Setari Cookie-uri

..sunt insarcinata cu un barbat care este legat de mama lui..

..Incredibil dar adevarat,tatal copilului cu care sunt eu insarcinata,depinde ingrozitor de mult de mama lui.La 33 ani el inca locuieste cu mama,si este dependent de reactiile ei,de absolut tot ce zice o femeie la 63 ani..careia i-a murit al 2 lea sot acumm 3 ani.Sa o intelegem dar de la distantza.Aparitia acestui beblush in luna a 3 a,o sarcina destul de usoara(izia mea si eu am 28 ani)..Imi doream un copil de cand eram pustoaica...insa acum ca s-a intamplat cu un barbat care pretindea ca vrea ENORM un copil cu mine..Acum ma cheama sa locuiesc cu el si mama...mai mult de atat..vazand ca imi doresc ceva doar pt noi..imi spne ca daca vreau sa fac intrerupere,e decizia mea...si o respecta...DAR NU VINE CU ALTE PROPUNERI sau solutii...CUM E POSIBIL sa inteleg aceasta situatie..???Profesia mea e una speciala,sunt solista la opereta..Ajutati-ma sa gasesc o explicatie sau o solutie de a actiona spre bine..!!cu multumiri,R.

Postat pe 18 Septembrie 2008 13:35
Se pare cã poþi sã-l iei doar "la pachet", cu soacrã cu tot. Dacã alegi "pachetul" ai toate ºansele sã se amestece soacra ºi în creºterea copilului, nu numai între voi. Poþi sã te consolezi însã cu ideea cã va avea cine sã stea cu copilul când vei fi plecatã în turnee...
adicon
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:51
Tu cum te intelegi cu "mama soacra"?Incearca totusi pe cat posibil sa nu te pui rau cu ea...fi amabila cu ea ca nu te costa nimic(caci in mintea ta ce gandesti despre ea este cu totul alta poveste)
Si el nu face deloc bine ca spune tampeniile alea dar la urma urmei gandeste'te la binele bebelusului pt el trebuie sa fii fericita si voioasa..
Numai bine
elenita_bonita
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:58
se pare ca-i super oferta,dar de ce sa nu vii tu cu solutii de genul "hai sa ne mutam impreuna singuri" pana la urma e timpul sa-si ia zborul din cuib. si nu dispera sunt altii in situatii si mai grave dar s-au obisnuit.

Postat pe 19 Septembrie 2008 12:06
Daca mama-i bolnava si are nevoie de ajutor putin probabil sa vrea sa-si ia tipul zborul in schimb daca femeia e intreaga ( fizic si mental ) atunci ar fi cazul sa-l intrebi ce vrea : o familie alaturi de tine sau sa stea cu mama lui ?

