Setari Cookie-uri

Se reintorc barbatii la "foste"?

Poate parea fara noima ce intreb si ce scriu...dar nu stiu sunt curioasa...credeti ca ceva ce nu a mers ar putea fi reluat cu succes..
Nu stiu am auzit o groaza de intamplari...a mea e destul de trista
Se poate imtampla insa ca nu stiu ....poate lipsa ei de experienta, imaturitatea lui sa indeparteze 2 oameni care se iubesc.....sa treaca 1 an 2 si apoi sa revina unul la celalalt? Poate fi iubirea la fel de puternica?
Eu treb sarecunosc ca iubesc un "ex.", nu stiu exact care mai sunt sentimentele lui pentru mine, insa la noi nu a mers nu pt ca nu ne iubeam ci pt ca eram prea copila, el prea "flu flu" si tot asa....acum dupa mult timp imi dau seama ca nu a mers niciodata cu un altul pt ca tot timpul l-am vrut pe el....
albertafrid
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:49
De la: albertafrid, la data 2008-10-06 12:49:29 Poate parea fara noima ce intreb si ce scriu...dar nu stiu sunt curioasa...credeti ca ceva ce nu a mers ar putea fi reluat cu succes..
Nu stiu am auzit o groaza de intamplari...a mea e destul de trista
Se poate imtampla insa ca nu stiu ....poate lipsa ei de experienta, imaturitatea lui sa indeparteze 2 oameni care se iubesc.....sa treaca 1 an 2 si apoi sa revina unul la celalalt? Poate fi iubirea la fel de puternica?
Eu treb sarecunosc ca iubesc un "ex.", nu stiu exact care mai sunt sentimentele lui pentru mine, insa la noi nu a mers nu pt ca nu ne iubeam ci pt ca eram prea copila, el prea "flu flu" si tot asa....acum dupa mult timp imi dau seama ca nu a mers niciodata cu un altul pt ca tot timpul l-am vrut pe el....


Depinde de ce tip de fosta. cateodata, cand lucrurile nu s-au terminat su nu s-au concretizat dintr-un motiv sau altul, exista nevoia de a vedea "ce ar fi fost daca". In general, tentativele astea se termina rau pentru ca despartirea sau necunoasterea cu adevarat a persoanei dorite ne-au facut sa o idealizam. Iar atunci cand comparam ce credeam noi cu realitatea suntem, in mod evident, dezamagite.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:53
se prea poate sa ai dreptate.....
albertafrid
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:56
Eu m-am impacat cu fostul meu la 8 luni de la despartire, el timp de cinci luni cautandu-ma si incercand sa ma convinga ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim. Si acum suntem impreuna si ne pregatim de nunta si de bebe. DEci daca dragoste e ...

Postat pe 6 Octombrie 2008 16:12
Fara suparare dar chiar mi se pare fara noima intrebarea asta , aici nu e vorba de generalitati ci de modul in care comunicati voi doi .

Ce concluzie vei trage daca eu vin si iti spun ca toti fostii mei prieteni s-au intors la mine ? si mai vin alte fete care sustin acelasi lucru ca si mine .....ca da, se intorc barbatii la foste ?

Eu am pe unul care de 3 ani ma tot bate la cap sa ne impacam ,mare filozofie , ma iubeste el dar mie nu-mi pasa .

