Setari Cookie-uri

de ce sunt barbatii varsatori asa de indiferenti ??????????

de ce sunt barbatii varsatori asa de indiferenti cand e vorba de fosta lor iubire ?????
ela31
Postat pe 27 August 2010 21:19
ti se pare ca sunt indiferenti?eu am un iubit varsator care a fost casatorit dar nu mi se pare k e indiferent...din contra.,ma enerveaza cand aud de fosta....
kudika081856
Postat pe 27 August 2010 21:41
De la: ela31, la data 2010-08-27 21:19:38de ce sunt barbatii varsatori asa de indiferenti cand e vorba de fosta lor iubire ?????


Dar ce treaba ai tu cu " fosta" sau mai bine zis cu trecutul cuiva?
Cand te " angrenezi" intr-o relatie vorbesti de trecut sau viitor?:))
stem_29
Postat pe 27 August 2010 23:56
am avut un iubit si totul a fost swper ne-am inteles super pana a inceput ku gelozia si orgoliul lui mai avea unpik si ma punea sa aleg intre el si parinti mei . deci incerca sa ma tina sub papuk dar nu sunt persoana kare sa stea sub papukul cuiva si ne-am certat din unele chesti si ne-am despartit si de aia am zis ca """""de ce sunt barbatii varsatori asa de indiferenti cand e vorba de fosta iubire adik de mine pt ca momentan nu are nici o prietena """"
adik dak akum ii dau un ms si il intreb ce face nu imi raspunde dar dak am fi fost impreuna ma suna si vb tot timpul . de ce sunt indiferenti sau de ce nu le pasa ?????????????????????????
ela31
Postat pe 28 August 2010 10:49
pentru ca atunci cand termina o relatie...unii baietii o termina de tot cu fata respectiva. :p. fostul iubit varsator de care m am despartit acum un an si ceva inca ma mai cauta...desi are o relatie serioasa de mai bine de sase luni, cred. :)). ma intreaba ce fac, imi spune la multi ani atat de ziua mea, cat si de a parintilor si surorii mele. :)). si in rest e interesat sa ma stie ca sunt bine. ;)). iar actualul prieten varsator...ma cauta incontinuu. :-??. de la actual stiu ca a terminat o de tot cu fostele lui prietene mai ales daca despartirile au fost "mai urate". :p. asa e felul lui...si cu prieteni de ai lui...o termina de tot cand i se pare ca persoana respectiva nu mai merita atentia lui. :).
Ivaal
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:05
nu, nu ne-am despartit urat pur si simplu ne-am despartit din cauza geloziei lui fata de mine dar nu avea motive pt ca imi doream o relatie serioasa si el la fel dar dupa ce ne-am despartit a devenit dintr-o data egoist si parka nici nu ne cunosteam inainte imi spunea ka ma iubeste iar dupa ce neam despartit nici sa raspunda la mesaj( ka mam gandit la el si il mai intrebam din cand in cand ce face) nu putea , parka acea DRAGOSTE pentru mine a DISPARUT . akum iam dat pace dar nu il inteleg , eu in lokul lui as fi insistat sa mai vb dar nustiu ..........nu i-a pasat niciodata de mine si asta a durut .
ela31
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:44
varsatorii stiu ca cu cat ignori mai mult o femeie,cu atat mai mult pune botul
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:05
foarte bine fac
ignoranta doare pe toata lumea care nu stie sa iubeasca
LOPY_71
Postat pe 18 Octombrie 2010 23:50
ignoranta doare pe oricine, nu e vb de cat de mult iubesti. da, barbatii varsator sunt cei mai reci din tot zodiacul, si stiu sa ignore cel mai bine.... nu stiu daca sufera sau nu, dar e posibil sa-i doara . dar noi.. restul lumii probabil nu vom sti asta.
lorellley
Postat pe 22 Octombrie 2010 10:41
De la: lorellley, la data 2010-10-22 10:41:12ignoranta doare pe oricine, nu e vb de cat de mult iubesti. da, barbatii varsator sunt cei mai reci din tot zodiacul, si stiu sa ignore cel mai bine.... nu stiu daca sufera sau nu, dar e posibil sa-i doara . dar noi.. restul lumii probabil nu vom sti asta.