E cam periculos sa te legi de un asemenea tip asa ca mai bine lamureste problema cat esti in stare ....sa nu te trezesti mai tarziu ca te muti cu amandoi si apoi vrei sa-ti iei campii ....
iris_4_ever
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:18
adicon are dreptate...partial dupa parerea mea...Ar avea cine sa stea cu copilul cat esti prin turnee.Dar gandeste-te daca nu cumva viitoarea soacra s-ar amesteca si in profesia ta. In fond , esti artista in adevaratul sens al cuvantului si ar fi pacat sa iti ratezi cariera doar pentru faptul ca iubitul tau e foarte legat de mama lui.Dac te-ar iubi cu adevarat, te-ar urma....
alina_marian2
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:53
Dupa parerea mea, astfel de "relatii" intre mama si fiu sunt bolnavicioase...Coana mare, la 63 de ani, nu e constienta ca si fiu-su are coloana vertebrala? Sa-l lase sa-si vada de viata lui? Eu zic sa fii foarte atenta in ceea ce vei decide pentru ca am o prietena care a fost in situatia ta, a zis "ok, hai sa ne mutam la mama ta"...mare greseala, pentru ca acum le dirijeaza vietile celor 3 ( ea, el si copilul). Ei nu pot face nimic fara acceptul ei sau fara ca ea sa se bage. A mea prietena nu poate pleca cu copilul in provincie la parintii ei ca deh "cum sa duci copilul acolo? (acolo fiind un bloc ca si aici), daca se imbolnaveste? daca vrei pleci tu, copilul in niciun caz!".
Sfatul meu...vorbeste cu el si spune-i explicit ca tu vrei sa stati singuri,ca asa e cel mai bine pentru o familie la inceput, dar ca o s-o ajutati si pe "hoasca" (glumesc, sau nu )
Ah si ce-i mai important! Vezi ca e foarte probabil sa vina cu vrajeli gen "mama e nu stiu cum", "o sa ne ajute", "n-o sa ne refuze niciodata nimic", "n-are nicio problema cu relatia noastra" etc, sa nu crezi nimic pana nu te convingi singura, ca e posibil ca a batrana sa fie chiar "fata de treaba" si sa nu aveti vreodata probleme, numai ca repet, trebuie sa te convingi TU ca e asa. Ai grija de tine.
koph
Postat pe 21 Septembrie 2008 11:06
incearca sa zici ca ea, dar fa ca tine..... astfel, riscati sa va despartiti din cauza ei. dac te iubeste cu adevarat, ar trebui sa o mai lase pe "mamitica".Intradevar, mamele de baieti sunt extrem de orgolioase, dar se pot imblanzi cu rabdare.sotul tau nu stie ce vrea....este inca ca un copil pe langa fusta mamei....poate odata cu venirea copilului voastru pe lume, isi va indrepta mai mult atentia asupra voastra...sau asa ar trebui.explica-i soacrei tale ca vreti sa aveti si voi o viata de familie, numai a voastra, ca daca o sa ai nevoie de ajutorul ei o sa i-l ceri.daca intradevar isi iubeste baiatul si doreste sa fie fericit va intelege.
oana1801
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:02
EU NU TE INTELEG SI NU-TI INTELEG TEMERILE!SPUI CA NU O CUNOSTI PE VIITOAREA BUNICA SI ATUNCI TE INTREB DE CE TE TEMI? SI TU VEI FII MAMA SI POATE COPILUL VA FI BAIAT!ATUNCI VEI INTELEGE. EU AM 35 DE ANI SI SUNT MAMA A DOI BAIETI.LOCUIESC CU MAMA SOACRA SI ASTA NU MA IMPIEDICA SA-MI TRAIESC VIATA ASA CUM IMI DORESC,BA DIN CONTRA MA AJUTA ATUNCI CAND AM NEVOIE.DACA AI CAPUL PE UMERI SI RESPECT PENTRU PARTENERUL TAU ATUNCI NU VAD NICIUN IMPEDIMENT IN A LOCUI IMPREUNA CU MAMA ACESTUIA.AS MAI DORI SA-TI SPUN CA INVITATIA LUI ESTE UNA NORMALA SI DE ADMIRAT. SUNT SUFICIENTI DEZAXATI CE NU-SI ASUMA RESPONSABILITATILE FAPTELOR LOR!PRIN GESTUL SAU EL NU A FACUT DECAT SA-SI ARATE RESPECTUL FATA DE MAMA SI IN ACELASI TIMP IUBIREA FATA DE TINE.ITI DORESC NUMAI BINE SI SA FACI ALEGEREA POTRIVITA PENTRU TINE SI COPILUL TAU!
laurentiusergiu_33
Postat pe 17 Octombrie 2008 18:51
