Setari Cookie-uri

Cele mai frecvente motive de cearta !!!!!

de ce va certati adesea?ce reprosati partenerului?
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:42
ca face dezordine
si ca mananca numai porcarii..
bine, astea nu sunt motive de cearta.. dar ma enerveaza cel mai tare!

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:43
ca sta prea mult pe kudika?

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:45

si pe mine ma tot intreaba ce naiba tot fac la calculator.. dar ma scot de fiecare data, partea buna e ca nu verifica

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:46
si pe tine oana?
al meu a vazut ca sunt pe kudika dar nu stie exact ce fac eu pe aici

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:50

la mine motivul de cearta este calculatorul! e un impatimit si uneori ma enerveaza la culme...si mai lasa hainele pe unde apuca, l-am avertizat de multe ori ca i le arunc pe geam...si am facut-o

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:10
acum descopar ca nu ma cert!dar veniti cu idei si caut motive!
kudika1993
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:16
De la: luli_c, la data 2008-09-23 18:10:38
la mine motivul de cearta este calculatorul! e un impatimit si uneori ma enerveaza la culme...si mai lasa hainele pe unde apuca, l-am avertizat de multe ori ca i le arunc pe geam...si am facut-o
....tulai doamne!...dar temperamentala mai esti!

Postat pe 23 Septembrie 2008 21:55
uneori ma certam k nu ma lasa sa il ajut la bucatria dupaia am vazut k e in avantajul meu sa vii acasa si sa ai tottul dea gata
bestiuitza
Postat pe 23 Septembrie 2008 22:12
ne certam cateodata datiruta faptului ca nu vrea sa se lase de fumat...adica nu prea poate...dar oricum.mereu ii zic ca nu exista nu pot, ci nu vreau
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 10:02
cateodata ma enerveaza cand ma ajuta la bucatarie, pt ca are un stil f enervant de a ajuta. se baga peste tot, imi sta in picioare.dar alteori este un bucatar desavarsit
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 10:33
De la: dulcevenin, la data 2008-09-23 21:55:38
De la: luli_c, la data 2008-09-23 18:10:38
la mine motivul de cearta este calculatorul! e un impatimit si uneori ma enerveaza la culme...si mai lasa hainele pe unde apuca, l-am avertizat de multe ori ca i le arunc pe geam...si am facut-o
....tulai doamne!...dar temperamentala mai esti!

am facut-o pt ca mi-am permis, adica stiam ca oricum se va supara, dar nu ma va lovi sau, doamnbe fereste, altceva!

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:06
Ne certam pentru ca nu ii place sa iasa la plimbari si mai mereu trag de el! El este genul de om caruia ii place sa stea in casa,sa se uite la tv,sa doarma.Ii explic intotdeauna ca este sanatos sa te plimbi,sa faci miscare,ca e normal sa ai diverse activitati cu partenerul IN AFARA DE CELE SEXUALE! iar el imi raspunde:"Pai si nu avem?Adica nustam impreuna si ne uitam la un film?Afara nu te pot tine asa in brate" In momente din astea ma enerveaza!
Ne ma certam atunci cand adoarme iar eu simt nevoia sa mai vorbesc cu el pentru ca am o problema sau pentru ca inca e devreme si totusi as vrea sa il simt prezent langa mine nu el sa doarma iar eu sa numar mustele pe pereti Noroc ca in rest ma asculta si e atent la mine in general ca altfel
despinarose
Postat pe 29 Septembrie 2008 04:55
eu una devin foarte isterica atunci cand promite foarte multe lucruri..(specific ca o face foarte des...chestii la modul sambata mergem la munte doar noi doi..ce frumos o sa fie..mergem acolo...facem aia aia...arata si vorbeste de parca isi doreste din suflet... ) iar apoi...cand se apropie momentul pe care il astept cu atata nerabdare...ciuciu...are o alta treaba...promite pt sapt viitoare si la fel..ciuciu...
sincer ma supar rau rau si ne certam..
patricioasa
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:27
pai sa vedem: ma enerveaza cand vine la bucatarie shi zice ca ar vrea sa mancam ceva mai special shi ca facem impreuna ...ideea e ca in urmatoarele 5 minute dus a fost din bucatarie shi bineneteles eu fac singurica .Daca se intampla o data sa-mi faca shi el mie ceva special de mancare dupa ce face imi reproseaza ca e bine sa stau degeaba shi el la bucatarie-adik inversul la cum au loc lucrurile de obicei.
Ma enerveaza ca atunci cand ieshim in orash vorbeste numai despre servici intruna !!Ma enerveaza cand nu ma lasa sa ma aranjez eu cat vreau cand ieshim undeva...eu tre sa fiu gata in 5 minute daca ar fi dupa el
shea
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:13
super topicul...ma amuza d nu mai pot...probabil va dati seama ca astea nu sunt motive d cearta nu?
mystery83
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:16
uneori sunt motive de cearta...