chiar daca ii doare ...nu o vor arata niciodata...asta pentru ei insemnind slabiciune...si par ignoranti datorita faptului ca sunt neintelesi...
BEL_AMY1
Postat pe 22 Octombrie 2010 10:51
Barbatii varsatori ,din cite am studiat horoscopul lor, sint barbati sensibilinsenzuali, daruiti in ceeace fac, si in iubire sint stabili, dau totul-intr-un cuvint sint ideali in dragoste,totul e sa stii cum sa-i cistigi inima.Ca si toti barbatii, ai un lucru care toti si-l doresc:sex,insa varsatorii mai intai se uita la frumusetea interioara a fetei pe care este interesat sa o iubeasca,nu investeste sentiment pina nu se asigura de acea frumusete inainte mentionata,si daca cea interioara se mai asociaza si frumusetea exterioara , sint capabili sa -ti fie fideli pina la moarte.Totul este sa stii sa compaginezi cu el.De asemeni ca si profesii, intotdeauna le plac artele,sau sint medici,sau comercianti-arta dialogului.De aici se poate incepe sa-l cunosti umpic ....Par indiferenti,dar in interior cind le pare rau de ceva ori considera ca este prea tirziu si lasa sa se vada indiferenta,ori considera ca nu merita osteneala.Deci cind se daruiesc sint totali.La fel si ea ar trebui sa fie-ceva in sensul "suflet pereche".
kudika167131
Postat pe 30 Octombrie 2010 10:56
nu stiu ce credeti voi da eu am avut un prieten varsator,pe kre lam iubit mai mult dekt viata mea,as fi renuntat la orice pt el,dar el a ales sa ne despartim,nu stiu exact motivul despartirii,dar am ajuns sa cred uneori k ma parasit pt k eram virgina,desi eu am fost dispusa sa o facem, infine dupa ce neam despariti eu miam facut o alta relatie sa incerc sal uit,nu am reusit lam cautat in continuare,la inceput k prieteni apoi mai mult,dar knd mam despariti de prieten k sa fiu cu el a disparut din nou,apoi iara am avut o alta relatie vreo 4 luni a fost ok dar dupa ma cautat el a inceput cu amintiri si dinastea,nam putut sai zic nu si din nou am inceput sa ne vedem,iar la un momentat lam intrebat ce ar fi cu noi dak mas desparti de cel cu kre eram k tin sa va spun k tipu mia si sp k tine la mine k ma vrea k a fost cu multe tipa da realizat k nici una nu tine la el k mine si dinastea,in fine mam despartit si de asta k sa fiu cu el si knd il sun sa ii zic vestea ma anunta k sa mutat la o tipa.am crezut k mor knd am auzit,dar am continuat sa ne vedem,mai tarziu eram singuri amandoi,dar el nu vroia sa auda de o relatie mai serioasa,si nu prea am inteles dc iar dupa un timp sa terminat tot k el sa mutat cu una,deci nu stiu ce sa zic dak are vreo legatura cu zodia da a fost unu dintre cei mai schimbatori tipi
andreeadeea19
Postat pe 24 Noiembrie 2010 17:34
De la: ela31, la data 2010-09-11 17:44:15nu, nu ne-am despartit urat pur si simplu ne-am despartit din cauza geloziei lui fata de mine dar nu avea motive pt ca imi doream o relatie serioasa si el la fel dar dupa ce ne-am despartit a devenit dintr-o data egoist si parka nici nu ne cunosteam inainte imi spunea ka ma iubeste iar dupa ce neam despartit nici sa raspunda la mesaj( ka mam gandit la el si il mai intrebam din cand in cand ce face) nu putea , parka acea DRAGOSTE pentru mine a DISPARUT . akum iam dat pace dar nu il inteleg , eu in lokul lui as fi insistat sa mai vb dar nustiu ..........nu i-a pasat niciodata de mine si asta a durut .