Cand a fost ultima data cand ai discutat cu ex-ul ? si cum se comporta fata de tine ?
Asta e important , sa vezi cat de bine va intelegeti voi doi nu daca se intorc alti barbati la foste
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2008 16:17
bineinteles ca nu putem generaliza!eu sunt de parere ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust....si am mers pe principiul asta desi il iubeam am trecut la next!si pana la urma toate lucrurile se petrec cu un scop!dar cunosc cazuri care au reluat relatiile!pana la urma tre sa faci ce simti
alesandu
Postat pe 6 Octombrie 2008 18:26
offfffffffffffffffffff
morticia_adams
Postat pe 6 Octombrie 2008 18:30
cunosc doua cazuri in care fostii iubiti s-au intors la fostele iubite, un cuplu s-a casatorit, celalalt urmeaza sa se casatoreask ... viata e imprevizibila, dar cum a mai zis cineva de aici: nu putem raporta aceste 2 cazuri la tine ... tu ai soarta ta, iar dak va fi sa ramineti impreuna, aceasta se va produce si peste citiva ani. . pupici.
Pinna
Postat pe 6 Octombrie 2008 21:15
si eu am fost despartita de iubitul meu pt o perioada.. am iesit apoi amandoi cu alte persoane, asta se intampla anul trecut in vara.. am mai discutat apoi, dar nici vorba de impacare.. si in martie anul asta l-am cautat, pt k nu ma vedeam intr-o relatie cu alta persoana in afara de el.. cand l-am sunat nu stiam daca este sau nu implicat in alta relatie.. tremuram toata.. dar mi-a marturisit atunci ca nu este cu altcineva.. k a avut o alta relatie cat timp am fost despartiti.. si k la momentul respectiv era singur.. mi-a spus toate astea specificand "stiu ca ai vrea sa stii daca sunt acum cu altcineva.. ei bine raspunsul este NU" si adevarul este k n-as fi indraznit sa-l intreb.. in fine.. au trecut de atunci 8 luni.. si zilele trecute am indraznit sa-l intreb de ce m-a primit din nou langa el.. mi-a spus ca desi a fost cu alta, pe mine nu a reusit sa ma scoata din mintea si din sufletul sau.. si ca au incercat si alte foste sa se impace cu el, dar singura pe care a acceptat-o inapoi am fost eu . l-am mai intrebat care este cea mai mare realizare din viata lui in momentul de fata si mi-a spus k faptul ca a reusit sa ma cucereasca este realizarea vietii lui.. cred k depinde foarte mult de cat de stransa este relatia celor doi inainte de despartire.. de intentiile cu care fiecare incepe acest drum.. si daca se ajunge la despartire, in mom. in care se reia relatia, amandoi sa stie sa evalueze plusurile si minusurile.. sa schimbe ceea ce este de schimbat.. eu de exemplu m-am maturizat foarte mult cat timp am fost despartiti si am invatat sa nu mai fiu foarte impulsiva, gest cu care, zice el k mi-am spalat toate pacatele.. Si el a fost pt mine la un moment dat "un ex" dar acum sunt cea mai implinita stiind ca este din nou iubitul meu.. trebuie luat totul pas cu pas
arina_rbk
Postat pe 19 Octombrie 2008 14:08
k...si ce pareri aveti in legatura cu fosta care vrea sa se reimpace cu actualul iubit ... precizez ca iubirea a fost mare inainte intre ei doi...si precizez ca s-au despartit din cauza ca ea l-a inselat cu altul ... si dupa multi ani de zile acum se inteleg comunica din cand in cand ...dar el sustine ca nu vrea sa mai fie niciodata cu ea...si a vb foarte clar cu ea ca ei doi nu vor mai fi impreuna ... asta inainte cu mult timp sa fie cu mine...exista vreo probabilitate totusi de impacare pt ei doi chiar si dupa atata timp ...
Stiu ca ma iubeste ... dar ma deranjeaza ca vb cu ea ...
stefi_stefi
Postat pe 11 Mai 2012 12:44
De la: stef89, la data 2012-05-11 12:44:27k...si ce pareri aveti in legatura cu fosta care vrea sa se reimpace cu actualul iubit ... precizez ca iubirea a fost mare inainte intre ei doi...si precizez ca s-au despartit din cauza ca ea l-a inselat cu altul ... si dupa multi ani de zile acum se inteleg comunica din cand in cand ...dar el sustine ca nu vrea sa mai fie niciodata cu ea...si a vb foarte clar cu ea ca ei doi nu vor mai fi impreuna ... asta inainte cu mult timp sa fie cu mine...exista vreo probabilitate totusi de impacare pt ei doi chiar si dupa atata timp ...
Stiu ca ma iubeste ... dar ma deranjeaza ca vb cu ea ...


