Setari Cookie-uri

il iubesc dar nu-l mai suport in acelasi timp...

Am o relatie ( daca o pot numi relatie ) de aproape 4 ani cu un tip.La inceput totul a fost foarte frumos , dragoste mare pe capul nostru , dar din cauza vorbelor si a lumii invidioase el a inceput sa devina tot mai distant... ba chiar m-a inselat si de cateva ori ( iar eu cum sunt mai fraiera de felul meu l-am iertat).De vara trecuta totul s-a schimbat..de cand s-a culcat cu o prietena de a mea (l-am iertat pentru ca mi-a jurat ca a fost o simpla aventura , pentru ca vroia sa incerce si altceva :| ) si de atunci totul s-a schimbat.E foarte rece cu mine , distant , nu ma mai ia cu el pe aproape nicaieri...nu-mi mai spune inainte de a pleca undeva unde se duce , trebuie sa-l sun eu sa aflu unde este ( imi spune ca nu trebuie sa ma mai intereseze chiar tot ce face el ) , mai nou ma pot duce singura in cluburi pe pretextul ca nu mai suntem copii si ar fi bine sa avem incredere unul in celalalt.Mai nou dupa o cearta in care eu l-am presat sa-mi spuna ce are de gand cu privire la relatie , la viitorul relatiei mi-a spus ca ar fi mai bine sa luam o pauza sa vedem cum e unul fara celalat in aceasta pauza!!!!!!!!chiar daca stam in acelasi oras ne vedem foarte rar , doar in weekend(vineri - uneori si sambata la fel uneori ) si asta e tot!chiar nu stiu ce sa fac :( sa-l mai accept inapoi dupa pauza asta ( in cazul in care se intoarce la mine ) ? ce sa fac ??
Misky
Postat pe 6 Iulie 2009 02:25
A trecut ceva vreme...ar fi trebuit sa fie chiar si viitor deja facut prezent. Nu stiu....cu ce se ocupa de nu are timp...in rest iti pot zice ca trebuie cred eu sa te faci disparuta cumva ...nu stiu la tara cyu treburi,,,si apoi vezi ce face ...
liliana04
Postat pe 6 Iulie 2009 02:31
De la: mikyduzzaa, la data 2009-07-06 02:25:36Am o relatie ( daca o pot numi relatie ) de aproape 4 ani cu un tip.La inceput totul a fost foarte frumos , dragoste mare pe capul nostru , dar din cauza vorbelor si a lumii invidioase el a inceput sa devina tot mai distant... ba chiar m-a inselat si de cateva ori ( iar eu cum sunt mai fraiera de felul meu l-am iertat).De vara trecuta totul s-a schimbat..de cand s-a culcat cu o prietena de a mea (l-am iertat pentru ca mi-a jurat ca a fost o simpla aventura , pentru ca vroia sa incerce si altceva :| ) si de atunci totul s-a schimbat.E foarte rece cu mine , distant , nu ma mai ia cu el pe aproape nicaieri...nu-mi mai spune inainte de a pleca undeva unde se duce , trebuie sa-l sun eu sa aflu unde este ( imi spune ca nu trebuie sa ma mai intereseze chiar tot ce face el ) , mai nou ma pot duce singura in cluburi pe pretextul ca nu mai suntem copii si ar fi bine sa avem incredere unul in celalalt.Mai nou dupa o cearta in care eu l-am presat sa-mi spuna ce are de gand cu privire la relatie , la viitorul relatiei mi-a spus ca ar fi mai bine sa luam o pauza sa vedem cum e unul fara celalat in aceasta pauza!!!!!!!!chiar daca stam in acelasi oras ne vedem foarte rar , doar in weekend(vineri - uneori si sambata la fel uneori ) si asta e tot!chiar nu stiu ce sa fac :( sa-l mai accept inapoi dupa pauza asta ( in cazul in care se intoarce la mine ) ? ce sa fac ??


Daca tot l-ai iertat de atatea ori.. ce mai conteaza ca-l ierti si acum? Jesus!!! Eu chiar nu inteleg de ce va despartiti asemenea cupluri? Oare nu se intelege clar ca ei pot face ce vor cu voi si sentimentele voastre? Le-o demonstrati zi de zi... ce mai vor?! De ce are nevoie "iubitul" asta al tau de o pauza ca doar se poate culca cu oricine fara probleme, nu?

Am o singura curiozitate.. ca deh, mai invat si eu! Prietena cu care s-a culcat el "asa de-o incercare"... mai iti este prietena? Sper ca da! Altfel.. iesi din tipare...
rashela
Postat pe 6 Iulie 2009 02:39
nu :|
Misky
Postat pe 6 Iulie 2009 03:08
Tu singura ai zis k relatia asta nu mai e relatie de mult timp. El te tot da la o parte si a incercat pana acum sa scape de tine in multe feluri.
parerea mea e ca degeaba te gandesti daca se te mai intorci la el sau nu,pt c probabil el oricum nu va mai vrea sa se intoarca din pauza(aka vacanta). asa ca fa bine si obisnuieste-te cu gandul,pana nu va veni el sa ti-o zica direct.
rashela are dreptate, dc ar mai avea nevoie de o pauza? asa se gandeste ca te prinzi si tu si scapa de tine.
buburuza22
Postat pe 6 Iulie 2009 15:56
Mai... sa nu fie un fel de la revedere voalat. e clar ca tipul nu mai e interesat. de ce nu-l lasi tu si ni incerci sa cunosti pe altcineva, sa incepi o viata noua, sau pur si simplu stai singura o perioada, fa ceva pt tine... Dc se intoarce sau nu, depinde numai de el. Dar eu nici asa nu l-as mai primi. Stii? Ca in melodia "I will survive". But this is just me...
cony24
Postat pe 20 Iulie 2009 07:51
din cate imi dau eu seama omul nu vrea sa isi asume raspunderea unei despartiri care vine cu plansete si jale mare si atunci se ascunde in spatele unei pauze in ideea in care poate te saturi tu si ii spui 'pa'.evident ca in aceasta pauza el o sa isi vada de viata lui ca si pana acum iar tu o sa te gandesti zi de zi la el .un om care te iubeste face asa ceva ?hmmm...nu prea cred ...sau poate are un fel mai ciudat de a iubi ..ffff ciudat ...ssfatul meu e sa pui tu punct pauzei si in cel mai bun caz o sa isi dea seama dupa ceva timp ce a pierdut. daca nu isi da seama, inseamna ca nu ai pierdut tu nimik .fii puternica si nu te mai lasa manipulata de el .
cherry_pie
Postat pe 26 Iulie 2009 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il vreau inapoi 14 De la: _Cryssa_ 12 Martie 2011 10:41
Loc de varsat furia,,,, de injurat,, pt, toti,,,,,frustratii,,,,,nemultumitii,,,,, pamantului! 712 De la: scorpio67 6 Decembrie 2009 18:14
povestea mea 42 De la: cris_b_ 5 Iulie 2009 20:25
NURORILE CONTRA SOACRELOR))))))) 106 De la: voguelilas 7 Ianuarie 2010 11:40
ajutorrrrrrrrrrrrrrr! 6 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:47