un varsator daca a fost ranit in orgoliul sau nu te va ierta niciodata...chiar daca sufera nu iti va arata...el va sti despre tine cum iti merge si cum te simti daca pentru el ai insemnat ceva dar tie nu iti va arata.te va trata cu indiferenta pentru a te pedepsi .asa intelege el sa te faca sa constientizezi ce ai perdut despatindute de el.este foarte adevarat ca un varsator cind iubeste o persoana o sufoca...pare gelos dar nu e asa...el vrea sa stie tot si de toate despre persoana iubita .in acelasi timp e in stare de orice pentru persoana iubita ...dar daca e ranit e vai si amar...greu ii intri din nou in gratii...rar se intoarce .de aceia se spune despre el ca este greu de inteles.se exteriorizeaza foarte rar...a trai linga un varsator...al intelege e ceva foarte greu si in acelasi timp o intreaga aventura.pentru a sti daca te iubeste trebuie sa-i judeci doar faptele din ele trebuie sa-ti dai seama...foarte rar iti va spune prin vorbe ca te iubeste.varsatorul cauta sa conduca o relatie...niciodata nu se va lasa condus...in general universul varsatorului este femeia...in ea gaseste implinirile si traieste deceptiile...pare un aventurier desi nu e asa...
BEL_AMY1
Postat pe 24 Noiembrie 2010 18:15
iti dau dreptate, si eu am un iubit care este varsator si cu cat ii spui ca il iubesti cu atat el este mai indiferent si iti da impresia indiferentei
petraeta
Postat pe 25 Noiembrie 2010 11:16
Eu sunt cu prietenul meu de 4 ani. Eu sunt in zodia peste si el in zodia varsator. Ceea ce ati spus mai sus despre varsatori este adevarat, in afara de faptul ca este gelos. Va zic din experienta ca majoritatea varsatorilor nu sunt DELOC gelos. Mama mea si fratele meu sunt tot in zodia varsator. Am trei tipologii diferite de varsatori care au foarte multe in comun. De-a lungul acestor ani am tot incercat sa ii inteleg si eu pe varsatori, respectiv pe iubitul meu. Ce va pot spune este ca lucrurile par complicate dar sunt foarte simple atunci cand vine vorba de un babat si un barbat varsator. Varsatorii se pot darui complet si te pot iubi foarte mult atunci cand ai trecut "examnul". Odata ce ai trecut acest pas ei iti vor fii preteni foarte buni, excelenti in pat, devotati si respectosi. Ideea este ca nu vor arata niciodata, ptr ca sunt prea mandri si incapatanati. M-am lamurit de urmatoarele aspecte ca fiind foarte adevarate, in ceea ce priveste un varvsator:

