Setari Cookie-uri

exista vreo solutie.. vreo legatura intre noi?

buna.. am si eu o poveste care a inceput cam acum 2 ani.. ne-am cunoscut intr-un club el era prietenul unui amic de-al meu.. eu venisem singura.. ne-am cuplat in seara aia am stat impreuna pana dimineata, el a fost plecat cateva zile, am vb prin msg toate bune cand s-a intors ma sunat prietena lui..cand a ajuns in oras ne-am intalnit mi-a povestit despre rel lui.. am mai avut cateva intalniri dupa eu realizasem k simt ceva pt el si am fugit mai mult undeva in afara sa muncesc..toate bune.. incercam sa uit.. cand am aflat k la 2 zile dupa ce plecasem el s-a desp de respectiva si vroia sa avem o rel..mentionez k nimeni nu stia k eu am plecat..la cateva luni am luat iar legatura vb prin msg ma astepta sa revin in tara.. dar eu cunoscusem pe cineva acolo si mi s-a parut nedrept sa ii ascund asta sau sa il mint.. i-am trimis un msg k am pe cineva k nu stiu cand ma mai intorc si k poate cel mai bine ar fi sa isi caute pe cineva..in august eu mam desp de respectivul pt k defapt din partea lui nu a fost ceva serios de la inceput..dar a jucat doar teatru..iar pe la inceputul luni septembrie am reluat legatura cu baiatu de care va povesteam mai sus.. am inecput sa vb pe mes.. la tel prin msg toate buna am si reusit sa vin cateva sapt in tara sapt trecuta am ajuns..la cateva zile ne-am intalnim am vb vreo 2-3 ore mi-a zis totusi k are pe altcineva dar k nu stie ce sa faca..am plans chiar amandoi putin.. mia zis k are nevoie de cineva langa el.. iar eu era vb sa plec inapoi la inceputul lunii noiembrie nu stiu ce sa mai fac.. el a fost sincer cu mine mereu a preferat sa imi zica mie adevarul si sa isi minta prietena..eu simt inca ceva pt el.. si cred k si el simte totusi ceva pt mine pt k in astia 2 ani sa interesat mereu de mine.. dak imi e bine ce mai fac si etc..nici eu nu stiu ce e e facut dar totusi vreau sa lupt pt el.. am cazut de acord sa ne vedem si sa fie totul k si pana acum..dar duminik nu mai stiam nimik de el de 2 zile si am incercat sa-l sun pe alt nr decat vb noi de obicei, mi-a respins si dupa vreo 2 ore ma sunat actuala lui prietena.. normal k nu i-am zis adevarul..dar nu stiu acum pt k nici el nu ma cautat pana acum.. poate imi dati un sfat.. astept o parere orice pt k nu mai stiu ce sa mai fac.. sunt f derutata si totusi sufar din cauza celor intamplate..
gabitza_cta
Postat pe 20 Octombrie 2009 01:12
Din cate am inteles eu.. voi nu ati avut decat:
- am auzit ca ma place
- cred ca il plac
si asta timp de doi ani de zile. Ba mai mult, fiecare a avut relatii si si-a trait, bine mersi, viata.
Draga mea, ai sa pleci iar... Vei cunoaste pe altcineva. El are pe altcineva. Ce ar fi de spus?
Va "cuplati" si va despartiti atat de repede.. si voi credeti ca astea sunt relatii serioase?
Nu stiu ce sfat sa-ti dau care sa-ti si placa... Primul imbold este sa iti spun sa-l lasi in plata Domnului si sa iti vezi de munca, scoala, ce mai faci tu in timpul liber. Lumea e asa de mare... si ai atatea lucruri bune de vazut si facut.. incat sa suferi si sa te cramponezi de un tip cu care in doi ani.. ai schimbat ceva mesaje pe mess si cateva vorbe face to face....e chiar aiurea.
rashela
Postat pe 20 Octombrie 2009 01:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Leu si Berbec? 25 De la: oana1111 12 Mai 2010 20:14
plictiseala mare.... 16 De la: yumalai 26 Mai 2009 11:42
Citate de dragoste superbe de Sorin Cerin 166 De la: Nonaflowermay 18 Februarie 2012 16:59
De ce mint femeile cu nerusinare ? 233 De la: leo_ 4 Mai 2011 21:17
cum sa revin in forma? 5 De la: mirela_ciupi 18 Martie 2010 13:48