Draga mea, doua.. nu, trei cuvinte: Complexul lui Oedip!
Despre rest, tu decizi.
Dor_a
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:56
Eu ti-asi sugera sa deschizi ochii bine inainte de a semna actul de casatorie iti spun pe propria piele , sotul meu isi iubea atat de mult fam lui incat eu nu am existat deloc in acea viata ,17 ani am fost tratata ca o menajera Toate deciziile lui le lua cu mama sau cu tatal lui daca eu voiam sa fac copil imi trebuia aprobarea parintilor lui daca voiam sa cumpar casa la fl , ..... Ajunsesem sa ma urasc singura ca am acceptat sa ma casatoresc cu el ....Luam pastile antidepresive sa ma pot calma ma luptam cu morile de vant ,el imi spunea ca ma iubeste dar facea ce spunea parintii lui , Mama sotului a murit cu 3 ani in urma a jelit-o enorm dar ptr mine incepea sa se lumineze tunelul acela intunecat al vieti ...Nu regret ca a murit soacra ca acuma pot spune si eu ca sunt fericita ,sotul ma vede cu alti ochii , luam decizii impreuna acuma pot spune ca a inceput sa rasara soarele pe strada mea , dupa 17 ani de plans si oftica .. Asa ca ai grija nu te incanta sa te casatoresti cu el daca el este asa de mamos si ai sa ai de suferit....
daya_ady
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:27
De la: koph, la data 2008-09-21 11:06:44Dupa parerea mea, astfel de "relatii" intre mama si fiu sunt bolnavicioase...Coana mare, la 63 de ani, nu e constienta ca si fiu-su are coloana vertebrala? Sa-l lase sa-si vada de viata lui? Eu zic sa fii foarte atenta in ceea ce vei decide pentru ca am o prietena care a fost in situatia ta, a zis "ok, hai sa ne mutam la mama ta"...mare greseala, pentru ca acum le dirijeaza vietile celor 3 ( ea, el si copilul). Ei nu pot face nimic fara acceptul ei sau fara ca ea sa se bage. A mea prietena nu poate pleca cu copilul in provincie la parintii ei ca deh "cum sa duci copilul acolo? (acolo fiind un bloc ca si aici), daca se imbolnaveste? daca vrei pleci tu, copilul in niciun caz!".
Sfatul meu...vorbeste cu el si spune-i explicit ca tu vrei sa stati singuri,ca asa e cel mai bine pentru o familie la inceput, dar ca o s-o ajutati si pe "hoasca" (glumesc, sau nu )
Ah si ce-i mai important! Vezi ca e foarte probabil sa vina cu vrajeli gen "mama e nu stiu cum", "o sa ne ajute", "n-o sa ne refuze niciodata nimic", "n-are nicio problema cu relatia noastra" etc, sa nu crezi nimic pana nu te convingi singura, ca e posibil ca a batrana sa fie chiar "fata de treaba" si sa nu aveti vreodata probleme, numai ca repet, trebuie sa te convingi TU ca e asa. Ai grija de tine.
cit ar fi de "fata de treaba" coana mare tot vor iesi scintei!mai bine mergeti si locuiti singuri cu,chirie chiar daca este mai greu!coana mare daca doreste va poate ajuta cu,copilul si de la distanta!dar ma indoiesc ca el va dori lucrul asta deoarece nu sa rupt cordonul intre el si mamicuta!la virsta lui sa locuiasca cu mama denota ca este inca neintarcat!......................citeste cum a spus si dora despre complexul oedip....care in psihanaliza simbolizeaza legatura erotica inconstienta cu parintele de sex opus care se dezvolta inca din copilarie si provoaca sentimente de vinovatie si teama in cadrul unei stari nevrotice! sper sa nu ai parte de surprize si mai mari decit cele firesti!
FRANNNCE
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:49
De la: adicon, la data 2008-09-18 13:51:39Se pare cã poþi sã-l iei doar "la pachet", cu soacrã cu tot. Dacã alegi "pachetul" ai toate ºansele sã se amestece soacra ºi în creºterea copilului, nu numai între voi. Poþi sã te consolezi însã cu ideea cã va avea cine sã stea cu copilul când vei fi plecatã în turnee...


