Setari Cookie-uri

Eu leu, el rac

Uneori nu reusesc sa'l inteleg..si mai ales nu reusesc sa'i inteleg iesirile lui cu urlete si jigniri...asa sunt toti racii?
Daisy_amorina
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:23
Asa sunt racii ascunsi si ciudatzei...dar uite k mama(leu) inca reuseste si o face fte bine,sa il inteleaga pe tata(care e rac) si dupa 31 de ani de convietuire sub ac acoperis ;-)
elenita_bonita
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:26
De la: elenita_bonita, la data 2008-09-16 16:26:26Asa sunt racii ascunsi si ciudatzei...dar uite k mama(leu) inca reuseste si o face fte bine,sa il inteleaga pe tata(care e rac) si dupa 31 de ani de convietuire sub ac acoperis ;-)

Of..de'ar fi asa usor si ptr mine...insa il iubesc prea mult
Daisy_amorina
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:50
Sunt multe aspecte la care trebuie muncit din greu, daca intr-adevar iti doresti ca racul sa ramana langa tine... da, asa sunt ei: plini de toane, de ifose, nu prea stii la ce sa te astepti din partea lor, pt ca sunt imprevizibili de cele mai multe ori... singura solutie e sa te adaptezi la starea lui de spirit din respectivul moment, idee pe care si el o adopta, intr-un fel, in ceea ce te priveste... o leoaica are nevoie de f f f multa rabdare si intelepciune alaturi de un rac... dar daca simti ca e un rac deosebit, ca om vorbind, atunci merita sa lupti pt el... pt ca e unul dintre cei mai grijulii, atenti , pasionali si tandrii oameni... asta e natura racului...stie cum sa te faca fericita, si mereu tu vei fii pe primul plan, indiferent de situatie... ii place sa stie ca esti implinita si ca a reusit sa iti aduca zambetul pe buze si momente de neuitat...din punctul asta de vedere nu sunt deloc egoisti... eu zic, ca merita... chiar daca apar acele momente cand iti vine sa o iei la goana din cauza toanelor lui ! ...
Lioness
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:32
dar rac cu fecioara...eu fecioara el rac
ariadna_106
Postat pe 9 Octombrie 2008 16:39
hmmmm, eu sunt leu iar sotul meu e rac... sincer nu prea il regasesc in cuvintele voastre, nu tipa,e chiar o fire foarte blanda si calma, e foarte iubitor, responsabil, deloc egoist, si deloc irascibil. are toane asa cum avem noi toti, poate eu ca si leu am mult mai multe mofturi decat el, vreau mereu sa fiu prima in tot, vreau ca lucrurile sa fie asa cum vreau eu, vreau sa comand... si sincer cred ca pentru o fire ca a leului chiar ar trebui un rac sa il linistesca, sa ii umple viata de dulceata si pace, de iubire si liniste. cel putin cam asa e in familia noastra, desi se spune ca sanse de supravietuire a unui cuplu leu/rac, sunt de 50%. racul meu, ma schimbat mult, incearca si tu sa zici ca el si sa faci ca tine, luptati impreuna si nu uita.. comunica cu racul tau. e cea mai buna metoda de a rezolva orice fel de problema
PiuPiu
Postat pe 20 Octombrie 2008 18:14
Si eu sunt leu, iar sotul meu este rac, dar nu mi se pare deloc o fire dificila. Este foarte iubitor, atent si de o calmitate rara. Intradevar daca este scos din sarite de cineva (asta se intampla foarte rar) incepe sa urle (el zice doar ca vorbeste mai tare), dar pe urma se comporta ca si cum nu s-ar fii intamplat nimic. Ideea e ca trebuie sa taci cand e el nervos oricum ii trece repede. Stiu e greu pentru un leu sa lasa de la el, dar merita! Altfel risti sa pierzi cel mai minunat si mai iubitor barbat, care este racul.
lupa_05
Postat pe 30 Noiembrie 2008 01:18
ce parere aveti despre relatia scorpion -rac, eu fiind scorpion. Chiar nu stiu ce sa fac, pt mine este o enigma :(
Polette
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:16
De la: Daisy_amorina, la data 2008-09-16 16:23:11Uneori nu reusesc sa'l inteleg..si mai ales nu reusesc sa'i inteleg iesirile lui cu urlete si jigniri...asa sunt toti racii?


da asa sunt racii orgoliosi si dati dracu si unsi cu crema... !!!
mai degraba e vina temperamentului decat a zodiilor.... hai mai fetelor serios acu ...chiar nu aveti ce face decat sa credeti in zodii????

