Cum ati reactiona si ce decizie ati lua daca ati descoperi ca partenerul de viata este gay/lesbiana?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Fosta membra Kudika.ro
cred ca as fi foarte dezamagita, mult mai dezamagita decat daca m-ar fi inselat cu o femeie... cred k este un sentiment groaznic...
Raporteaza abuz de limbaj
:)
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

doamne fereste, fata!mai bine scuipa in sin!daca esti inselata cu o femeie, cel putin stii cu ce te cofrunti.
lao_kudika Avatarul lui lao_kudika

132 mesaje

este trist.aveam o colega de facultate care sa confruntat cu aceasta problema si credma ca a fost dureros pentru ea.
ROBERTA_BRUNI Avatarul lui ROBERTA_BRUNI

5951 mesaje
Oras: craiova

la asta chiar nu m-am gindit!cred ca in nebunia mea,ca sa ma razbun,as incerca sa-i seduc partenerul! daca ar fi bisexual poate as avea si ceva noroc!hai ca am glumit..
Hasta la vista, baby!
mafia_nrr1 Avatarul lui mafia_nrr1

1767 mesaje

uhhh...." fereste-ma Doamne de lesbiene ca de gay ma feresc singura" as avea o replica...darrrr...ma abtin....
Ca sa gasesti prieteni adevarati trebuie sa-i gasesti mai intai pe cei falsi...

1 mesaj

De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-24 12:35:57 la asta chiar nu m-am gindit!cred ca in nebunia mea,ca sa ma razbun,as incerca sa-i seduc partenerul! daca ar fi bisexual poate as avea si ceva noroc!hai ca am glumit..

si ce te faci daca ei in nebunia lor iti propun un menaj a trois?
Fosta membra Kudika.ro
eeee menage a trois...mai bine lasa.iti dai seama k ar fi ceva fff najpa.adika te gandesti ca faceati dragoste si el se gandea la iubit.sau mai najpa, pt cei care faceau sex anal.
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: onnyta, la data 2008-09-24 12:39:31
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-24 12:35:57 la asta chiar nu m-am gindit!cred ca in nebunia mea,ca sa ma razbun,as incerca sa-i seduc partenerul! daca ar fi bisexual poate as avea si ceva noroc!hai ca am glumit..

si ce te faci daca ei in nebunia lor iti propun un menaj a trois?

Perfect.Daca eu nu am chef de sex, ma culc cu constiinta impacata-o fac ei...
lil_devil Avatarul lui lil_devil

934 mesaje
Oras: targoviste

De la: alexutzab, la data 2008-09-24 12:27:36 cred ca as fi foarte dezamagita, mult mai dezamagita decat daca m-ar fi inselat cu o femeie... cred k este un sentiment groaznic...

Doamne fereste,ce sila mi-ar provoca!!! Adica sa stiu ca barbatul cu care am facut eu dragoste...a bagat-o si in "gaurica" unui alt barbat?????? Si apoi sa vina la mine?????? NU

934 mesaje

N-am nimic cu homosexualii,doar ca n-as vrea sa ajung in pat cu vreunul...Sa fie la ei acolo,si intre ei!!!

Aaa..si e o mica diferenta.."Gay" se spune si pt lesbiana si pt homosexuali...parca asa stiu eu
anderson Avatarul lui anderson

617 mesaje
Oras: bucuresti

deci daca ai avea un iubit sau iubita si el ar fi gay....cam greu posibil pt ca cineva gay nu s-ar combina cu o persoana de sex opus.

poate sa fie bi sa afli.....e cam dificila situatia.

934 mesaje

De la: anderson, la data 2008-09-24 14:32:16deci daca ai avea un iubit sau iubita si el ar fi gay....cam greu posibil pt ca cineva gay nu s-ar combina cu o persoana de sex opus.

poate sa fie bi sa afli.....e cam dificila situatia.

Sunt persoane gay care isi dau seama sau se autoconving ca sunt gay abia dupa ce au o experienta sau o relatie cu o persoana de sex opus!
Fosta membra Kudika.ro
Ba este foarte posibil.Am vazut acum o jumatate de an o emisiune foarte interesanta Oprah si un subiect foarte controversat in america.Cica o personalitate in viata politica nu mai stiu exact ce era dar era foarte important era gay.Dar cum s-a aflat?De la sotia acestuia care nu a mai rezista sa-i acopere orientarea sau imaginea de familie perfecta.A fost foarte dezamagita cand a descoperit k barbatul alaturi de care traise 20 de ani se reprofilase.Nasol.
chibritzel Avatarul lui chibritzel

115 mesaje

ce sa mai reactionez?1?!!? mi-as aduna fatza de pe jos!
cu o fata macar stii cum sa procedezi,ca ai si tu ce are ea, dar ce sa faci cand e un baiat? chiar ca tu nu ai ce are el! cred ca as incerca sa-l conving sa mearga la un psiholog sa fie sigur ca e gay, macar sa-mi iau de-o grija sa nu-l vad apoi cu una de brat
PAROL!
Fosta membra Kudika.ro
si asta o idee:)))))

1 mesaj

mi-e mi-ar placea...................ca as sta ca la cinema cand si-ar trage-o...................oooooooooo.............de as gasi sa fie gay.........mama mama..............

