Setari Cookie-uri

ciudat baiat mi-am ales, nu-mi dau seama ce vrea nici sa stau in cap

povestea e destul de lunga si o sa o scurtez si se vor pierde detalii, vin cu completari pe parcurs daca e cazul. ne stim de undeva de prin aprilie, am fost la inceput amanti, dupa aia el a zis ca se indragosteste de mine si nu mai vrea sa ne mai vedem sexual vorbind, am mai iesit la o bere una alta, iar am ajuns in pat, am ramas eu singura si am stabilit sa avem o relatie. toate bune si frumoase, atractie, comunicare, prietenie, imi zicea ca ii e frica de mine ca par genul care ma joc cu sentimentele oamenilor, eu ii ziceam ca nu e asa, chiar nu e cazul. acum se distanteaza, il simt ca nu ma mai doreste, e obosit, are tot felul de lucruri de facut, in acelasi timp imi zice ca ma iubeste. eu intre timp simt ca m-am indragostit si vreau mai mult, ii zic si el nu ofera si sunt total confuza. voi ce credeti despre asta?
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 05:49
nu am inteles nimik..........mai detaliat plsssss

Postat pe 8 Octombrie 2008 15:44
spune-mi ce detalii vrei. aia e problema, ca nici eu n-am inteles nimic.
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 15:46
De la: kiya, la data 2008-10-08 05:49:48povestea e destul de lunga si o sa o scurtez si se vor pierde detalii, vin cu completari pe parcurs daca e cazul. ne stim de undeva de prin aprilie, am fost la inceput amanti, dupa aia el a zis ca se indragosteste de mine si nu mai vrea sa ne mai vedem sexual vorbind, am mai iesit la o bere una alta, iar am ajuns in pat, am ramas eu singura si am stabilit sa avem o relatie. toate bune si frumoase, atractie, comunicare, prietenie, imi zicea ca ii e frica de mine ca par genul care ma joc cu sentimentele oamenilor, eu ii ziceam ca nu e asa, chiar nu e cazul. acum se distanteaza, il simt ca nu ma mai doreste, e obosit, are tot felul de lucruri de facut, in acelasi timp imi zice ca ma iubeste. eu intre timp simt ca m-am indragostit si vreau mai mult, ii zic si el nu ofera si sunt total confuza. voi ce credeti despre asta?



la inceput ati fost amanti.
stiu ca amant se numeste cand,.....unul din cei doi este casatorit.

"imi zicea ca ii e frica de mine ca par genul care ma joc cu sentimentele oamenilor, "...

poate ca vroia sa-ti spuna, ca el se joaca cu sentimentele oamenilor.....

eu cred ca si-a gasit alta....
sincer, imi pare rau.
dar poate ca, nici macar nu am dreptate.

obosit si multe lucruri de facut, sunt cele mai proaste scuze.
dar, poate ca are probleme de alta natura. incearca sa afli mai multe de la el, dar cu blandetze, mai diplomat.......

esti foarte tanara!.......
madame044
Postat pe 8 Octombrie 2008 16:52
amanti in sensul ca eu aveam un iubit pe vremea aia. mie mi se pare ca s-a oprit intr-un punct si nu mai inainteaza, eu tot simt din ce in ce mai mult, el a ramas acolo si mie nu-mi mai ajunge. alta nu cred sa fie, poate am eu prea multa incredere in mine.
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 18:12
intre timp m-a suparat si i-am dat papucii, deci problema s-a rezolvat
kiya
Postat pe 20 Octombrie 2008 10:53
i-ai dat papucii prietenului pt amant sau din alte motive? te-a ''suparat'' prietenul de-a binelea sau dupa ce ai gustat din miere n-ai mai vrut sa mananci zahar?
ramona_chifan
Postat pe 3 Februarie 2009 18:11
foarte simplu erau 2 variante , 1 fie chiar spunea adevarul cand zice ca e foarte ocupat , sau varianta a 2-a ii era frica de tine , de ce ? iarasi simplu daca tu aveai amant in timp ce erai deja cuplata cu unu , si te-ai despartit de acela (dintr-un motiv sau altul) desi pare ca te-ai despartit pentru amant , el se gandea ca ce te face pe tine sa nu ii faci si lui aceasi chestie, avea sentimente fata de tine dar acum el este prietenul , si se gandea ca tu poate ai alt amant , sau orce tip mai bun ca el poate sa devina amantul tau si o sa o pateasca si el ca fostul tau, omul vroiaa sa se protejeze , tinea prea mult la tine si nu poate sa se desparta de tine ,dar nici sa se aproprie prea mult , daca asta era situatia nu prea aveai ce face ...
SweetDadyD
Postat pe 3 Februarie 2009 21:10
Este las si iresponsabil. Cunosc am avut parte de asa ceva . Intr-o zi se va retrage si vei avea de suferit. Sfatul meu este sa - ti impui , sa te indepartezi tu .Altfel...vei trai o mare deziluzie . Crede-ma !!

