Setari Cookie-uri

sa ma despart de el sau nu?

am si eu o poveste destul de trista.am o relatie de aproape 4 ai cu un tip.aveam 18 ani cand l am cunoscut si pot spune ca aceasta relatie m a schimbat mult in bine in sensul ca m am mai maturizat si as stii intr o posibila relatie viitoare cum sa mi fie mai bine
lucrurile au mers foarte bine la inceput chiar dc ai mei nu au fost si nu sunt nici acum de acord cu el.dupa un an m a inselat.in acea zi am stiut ca s a intamplat ceva,imediat l am simtit.a doua zi m am despartit de el dar din alte motive.si tot atunci a marturisit grupului comun de prieteni si mai apoi si mie ca ma inselase cu o zi inainte.motivul lui a fost acela "de a vedea dc ma iubeste".eu ma despartisem de el pt ca, cunoscusem pe altcineva pt a le da satisfactie alor mei.am stat 3 saptamani despartiti timp in care ne vedeam el arata jalnic,plangea si mi spunea ca nu poate sa manance,se si vedea asta si ma implora sa ne impacam.era distrus.eu eram f cruda cu el.dar ne am impacat.se vedea clar ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda.
trebuie sa recunosc ca si eu l am inselat,inaintea lui si ca i am spus la mult timp dupa ce el deja recunoscuse.m a iertat cu greu.in urmatorul an sunt absolut sigura ca a avut iar pe alcineva.nu stiu sigur dc a afacut o cu ea.
intotdeauna am stiu cand imi ascundea ceva pt ca se comporta altfel decat de obicei si pt ca ii ceream detalii,pe care el mi le oferea, le puneam cap la cap si intotdeauna era ceva ce nu se lega.
apoi a urmat iar o periada in care tot pt satisfactia alor mei am cunoscut pe cineva.acum a fost mai usor sa stau mai mult despartita de el(adica 2 luni) pt ca eram plecat in alt oras la niste cursuri.veneam acasa doar in week end si vreau sa va spun ca mi era asa dor de el.abia asteptam sa l vad.dar nu ne vedeam mereu.el inca mai insista sa ne impacam.odata cand ne am intalnit, aveam niste emotii mai rau ca la prima intalnire, ne am luat in brate si ne am tinut de maina,toate din instinct,de parca mai eram impreuna.ne am dus la un suc unde imi povestea cum ii merge lui cu actuala prietena iar eu muream de nervi.dupa suc ne am sarutat si trebuie sa recunosc ca uitasem cat de bine stie sa sarute, si i am spus ca mi dresc sa fac dragoste cu el lucru care s a infaptuit a doua zi.fost super frumos, m am simtit bine cu el.apoi am plecat iar din oras si noi nu ne impacasem.la terminarea cursurilor nu stiam dc sa ma intorc la el sau nu.stiam ca el se cam saturase sa insist si ar fi fost pt ultima oara dc refuzam si acum.imi doream sa i zic da.ne am vazut la mine am facut dragoste,in timp ce actualul meu rieten ma suna disperat,si pana la urma ne am impacat.timp de cam o luna de zile s a comportat super frumos dupa care totul a reintrat in normal.normal insemnand faptul ca ne vedem doar la el acasa unde ne uitam la filme pe calculator sau el se joaca si eu ma uit la el,ma rog de el sa iesim in parc si el nu vrea niciodata invocand lipsa de chef,iesim f rar si atunci mereu cu alti prieteni de ai lui,am inceput sa facem dragoste mai rar decat de obicei,pe primul loc pune intai prietenii si apoi sunt eu,bea prea mult si prea des cu prietenii si nu stie sa se opreasca chiar dc stie ca mi displace in momentele astea,de cand m am angajat,adica dupa ce raltia nostra avea 1 an platim nemteste(fiecare ce a consumat.asa si cand mergem in vacanta :camera fifty fifty,mancarea la restaurant la fel.motorina la fel) spune ca nu are nici el multi bani(astea se intampla de un an) .anul asta am fost in grecia.nu vroia sa mearga dar pana la urma a mers si i a placut.chestia este ca eu am platit toata excursia.acum i am cerut banii,ca dc el nu mi a facut niciodata un astfel de cadou/servicu eu de ca sa i fac?au fost si cateva dati, mai ales in ultimul timp, in care plateste el nota cand iesim la suc.