precizez ca nu-i a buna!!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Mai 2012 12:46
De la: kiss_my_ass, la data 2012-05-11 12:46:37
De la: stef89, la data 2012-05-11 12:44:27k...si ce pareri aveti in legatura cu fosta care vrea sa se reimpace cu actualul iubit ... precizez ca iubirea a fost mare inainte intre ei doi...si precizez ca s-au despartit din cauza ca ea l-a inselat cu altul ... si dupa multi ani de zile acum se inteleg comunica din cand in cand ...dar el sustine ca nu vrea sa mai fie niciodata cu ea...si a vb foarte clar cu ea ca ei doi nu vor mai fi impreuna ... asta inainte cu mult timp sa fie cu mine...exista vreo probabilitate totusi de impacare pt ei doi chiar si dupa atata timp ...
Stiu ca ma iubeste ... dar ma deranjeaza ca vb cu ea ...


precizez ca nu-i a buna!!


Pfuuu,e de rau tare daca ea a facut greseala asta...
Titanika
Postat pe 11 Mai 2012 12:51
De la: stef89, la data 2012-05-11 12:44:27k...si ce pareri aveti in legatura cu fosta care vrea sa se reimpace cu actualul iubit ... precizez ca iubirea a fost mare inainte intre ei doi...si precizez ca s-au despartit din cauza ca ea l-a inselat cu altul ... si dupa multi ani de zile acum se inteleg comunica din cand in cand ...dar el sustine ca nu vrea sa mai fie niciodata cu ea...si a vb foarte clar cu ea ca ei doi nu vor mai fi impreuna ... asta inainte cu mult timp sa fie cu mine...exista vreo probabilitate totusi de impacare pt ei doi chiar si dupa atata timp ...
Stiu ca ma iubeste ... dar ma deranjeaza ca vb cu ea ...



Cam ce parere ai, legata de eventuala mea parere??????????


Mai sa fie,,,,dar cum s-a intamplat ca "dupa multi ani de zile" sa reia dialogul cu ea?????


Nu vad rostul si justificarea a astfel de intrebari venite din partea ta!!!!!Voi discutati despre trecutul lui?Mare prostie!!!!

Daca stii ca te iubeste si simti asta,,ce rost are sa te cramponezi de ceva ce s-a petrecut in trecut???Si daca ai vreun dubiu, referitor la acest aspect,discuta cu iubitul tau,spune-i ce anume te deranjeaza si rezolvati problema!!

on--da,se poate relua o relatie anterioara,daca domnul este instabil in sentimentele fata de tine!!Si depinde foarte mult si de tine,ca femeie,iubita si atitudine!!!
MissRainbow
Postat pe 11 Mai 2012 12:58
De la: stef89, la data 2012-05-11 12:44:27k...si ce pareri aveti in legatura cu fosta care vrea sa se reimpace cu actualul iubit ... precizez ca iubirea a fost mare inainte intre ei doi...si precizez ca s-au despartit din cauza ca ea l-a inselat cu altul ... si dupa multi ani de zile acum se inteleg comunica din cand in cand ...dar el sustine ca nu vrea sa mai fie niciodata cu ea...si a vb foarte clar cu ea ca ei doi nu vor mai fi impreuna ... asta inainte cu mult timp sa fie cu mine...exista vreo probabilitate totusi de impacare pt ei doi chiar si dupa atata timp ...
Stiu ca ma iubeste ... dar ma deranjeaza ca vb cu ea ...


Daca el nu o mai iubeste, nu se vor mai impaca, stai linistita. Poate sa faca ea orice, el nu se va mai reintoarce la ea, fii pe pace.
kokeshi
Postat pe 11 Mai 2012 13:24
multumesc pt tot !
stefi_stefi
Postat pe 11 Mai 2012 15:41
da...se pot intoarce barbatii la "fosta" dar si femeile la "fostul"...doar ca relatia nu cred ca va mai fi la fel de intensa,nu va mai exista impulsul acela de inceput in care nu iti cunosti partenerul...te gandesti la el/ea ,la ce ii place ..la ce nu ii place...