Mare dreptate!!!
Si inca ceva, fiecare etapa din viata isi are rostu ei, inchipuie ti ca la 63 de ani o femeie are atata experienta, atata protectie de daruit unui nepot sau unei nepoate, incat daca nu are din astia mai are inca supergrija de un fiu.
Legaturile intre mama si fiu sunt foarte puternica in orice relatie de acest tip iar unele mame sunt mai protective si mai grijulii decat trebuie. Eu am doi fii mari unu de 26 si unu de 23 ani si am plecat in strainatate, unde s profesor intr o scoala internationala , adica nu matur strazi inca, deci am plecat ca sa i las sa se descurce singuri o bucata, ca devenisera comozi si asteptau numa in mine, sa ii descalcesc de ce faceau, sa le dau de toate, indiferent ca aveau, deci un pic zic ca i si greseala lui!

SUPERSFAT!!! transforma situatia asta in FAVOAREA TA!!
Fa o balanta si vezi avantaje in a sta acolo cu femeia aia si cu toata familia ta si in a sta singura cu familia:

stai cu soacra :

* de nu are fete te va cocolosi si te va stima, te va proteja ( de genu mergi si te odihneste ca stau eu cu copilu un pic , sau du te si sti fa unghiile ca ai concert deseara ca termin eu mancarea si hranesc eu copiii ), te va ajuta sa ti cresti si sa ti educi copiii, stiut fiind ca bunicii au o importanta in buna crestere a copiilor( baietilor mei le e mai rusine si asculta mai mult din priviri chiar de taticu meu decat de mine), adu ti aminte de Lizuca din Dumbrava minunata si o sa vezi ca si copiii tai o sa adore sa stea cu bunicii.

* tre sa fii un pic sarlatanca si sa joci un pic de teatru: adu i flori si ceva acolo, ca o sa i para bine ca ii dai importanta, vorbeste i frumos si respecta i tabieturile, stai cu ea la taclale si tine i companie, barfeste ceva cu ea, cat timp faceti ceva impreuna, apropie te de ea cu sufletu si o sa si l dea pe a ei pentru tine;

*cred ca i mare lucru cand o sa vii acasa sa stii ca te asteapta o casa care e deja aerisita , vasele s spalate, rufele calcate, copiii supravegheati...... tot ce te costa e un SARUT MAMA , MAMICA, si te simti bine mami, cum a fost ziua ta? sau ceva de genu asta si asa obosita cum esti te va spala si pe picioare si o sa fii tratata ca o REGINA ! nu are cum sa fie zgripturoaica, sigur se va mandri la prietenile ei cu NORA MEA SOLISTA LA OPERETA si NEPOTU MEU care nu stiu ce a facut ca si tata su cand era mic, si copiii tai o sa fie deodata nu copii lasati singuri cu cheia de gat intr un apartament singuri, ci RASFATATII unor babe ce o sa le spuna povesti, o sa i plimbe, o sa le explice tot soiul de fenomene, ca doar au timp si rabdare, si nu repeziti de un tata nervos si de o mama obosita;

Am vazut toate astea la MAMA MEA care a fost o mama si o soacra model, a bocit o cumnata mea mai tare ca mine cand mama a murit.

Despre cum e sa stai cu sotu tau doar, cred ca stii, in plus o sa vrea tot timpu la mamica sa sa o vada sa o duca la nu stiu ce doctor, sa .....multe si marunte asa ca fii desteapta si intoarce toate astea in favoarea ta .

SI DA VIATA COPILULUI ALA CE L PORTI CA TOTI AU NEVOIE DE EL MAI ALES SOACRA TA!!!
Sa ne zici ce ai facut si cum iti merge!
valibilic
Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:19
Draga mea....eu am preferat sa rup o asfel de relatie ....acum multi ani Nu stiam daca da mai mare importanta relatie noastre sau relatie cu mama lui ......Am trecut peste el si nu a fost usor.....Gandeste-te un pic.....daca nu este preea tarziu
katiilies73
Postat pe 14 Ianuarie 2009 05:56
Buna! Nu ai mai postat nimic! ce ai mai facut??
amelia05
Postat pe 14 Ianuarie 2009 10:39
De la: amelia05, la data 2009-01-14 10:39:59Buna! Nu ai mai postat nimic! ce ai mai facut??