problema lui a fost mereu anturajul.in fiecare vara am avut probleme cu cate un anturaj prost ales.prietenii lui sunt inferiori lui,nici el nu e prea breaz, dar prietenii lui....Se intampla sa mi fac cate un plan cu el si in ultimul moment sa l sune vreun prieten care sa i spuna ca se duce la fotbal sau la o bere sau iese afara ca hop si el lasa tot ce avea de facut si in secunda 2 e cu prietenii astia.eu nu i suport dar lui nu i arat asta.el e influentabil se lasa dus de val si ma deranjeaza enorm.am vbt de mii de ori cu el in fel si chip, dar prea putin a inteles din ce i am zis eu.
cu un lucru pot sa ma laud: familia lui este de partea mea.si el stie asta si se oftica.pe 28 septebrie de ziua mea am fost la brasov,sa vizitam orasul,doar noi 2 sa ne redescoperim.a fost minunat.pot spune ca ma iubeste, dar e prea badaran ca sa si dea seama cum sa se comporte cu mine.apoi luni si marti trebuia sa lucreze.a lucrat luni iar marti si a luat liber ca sa stea sa bea de luni seara pana a doua zi cu baietii.de fiecare data cand se imbata ma cheama pe mine sa vin sa l iau cu masina de unde este.si eu ca o proasta ma duc, doar nu pot sa mi las baiatul acolo, nu?si am mai multa grija de el:ii fac masaj cateodata il dau cu crema pe fata, ii cumpar dulciuri, l am dus la spital cand si a spart capul si apoi sa i scoata firele si l am ajutat sa si faca baie in starea aia,il iau cateodata cu masina de la munca si doar eu platesc motorinape un drum pe care dc ar chema taxiul sa l ia ar da 20 lei, asa la mine e gratis.dar eu fac toate astea pt ca l iubesc.si el stie asta.dar el nu se comporta asa cu mine.si cand l am adus acasa de la ulima betie i am zis ca ma duc pnaa acasa la mine si vin la el.cand m am intors el nu mai era.si am ramas de vorba cu maaicasa si taicasu despre el.le am povestit cate ceva din ce a facut.l au chemat acasa si l au certat,iar dupa cearata el a tipat la mine ca sa ies afara din casa, ai lui mi au luat apararea,si mi a spus ca dc mai sunt acolo cand el se intoarce de afara ma calca in picioare.bineinteles ca n am plecat.cand s a intors nu a facut nimic.dar nici nu a mai vorbit cu mine de marti.am tot asteptat sa ma sune,degeaba.astazi mi a dat un msg ca mi a lasat o carte pe care o aveam la el,la paznicul blocului si sa i las acolo o caciula pe care o uitase la mine.cand am vazut msg mi au dat lacrimile.era evident ca se despartea de mine.
l am intrebat ce s a intamplat si mi a spus ca nu trebuia sa fiu la ai lui cand el nu era acasa,ca eu le am alimentat ideile.dar eu i am dat explicatii si i am spus ca nu era nevoie sa ii alimentez eu pt ca ei deja aveau idee.i am zis ca mi s a parut sincer in week endul de la brasov si ca s a simtit bine cu mine si asta trebuie sa l faca sa ierte eventualele neintelegeri sau greseli.a ramas ca vbim duminica
sunt constienta de faptul ca in relatia nostra s au facut multe compromisuri.eu am lasat f mult de la mine.el nu poate lasa de la el cand vine vorba.stiu ca daca as insista sa ne impacam nu ar rezista si ar face asta.mereu a fost asa.de asta nici nu m a sunat.mi a scris msg pt ca dc ma aude stie ca se razgandeste.probabil relatia noastra s a sfarsit in momentul in care amn2 ne am cautat alinarea in bratele altuia.restul a fost o joaca cu anii
cu toate ca stiu ce am scris mai sus si relatia are mai multe partie rele decat bune, nu pot renunta la ea.duminica nu stiu ce sa fac.este ocazia mea de a mi vedea de viata mai departe sau de a sta iar cu el cine stie cat,pana se va ivi alt colaps.sunt constienta de faptul ca nu mi doresc sa raman cu el pt tot restul vietii mele si ca la un moment dat tot ma voi desparti de el, dar ceva nu ma lasa inca sa ma despart de el.vreau sa aman acel moment.nu pot renunta.cu toate ca m a facut atat de mult sa sufar eu sunt dispusa sa l iert inca o data.imi vine sa urlu.inca nu am plans deloc.dar dc stau sa ma gandesc la clipele frumoase care au fost intr adevar memorabile mor.cum sa ma despart de el dupa aproape 4 ani si de imbunatatirile pe care eu i le am adus sa se bucure o alta si eu sa nu vad rodul celor 4 ani ?am uitat sa precizez ca el vbeste cateodata de faptul ca ne vom casatori si de copiii pe care i vom avea nestiind ca eu nu am de gand asa multe.oare eu il iubesc?