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:24
subscriu..si eu sunt leu si eu am o relatie cu un rac care a debutat ca in povesti..eram atat de entuziasmata de el..incat m-am indragostit destul de repede...dar dupa o perioada de sa zicem asa...4-5 luni s-a schimbat radical..si a inceput sa aiba tot mai des iesiri cu jigniri si tzipete..ca sa nu mai vorbim ca atunci cand ii zic ceva...il ia pe "nu" in brate imediat..si evident..e numai vina mea! ca sa nu mai pomenesc k in ultima vreme eu am devenit mai lipicioasa mai dragastoasa si uneori pare k mangai peretzii k el a imbratisat postura sa fie rasfatat, sa primeasca dar nu sa si ofere!
iooleea89
Postat pe 4 Ianuarie 2009 01:34
Eu sunt sagetatoare, el rac....Sagetatoarele se cam aseamana cu leoaicele si invers. Eu inca nu am reusit sa il descos. Sunt momente exceptionale dar si momente in care as intra in pamant. De nervi, de ce vreti voi. Nu stiu cat rabdare voi mai avea. Dar e un om exce[ptional de care daca am grija, va fi asa mereu. Deocamdata sunt confuza, am reusit sa ajung si aici, chiar daca acum ceva vreme stiam ce vreau. Si tot din cauza lui sunt asa. As vrea sa il iubesc neconditionat, adica fara sa astept din partea lui nimic, dar astept. Si el se eschiveaza cateodata, situatie care ma irita si ma face sa ma comport urat, chiar daca nu imi sta in fire. Am impresia ca ma ma da la o parte uneori si scoate tot ce e mai urat din mine pt ca ...vreau sa simt ca vrea sa fie langa mine, cu mine....pt mine. Cand este asa, e adorabil. Acum e in sesiune, a trebuit sa il las o luna jumate sa invete. L-am lasat, am plecat la ai mei...Sper sa fie benefica pauza. Eu una stiu totusi, deep down, ca el este. El n=a iubit niciodata si nici nu cred ca va invata sa iubeasca curand desi eu imi doresc asta,multe se vor schimba daca va ajunge sa simta ceva mai mult pt miine decat un "tin f f mult la tine". Am avut nevoia sa ma descarc, fetelor. Nici nu stiu cat ati inteles din ce am spus...Va pup.
milka_b
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:25
Buna...ce sa zic:eu sunt sagetatoare si iubitul meu e rac....suntem impreuna de 1 an si jumatate si credema ca ne intelegem ff bina...e adevarat el e mai gelos,ii place toata atentia sa fie asupra lui,e atent si se daruieste in totalitate persoanei dragi.Intri cu greu la inimioara lui dar si cand iubeste... ...e romantic si foarte sensibil....asa ca trebuie sa ai grija ca il poti rani foarte usor...ce sa zic...parerea mea e ca este o pereche potrivita;)
numai ca noi sagetatoarele trebuie sa mai lasam de la noi si sa nu mai fim rautacioase...
karlita22
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:38
Daaa, eu sunt cateodata cam rautacioasa si chestia cea mai nasoala e ca imi dau seama ca nu e cazul sa fiu asa, ca exagerez, ca ating o limita a penibilului.
Sa fiu sincera, iimi doresc sa ajung la inima lui in cele din urma pt ca sunt contienta de toate calitatile lui pecare eu le caut la un barbat. Stiu cum e cand e afectuos, dragastos samd. Cred ca e o chestiune de timp, si/ori de destin. Ca daca e sa ma iubeasca, asa va fi...Daca nu..mergem mai departe. De multe ori ma gandesc ca asta ii lipseste. Sa invete sa iubeasca! E viata anosta fara sa iubesti chiar daca asta aduce dupa sine si suferinta.
Deci zici ca se poate , da? Sagetator-rac.
milka_b
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:48
Milka_b exact k si tine ma simt si eu eu sunt gemeni el este rac. Si kiar mi-a zis si el k fff greu ii intra cineva la suflet .....desi el a vrut sa iesim impreuna.....Dar cred k am nevoieeeeeee de o vointa de fierr...nu vreau sa-l pierd...am inceput sa simt mult mai mult pt el. Dar sincera sa fiu nu stiu ce este in sufletul lui, daca ma vrea sau nu ma vrea...e fff misterios si ciudat. Spune ff greu ce are pe suflet.....aaaaaa si mai este ceva park este un copil.....in lok sa-mi zik ce ar vrea, imi trimite mel numai cu subinteles.....Cel mai dureros este k eu voi plek 7 luni din tzara si poate din cauza asta se poarta asa Sper k ma va astepta
kinezoaik
Postat pe 11 Februarie 2009 12:08
hy ! despre subiect : eu leoaica, sh el rac ( a naibii coincidenta d subiect :D ) nu prea shtiu c sa zic. asha e , e dragastos, sensibil ,romantic sau cum mai vretsi voi sai zicetsi . dar a fost o perioada in kre nu neam vazut d vreo 2 luni . knd neam vazut iar , mia zis k in tot timpu asta a inceput sai plk d alta. e d inteles , noi orqm nu ne vedeam prea des ( s zicem d 3 ori p an ) . sh dupa c neam dasp el numai vb q mn . eu nu apucasem sa tsin ink la el asha ktot voiam sa vb q el , dar doar k prieteni . el insa nu scpotea o vorba catre mine . asta se intampla in vara 2008, . acum, neam intalnit iar sh el incerk sa b q mn sh eu ii intorc spatele. se uita la mn ca la nushtiu c sa zic in vara asta o sa ne vedem iar destul de des. eu voi lucra ca sa zicem asha la magazinul tatalui meu, iar el va sta la pensiunea tatalui lui. cele doua cladiri sunt f aproape , iar tatii nostrii sunt prieteni buni. nush c sa mai zic . el ma place d cv timp ( adk d fiek dta knd ma vedea venea la mn etc . asta d aqm 5 ani sau asha cv ) ma intreb c o sa se mai int aqm
revenind la comportament el e mai rebel , q mn nu sa purtat urat adk na tipat sau sa ma bata sau dastea. parintii lui sunt divortati sh el e genu d baiat bogat sh rau. se comporta destul d rau q ceilalti ( rude etc) da q mn nu . presupun k depinde de firea omeneasca mai mult , zodia da doar un imbold spre un anumit comportament dar omul poate sa fie qm vrea el .
sora_layla2000
Postat pe 19 Mai 2009 22:13
ar trebui sa fie invers :) adica tu fiind scorpion sa fii enigma :) teoretci e o relatie buna numai ca racii sunt f skimbatori cu toane si extrasensibili si daca nu le convine ceva se baga in carapace nu prea au curajul sa te infrunte .trebuie multa sensibilitate si rabdare ca sa intelegi cu adevarat un rac .
cherry_pie
Postat pe 31 Iulie 2009 16:20
De la: iooleea89, la data 2009-01-04 01:34:17subscriu..si eu sunt leu si eu am o relatie cu un rac care a debutat ca in povesti..eram atat de entuziasmata de el..incat m-am indragostit destul de repede...dar dupa o perioada de sa zicem asa...4-5 luni s-a schimbat radical..si a inceput sa aiba tot mai des iesiri cu jigniri si tzipete..ca sa nu mai vorbim ca atunci cand ii zic ceva...il ia pe "nu" in brate imediat..si evident..e numai vina mea! ca sa nu mai pomenesc k in ultima vreme eu am devenit mai lipicioasa mai dragastoasa si uneori pare k mangai peretzii k el a imbratisat postura sa fie rasfatat, sa primeasca dar nu sa si ofere!


