Setari Cookie-uri

Psiholog bun

Buna tuturor.As vrea sa va intreb daca cunoasteti un psiholog bun si nu scump,chiar m-ar interesa.Mercy.
CORINA_
Postat pe 16 Septembrie 2008 11:44
mergi pe forumul ro medic si gasesti ajutor!

Postat pe 16 Septembrie 2008 11:52
CORINA,cunosc un psiholog. Daca te intereseaza, lasa-mi un mesaj pe privat cu amanunte si te voi pune in legatura cu ea.
Cassey_Tarot
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:45
in primul rand cred ca ar trebui sa te informezi mai mult despre tipurile de terapie care sunt in voga pe la noi (psihanaliza, terpaia cognitiv-comportamentala si terapia experientiala) ca sa vezi care ti se potriveste mai bine, tie ca si personalitate. Eu una iti recomand psihanaliza, pt ca toate celelalte mi se par apa de ploaie, dar costurile sunt pe masura. Daca te hotarasti sa-ti alegi un psihanalist, poti intra pe site-ul Societatii romane de psihanaliza www.srdp.ro. Sper ca ti-am fost de folos.
Elena_R
Postat pe 20 Noiembrie 2008 22:08
dar stiti cumva un site unde se face consultanta cu un medic psiholog online?? de exemplu cum exista "sfatul medicului" ..poti primi consultanta gratuita si e un lucru f bun
elenya83
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:43
As vrea sa fac o precizare extrem de importanta.Tipul adecvat de terapie se va aplica in momentul in care psihologul va sta de vorba cu pacienta si in functie de problema,se va alege cea mai potrivita terapie.Iti doresc multa sanatate:)
sorinadumitru
Postat pe 3 Ianuarie 2009 19:07
Buna, corina. Sunt psiholog cu formare in psihoterapie. Pentru a lua legatura posteaza un mesaj cu adresa ta de email si te voi contacta.
Women_Sapiens
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:37
buna
cunosc si eu o doamna psiholog extraordinara....eu am avut nevoie mare de un psiholog cu un an in urma si dupa ce am ajuns la ea toate s-au descrcat.ti-o recomand cu cea mai mare caldura.....
daca vrei nr ei de tel lasa-mi un mesaj...si vb
e exceptionala daca ajungi la ea ai sa te convingi...
o zi placuta
ralylove
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:58
buna iq_xxl.....eu am terminat facultatea de psihologie,acum urm sa dau licenta si as vrea sa te intreb cate ceva despre psihoterapie,deoarece as dori sa urmez masterul in acest domeniu:)si daca cunosti vreo firma care au nevoie de un mic puiut de psiholog,as dorii sa ma contactezi si pe mine:)
sorinadumitru
Postat pe 14 Ianuarie 2009 17:06
Buna, Sorina. Oferta educationala in domeniul masterelor in psihologie este vasta, depinde de ceea ce iti doresti tu sa faci pe viitor. Poti alege un master in psihologie organizationala, sa faci practica (adica voluntariat cel putin 6 luni) la o firma de recrutare si sa optezi pe viitor pentru recrutare de personal sau sa alegi un master pe terapie, sa faci voluntariat in cadrul unei clinici (unde poti avea acces direct la cazuri) pentru a dobandi experienta clinica. Indiferent de masterul pe care il vei urma, aprofundeaza psihopatologia si psihodiagnoza (in mod special, testele proiective), pentru a deveni un bun psiholog.
Women_Sapiens
Postat pe 15 Ianuarie 2009 18:20
In cele mai multe situatii....daca nu este vorba despre ceva extraordinar de grav, cel mai bun psiholog est TU! Insa trebuie sa ajungi sa te cunosti putin mai mult decat ceea ce este vizibil.....iti pot recomanda o carte foarte buna care te ajuta la psihanaliza propriei persoane. Dar, ma repet, depinde natura problemei. Si nu vb in necunostiinta de cauza....sunt in domeniu ;)
otylyasweety
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:41
BUNA,
am citit mesajul tau si am inteles ca tu cunosti titlul unei carti care te-ar putea ajuta sa te psihanalizezi singur. rugamintea mea este daca poti sa-mi spui care este titlul si autorul si eventual cum as putea sa o procur
multumesc mult
nicoleta_toma73
Postat pe 4 Februarie 2009 22:00
Buna Ralylove,