1 mesaj

dar nu sunt asa norocoasa................imi facui idei.............upssss
Laurelin Avatarul lui Laurelin

122 mesaje

m-ar apuca un ras isteric gen rasu'-plansu'
cel mai probabil as accepta situatia fara prea multe mustrari de constiinta, macar stiu ca nu se pune problema de competitie sexuala sau de faptul ca nu i-as fi oferit destul
"Prea bine, zise. Voi putea indura totul." "Vezi, fiule, zise imparatul, acum esti si tu un magician."
Fosta membra Kudika.ro
cunoasteti cazuri?
clara1972 Avatarul lui clara1972

134 mesaje

Depinde cat de mult il iubesc pe partenerul meu de viata...il iert sau plec mai departe...

daca este bisex sau doar bicurious sau doar isi dorea o familie?...sau poate doar ma iubea pe mine si a sperat ca va fii ok langa mine...

pana la urma depinde mult de contextul in care afli...

daca il gaseti in pat cu aceast amanat/ amanta si este ceva ...cronic...
daca observi atractia ..., daca nu mai este la fel de tanndru cu tine sau viata voastra sexuala este zero...

sunt multe femei casatorite cu gay care nu se plang...nu sunt soliciatet in pat prea mult ...tipul e un tata ok...standardul de viata al familiei nu are de suferit de pe urma aventurilor lui pasagere...daca va uitati in lumea politica sau culturala romaneasca va pot spune n cazuri...

deci asta este raspunsul la ultima intrebare da da ..exista nenumarate cazuri...

comunitatea gay ii numeste "closeted" adica " inca in dulap" sunt in general casatoriti cu femei pentru ca au functii publice sau aspira la asa ceva si acolo da bine sa fii familist...sau esti actor la Hollywood si vrei sa fii appealing pentru ambele sexe...

cel mai cunoscut caz este John Travolta...

oricum uite despre Linsday Lohan comunitatea gay stia de mult... dar daca ea nu era confortabila cu "coming -out-ul" nu erau ei sa o dea de gol...la fel si portia de Rossi, si tipa din totul despre sex... Cynthia Nixon, Kristanna Loken din terminator 2 si prietena ei Michelle Rodirguez..

apoi iti enumar oameni care au asteptat sa li se " incheie" cariera ca sa vorbeasca despre asta:

Jodie Foster, Richard Chamberlaine, Michael York...

exista si un film "Le fate ignorante" despre o doamana italianca care descopera ca sotul ei avea o amanta ...travestit...

altfel poate in noi toti exista o dorinta de a fii conformisti/ " conformi" cu societatea si cine nu isi accepta propria natura poate trai mult si bine casatorit , dar gandindu-se doar la baieti cand face sex cu nevasta ....sau vice versa...

asta este dovada cat de putin ne cunoastem parteneriicu adevarat...
de fapt poate fii un topic separat ...ce va excita ...la ce va ganditi cand faceti sex...cu cine sunteti in pat?

Fosta membra Kudika.ro
ma excita - excitatia psihosomatica a partenerului - si imposibilitatea de a ma satisface - sint greu de citit si usor de pierdut

536 mesaje

cel mai mult m-ar durea ca mi-a ascuns lucrul acela , si m-a lasat sa ma indragostesc de el, si sa il iubesc....

536 mesaje

si desigur, m-as desparti de el
Fosta membra Kudika.ro
ne-am desparti..am un amic iar noua lui iubita esti Bi.pe el chiar nu il deranjeaza faptul asta.
depinde de fiecare persoana
Wenn Sie ein Idiot besser den Mund halten.
uitarea_aducerii_aminte Avatarul lui uitarea_aducerii_aminte

1052 mesaje

super tare! cum de n am vzt topicul asta?!
pai ti se face beah.... zici: cum de m am culcat cu el de nu mi am dat seama?
dar io n am avut parte de un guy.... ci de un bisexual
nici in ziua de azi nu mi dau seama ce dracu am avut de l am mai dorit dupa ce aflasem
Cea mai infidela amanta a omului este speranta.Te inseli zilnic si totusi traiesti cu ea toata viata.