Postat pe 7 Octombrie 2008 12:31
De la: luli_c, la data 2008-09-23 18:10:38
la mine motivul de cearta este calculatorul! e un impatimit si uneori ma enerveaza la culme...si mai lasa hainele pe unde apuca, l-am avertizat de multe ori ca i le arunc pe geam...si am facut-o

minti cu nerusinare, brutus!!!!!
Pinna
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:52
brutus, ai s-o iei peste cap!

Postat pe 9 Octombrie 2008 11:48
De la: luli_c, la data 2008-10-09 11:48:41brutus, ai s-o iei peste cap!

glumeam,draguta
Eu ma certam din cauza narcisismului lui... mereu vroia sa ma faca sa ma simt inferioara in fata lui.
Pinna
Postat pe 9 Octombrie 2008 16:20
baby, gata! nu-i! tu esti asa cum esti si nimeni nu decide daca esti inferioara sau nu...

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:13
motive de cearta:
1. vb prea tare
2. renunta in ultima clipa sa ne mai vdm k a intervenit oboseala - asta de obicei se intampla in urma unei alte certe...
3. faptul k ii cumpari diverse maruntisuri - el se sustine singur financiar shi poate sa-shi cumpere shi singur, numai k nu are tp shi... aici intervin io cu dorintza mea de a-l scuti... pana mea! asta a fost shi u ltima noastra cearta la telefon. care a culminat cu o intalnire care nu a mai avut loc
4. alegerile mele
5. faptul ca dau bani in stanga shi in dreapta
6. glumele lui pe care nu le gust de multe ori


dar noi nu ne prea certam: dc el se supara pe mine din te miri ce - ishi inchide telefonul sau anuleaza intalnirea pe motiv de oboseala. asha k nu apukm sa ne certam... iar dc intr-adev vine vb sa ne certam... recuge la a ma ignora!... shi asta ar fi un motiv de cearta f bun, doar dc ash avea cu cine sa ma cert...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:11
pt ca suntem 2 incapatanati si nu lasam de la noi...asta e cel mai adesea motivul de cearta...bine mai avem si altele dar asta e cel mai frecvent
_dulcik_
Postat pe 23 Februarie 2009 14:06
Pe mine.. ma scoate din sarite TACEREA!!
ma cert cu el. pentru ca nu se cearta cu mine.. Nestiind ce gandeste, neargumentand, uitandu-se la mine pur si simplu... tare ma scoate din sarite!
rashela
Postat pe 25 Februarie 2009 05:40
Chiar nu vreau sa ma cert cu ea.......
TEODORRD
Postat pe 25 Februarie 2009 06:03
Nu spun ca nu am facut-o dar..........mi-am dat seama ca nu merita sa te certi,si oricum,daca sunt neintelegeri,nu prin cearta se rezolva....
TEODORRD
Postat pe 25 Februarie 2009 06:05
Da si ce ma dispera si mai mult dupa ce ca ne certam din absurditati dupa tace si sta asa o perioada... nu exista relatie cred ca fara cearta
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:15
De la: alexutzab, la data 2008-09-24 10:33:14cateodata ma enerveaza cand ma ajuta la bucatarie, pt ca are un stil f enervant de a ajuta. se baga peste tot, imi sta in picioare.dar alteori este un bucatar desavarsit


pffff ... mare dreptate ai
aqnana
Postat pe 25 Februarie 2009 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fericirea ..... 36 De la: contesina 14 Iunie 2011 21:13
Ce parere aveti de swing? 29 De la: paul74 24 Mai 2015 16:00
Instructiuni cum sa fii o doamna bine ! 52 De la: Aladiah 6 Martie 2009 02:29
baiatul din ziua de azi 965 De la: battleofwits 4 Aprilie 2011 15:06
Iubesc 2 barbati!! 0 De la: 28 Decembrie 2009 22:29