Postat pe 16 Martie 2009 07:43
De la: kiya, la data 2008-10-20 10:53:15intre timp m-a suparat si i-am dat papucii, deci problema s-a rezolvat


All well when ends well
Dor_a
Postat pe 16 Martie 2009 08:03
un lucru bun ai facut..
_dulcik_
Postat pe 16 Martie 2009 12:41
Nici eu nu pot sa-mi dau seama ce vrea iubitul meu. Suntem doar de 2 luni impreuna si deja pot spune k "nu mai e ca la inceput". Imi promitea marea si sarea, k nu o sa ma insele, k o sa fie tot timpul langa mine, era tandru, iubaretz, imi spunea k ii e dor de mine din 5 in 5 minute... parea k e exact cum imi doream. Ne potrivim din toate punctele de vedere, inclusiv in pat. Dar deja il simt mai distant... Nu ma mai saruta cum o facea inainte. Vine la mine, ne uitam la un film, se joaca pe calculator... noroc ca il mai bag eu in seama, k de nu as fi k singura. I-am zis odata :"iar vi la mine sa te joci snooker".. si el mi-a raspuns "pai si ce vrei sa fac?". m-am suparat foarte tare atunci pe el, dar si-a dat seama k a gresit si m-a luat cu lugu-lugu si mi-a trecut. Nu am mai facut dragoste de aproape 3 saptamani... si nu pt ca nu am fi avut ocazia... ocazii au fost nenumarate... insa fiind la inceput, nu vroiam eu sa am initiativa, il lasam pe el. Dar el nimic... am inceput sa ma gandesc k deja nu mai doreste, k s-a culcat pe urechea k o sa ma aiba mereu si nu trebuie sa se chinuie... Sau poate k si-a dat seama k nu sunt eu cea pe care o vrea... insa de ce nu-mi zice nimic? Am incercat sa vb cu el, l-am intrebat de ce e asa rece, a zis k mi se pare, k poate din cauza stresului (suntem in ultimul an, colegi de facultate si am avut licenta). Am incercat totusi sa vin eu cu initiativa, sa-i dau de inteles ca vreau sa facem dragoste, sa-l sarut mai incitant, una alta.... dar fara rezultat...Am incercat sa-i fac cat mai mult pe plac, sa-i fac mici cadouase... e bine juma' de zi, si dupa-aia totul revine la "normal". Iar el mi-a adus odata flori, si asta pt k mi le-a trimis mama lui. Il mai apuca dragalaseniile cand suntem la terasa la bere.... cu prietenii... Dar de ce nu-l apuca cand suntem doar noi?? Eu am ajuns sa-l iubesc deja pt ceea ce era la inceput, in prima luna... si acum vreau sa fac totul sa fie bine... insa am impresia ca doar eu vreau lucrul acesta... nu stiu ce sa fac. Trebuie sa am o discutie cu el, dar nici nu stiu cum sa-l iau... Si mi-e frica... Nu vreau sa-l pierd. Voi ce parere aveti??
floare_de_colt
Postat pe 17 Iulie 2009 14:37
De la: eugeniacorina, la data 2009-07-17 14:37:29Nici eu nu pot sa-mi dau seama ce vrea iubitul meu. Suntem doar de 2 luni impreuna si deja pot spune k "nu mai e ca la inceput". Imi promitea marea si sarea, k nu o sa ma insele, k o sa fie tot timpul langa mine, era tandru, iubaretz, imi spunea k ii e dor de mine din 5 in 5 minute... parea k e exact cum imi doream. Ne potrivim din toate punctele de vedere, inclusiv in pat. Dar deja il simt mai distant... Nu ma mai saruta cum o facea inainte. Vine la mine, ne uitam la un film, se joaca pe calculator... noroc ca il mai bag eu in seama, k de nu as fi k singura. I-am zis odata :"iar vi la mine sa te joci snooker".. si el mi-a raspuns "pai si ce vrei sa fac?". m-am suparat foarte tare atunci pe el, dar si-a dat seama k a gresit si m-a luat cu lugu-lugu si mi-a trecut. Nu am mai facut dragoste de aproape 3 saptamani... si nu pt ca nu am fi avut ocazia... ocazii au fost nenumarate... insa fiind la inceput, nu vroiam eu sa am initiativa, il lasam pe el. Dar el nimic... am inceput sa ma gandesc k deja nu mai doreste, k s-a culcat pe urechea k o sa ma aiba mereu si nu trebuie sa se chinuie... Sau poate k si-a dat seama k nu sunt eu cea pe care o vrea... insa de ce nu-mi zice nimic? Am incercat sa vb cu el, l-am intrebat de ce e asa rece, a zis k mi se pare, k poate din cauza stresului (suntem in ultimul an, colegi de facultate si am avut licenta). Am incercat totusi sa vin eu cu initiativa, sa-i dau de inteles ca vreau sa facem dragoste, sa-l sarut mai incitant, una alta.... dar fara rezultat...Am incercat sa-i fac cat mai mult pe plac, sa-i fac mici cadouase... e bine juma' de zi, si dupa-aia totul revine la "normal". Iar el mi-a adus odata flori, si asta pt k mi le-a trimis mama lui. Il mai apuca dragalaseniile cand suntem la terasa la bere.... cu prietenii... Dar de ce nu-l apuca cand suntem doar noi?? Eu am ajuns sa-l iubesc deja pt ceea ce era la inceput, in prima luna... si acum vreau sa fac totul sa fie bine... insa am impresia ca doar eu vreau lucrul acesta... nu stiu ce sa fac. Trebuie sa am o discutie cu el, dar nici nu stiu cum sa-l iau... Si mi-e frica... Nu vreau sa-l pierd. Voi ce parere aveti??