subscriu...ce ai mai facut? ce decizie ai luat? mai ai putin si bebe trebuie sa apara...daca nu cumva te-a lamurit el ca e decizia ta daca nu vrei sa pastrezi copilul.
parerea mea este ca el nu te merita. mult succes in tot ce-ti propui sa faci.
chandramuki_md
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:56
parerea mea sincera este ca orice vei face soacra se va amesteca intre voi.....fie ca veti locui singuri fie cu soacra....parerea ei va conta in orice decizie veti lua.....asa ca sfatul meu e sa te gandesti bine ce vei face in viitor.....
contesa_
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:24
Si eu zic tot la fel, o soacra nu e tocmai placut dar depinde si de soacra si de barbat. Un barbat prea tare legat de mama devine periculos, eu una daca as fi mirosit de la inceput ceva in acest sens l-as fi parasit. Mi-as fi complicat f mult viata si as fi avut tot eu de suferit. Si eu am un baietel de 9 ani dar incerc sa nu-i caut in coarne prea mult, il las pe el sa se descurce singur in diverse situatii. Pana si sa-si faca de mancare lucruri mai simple. Cam asta vroiam sa spun, in locul domisoarei as fi fugit mancand pamantul, nu atat de soacra cat de el.
LIVOTA
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:44
scumpa mea..,
eu sincer-privind din perspectiva lui- il inteleg intr-o oarecare masura..gandeste-te ca ii este si lui greu fiind pus intre voi doua..tu ce ai alege ?..sincer..?
SPOTYYY
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:58
Imi pare rau, dar explicatia pe care o doresti nu iti va placea.
Drum, spre bine, sorry too, nu exista.
O sa te superi pe mine, dar cred ca s-a practicat din plin acolo sportul "Sa-l pacalesc pe celalalt". Fie si inconstient.
La ambii.
Imi pare rau, dar orice imprumut se returneaza. Cu dobinda.
Parerea mea!...
Mircea_O
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:35
are 63 ani...va crapa la un moment dat...fii fericita cu el si copilul tau...poate pana la urma nici baba n-o fi asa rea...bafta
crissa_909
Postat pe 26 Februarie 2009 09:31
Nasol.............dar ,credema ca din punctul meu de vedere alegerea lui este deja facuta,din moment ce nu este cu tn si cu,copilul vostru.Acm dep doar de tn ce vrei sa faci cu viata ta si a copilului.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:58
Mama lui il invata crezi sa fie asa dur ? Ce-ai vazut la el daca nu e cu picioarele pe pamant? Off nu avorta asta e prima ruga a mea, si totul se va schimba spre bine si ar fi super daca ai merge sa locuiesti cu iei...o mama si-o sotie buna face orice pentru familie
Heavenly_angel
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:23
Eu sunt mama de baieti si in urma cu niste ani am avut si eu o soacra, deci inteleg situatia de mai sus. Nu sunt o "hoasca" cum se exprima la un moment dat o d-soara ( intr=o zi va fi si ea o hoasca-timpul nu sta in loc). Cred si eu ca tinerii trebuie sa locuiasca singuri. Cred totodata ca baietii se maturizeaza mai greu. Exista solutii pentru orice. Cu rabdare si bun simt se rezolva totul. Mamele de baieti nu sunt BAU-BAU. Poate mamele de baieti sunt putin altfel decat cele de fete, pentru simplul motiv ca barbatii se pot casatori si la 40 de ani cu tinere de 20 de ani, pe cand fetele la 40 de ani, sunt fete batrane si sansele lor de a se mai casatori scad foarte mult. Mamele de baieti sunt bune pentru nurori doar ca sa le faca curat si sa gateasca, apoi pot sa plece. Sunt binevenite doar mamele de fete. De cele mai multe ori, mamele de baieti raman in fata usii cu mana intinsa...Vi se pare drept ?
