Setari Cookie-uri

Nu v-ati saturat si voi de stirile astea?

Pe bune, cum deschizi televizorul numai crime, cineva a mai fost batut sau furat, cineva a mai facut sex cu altcineva si daca avem noroc, mai aflam un pic de clasa politica din Romania. In rest nimic. Ce fel de informare este asta? Chiar nu face nimeni ceva bun in tara asta sa apara la televizor?

Si ma refer la stiri serioase, gen Realitatea sau Protv la ora 7:00.

Eu prefer sa dau pe CNN... sau pe muzica.

Postat pe 25 Septembrie 2008 22:43
Ce sa facem daca asta e lumea in care traim...ai o varianta nu te uita la stiri
bestiuitza
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:44
eu nu ma uit la tv si bine fac :D

Postat pe 25 Septembrie 2008 23:19
mai bine stam pe kudika k aici lumea nu se omoara
bestiuitza
Postat pe 25 Septembrie 2008 23:20
nuuu, se ucide din priviri :D
sau din postari, depinde de caz
googoodoll
Postat pe 25 Septembrie 2008 23:26
bestiuitza
Postat pe 25 Septembrie 2008 23:41
bine spus bestiutza

Postat pe 26 Septembrie 2008 16:21
maiiii nu fiti rele...ne mai ironizam si cu stil...asa a la pitzipoanca .org....

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:26
rferitor la stiri... evit stirile de la ora 5 cand sunt acasa... si imi place mult emisiunea lui mircea badea "in gura presei" la aia ma uit...restul mi se par...doar... tampenii...
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:30

mai dandanao, atata reclama ai facut la pitipoanca asta , incat incep sa cred ca este site-ul tau, si vrei clienti noi si cat mai multe accesari

_fantoma_
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:33
mai pisoi...la cate accesari are pitzipoanca... si cocalarii daca nu stiai e tot al ei... e super tare fata ... sta acasa si ia poze de pe hi5 si face misto de ele...asa ca... ma sti tu pe mine ... bogatana????

aaa si hai6.net e tare...
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Septembrie 2008 16:38
Ah! Ma scuzati, am descoperit niste stiri cu adevarat stiri. Jurnalul TVR!
In caz ca va intrebati cum de nu stiam de ele, e ca de-abia am venit in tara dupa 2 ani si... na! m-am obisnuit cu binele

Postat pe 27 Septembrie 2008 19:08
Eu m-am saturat de tv din Romania.Sunt f putine posturi tv de calitate.Totul se axeaza pe a vinde ceva.Hai sa facem stiri ca romanul e fraier si se uita,ca deh,,nu are bani sa mearga si sa faca altceva.Noi alimentam stirile.Ca sa nu mai zic de telenovele..mai nou au aparut si telenovele romanesti pe banda rulanta.Iar oamenii din tv...sa nu mai pomenim de ei,,,putini sunt inteligenti,cu o facultate de profil.Majoritatea vedete facute peste noapte,hai sa-i punem pe sticla ca da bine..iar absolventii cu masterat si doctorat,care chiar stiu sa faca o stire sunt lasati sa munceasca in alte domenii..Mai ma irita asemenea lucruri.Am lucrat in media si stiu cum se practica.Iar stirile de la ora 17 sau 13..sunt penibile...Nu se pot numi stiri..TVR-ul...da..sa zicem ca la ei functioneaza principiile jurnalisticii...editarii unei stiri..Insa multi de acolo sunt din vechea generatie,greu de patruns...ca de altfel in orice tv din Ro...pile si iar pile...sau esti destept dar le faci pe toate..Omul bun la toate,pentru inceput pentru un salar mic si fara contract de munca,doar de colaborare...Hai ca m-am enervat..ma mut pe Discovery,,,cred ca va mai trece mult pana o sa reusim sa facem si noi asemenea documentare..O zi faina sa aveti!

Postat pe 28 Septembrie 2008 12:03
(crista galli) Daca s-ar face o campanie impotriva violentei la televizor,ce bine ar fi. Astia de la CNA,dorm in post de nu se mai stie.Si tot asa.Televiziunea,ar putea sa educe populatia dar din comoditate si egoism,sunt interesati DOAR sa faca bani din piatra seaca.Si cum tot ce e urat si prost prinde la roman,nu stiu cu cine te-ai putea lupta sa nu mai apara porcarii pe posturi. Poate ar trebui sa facem ceva.Sa nu ne mai uitam la posturile romanesti,o luna si sa vedem ce audienta se mai inregistreaza.Poate asa se va trage un semnal de alarma.Iar daca vrei sa mai afli ceva stiri.Iei ziaruls i citesti.E mai simplu. Din pacate,asa ceva nu se va intampla niciodata.
Cassey_Tarot
Postat pe 21 Octombrie 2008 13:17
mie-mi place stirile de la ora 17,00 de pe PRO Tv !!!!......invat si io metode de aparare:kung-fu cu toporul,noi metode de jogging: alergarea dupa babe, noi tipuri de orgasme: orgasmul multi-age, autoaparare geriatrica: :vai,maica,mi-au cazut "aripioarele "....nu stiu daca-ti mai place asa "pasarica" , cum sa fii politicoasa cu "musafirii": poftiti,poftiti,violu' e gratis azi !!!.......si mai ales imi place "emisiunile" alea cu 18 in cerculet !!!!.......invat cum face trenul....uhuh....ahah....uuuuuuuu....aaaaa........
etta
Postat pe 21 Octombrie 2008 20:22