Ar trebui sa "citesti printre randuri"! E cu gandul la altcineva sau nu-l mai interesezi! Eu una nu am vazut barbat tanar sa stea si sa bata campii daca tine la cineva! ...Sau sa piarda timpul Inca vine la tine... probabil de plictiseala! Gandeste-te putin, daca dupa doua luni se poarta asa...
krisla
Postat pe 17 Iulie 2009 20:21
Pai am citit printre randuri si mi-am facut o gramada de ganduri. Insa sincer, am sperat sa n-am dreptate. Ieri a fost mai tandru, a fost bine... dar nu pot astepta 3 sapt. pentru o zi "happy". O sa incerc sa vb cu el pentru ultima data... daca nu, chiar nu mai are nici un rost sa continui intro relatie in care sunt mai mult nemultumita, chiar dk m-am indragostit pana peste urechi de el... ma simt singura in doi...asta este...
floare_de_colt
Postat pe 18 Iulie 2009 10:49
Da-i o pereche frumoasa de papuci... poate se prinde ca ii vei mai permite sa se joace cu inima si cu viata ta. Si nici tu nu te mai juca cu viata ta...Pune-l la incercare...! Sa fii iubita mereu!!!!!
kudika044610
Postat pe 19 Iulie 2009 15:03
Intreaba-l daca este dintre aceia care isi doresc iubire sau doar p... pe gratis?
kudika044610
Postat pe 19 Iulie 2009 15:07
De la: kudika044610, la data 2009-07-19 15:07:04Intreaba-l daca este dintre aceia care isi doresc iubire sau doar p... pe gratis?