kudika032638
Postat pe 20 Iulie 2009 11:42
drept nu este dar.......
Tanarul cuplu se poate descurca si singur fara ca socrul sau mama soacra sa le sufle in ceafa. Locuind separat fara alte interventii se pot evita multe neplaceri.
Stiu ce vorbesc. Am stat cu soacra si cu socrul in casa cam 2 luni, cele mai groaznice luni din viata mea. Am vrut sa fie toate bune, dar se isca discutii. Sotul meu nu ma intreaba de fel unde ma duc si ce fac, deoararece avem un acord in fiecare dimineata stabilim '' programul '' pe ziua respectiva, dar aici intervine socrul meu care vrea sa stie el tot, ce fac unde ma duc asa procedeaza si cu sotul meu, desi acesta l-a infruntat de mai multe ori ca sunt lucruri care nu-l privesc pe el. In doua luni ajunsesem sa fiu cu nervii la pamant, sa tip fara motiv pe sotul meu. Ultima gafa a facut-o acum ceva timp cand am plecat intr-o dimineata la magazin sa-mi cumpar absorbante, iar istetul de socu imi iese in cale sa ma intrebe ''unde ma duc si ce vreau sa cumpar de la magazin'', o situatie foarte jenanta. replici aveam dar in strada nu se pot spala rufele in public.
In momentul in care l-am infruntat si i-am spus ca nu are nici un drept sa imi coordoneze mie viata dl s-a simtit foarte ofensat si nu mi-a vorbit. Foarte mult nu mi-a pasat dar a inceput sa faca presiuni asupra sotului, ceea ce nu pot trece cu vederea oricat de mult as vrea sa inchid ochii, inchizi unul dar daca ii inchizi pe amandoi ''te impiedici si iti rupi gatul ''
Acum am reusit sa ne mutam singuri, iar toate neintelegerile noasre au disparut. Daca au chef de vizite anunta, daca nu am chef nu sunt acasa sau sunt obosita, sunt la mine acasa, nu mai pleaca soacra in verificare si socru dupa noi doua.
PS: Sunt o persoana care crede in egalitatea sexelor, respectul reciproc, nu plec capul inaintea barbatului si nici el inaintea mea. Socrul face partea din prima categorie, de aceea cu cat ne vizitam mai rar cu atat mai bine, nu am vrut ca socrul sa-mi faca si program de dormit in pat cu sotul meu
tomescumrl
Postat pe 20 Iulie 2009 12:16
eu nu mai pot sa citesc atatea sfaturi.
acum dupa 10 ani am avut taria sa ma rup dintr-o 'relatie' de asta, baiatul mamii si soacra.
ce-s cu sfaturile astea sa iti pleci atata capul daca e evident ca ea nu te place si el nu te sustine pe tine, sotia lui??? auzi flori si de-alea sa ii faci ei viata frumoasa numai ca sa se laude la prietenele ei ca ce nora are...pfaoi!!!! si pe la spate isi instruieste baiatul si ia decizii cu el referitor la viata ta, la viitorul vostru, daca sa aveti copil sau nu...din fericire nu am, bineinteles ca nu voiau si ei desi eu voiam...si sa imi plec in continuare capul???
numai o viata avem...depinde ce preferati, ce conteaza mai mult...sufletul sau ca aveti o mancare calda si rufe calcate?