Cum sa nu faca nimeni ceva bun sa apara la stiri?Nu vedeti ex. Mihaelei cu ala...cu Dany,totul e sa umbli cu o vedete , sa i-o tragi bn si ajungi arhicunoscut, un VIP!Nu a fost de ajuns stirea, a trbuit sa ne zica si ce a facut ala la 4 ani , ce a mancat , ce a c...t, poate ne vor spune si cand isi schimba chilotii, mai stii?
damosi
Postat pe 24 Octombrie 2008 08:57
Ba m-am saturat ca de mere acre. Si oricum am observat alta chestie...10 accidente, 5 crime, 5 stiri politice, 2 despre pseudovedete autohtone, 40 de min stiri din sport...si stirile internationale unde sunt? Chiar nu se intampla nimic in lumea asta mai important decat stirile astea de scara blocului din Romania?
irinaandreia
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:44
atata timp cat publicul din romania este atras de aceste stiri, nu ai cum sa ceri sa se schimbe asta. Vezi audientele de la otv, pana mea, eu nu vad nimic interesant la acel post dar muuuulte lume sa uita seara de seara, deci postul ruleaza in continuare cu succes

Postat pe 31 Octombrie 2008 10:50
hai mai georgia ciar de zero tv ai pomenit si tu....
daca exista o dovada de jurnalism de 2 lei in romania ..."zero tv" este o dovada indubitabila....

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:01
ba daaa,nu suport stirile de la ora 5,din cauza la ce se vede acolo,devenim mai nervosi si frustrati
mai bine nu ma mai uit deloc,oricum tv strica relatia de cuplu
dalilascumpy
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:24
nu mai spun ca acum la toate emisiunile asa zise mondene sunt invitate numai sexi braileanca si magda lu tolea,ce sa invatam fratilor de la stricatele alea?
dalilascumpy
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:27
nu am tv, stiu suna ciudat, dar inca sunt studenta, stau in camin si nu a mai avut loc...iar acasa la parinti si la prieten tv ul sta pe national geographic, animal planet, posturile de stiinte in general sau pe cele de muzica...

iar stirile de la ora 5 sau restul cum se mai numesc si la ce ore mai sunt nu ar avea audiente dc nu ar fi despre si cu crime, batai etc, practic te uiti la stiri de genul asta si renunti la un film de actiune ca e destul de multa actiune in realitatea de zi cu zi, nu mai este necesar nici un film...
mirelacm
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:40
sant de parere cele mai normale stiri sant la TVR1,ANTENA 3 dar din cand in cand ma uit si la stirile PRO TV si etc.,pana nu ma enervez..... ...intro seara ma uitam la stirile de la PRO TV si ce aud ,,din nefericire nimeni n-a murit in acidentul de autobuz'' nu-mi venea sa cred ce aud atita despre stirile.Mai bine dim cand ajung la service imi beau cafeluta si citesc stirile pe 9AM-Buna dimineata.
m_manoka
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:12
ai dreptate...credeam ca am eu o problema...nu inteleg ce e cu televiziuni gen otv care prezinta zile in sir aceeasi tema stupida.nu ma intereseaza ce fac magda ciumac,tolea si restul...dimineatza cand deschid tv pe protv vad numai crime...give us all a break...asta e strategia media pt a ne manipula...better not 2 watch
mo_19
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:19
Cea mai mare tampenie mi se pare sa te uiti la stirile de pe posturile de televiziune din Romania. Oameni buni, pai in afara de Realitatea TV, nu exista stiri! nu exista emisiuni inteligente sau care intr-adevar sa iti capteze atentia cu adevarat ... sa te "lumineze" ... totul se rezuma, dupa cum spunea si cineva mai sus, la ce a mai facut "vedeta " x si y, ce lautar i-a mai cantat fotbalistului Z, cine a mai violat pe cine ...

La modul cel mai serios, prefer sa ma uit la desene animate. decat sa urmaresc imbecilele si ansolut cretinele buletine de stiri cotidiene.

Si , dupa cum spuneam, una doua ... ce a mai facut "vedeta " x ... fratilor, noi nu stim ce sunt acelea vedete ... nu practic nu avem vedete ... la noi, cum apare o figura noua la stirile din sport sau la meteo ... gata., VEDETA ... cat de usor se ajunge la acest rang ... oare in afara de Raduleasca, care este desteapta, indiferent de modul ei de viata, si de foarte putinii actori mai in varsta, care au apucat sa interpreteze roluri in filme adevarate ... oare noi avem vedete ? astea sunt vedetele noastre? Toate cotzoharlele care citesc cateva randuri pe un ecran si atat ????/

Cred ca ne-am prostit cu totii ...
Vai de tara noastre ... mi-e silaaa..
annne_marrrie
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:)...un gest:) 1 De la: deiudea 21 Decembrie 2010 12:54
Joc nou: ce incape intr-o valiza 66 De la: dienuscha 19 Iunie 2012 01:11
obtinerea cetateniei 2 De la: iris_4_ever 6 Iulie 2009 02:37
peste? 5 De la: Kathara 14 Decembrie 2009 21:35
EU CU CINE VOTEZ?! 18 De la: www_ 30 Septembrie 2009 20:32