Dar acum depinde foarte mult si de motivul despartirii, dar si de persoanele in cauza.
Eu personal nu cred ca as putea relua o relatie odata ce aceasta a fost incheiata din diverse motive.
adrianahart
Postat pe 12 Mai 2012 12:56
Da, se intorc. Din comoditate
GHEISA_
Postat pe 12 Mai 2012 13:09
De la: GHEISA_, la data 2012-05-12 13:09:45Da, se intorc. Din comoditate



Poate stia sa-i aduca berea la pat
Titanika
Postat pe 12 Mai 2012 22:12
Barbatii nu se intorc la foste, pur si simplu, ci la fostele pe care le iubesc.
Poate parea si scuza faza la tine, cum ca nu a mers nicio relatie, pentru ca l-ai vrut pe el. Nu cred, neaparat. Eu cred ca n-a mers pentru ca n-ai intalnit ce-ti trebuie si atunci, ti-ai gasit scuza asta si te-ai legat de el.Nu mai trai in trecut. Pentru ca el e posibil sa nu te mai iubeasca.
lizzylight
Postat pe 12 Mai 2012 22:35
De la: albertafrid, la data 2008-10-06 12:49:29 Poate parea fara noima ce intreb si ce scriu...dar nu stiu sunt curioasa...credeti ca ceva ce nu a mers ar putea fi reluat cu succes..
Nu stiu am auzit o groaza de intamplari...a mea e destul de trista
Se poate imtampla insa ca nu stiu ....poate lipsa ei de experienta, imaturitatea lui sa indeparteze 2 oameni care se iubesc.....sa treaca 1 an 2 si apoi sa revina unul la celalalt? Poate fi iubirea la fel de puternica?
Eu treb sarecunosc ca iubesc un "ex.", nu stiu exact care mai sunt sentimentele lui pentru mine, insa la noi nu a mers nu pt ca nu ne iubeam ci pt ca eram prea copila, el prea "flu flu" si tot asa....acum dupa mult timp imi dau seama ca nu a mers niciodata cu un altul pt ca tot timpul l-am vrut pe el....






" credeti ca ceva ce nu a mers ar putea fi reluat cu succes ? "


Felicitari ! Ti-ai pus o intrebare foarte buna spre analiza.

Raspunsul meu este: DA si NU !
Se poate repara o masina stricata ? Da, se poate, daca vrem s-o reparam. Dar putem si s-o lasam sa rugineasca daca vrem. Timpul insa, le rugineste si le maninca pe toate, fie ele reparate sau nu.
Daca vorbim de cele trupesti, vorbim de cele inchinate timpului, iar daca vorbim despre cele sufletesti, vorbim despre cele inchinate vesniciei.

"Pe o pajiste, statea si pastea un cal.
Pe trupul unui cal mort, statea si pastea un vultur.
Pe pieptul vulturului, statea si pastea timpul."

...


Se poate sa reparam o masina si se poate sa indreptam un suflet cazut, prin iertare de pacate !
Se poate merge mai departe si inainte si inapoi si in sus si in jos... se poate spune si Da si Nu, pentru ca se poate si sa vrem si sa nu vrem !

Putem sa reparam masina avariata si sa mergem mai departe, dar stricaciunea acelor momente, va ramane scrisa vesnic in cartea adevarului.

NU va mai fi nimic cum a fost, pentru ca c eea ce a fost s-a scris deja. Iar ceea ce urmeaza, se va mai scrie !
De la nastere si pina la moarte, se merge doar inainte. Procesul de nastere, imbatranire si moarte, este soarta primei dimensiuni. In prima dimensiune, te dai la vale cu saniutza


In a doua, te urci iapoi. In a treia, privesti la cei care urca si coboara, in a patra, te vezi in oglinda, in a cincea, intelegi ca esti o sfera de lumina care se poate deplasa pe toate directiile

Ai intrebat daca:

" Poate fi iubirea la fel de puternica ? "

Iubirea este vesnic aceeasi ! Iubirea nu este un trup efemer, nu se naste, nu imbatraneste, nu se transforma, nu moare... iubirea este fiintza infinita pe care toate religiile din lume, o numesc Dumnezeu ! Ea, este sfera infinita de lumina, a tuturor posibilitatilor, din cate toti si toate s-au nascut, creeat, manifestat... dar acest lucru, nu trebuie crezut... ci trebuie descoperit, recunoscut... inteles...experimentat...
Sa nu crezi in Duzmnezeu, ci sa-ti descoperi tie, daca exista ceea ce se defineste prin cuvantul Dumnezeu...
Sa nu crezi intr-o iubire povestita de altii, ci sa-ti descoperi tie prin recunoastere, ce este si ce inseamna ceea ce se defineste prin cuvantul iubire !