daca ea e ok si nu are tendinte de la inceput sa se bage si sa simti ca iti este prietena, da, ok, pana mai strangeti bani sa aveti casa voastra se poate sta si cu soacra. Desi am suferit nu port ura, consider ca m-am maturizat, au fost si momente placute dar nu este pentru mine viata asta, un sut in fund un pas inainte...multa bafta si vointa.
m5g
Postat pe 20 Iulie 2009 12:19
Aveti grija ce hotarare luati ca nu-i a buna.Ori barbatul este putin bolnav,ori mama soacra,ca altfel nu se explica de ce el nu vrea sa plece cu dv. Sa nu va treziti cu un bebelus asemanator lui taica'su,si atunci va fi prea tarziu....! La fel e si sotul meu,numai ca noi locuim in oras ,iar soacra la tara,dar asta nu-l impiedica sa mearga in fiecare sambata la ea,zice el s-o ajute la treaba ,ca e batrana are 84 ani, si-i singura, dar asa a facut de cand suntem impreuna. Probabil se simte bine acolo unde s-a nascut! In tinerete ,chiar si acum motivul nr.1,de discutii contradictorii la noi,a fost aceasta situatie,dar timpul a trecut! ... Santeti sigura ca va iubeste? Dar dv. il iubiti? In ce zodie e? Probati-ii dragostea,sanatatea,incercati sa-l surprindeti cat e doar el cu masa...! Sotul meu la inceput se consulta in toate problemele cu masa,de multe ori o interesa si cat cheltuim noi, cat costau obiectele pe care le cumparam,il dojenea daca ceva nu-i convenea,lucru care pe mine ma enerva,dar intre timp eu am inteles ca nu-i vrea raul,si era mandra de baiatul ei.Cu mine se poarta f. frumos,imi dadea sfaturi ,dupa ea ,-secrete(sa-mi pun totdeauna un ban deoparte fara sa stie sotul,etc...) Sa aud de bine! Cu respect -Aneta
kudika008125
Postat pe 20 Iulie 2009 12:48
buna, am fost intr-o situatie asemanatoare doarc a varstele sunt altele dar unii baieti nu se maturizeaza niciodata asa ca.......CAPUL SUS......DREPT INAINTE, EU AM 24 DE ANI EL ARE 23, mai mic cu 1 an dar nu a contat pt mine.......nu m-a interesat pana cand nu i-am descoperit toata familia in special pe "mamica lui" care cand il vedea doar "copilasul meu" ii spunea......a facut multe faze, la inceput eu le-am trecut cu vederea, cand eram de fata si ea il dragalasea el o cam respingea dar dupa un timp ....s-a obisnuit ca m-am obisnuit si eu:) ce ziceti voi de asta.. ....el statea frumosea la calculator avea o bluza pe gat si ea a zis sa-si traga gulerul la o parte......"M-AM UITAT SOCATA" SI DA L-A PUPAT pe gat in fata mea zicand ca acolo ii placea sa il pupe cand era mic k avea gusulita........deci am crezut ca........alta faza: eu eram in fata lui si ea in spatele lui si dintr-o data el m-a sarutat cu foc, patima, dorinta....ea observand faza .....eu vazand ce ochii mari a facut....m-am speriat....:)) face catre el .....vreau si eu! EL: ce vrei? ......pai ai pupat-o pe ea si vreau si eu........
cu mine de la inceput a avut ceva, nu m-a placut si pace si eu tot dupa ea, cadouri de ziua ei, telefoan de craciun, flori...etc, nu imi pare rau pt asta ca daca m-ar fi placut i-as fi cumparat de drag dar asa i-am cumparat ca sa mai taca din gura si tot nu a fost multumita, m-a facut in toate felurile si eu tot frumos vb.......pana odata am infrunta-o, nu jignit-o, nu am vb urat dar ce am avut de zis i-am zis si dupa 3 ore de plans m-a apucat o criza de tremurat .....abia atunci a venit si si-a cerut scuze......pai care e faza???? acum imi dai in cap si pe urma vii cu scuze???? ce era sa fac??? am zis ca nu e nici o problema si asta e.....dar de atunci vazand ca tot restul familiei a tinut cu mine nu a mai comentat nimic dar cand ma vedea se vedea ca era falsa cu mine....tot ceea ce conta era copilasul lui mamica, ea il acapara......nu eram sotia lui dar niciodata cand avea probleme nu le discuta cu mine......cand ma nimeream la maicasa auzeam dezbaterile si normal ca imi era ciuda ca, cu mine nu vb asa daram incercat sa-l apropii in sensul asta si nu s-a putut nici cum, am fost impreuna 1 an jumate......am avut timp sa-i vad cum sunt ca