Postat pe 4 Octombrie 2008 00:17
Noi de unde sa stim daca tu il iubesti ? daca tu nu stii atunci cine ? chiar imi e lene sa citesc povesti din astea lacrimogene, telenovele........

Postat pe 4 Octombrie 2008 00:24
poti sa citesti atunci ultima particica si sa mi spui e crezi u.pt ca eu nu stiu ce sa fac
daniyela
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:27
hmmmm buna intrebare ? oare il iubesti ? interesanta povestea ta :) dar totusi...daca el e asa indiferent cu tine si recunosti si tu ca nu prea ii pasa si spui ca relatia are mai multe parti rele decat bune dc sa mai insisti ? la faza cu insistatu am fost si eu la fel ..si pana acu 2-3 zile inca insistam....dar lumea de aici de pe forum ma ajutat mult...si cum mi sa spus si mie ...nu iti mai prelungi suferintza pt ca intro zi tot va veti desparti... mai ales ca tu ai spus ca nu ai planuri asa mari cu el si nu te vezi casatorita sau cu copii alaturi de el . Tu ai spus ca " vreau sa aman acel moment. " si yo te intreb DE CE ? ce crezi ca rezolvi daca incepi acu o viata noua si il lasi pe el in trecut sau faci chestia asta peste 1 luna ,2 ,6 ..un an ??si daca va veni el la tine esti constienta ca nu va tine mult iarasi :))......... probabil nu o sa renunti pt ca nici eu nu am renuntat la inceput...dar intro zi vei ajunge si scz ca iti spun dar daca tu accepti atatea din partea lui atunci tu esti aia fraiere si el profita cat poate + ca tea si inselat de 2 ori ...cel putin atat stii tu ............. bafta multa oricum...da yo zic sa-l lasi sasi faca alta viata , si sa incerci si tu sati faci alta...nb
remus22
Postat pe 4 Octombrie 2008 03:00
Buna!!!

Am trait acest gen de relatie. Stiu cum e, stiu ce simti. Eu am facut pasul si m-a casatorit cu el in speranta ca el va deveni dupa casatorie barbatul pe care mi-l doream sa fie. Realitatea insa era ca el asa este si nu se va schimba. Dupa 7 ani petrecuti impreuna, din care 5 luni casatoriti, am fost pentru o secunda sincera cu mine si cu el si am decis sa ne despartim. Nu mi-a fost deloc usor, dar acum dupa aproximativ 6 luni de cand ne-am despartit ma simt mult mai bine.

Sfatul meu este sa iesi din relatia aceasta, sa-ti acorzi o perioada de timp tie insati, sa te descoperi si sa constientizezi cine esti si ce iti doresti. Abia dupa aceea sa incepi sa-ti cauti pe cineva.