Sa nu faci confuzii de sensuri, doar pentru ca asa te invatza altii. Sa nu crezi nimic din tot ce-ti spun eu, sau altii, ci sa descoperi tu, in propria-ti fiintza, cine esti, de unde vii si unde te duci.

Iubirea, adevarul, minciuna, ura, tradarea, fidelitatea... priveste la aceste entitati prezente, ca la niste ingeri cu esentza vesnica !
Trupurile sint muritoare, efemere, trecatoare... dar iubirea si ura, sint fiintze infinite. Ele se manifesta prin trupurile fizice , dar ele nu sint trupurile fizice !
NU confunda ceea ce simti cu ceea ce esti.

Tu poti sa simti ura de exemplu, dar asta nu inseamna ca tu esti ura... Poti sa simti iubirea, dar asta nu inseamna ca tu esti iubirea...
Iubirea, vine la pamanteni si le spune:
Mergeti pe calea adevarului si veti avea parte de mine vesnic !
Ura, vine la pamanteni si le spune: mergeti pe calea minciunilor si veti ava parte de mine vesnic !

Vlad tepes, a venit la pamanteni si le-a spus:
Daca vreti sa traiti, sa fiti sinceri iar daca vreti sa muriti, atunci sa mintiti !

Iubirea va spune: Daca vreti sa traiti in mine sa fiti sinceri iar daca vreti sa va despartiti si sa divortati atunci sa incepeti sa va mintiti !


Este foarte simplu... adevarul este calea spre viatza iar minciuna este calea spre moarte... simplu...


...

Cel ce te iubeste, nu te minte niciodata !


.
denis_3d25
Postat pe 13 Mai 2012 16:50
[quote name='denis_3d25' date='2012-05-13

Cel ce te iubeste, nu te minte niciodata !


.[/quote]


Asa este sau asa ar trebui sa se desfasoare lucrurile in viata noastra!!! Iubirea nu poate locui sub acelasi acoperis cu minciuna!!!Minciuna este una dintre formele de tradare a iubirii!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Mai 2012 16:56
Iti pot da un raspuns simplu la intrebarea ta: daca el nu te place pe tine si simti ca nu te place ...iti poti lua gandul de la el pt todeauna - deoarece si in cazul in care veti forma un cuplu nu veti fi fericiti deoarece el nu sa unit cu tine din iubire. In cazul in care ai iubit si ai fost iubita, si anumite circumstante de ordin exterior vau determinat sa va despartiti( ma refer la circumstante logice si pe motive bine intemeiate) - atunci poate ca mai este posibil ca acea iubire sa nu fi pierit. Tot ceea ce ar trebui sa faci ar fi sa vorbesti deschis cu persoana la care tii desre sentimentele care le aveti unul pentru celalalt- doar prin comunicare poti rezolva orice situatie dintre doua persoane.
kudika_nikole
Postat pe 13 Mai 2012 19:41
Se reintorc barbatii la "foste"?

Da, cand o zbura porcu'ca asa vrea muschiul lui !!!!!
Thais13
Postat pe 13 Mai 2012 19:48
De la: MissRainbow, la data 2012-05-13 16:56:23[quote name='denis_3d25' date='2012-05-13

Cel ce te iubeste, nu te minte niciodata !


.