daca il luam trebuia sa ii accept asa cum sunt...... nu as fi rezistat nici 3 ani cu familia aceea, in martie am ramas insarcinata el l-a inceput a vrut copilul, nu stiu sigur daca i-a zis la masa dar dupa aceea se tinea de capul meu sa fac avort ca sunt prea tanara.......un LAS, ASTA S-A DOVEDIT A FII, EU NU AM VRUT SI NICI NU AS FI FACUT, I-AM SPUS CA NU FAC, SI O SA-L CRESC SINGURA, LUCREZ DE 5 ANI DE ZILE, SALARUL ERA BUNICEL SI M-AS FI DESCURCAT, CU PARINTII AR FI FOST PROBLEMA ....DAR MA ACCEPTAU PANA LA URMA......DAR DESTINUL, SOARTA.......AM PIERDUT SARCINA CAND ERAM IN 2 LUNI SI NICI MACAR LA SPITAL NU A VENIT, LUCREAZA IN ARMATA SI ERA PLECAT PRIN ALT JUDET, A DAT UN TELEFON CA II PARE RAU SI ATAT...........DE APROAPE 3 LUNI NU MAI STIU NIMIC DE EL, LA INCEPUT A FOST GREU........AU VENIT UNELE DUPA ALTELE, ERA O PROBLEMA CA ERAM INSARCINATA FARA SA FIU CASATORITA, DUPA AIA IMI SPUNE CA EL SE DESPARTE DE MINE DACA PASTREZ COPILUL.......BINENTELES CA AM ALES COPILUL......SI PE URMA CAND AM PIERDUT COPILUL AS FI UITAT TOT....DEPINDEA DE EL, CUM S-A PURTAT DUPA ACEEA CONTEAZA, EU ERAM LA PAMANT...... SI CAND MI-A FOST MAI GREU NICI MACAR SA VADA CE FAC.....NIMIC....MA SUNA MASA CICA DIN GRESEALA :)))))))AM SI CREZUT.......DAR NU AM INTREBAT DE EL SI NICI EA NU A ZIS NIMIC, ACUM SUNT BINE......NU FFF BINE FIINDCA MAI E UN PIC DE UITAT DAR M-AM PUS PE PICIOARE CU MULTA INCREDERE IN DUMNEZEU CA TOATE SE INTAMPLA CU UN SCOP IN VIATA SI NU TREBUIE SA GRABIM LUCRURILE.......TREBUIE LUATE ASA CUM SUNT DE LA DUMNEZEU, II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA PANA LA URMA NU AM FACUT PARTE DIN ACEEA FAMILIE SI CA NU AM AVUT O ASEMENEA SOACRA SI NICI UN BARBAT LAS....DUPA FUSTA MAMEI SI TOT CE ZICE EA E BINE, IMI DORESC UN BARBAT CARE SA STIE DIFERENTA DINTRE MAMA SI SOTIE....IUBITA SI O SOACRA LA FEL CARE SA FIE CONSTIENTA CA NU AM CUM SA-I FUR BAIATUL K DOAR E MAMA LUI, PE EA O IUBESTE INTR-UN FEL SI PE MINE IN ALTUL............PENTRU SOACRE NU MERITA SA FACI ATATEA SACRIFICII....MERITA BARBATUL DE LANGA TINE DACA STIE SA ISI IUBEASCA MAMA SI SA O RESPECTE ATAT, NU O EXCLUDE NIMENI DAR UNELE DECIZII TREBUIE LUATE IN CUPLU NU CU TOT NEAMUL........CA ASA VINE TOATA LUMEA. MULTA BAFTA SI ASTEPTAM SA NE ZICI CE FACE BEBELE....CE AI MAI FACUT CA AR FI TREBUIT SA NASTI, AM VAZUT CA MESAJUL E POSTAT DE ANUL TRECUT........NUMAI BINE
dyaly
Postat pe 20 Iulie 2009 13:03
Buna.Am 35 -ani. sunt casatorita de 17-ani si sunt chiar in situatia ta.Mam casatorit cu un barbat pe care o iubeam enorm de mult. Si am stat in curtea soacrei mele dar nu a mers cum vroiam eu. Adica sa fie bine intre noi adica casnicia. Findca sotul meu era mai bine atasat de mama lui. si todiauna era certari intre noi. din cauza maicasa findca nu a interesat familia lui. Dupa un timp am ramas insarcinata si avem 2-fete impreuna..Si pot sa zic ca mai multe minute si zile am fost alaturi de ei.fetele mele nici nu a stiut dragoastea tatei findca nu era langa ei.si ziua de azi asa suntem.Pe primul loc pune mama apoi familia.Eu iti recomand sa nu stai intre soacrei. Daca ai posibilitati sa stai undeva separat cu copilul findca nu este bine sa stai cu copilul unde este soacra findca o sa bage nasul or ce faci.
kudika031468
Postat pe 21 Iulie 2009 20:17
Eu sunt indragostita de un asemenea barbat..
As vrea sa o intreb pe cea care a pornit acest Topic: ce s-a intamplat pana la urma? Ce decizie a luat ea? Dar el?
eusieu
Postat pe 7 August 2009 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutorrr!!! 2 De la: Adinuca 11 Septembrie 2009 16:17
e oare imposibil??Cum sa o fac sa inteleaga ca eu imi doresc tot dar nu reusesc? 68 De la: prozatos 30 Octombrie 2010 13:20
Diferente...Intr-o relatie la Distanta...Ajutati-ma 13 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 15:22
Nu Stiu ce sa fac 59 De la: kiss_my_ass 9 Decembrie 2011 15:01
o iubire interzisa 51 De la: maria_zada 1 Martie 2009 21:19