Eu iti doresc mult succes si nu uita: raspunsul salasluieste in tine si numai in tine.
Nasuc
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:05
eu am avut o relatie foarte asemanatoare cu a ta,numai ca eu nu l-am inselat niciodata pe el si nici nu l-am parasit in ciuda la parintii mei care nu erau de acord cu el si am trecut prin multe cu el si rele si bune,la un moment dat noi ne-am si mutat impreuna,am avut o relatie de 6 ani si pana nu a spus tot el STOP,eu nu am putut sa renunt la el desi imi facea foarte mult rau si in sinea mea eram constienta ca nu o sa intemeiez o familie cu el.parerea mea este sa renunti pt ca relatia voastra nu o sa duca la nimik bun decat sa ramai ca mine cu sechele si cu probleme emotionale si depresii din cauza unei persoane care nu te-a meritat,te sfatuiesc sa ii acorzi o sansa unei persoane care intradevar merita.succes
lostangel86
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:24
Ceau.Punctul meu de vedere:nu te merita,ai nevoie de ceva mult mai bun crede'ma!Si eu am trecut prin ceva asemanator numai ca nu au fost 4 ani a fost doar un an jumatate....Prima oara l-am iertat crezand ca o sa se schimbe deoarece eu intotdeauna lasam de la mn exact cum ai spus si tu(deh suntem balante)si el niciodata nu lasa de la el.Orice s-ar fi facut numai cum zicea el:|Dupa ce l-am iertat crezand ca o se schimbe a repetat greselile si mi-am dat seama ca niciodata nu o se schimbe asa e acum si asa o sa ramana:|L-am iubit si probabil ca si el m-a iubit dar orgoliul si firea lui erau mai presus de iubirea asta....viata merge inainte cu sau fara el!Asa ca nu incerca sa'i schimbi firea pur si simplu cauta-ti ceva mai bun.Si pastreaza amintirile placute din tot ce-ati petrecut impreuna.Multa bafta in continuare!Apropo:ce zodie era el??
isa_bella
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:04
poate ca suna dur dar cel mai bn este sa te desparti de el cu siguranta ai multe lucruri mult mai importante de facut decat sa suferi dupa el si daca va fi sa fiti impreuna veti fii pana la urma insa pana atunci chiar nu are rost sa suferi;)
fii optimista bucura-te de viata si realizeaza0te si cel mai important bucura-te de fiecare lucru pe care viata ti-l ofera nu te opri doar la unul singur incearca sa te bucuri alaturi de prieteni sa te realizezi profesional sa iti cauti pe altcineva si lasa timpul sa treaca (poate il vei uita si vei gasi pe cineva care sa te merite) pt ca sincer un bartbat care a inselat o femeie(indiferent de motiv) e un mare prost pt ca nu stie sa aprecieze femeia de langa el decat dupa ce o pierde
yumy
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:21
Imi pare rau de pt tine.Si eu am o poveste trista.Sunt casatorita de 15 ani,am 2 fetite,iar sotul nu m-a lasat sa termin liceul la acea vreme.Viata cu el a fost si este plina de scandaluri,batai,jigniri....dar pt ca nu am suportul parintilor a trebuit sa stau si sa suport.Nu ma lasa la serviciu pt k era f gelos,iar aseara dupa multe jigniri si....mi-a spus sa ma duc la munca.Vreau sa divortez dar imi e frica de viitor...de necunoscut...cu alte cuvinte imi e frica sa iau viata in piept cum se spune.O prietena mi-a oferit ajutorul si s-a oferit sa ma ia in italia sa lucrez cu ea.Nu stiu ce sa fac?
Vreau sa inchei casnicia asta chinuitoare,am doar 30 de ani si simt k sunt batrana.As vrea sa iau viata de la inceput,dar imi e frica de tot.
Ce sa fac?
Rosen
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:44
eu teas sfatui sa pleci la prietena ta deoarece nimic nui mai rau decat sa stai si sa fii jignita de propriul tau sot.acest lucru sa intamplat intro oarecare masura si cu parintii mei...deci stiu cum este.pleaca departe de el si reincepeti viata.niciodata nu e prea tarziu.nu te mai chinui degeaba.
fairy_butterfly
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:40
parerea mea este k ti-ai batut joc de tine...te-ai calcat in picioare si te-ai injosit in ultimul hal.te cred ca il iubesti sau k l-ai iubit,si poate ca de aceea ai facut atatea pt el...
o astfel de persoana nu merita absolut nimik...
puup si sa ai grija de tn...si casca ochii...
anaida_84
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:41
multumesc mult pentru sfaturi si incurajari,acum sunt convinsa k fac bina despartindu-ma de el.am sa imi iau viata de la capat de data asta mai cu capul p umeri.....pup si merci
Rosen
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:15
De la: DORAIS, la data 2008-11-07 16:15:23multumesc mult pentru sfaturi si incurajari,acum sunt convinsa k fac bina despartindu-ma de el.am sa imi iau viata de la capat de data asta mai cu capul p umeri.....pup si merci