Cat de bine zici Asa a fost si racul meu la inceput ( eu tot leu sunt) : dragastos, grijuliu si m-am indragostit extrem de repede de el. S-a schimbat dupa 9 luni. Mi'a reprosat ca il sarut prea des cand el de fapt mai vrea sa vorbim. Si de cate ori voiam eu sa-i vorbesc isi punea castile in urechi. Ca sa nu mai zic ca timp de 2 saptamani cat am stat cu el m-a facut sa ma simt ca ultimul om, poate doar ca sa renunt eu ( relatia noastra e una la distanta si ar mai dura asa un an si nu ii mai convine). Zicea si simteam ca ma iubeste enorm. Acum renunta. Off..cat orgoliu pot sa aiba uneori in ei...
Kudika228
Postat pe 31 Iulie 2009 20:20
rac.....apa/leu..........foc.............NICIODATA..............TIMP PIERDUT!!!
rila_iepurila
Postat pe 6 Aprilie 2010 08:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul tarur si femeia fecioara 2 De la: kudika083707 14 Noiembrie 2009 11:53
Varsator si taur 14 De la: 3 Mai 2012 16:30
buna 9 De la: Shhh 12 Februarie 2010 19:36
mi-a spus ca vrea sa luam pauza 196 De la: bea79 21 Aprilie 2011 22:12
film 15 De la: iulia069834 28 Decembrie 2009 23:23