Setari Cookie-uri

"Pestisorul auriu"

Sa zicem ca azi de dimineata,fara sa se fii anuntat a fii o zi speciala ... dati peste "Pstisorul auriu",cel care va poate indeplini 3 dorinte.Care ar fii acestea si de ce?
Sunt tare curioasa ce raspunsuri imi veti da
Aaaa si inca ceva-sper sa va intalniti,poate chiar azi cu "Pestisorul"
sweetpink
Postat pe 8 Octombrie 2008 10:41
vreau un bebe....
si imi pun dorinta de 3 ori si dca mi-o indeplineste atunci o sa imi dea tripleti....

dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Octombrie 2008 10:44
sa reusesc sa-mi termin casa inceputa
mmodellino
Postat pe 8 Octombrie 2008 11:33
:)
Eu am zis 3 dorinte si vad ca voi nu aveti decat cate una.Pai puneti pestisorul la treaba...lasati modestia!
Glumesc-bafta fetelor!
sweetpink
Postat pe 8 Octombrie 2008 12:16
Dar voi chiar nu aveti dorinte?
sweetpink
Postat pe 10 Octombrie 2008 03:55
"Pstisorul auriu"
Un calaret din evul mediu se întilneste in padure cu o zîna.
- O sa-ti împlinesc drei dorinte, zice ea.
- Imi doresc sa nu mai fiu vulnerabil! Promt i se indeplineste dorinta.
- Imi doresc trei sacii plini cu ducati de aur! Hop are trei sacii lânga el.
-Iar a treie dorinta?
- Sa am o scula la fel de mare ca a calului meu.
Si din i se indeplineste si a treia dorinta. Ajunge calaretul acasa,duce calul la grajd si povesteste intîmplarea grajdarului:
- Hai ia spada si da-mi în cap! Ia ala spada, il loveste si nu se intîmpla nimic.
Ii arata sacii cu bani, si isi da pantaloni jos.Im momentul acesta grajdarul incepe a râde si nu se mai poate opri.
Bai asa o p* mare nu am vazut in viata mea!
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Octombrie 2008 09:14
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-10 09:14:59"Pstisorul auriu"
Un calaret din evul mediu se întilneste in padure cu o zîna.
- O sa-ti împlinesc drei dorinte, zice ea.
- Imi doresc sa nu mai fiu vulnerabil! Promt i se indeplineste dorinta.
- Imi doresc trei sacii plini cu ducati de aur! Hop are trei sacii lânga el.
-Iar a treie dorinta?
- Sa am o scula la fel de mare ca a calului meu.
Si din i se indeplineste si a treia dorinta. Ajunge calaretul acasa,duce calul la grajd si povesteste intîmplarea grajdarului:
- Hai ia spada si da-mi în cap! Ia ala spada, il loveste si nu se intîmpla nimic.
Ii arata sacii cu bani, si isi da pantaloni jos.Im momentul acesta grajdarul incepe a râde si nu se mai poate opri.
Bai asa o p* mare nu am vazut in viata mea!



Si morala e...?Ca nu m-am prins Si de Pestisorul Auriu nu ai auzit?
sweetpink
Postat pe 10 Octombrie 2008 17:23
sweeteeee uite mai am o dorinta....
azi sa nu ma enervez cand mer la cumparaturi cu mama....face ce face si cand suntem la cumparaturi scoate cate un porumbel de imi taie cheful de orice....
as minti sa spun ca nu e cea mai tare mama din tot universul asa...pt mine...dar azi sunt asa de ciufutica incat nu prea am chef sa ies.....

deci daca pestisorul ala al tau ma aude pt azi imi doresc sa am o sedinta de shoping placuta....

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Octombrie 2008 17:26
Stiu cum e cu mama la cumparaturi!Uneoripoate sa fie ...dar asta sepoate rezolva usor si fara pestisor-mergi singura.Sau daca u ai de ales si tre samergi cu ea...cand vevine stresanta...ignor-o!Concentreaza-te pe produsele pe care le doresti si spune din cand in cad "ai dreptate,aha,dap...asa e" si trece.Functioneaza sigur metoda,mie imi pare rau ca am descoperit-o relativ tarziu...
sweetpink
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:29
o singura dorinta:sa mi se indeplineasca toate dorintele!si inca ceva un acvariu pt pestisoru asta...sa ii ajute si pe altii,contra cost evident :P
razz
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:11
De la: sweetpink, la data 2008-10-10 18:29:08Stiu cum e cu mama la cumparaturi!Uneoripoate sa fie ...dar asta sepoate rezolva usor si fara pestisor-mergi singura.Sau daca u ai de ales si tre samergi cu ea...cand vevine stresanta...ignor-o!Concentreaza-te pe produsele pe care le doresti si spune din cand in cad "ai dreptate,aha,dap...asa e" si trece.Functioneaza sigur metoda,mie imi pare rau ca am descoperit-o relativ tarziu...


m-am stressat m-am enervat .... si am venit pana la urma cu taxiul acasa..... sa nu mai aid cate are de carat....
si m-am bagat in vana la scaldat vreo 2 ore ... numai asa reusesc sa ma calmez......