Am gasit acum forumul acesta, as avea si eu nevoie de un psiholog bun, nu e ceva grav . Ai putea te rog sa-mi dai si mie nr. doamnei psiholog care te-a ajutat pe tine? Mersi mult :-)
ema2007
Postat pe 16 Februarie 2009 20:10
Buna fetelor!
As avea nevoie si eu de un psiholog bun sau psihanalist...trec printr-o perioada nu tocmai favorabila si singura nu ma descurc. Am incercat insa nu reusesc iar daca mai continui nu ma vad foarte bine.
Ralylove am vazut ca recomanzi pe cineva care te-a ajutat...imi poti spune cum se numeste si un numar de telefon....te rog.
Va multumesc anticipat!
kudika004207
Postat pe 25 Martie 2009 12:05
Pe mine ma ajutat, incearca si tu daca te 'aranjeaza' financiar.
Succes
AstralConfesor
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:05
Hristos a inviat ! ..in primul rand :)
In al 2-lea rand vreau sa intreb si eu ceva....poate ma lamureste careva, in vreun fel. De ff multe ori cand merg seara pe strada, si trec pe langa un stalp de iluminat, public, dupa ce trec sau inainte de a trece de el, daca e becul aprins,...se stinge, iar daca e stins...se aprinde...fie dupa ce trec de acel bec fie cand ma apropii de el. Initial am crezut ca e doar o pura intamplare......insa mi se intampla asta de mai bine de 7 ani. aproape in fiecare seara cand trec pe langa cate un stalp....tre sa se intample ceva....mi se pare f ciudat si bizar. As vrea sa intreb: stiti oare ce sa fie asta? am eu prea multa (cand se aprinde becul) energie si prea putina (cand se stinge) ??? Chiar nu stiu ce inseamna toate astea. Cu cine as putea discuta despre tema asta????
Astept un raspuns pe adresa de mail: okiul_dragonului@yahoo.com
Multumesc anticipat!
dannyRO
Postat pe 20 Aprilie 2009 02:04
De la: danny_scami, la data 2009-04-20 02:04:36dupa ce trec sau inainte de a trece de el, daca e becul aprins,...se stinge, iar daca e stins...se aprinde...

Ai urmarit ce fel de becuri fac asa? cu mercur, neon etc?

Eu te pot ajuta. Vand cu succes colectoare de energie produsa de cei ca tine.
Iti vand un colector si toata energia se inmagazineaza in colector (condensator). Apoi te conectezi la reteaua electica de acasa(220-250V) si eliberezi energie sub forma de bile energo-L-indice. Aceste bile fac ca tu sa le consumi pe ele-adica partea energo si nu pe curentul ce trece prin contor- adica partea L-indica.
Totodata, aceste bile energolindice se potrivesc de minune cu un alt produs care se cheama gogoasa psiho-energo-larga. Cand trece o bila energo-L-indica (sau mai multe) prin gogoasa psiho-energo-larga, se produce o stare de foarte bine, de ne bucuram cu totii.
Eu acum sunt foarte fericit ! Eh, stii de ce ?!!!!
(da, a trecut !!!...)

Postat pe 20 Aprilie 2009 07:49
De la: Roco, la data 2009-04-20 07:49:55
De la: danny_scami, la data 2009-04-20 02:04:36dupa ce trec sau inainte de a trece de el, daca e becul aprins,...se stinge, iar daca e stins...se aprinde...

Ai urmarit ce fel de becuri fac asa? cu mercur, neon etc?

Eu te pot ajuta. Vand cu succes colectoare de energie produsa de cei ca tine.
Iti vand un colector si toata energia se inmagazineaza in colector (condensator). Apoi te conectezi la reteaua electica de acasa(220-250V) si eliberezi energie sub forma de bile energo-L-indice. Aceste bile fac ca tu sa le consumi pe ele-adica partea energo si nu pe curentul ce trece prin contor- adica partea L-indica.
Totodata, aceste bile energolindice se potrivesc de minune cu un alt produs care se cheama gogoasa psiho-energo-larga. Cand trece o bila energo-L-indica (sau mai multe) prin gogoasa psiho-energo-larga, se produce o stare de foarte bine, de ne bucuram cu totii.
Eu acum sunt foarte fericit ! Eh, stii de ce ?!!!!
(da, a trecut !!!...)


Atata energie produsa si provocata mai rar!