asa sa faci...e cea mai buna alegere....stiu ca va fii greu la inceput....o noua etapa,o noua sansa,un nou inceput...toate inceputurile sunt grele dar o sa-ti fie bine....curaj!mai rau ca acum nu cred ca o sa fie;)
allessyaro
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:31
da,sa stii k mai rau ca acum nu se poate sa imi fie
Rosen
Postat pe 10 Noiembrie 2008 16:15
lasa-l fata mea.............pai ce viata ai tu langa un astfel de om?eu am renuntat la o persoana dupa 9 ani , la fel ca tine bautura , prieteni , femei si tot asa.Credeam ca asa-i viata,dar e tocmai invers.La 25 de ani am decis sa ma despart si asta pt ca se hotarase sa ne casatorim.Il iubeam enorm dar nu vedeam o viata fericita alaturi de el.Acum am 28 de ani si un sot extraordinar cu care m-am casatorit la o luna dupa ce ne-am cunoscut.Asa ca fa-ti o viata frumoasa si lasa-l ca nu-i de tine.
yo82
Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:26
DRAGOSTEA este diferita fata de sex(un impuls de moment care trece),dar dragostea ramane in suflet......
leeebruce
Postat pe 11 Decembrie 2008 12:50
chiar u ai spus ca nu ai nici un viitor alaturi de el.pune PUNCT relatiei.nu are nici un rost sa o lungesti daca stii ca rezultatul este acelasi. de ce sa mai suferi? iti place? mie una nu imi place sa sufar. pastreaza amintirile frumose si nu regreta timpul petrecut impreuna cu el pentru ca din asta ai invatat ceva care iti va fii de folos mai tarziu. incepe sa iei traiesti viata asa cum e ea si pentru viitoarele relatii fii un pic mai egoista. nu te mai lasa calcata in picioare.2 intrebari: u de ce l-ai inselat? si la ce concluzie ai ajuns in urma faptei facute?
ankkna
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:52
De la: Georgia99, la data 2008-10-04 00:24:13Noi de unde sa stim daca tu il iubesti ? daca tu nu stii atunci cine ? chiar imi e lene sa citesc povesti din astea lacrimogene, telenovele........
>>> EL INSEALA ...TU AI INSELAT...>>>NU CONFUNDA MILA CU IUBIREA!!!!!!!!!!!

Postat pe 16 Decembrie 2008 12:18
isa_bella el este sagetator
daniyela
Postat pe 17 Decembrie 2008 19:23
De la: ankkna, la data 2008-12-15 21:52:15chiar u ai spus ca nu ai nici un viitor alaturi de el.pune PUNCT relatiei.nu are nici un rost sa o lungesti daca stii ca rezultatul este acelasi. de ce sa mai suferi? iti place? mie una nu imi place sa sufar. pastreaza amintirile frumose si nu regreta timpul petrecut impreuna cu el pentru ca din asta ai invatat ceva care iti va fii de folos mai tarziu. incepe sa iei traiesti viata asa cum e ea si pentru viitoarele relatii fii un pic mai egoista. nu te mai lasa calcata in picioare.2 intrebari: u de ce l-ai inselat? si la ce concluzie ai ajuns in urma faptei facute?

