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:52
din pacate eu voi rade,
sfat.. scrie corect, toti gresim, dar totusi..
ai 18 ani si ai ajuns la aceasta concluzie.. pai.. sa iti dau o veste.. toti stim acest lucru, fiecare descopera viata in felul lui si prin experiente propri, tu tocmai ai realizat ca e posibil sa nu ramai cu el pt totdeauna, stai calma, o sa fie altul si o sa il iubesti si pe respectivul si o sa faci dragoste cu el si o sa fie iar viata ta si poate te desparti si de el si vine altul..
sfatul meu : continua sa cresti.. cam asta e unul din rosturile vietii.
felixcat
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:32
eshti tanara si ai toata vita inainte... HAVE FUN! nu iti pierde timpu` degeaba,daca nu merge asta e,resemneaza`te si mergi mai departe... nu are rost sa o iei cu lalaieli...
chocolata
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:35
ancutzykaa: "dar cand stau sa ma gandesc ca el este cateodata asa rece cu mine,imi cam trece dorul...deci nu stiu ce sa fac."

este rece pt ca probabil a aflat ca il inseli cu un arab cu care vorbesti in italia! ai primit 200 de mii de sfaturi pe CELELALTE 2 topicuri deschise aprox pe aceeasi tema!
ce sa faci? baga-ti mintile in cap, nu mai insela si nu mai deschide jdemii de discutii pt a fi bagata in seama

daca nu ai putea sa stai fara iubitul tau... de ce iti puneai intrebari cu care dintre cei 2 armasari sa ramai? hai serios acum
adina_black
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:41
a tu esti? plus ca si minti.. mori
felixcat
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:47
De la: ancutzykaa, la data 2009-11-01 14:52:20 Poate ati mai auzit asta..dar asa e...adik la momentul acesta eu asa cred,chiar dak am o relatie de aproape 2 ani cu un boy..faza este ca dupa jumate de an in care totul a fost ca un vis,au inceput certurile,despartirile,cuvintele "grele" adresate unul celuilant..am tinut`o` asa cam un an dupa care ne`am mai potolit..pana aqu cam 2 sapt a fost totul bine..nu ne certam,nu era gelozie..era totul ok..de 2 saptamani incoace...parca niki nu ne mai vedem...de ex saptamanile astea 2 ne`am vzt de 6 ori :|..tin foarte mult la el..si nu ca nu as putea sta fara el...poate imi este frica de singuratate...poate imi este frica,ca nu voi mai avea relatii si cu altii mult timp...pur si simplu nu`mi place sa fiu singura :-??si dak ar fi sa ne despartim si las vedea cu alta fata as muri..el spune ca tine la mine...si ca daca ar fi sa ne despartim permanent lui i`ar fi foarte greu..m`am saturt de chestii de genul nu putem sa ne vedem pt ca asa si asa..mie dor de el si atunci cand este langa mine..dar cand stau sa ma gandesc ca el este cateodata asa rece cu mine,imi cam trece dorul...deci nu stiu ce sa fac..parca as sta si cu el..parca as vrea sa nu mai existe...nu stiu ce este in capul meu acum..mie dor de el si totusi as vrea sa nul mai vad nikiodata...datimi si voi un sfat ceva..nu ma lasati singura in chestia asta..mie foarte greu :(..stiu ca unii veti rade si veti lua la misto :-j;)



Postat pe 1 Noiembrie 2009 19:23
asteptam urmatorul topic not!
adina_black
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:15
Fata draga, esti mult prea tanara sa-ti faci astfel de probleme(ca nu poti trai fara el si multe altele) ,traieste-ti varsta pe care o ai,nu merge cu el ,asta e, va veni altul si altul si in final il vei gasi pe cel care trebuie ,dar nicidecum la varsta asta.La varsta ta toti visam cu ochii deschisi, dar, crede-ma e pacat sa stai sa iti pierzi timpu cu o relatie care nu stii nici tu daca merge sau nu,esti mult prea tanara pt. asa ceva.
rahela11
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:06
Buna tuturor,

Bune sfaturi ai primit... asteapta sa vezi pe cine mai cunosti ...poate nu o sa trebuiasca sa tot incerci unul , altul, ... poate iti gasesi ceva mai repede pe cineva, daca ideia prea multor barbati care ti-au adus ratarea te enerveaza... sau chiar dispera...
ElainaD
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:57
nu lam inselat nikiodata!
mara19
Postat pe 16 Noiembrie 2009 19:10
sa stii ca multi barbati sunt lenesi sa puna capat unei relatii, si asteapta ca asta sa se incheie de la sine
Aphrodite
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:46
De la: miqutzaa, la data 2009-11-16 19:10:56nu lam inselat nikiodata!


ce inseamna "nikiodata"?
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA FETELOR 41 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 16:57
Discutii 70 De la: kudika_24758 10 Februarie 2013 08:56
Cea mai frumoasa declaratie de dragoste... 88 De la: Baiat_virgin 10 Mai 2012 17:44
buna 36 De la: kudika_12368 30 Noiembrie 2012 16:13
salutetr 38 De la: G_Bogdan 3 Februarie 2009 12:50