Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac

am ascultat sfaturile voastre si m-am despartit de prietenul meu cel profitor si am facut extraordinar de bine fara voi nu as fi luat aceasta decizie si vroiam sa va multumesc. acum ma aflu din nou aici dar de data asta cu alta problema la care am nevoie de ajutor. dupa ce ne-am despartit prietenul lui cel mai bun ma cauta in continuu si nu prea inteleg dc. m-am inatlnit cu el intr-o seara sa vad ce vrea si pot spune ca a fost cea mai frumoasa seara petrecuta cu un baiat. avem aceiasi conceptie despre viata despre felul de a o traii este un baiat exraordinar cu care m-am simtit exraordinar. dar este prietenul lui cel mai bun... nu imi vb frumos despre fostul ca sa zici ca pledeaza pt el dar nici urat. stie ca fostul nu ne vrea impreuna dar in acelasi timp ii spune ca iesim, ce facem si asa mai departe.... imi place la nebunie tipul dar stiu ca nu e frumos sa fiu cu el acel putin acum dar totusi as vrea si nu stiu ce sa cred despre prietenia lor sau daca si el ma place sau este pus de fostul meu prieten sa iasa cu mine. astept sfaturile voastre si va multumesc anticipat
andra_de_glace
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:25
tie chiar iti place sa treci prin viata numai indrumata!!??
ar trebuii ca la nastere sa venim pe lume cu o carte tehnica si o harta!
geo_x
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:36
cer niste sfaturi pentru cine e amabil si mi le da .... nu e vorba de indrumare dar o chestie de genul asta se vede mai bine din exterior pt ca eu am ceva sentimpente pe care voi nu le aveti si va e mai usor sa aveti o vedere de ansamblu
andra_de_glace
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:49
simplu..follow your heart ,dar cand se complica treaba ,si in coltul ochisorilor apar lacrimi lasa totul in seama ratiunii!
ok?
ionelaela
Postat pe 16 Septembrie 2009 00:03
Mai tinind cont ca sunt prieteni buni nu cred ca ar fi moral din partea ta sa ramai cu el..Intradevar exista posibilitatea sa te puna la incercare fostul dar ar trebui sa fii tu fata desteapta si sa nu le faci jocul...Mai asteapta lasa mai mult timp si vezi cum decurg lucrurile!Cat despre asa zisul prieten al fostului e un NESIMTIT daca insista sa fie cu tine!Sincer unui prieten nu ii poti face una ca asta.. In fine exista o vorba ...(in dragoste si in razboi nu exista reguli)..:) si oare de ce nu te gindesti ca sunt milioane de baieti singuri!! de ce tocmai prietenul fostului? poate sunt rautacios dar eu am patito si a fost tare aiurea...E un sfat doar si nu trebuie sa te iei dupa mine fa doar ce crezi tu ca e de cuviinta si moral...Succes
Marius4u
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:54
am fost in aceeasi situatie; totusi prietenul fostului tot zice "stiu ca nu e bine..bla bla... nu pot sa-i fac asta" stiu ca nu e pus sa ma testeze...no way...dar nu stiu dc are retineri pt ca poate stie ca fostul inca tine la mine sau pt ca ii e teama de reactie... pana una alta i-am zis sa faca ce crede si mi-am gasit pe altul. way better...
kudika023148
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:56
Este o vorba: "Fiecare sac isi are peticul!"
Doar tu esti in masura sa apreciezi CINE merita si in CE masura merita! Este bine sa dai importanta lucrurilor marunte, aparent gesturi neinsemnate, dar care in esenta lor spun TOT despre persoana in cauza. Ma refer aici si la gesturi gregare, cum este cel de a scuipa pe strada, de a isi baga degetul in nas, de la mitocanii in exprimare, pana la eleganta exprimarii atat fizice cat si verbale.
Merita sau NU?
pergolese
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu niste "mici" intrebari. 24 De la: greierash 1 Octombrie 2009 22:49
Sex departe de casa? 19 De la: Mr_S 16 Iulie 2010 00:19
Mi-ar prinde bine cateva pareri. 25 De la: joana_rise 1 Ianuarie 2009 21:14
credeti in mitul oglinzii sparte?7 ani de ghinion? 27 De la: redline 16 August 2009 14:47
i-a murit fiul !ajutati-ma cu un sfat. 3 De la: scorpio67 1 Septembrie 2010 21:03