eu pt ca aveam o obsesie pt un baiat,dar din nainte sa l cunosc pe el si vroiam sa vad cum este acel baiat.concluzia a fost ca era un obsedat sexual si mi a trecut.pura curiozitate
daniyela
Postat pe 17 Decembrie 2008 19:30
ID -ul meu este larisa_yssa....am citit toata povestea ta si daca vrei sa vb cu cineva kre e intr-o situatie asemanatoare,astept sa vb p mess..
kudika024681
Postat pe 12 Mai 2009 12:46
Hi!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 15:54
Pfoaaa....ce lunga poveste...ai scris f mult. scuza-ma dar nu am avut rabdare sa citesc atata. si am patit ceva asemanator. adica am avut o relatie de 3 ani,am renuntat la el, pt ca parintii mei nu erau de acord cu relatia noastra, ca era fotbalist, ca era mai mic cu 2 ani decat mine...in fine. si in scurt timp miam gasit perechea. sunt cu un baiat extraordinar, pe care il iubesc f mult, si ma iubeste...dar nici cu el parintii nu sunt de acord. si am decis sa nu ma intereseze. lucram amandoi, si din toamna o sa ne mutam impreuna, si sunt convinsa ca o sa ne intelegem f bine. asa ca eu te sfatuiesc sa te gandesti f bine la ce fai, la ce vrei de la el, de la tine in primul rand. esti sigura pe sentimentele tale?! il vrei alaturi de tine? merita sa umbli cu altul, si in timpul ala sa te gandesti tot la el? e bine ce faci?
Poate chiar il iubesti, si vrei sa il uiti, dar nu poti, si te ascunzi dupa deget, incerci sa iti indrepti atentia spre altul, stiind ca el este ceea ce iti trebuie. dar atunci nu fa pe altcineva sa sufere, ca nimeni nu merita, nuti bate joc de sentimentele lui. trebuie sa te hotarasti f bine la ce vrei sa faci mai departe. iti urez mult succes.
amalushh
Postat pe 17 Iulie 2009 10:50
ii cumperi dulciuri? cati ani ziceai ca are?... sincer, prea ii suflii in fund si s-a obisnuit cu asta....

si toata povestea despre cat de mult iti place sa stai cu el, si cat il iubesti, si numarul fluturasilor din stomac si alte organe se termina cu intrebarea "oare il iubesc?"

e obisnuinta, parerea mea
Rock_this
Postat pe 17 Iulie 2009 11:56
te cred si va inteleg perfect pe toate,dar nu si pe iei!
ccarmenuzza
Postat pe 17 Iulie 2009 13:32
Inca n u ti-e clar ca daca ar fi gata de acum sa te "calce in picioare", ca nu te poti casatori cu familia lui, chiar daca ei sunt de acord?
Copii vei face oricum, cu viitorul tau sot, nu ai nevoie de EL, neaparat pentru asta.
Cum sa te mai respecte, cu adevarat, dupa ce stie ca l-ai inselat cu atatia baieti?
Vrea doar sa demonstreze "baietilor" ca te poate avea oriunde si oricand si de aceea se poarta cu tine asa cum i-ai permis.
Tu zici ca il iubesti, dar unde e IUBIREA LUI pentru tine? Ai inelul de logodna pe deget cumva?
Sau iti da doar sperante false de un viitor impreuna?
Ai pierdut deja 4 ani cu el. Daca te iubeste, sa-ti DEMONSTREZE ACUM SI AICI!...
Sa ai o viata frumoasa pe viitor!
kudika044610
Postat pe 19 Iulie 2009 16:24
Mai,domnisoara,mai...Din moment ce si tu l'ai inselat,te'ai despartit,ai fost cu altul/altii pe care i'ai inselat cu el care stiai ca e intr'o alta relatie...Ce pretentii mai ai?In viata ta e o curvaraseala de mama focului,mai ca intr-o telenovela,de nu mai stii care cu care.Noroc cu metodele astea contraceptive ca altfel faceau coada taticii la testul de paternitate.Ce sa iti spun?Ramai cu el,ca va meritati.Altul mai bun nu ar accepta escapadele tale,daca intr-adevar e om bun si respecta relatia voastra.
kudika019386
Postat pe 19 Iulie 2009 20:02
u trebuie sa afli dak il iubesti.knd inseli 1 data e din curiozitate,a 2 oara sa intamplat apoi deja nu se mai poate ierta.parerea mea
pysykutz
Postat pe 22 Iulie 2009 17:48
Un rezumat n ai?
Aphrodite
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Habar n-am!!!! 36 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 15:12
Incertitudine... Sfat! Relatie de dragul copilului sau NU. 13 De la: Angel13 18 Iunie 2014 20:06
relatia cu parintii!!!! 7 De la: quantex 10 Septembrie 2009 11:53
Femeiile din ziua de azi..!!! 13 De la: Marius_Dragutzzu_1 2 Februarie 2014 13:17
cum sa o fac sa ma ierte ??? 36 De la: kazy1984 11 August 2012 00:27