___LL___
Postat pe 21 Aprilie 2009 22:50
Hristos a inviat ! ..in primul rand :)
In al 2-lea rand vreau sa intreb si eu ceva....poate ma lamureste careva, in vreun fel. De ff multe ori cand merg seara pe strada, si trec pe langa un stalp de iluminat, public, dupa ce trec sau inainte de a trece de el, daca e becul aprins,...se stinge, iar daca e stins...se aprinde...fie dupa ce trec de acel bec fie cand ma apropii de el. Initial am crezut ca e doar o pura intamplare......insa mi se intampla asta de mai bine de 7 ani. aproape in fiecare seara cand trec pe langa cate un stalp....tre sa se intample ceva....mi se pare f ciudat si bizar. As vrea sa intreb: stiti oare ce sa fie asta? am eu prea multa (cand se aprinde becul) energie si prea putina (cand se stinge) ??? Chiar nu stiu ce inseamna toate astea. Cu cine as putea discuta despre tema asta????
Astept un raspuns pe adresa de mail: okiul_dragonului@yahoo.com
Multumesc anticipat!
dannyRO
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:18
astea`s fantomele.... buhuhuuuuuuuu
Diavolyta_
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:21
de unde a mai aparut si Rocco asta????? (Rocco e un nume de papagal)...ma intreb...oare e vreo asemanare?:-?..doar ma intreb!
dannyRO
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:24
De la: Roco, la data 2009-04-20 07:49:55
De la: danny_scami, la data 2009-04-20 02:04:36dupa ce trec sau inainte de a trece de el, daca e becul aprins,...se stinge, iar daca e stins...se aprinde...

Ai urmarit ce fel de becuri fac asa? cu mercur, neon etc?

Eu te pot ajuta. Vand cu succes colectoare de energie produsa de cei ca tine.
Iti vand un colector si toata energia se inmagazineaza in colector (condensator). Apoi te conectezi la reteaua electica de acasa(220-250V) si eliberezi energie sub forma de bile energo-L-indice. Aceste bile fac ca tu sa le consumi pe ele-adica partea energo si nu pe curentul ce trece prin contor- adica partea L-indica.
Totodata, aceste bile energolindice se potrivesc de minune cu un alt produs care se cheama gogoasa psiho-energo-larga. Cand trece o bila energo-L-indica (sau mai multe) prin gogoasa psiho-energo-larga, se produce o stare de foarte bine, de ne bucuram cu totii.
Eu acum sunt foarte fericit ! Eh, stii de ce ?!!!!
(da, a trecut !!!...)


Du-te frate si paste oile lu Becali, daca nu ai ce face! Eu am o nedumerire si vreau sa stiu daca cineva are vreo idee, legata de treaba asta cu becurile si cu energia,.....doar nu te astepti sa iti cred toate gogosile tale cu bilelele negre. Sa-ti stapanesti bilelele tale negre, sanatos si voios
dannyRO
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:26
Buna,

Ai putea te rog sa imi dai mai multe detalii legate de un psiholog bun, nr de telefon, unde il pot gasi ? Merci mult.
josephine2855
Postat pe 2 Iunie 2009 22:48
Tina R mi-ai putea da o adersa unde sa iau legatura cu tine?
kudika067163
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:38
buna...eu as fi interesata de un psiholog bun, daca poti sa mi dai detalii...ms
capshunici
Postat pe 4 Noiembrie 2009 06:53
yumy
Postat pe 27 Decembrie 2009 10:47
te rog frumos sa-mi spui si mie despre ce d-na psiholog este vb... chiar as avea nevoie. ms
kudika108684
Postat pe 20 Ianuarie 2010 22:54
m ar interesa despre un psiholog.....mi ai putea da detalii despre psihologul care spuneai?
AIRBAG
Postat pe 17 Mai 2010 12:44
un psiholog bun din iasi stie careva?psihoterapie m ar interesa cel mai mult.
AIRBAG
Postat pe 17 Mai 2010 12:47
buna ziua...pt doamna psiholog Tina T...va rog...as vrea sa-mi dati un sfat....sunt intro mare incurcatura.....va rog ajutati-ma...am 40 de ani si nu mi s-a mai intamplat asa ceva........emailul meu este irinadulce2002@yahoo.com....va multumesc din suflet pt timpul acordat
irina2002
Postat pe 29 Mai 2010 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce se intampla. 16 De la: SirGilbert 3 Octombrie 2015 22:18
Vreau sa fim din nou impreuna... 13 De la: pisicutza09 16 Iulie 2010 22:04
sunt in pana de idei...please help:D:D:D 32 De la: mdana 23 Noiembrie 2010 20:08
Nu ma descurc... 26 De la: krissy_3 20 Octombrie 2011 03:43
Ce marja de plauzibilitate ati acorda teoriei perechii predestinate, a sufletului pereche? 46 De la: kudika056203 5 August 2009 19:33