1. Pune munca (!), viata intima, distractia si prietenii ( chiar daca se dovedesc a fii falsi) pe acelasi plan. Cu toate ca femeia "the one" va ocupa mereu un loc foarte special in inima lui, un locusor rezervat numai EI.
2. Incapatanare dusa la extrema
3. In ochii lui are mereu dreptate si nu trebuie contrazis (nu vei convinge niciodata un VARSATOR sa faca cum vrei tu)
4. Vrea libertate
5. Nu tine cont de sfatul familie, iubitei ci doar de ale prietenilor
6. Este un vesnic copil
7. Mereu au argumente
8. Nu isi cer scuze scuze niciodata si nu accepta ca au gresit (in afara de caz extrem)
mscamycamy
Postat pe 17 Decembrie 2010 17:02
Buna, sunt varsator nascut pe data de 28 Ian, 88. O sa vorbesc despre natura mea si de cum vad eu lumea. Cele mai bune calitati ale mele ar fi ratiunea, filozofia, gandesc logic, analitic, visator, sociabil, altruist, cred in egalitate, cred in drepturi, aduc anarhie unde trebuie, cred in evolutie, cred in libertate si compasiune, foarte creativ cu o imaginatie iesita din comun, imi place tot ce tine de creatie si descoperire ex: desen, fizica, filozofie, stiinta, programare si multe altele; scopul meu in viata e sa fac o diferenta sa am macar un rand scris despre mine intr-o carte de istorie adica sa fiu memorat si dupa ce voi trece la o alta stare/existenta/nefiinta. Defecte sunt grele de descris din punctul meu de vedere dar am sa incerc sa le pun pe cele care alti le vad: Imi urmaresc visele sentimentele nu sunt exteriorizate conventional, imi sustin ideeile pana in panzele albe chiar daca nu intodeauna am dreptate chiar daca foarte rar se intampla asta si sigur sunt si altele, eu unu nu le-am luat ca defecte ci ca niste lucruri care le am diferite fata de altii defapt singurul defect care il vad la mine si il consider si eu defect e ca sunt prea lejer/lenes cateodata. Traiesc in doua lumi, una a mintii si una "a realitatii" fiecare complementeaza pe cealalta. Realitatea ii ofera mintii probleme de rezolvat pentru a imi antrena intelectul si informatii ce pot fi utilizate in dezvoltarea lui. Iar mintea ofera realitatii soluti la intrebari, multe intrebari care lumea nu s-ar obosi sa le puna. Ma ghidez in viata si dupa multe quote-uri celebre ce mi se par valide, cum ar fi: "The true sign of intelligence is not knowledge but imagination." Alber Einstein, "Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm." Winston Churchill, “Indifference is the essence of inhumanity", “Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.”, “You see things; and you say, 'Why?' But I dream things that never were, and I say, 'Why not?'”,"The reasonable man adapts himself to the world, the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. " George Bernard Shaw, "I paint objects as I think them, not as I see them." Pablo Picasso, "Whether you think you can or whether you think you can't, you're right." Henry Ford, "Never look down on anybody unless you're helping him up. " Jesse Jackson, "Do what you love and love what you do and you will never have to work a day in your life" asta numai tin minte cine a zis-o. Lumea e un "sandbox" vreau sa o schimb ori prin excelare a mea ori prin metode in care voi face oamenii sa isi dea seama ca pot mai mult, mai bine.

Nu cred ca Varsatorii sunr indiferenti cred defapt ca sunt preocupati cu atatea lucruri incat nu le vad pe toate. Ma supar greu mare parte doar cand integritatea imi este afectata, nu sunt violent, singurele atacuri care le fac in apararea mea e printr-o aparare buna (aduc argumente foarte bune in orice situatie) si prin atacuri la psihic (un fel de fazan, argument-argument-argument te-am incuiat odata ajuns acolo orice ai zice pozitiv sau negativ iti deterioreaza mai mult integritatea). Sugestiile bune le preiau si le analizez sugestiile,injuriile si orice atac la psihic le ignor. Pentru cine a vazut star-trek eu as fi rezultatul intre un Vulcan si un Om (disciplina si ratiunea unui vulcan dar pasiunea de explorare a necunoscutului al omului).
hackers_best_cs
Postat pe 19 Decembrie 2010 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia dintre femeia berbec si barbatul pesti....aveti idee daca sunt compatibili? 9 De la: kudika441274 24 Septembrie 2011 16:18
hmm... 9 De la: lumimari 24 Iunie 2009 09:24
Scorpion si varsator 7 De la: ephemeral_passion 18 Iunie 2010 19:31
EU CAPRICORN-EL FECIOARA-OARE MERGE? 5 De la: DIVA_MIRABELA 21 Noiembrie 2015 08:37
eu capricorn el sagetator.sunt sanse? 16 De la: kudika100024 3 Decembrie 2010 01:00