Pai el zice k isi doreste iubire, k vrea ceva serios... Inca nu am vb cu el despre toate astea.. Dar am inceput sa fiu si eu mai rece, sa vad dk ii place sa-i raspund cu aceeasi moneda. Asta de vreo 2 zile... deocamdata nu a reactionat in nici un fel.. Nu mai vreau sa-i cant in coarne, dar parca mi-e si frica sa fac acel pas: sa-i dau papucii... Chiar nu stiu ce sa fac...
Inca o chestie care imi da de gandit e ca deja parca ne certam cam des si prea repede dupa doar 2 luni in care se presupune k totul ar trebui sa fie numai lapte si miere.. Si nu stiu cum reuseste sa ma manipuleze si face ce face si tot eu pic cea vinovata. El cam are tendinta sa lase balta "problema", sa nu mai vb despre ea si sa ne comportam k si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Si mie nu-mi place asa... vreau sa vad problema rezolvata, sa o discutam k doi "adulti", nu sa ne certam... dar el se ambaleaza, si eu la fel, si dupa-aia tot eu sunt aia cu chef de cearta. Am incercat sa-l las sa se calmeze si sa vb cu el cand suntem amadoi calmi, dar n-am cu cine, pt k imediat sare k iar am chef de cearta, k el s-o saturat sa vb despre alea si uite-asa... nush dk reusesc eu sa-l schimb...
Peste doua saptamani o sa plec in vacanta in Spania la parintii mei si voi sta vreo 3 saptamani. El ramane in tzara. Ma gandeam sa astept sa ma intorc din spania, sa vad cum reactioneaza dupa un timp de separare.. poate isi da mai bine seama asa de anumite lucruri... Daca nu se schimba nimic, nici eu nu voi mai incerca sa schimb ceva, ci ii voi da direct acea pereche de papuci....
Sa-mi spuneti un pic si voi parerea voastra...
Mersi k mi-ati raspuns pana acum
floare_de_colt
Postat pe 20 Iulie 2009 20:23
De la: kiya, la data 2008-10-08 05:49:48povestea e destul de lunga si o sa o scurtez si se vor pierde detalii, vin cu completari pe parcurs daca e cazul. ne stim de undeva de prin aprilie, am fost la inceput amanti, dupa aia el a zis ca se indragosteste de mine si nu mai vrea sa ne mai vedem sexual vorbind, am mai iesit la o bere una alta, iar am ajuns in pat, am ramas eu singura si am stabilit sa avem o relatie. toate bune si frumoase, atractie, comunicare, prietenie, imi zicea ca ii e frica de mine ca par genul care ma joc cu sentimentele oamenilor, eu ii ziceam ca nu e asa, chiar nu e cazul. acum se distanteaza, il simt ca nu ma mai doreste, e obosit, are tot felul de lucruri de facut, in acelasi timp imi zice ca ma iubeste. eu intre timp simt ca m-am indragostit si vreau mai mult, ii zic si el nu ofera si sunt total confuza. voi ce credeti despre asta?



Sunt Unele fete care nu stiu sa-si exprime Sentimentele Chiar daca ele iubesc cu adevarat nu stiu sa arate asta si mai mult rau fac acelui cuplu asa sa intamplat si la tn ai avut un iubit si stateai cu altul suna ca si proverbul ala daca il sti""Tu o ti si altul o f....e"" scz expresia cam asa cv ai facut si tu aveai iubit care te tinea d buna si tu te culcai cu amantul.... si baiatul simte cand cv nu e in regula cea ce u ai dovedit din ziua in care te-ai cuplat cu el daca aveai iubit trebuia sa ramai cu iubitu sau daca ti-ai facut alt iubit trebuia sa te desparti de precedentul dar u ai ramas cu amandoi aici a picat deja faza cu increderea in tine ...Eu zic ca trebuie sa-i castigi increderea astfel poti sa-ti iei adio de la aceasta relatie
claudyuu
Postat pe 23 Iulie 2009 10:53
draga mea un barbat care are o amanta va avea amante toata viata, nu prea poti avea incredere in el. inainte cand erati amanti era totul mai incitant dar aum e prea pe fata ca sa se mai simnta ok.
tine minte: asa cum tu ai fost amanta lui orice alta femeie poate deveni amanta lui.
take care ;)
byby_320
Postat pe 23 Iulie 2009 11:11
Timpul le face pe toate lasa.l in pace si ai sa vezi ce ii poate capu
hapciucalipta
Postat pe 26 Iulie 2009 06:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INTERESANT SI UTIL 2 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:38
romantism si pasiune intr-o relatie sau perversitate?! 157 De la: mkdisk 19 Martie 2009 14:56
CATI BANI TREUIE SA AIBE UN BARBAT PENTRU A FI SEXY !?? 23 De la: Constantin_Alexandru_2 13 Septembrie 2013 14:07
vreau sa ma insor 8 De la: kudika_976166 3 Decembrie 2014 15:34
ce cosmetice trebuie sa folosesc pentru riduri 1 De la: kudika136905 7 Martie 2010 09:21