Asa este sau asa ar trebui sa se desfasoare lucrurile in viata noastra!!! Iubirea nu poate locui sub acelasi acoperis cu minciuna!!!Minciuna este una dintre formele de tradare a iubirii!!! [/quote]


denis_3d25
Postat pe 13 Mai 2012 22:02
De la: albertafrid, la data 2008-10-06 12:49:29 Poate parea fara noima ce intreb si ce scriu...dar nu stiu sunt curioasa...credeti ca ceva ce nu a mers ar putea fi reluat cu succes..
Nu stiu am auzit o groaza de intamplari...a mea e destul de trista
Se poate imtampla insa ca nu stiu ....poate lipsa ei de experienta, imaturitatea lui sa indeparteze 2 oameni care se iubesc.....sa treaca 1 an 2 si apoi sa revina unul la celalalt? Poate fi iubirea la fel de puternica?
Eu treb sarecunosc ca iubesc un "ex.", nu stiu exact care mai sunt sentimentele lui pentru mine, insa la noi nu a mers nu pt ca nu ne iubeam ci pt ca eram prea copila, el prea "flu flu" si tot asa....acum dupa mult timp imi dau seama ca nu a mers niciodata cu un altul pt ca tot timpul l-am vrut pe el....

cateodata se intorc la o fosta,cateodata,depinde de om,cat de mult l-a marcat acea fosta de simte nevoia sa se intoarca....dar nu e o regula,vezi de viata ta...
amrita
Postat pe 19 Mai 2012 01:49
De la: albertafrid, la data 2008-10-06 12:49:29 Poate parea fara noima ce intreb si ce scriu...dar nu stiu sunt curioasa...credeti ca ceva ce nu a mers ar putea fi reluat cu succes..
Nu stiu am auzit o groaza de intamplari...a mea e destul de trista
Se poate imtampla insa ca nu stiu ....poate lipsa ei de experienta, imaturitatea lui sa indeparteze 2 oameni care se iubesc.....sa treaca 1 an 2 si apoi sa revina unul la celalalt? Poate fi iubirea la fel de puternica?
Eu treb sarecunosc ca iubesc un "ex.", nu stiu exact care mai sunt sentimentele lui pentru mine, insa la noi nu a mers nu pt ca nu ne iubeam ci pt ca eram prea copila, el prea "flu flu" si tot asa....acum dupa mult timp imi dau seama ca nu a mers niciodata cu un altul pt ca tot timpul l-am vrut pe el....



desigur...de-i soþul "actualei" acasã...ºi de nu se întrezãreºte nicio "viitoare"...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 19 Mai 2012 05:55
De la: albertafrid, la data 2008-10-06 12:49:29 Poate parea fara noima ce intreb si ce scriu...dar nu stiu sunt curioasa...credeti ca ceva ce nu a mers ar putea fi reluat cu succes..
Nu stiu am auzit o groaza de intamplari...a mea e destul de trista
Se poate imtampla insa ca nu stiu ....poate lipsa ei de experienta, imaturitatea lui sa indeparteze 2 oameni care se iubesc.....sa treaca 1 an 2 si apoi sa revina unul la celalalt? Poate fi iubirea la fel de puternica?
Eu treb sarecunosc ca iubesc un "ex.", nu stiu exact care mai sunt sentimentele lui pentru mine, insa la noi nu a mers nu pt ca nu ne iubeam ci pt ca eram prea copila, el prea "flu flu" si tot asa....acum dupa mult timp imi dau seama ca nu a mers niciodata cu un altul pt ca tot timpul l-am vrut pe el....



multi revin pt o noapte de iubire si dupa te lasa iar cu ochii-n soare
Katte02
Postat pe 6 Ianuarie 2013 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOR!!!!! 10 De la: kudikaroxi 28 Mai 2009 14:48
Buna 14 De la: kudika_7134 15 Mai 2012 21:40
Ma framanta si pe mine ceva...pls help!! 29 De la: greierash_is_back 21 Noiembrie 2009 18:59
Ati renuntat vreodata la o persoana care va aduce toata fericirea dar nu este inteleasa si privita cu ochi nu prea buni de restul lumii..? 51 De la: Eva32 31 Iulie 2011 01:36
cu cat vorbim mai mult despre... 5 De la: milka_b 15 Noiembrie 2008 16:27