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:14
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-14 15:14:59
De la: sweetpink, la data 2008-10-10 18:29:08Stiu cum e cu mama la cumparaturi!Uneoripoate sa fie ...dar asta sepoate rezolva usor si fara pestisor-mergi singura.Sau daca u ai de ales si tre samergi cu ea...cand vevine stresanta...ignor-o!Concentreaza-te pe produsele pe care le doresti si spune din cand in cad "ai dreptate,aha,dap...asa e" si trece.Functioneaza sigur metoda,mie imi pare rau ca am descoperit-o relativ tarziu...


m-am stressat m-am enervat .... si am venit pana la urma cu taxiul acasa..... sa nu mai aid cate are de carat....
si m-am bagat in vana la scaldat vreo 2 ore ... numai asa reusesc sa ma calmez......


Asta e nimic. ma sunat chiar acum ca vorbeste cu stylistul si coafeza sa mergem sa ma aranjeze

Nu stiu cine îi pestisorul Nu pot sa sufar pestele D-aia nu l-am bagat in seama probabil pana acum
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:24
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE

Postat pe 14 Octombrie 2008 15:34
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-14 15:24:42
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-14 15:14:59
De la: sweetpink, la data 2008-10-10 18:29:08Stiu cum e cu mama la cumparaturi!Uneoripoate sa fie ...dar asta sepoate rezolva usor si fara pestisor-mergi singura.Sau daca u ai de ales si tre samergi cu ea...cand vevine stresanta...ignor-o!Concentreaza-te pe produsele pe care le doresti si spune din cand in cad "ai dreptate,aha,dap...asa e" si trece.Functioneaza sigur metoda,mie imi pare rau ca am descoperit-o relativ tarziu...


m-am stressat m-am enervat .... si am venit pana la urma cu taxiul acasa..... sa nu mai aid cate are de carat....
si m-am bagat in vana la scaldat vreo 2 ore ... numai asa reusesc sa ma calmez......


Asta e nimic. ma sunat chiar acum ca vorbeste cu stylistul si coafeza sa mergem sa ma aranjeze

Nu stiu cine îi pestisorul Nu pot sa sufar pestele D-aia nu l-am bagat in seama probabil pana acum


pt chestii din astea iti sugerez o minciunica de complezenta....
vaaaai tu mami tocmai am o prietena care este coafeza... merg la ea, nu te superi nu-i asa???

la mine da roade ..
numa' ca pica patalamaua pe mine sa o tund si sa o aranjez la par....deh asa mi-a trebuit sa fac un nenorocit de curs si acu nu mai scap de ea...

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:40
De la: number_one, la data 2008-10-14 15:34:12SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE


baiete.... ori esti cam prostut asa ori ai o problema serioasa cu neuronul ...pune-i un cooler ceva ca s-a infierbantat saracul
lasa fata in pace ca daca te iei de ea gramada vin si praf si pulbere te fac....eu personal....
capisci????

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:41
Stii ce zice?
pai hai ca vin eu cu tine la a ta
Ii spun orcum destule povesti;-)

iar acum merg in oras la cumparaturi singura si nu am chef.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:50
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-14 15:50:06Stii ce zice?
pai hai ca vin eu cu tine la a ta
Ii spun orcum destule povesti;-)

iar acum merg in oras la cumparaturi singura si nu am chef.


mie imi place... ador sa merg singura pt ca pot sa stu cat vreau in magazine nu aud pe nimeni puffaind pe langa mine sau "hai sa ne grabim " etc...
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:52
De la: number_one, la data 2008-10-14 15:34:12SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE

eu in locul tau i-as cere pestisorului niscaiva minte...cam duci lipsa baiete!

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:59
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-14 15:52:30
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-14 15:50:06Stii ce zice?
pai hai ca vin eu cu tine la a ta
Ii spun orcum destule povesti;-

iar acum merg in oras la cumparaturi singura si nu am chef.


mie imi place... ador sa merg singura pt ca pot sa stu cat vreau in magazine nu aud pe nimeni puffaind pe langa mine sau "hai sa ne grabim " etc...

Ei si mie de obicei, dar nu a fost nimic deoasebit. Aveam ceva de rezolvat. si a trebuit sa merg de doua ori [nu intreba dece ] si sa si astept 20 de minute
De la: number_one, la data 2008-10-14 15:34:12SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE



>
acuma stiu ce vreau eu de la pestisor
dar nu spun
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Octombrie 2008 00:17
Pai de ce nu impartasesti cu noi???
sweetpink
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:39
De la: razz, la data 2008-10-14 15:11:38o singura dorinta:sa mi se indeplineasca toate dorintele!si inca ceva un acvariu pt pestisoru asta...sa ii ajute si pe altii,contra cost evident :P


Asa deci...dupa ce ca iti indeplineste tie 3 dorinte te gandesti sa mai faci si afaceri pe seama lui...Razz... frumos iti sta?
sweetpink
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:40
De la: bestdevilinside, la data 2008-10-14 15:24:42
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-14 15:14:59
De la: sweetpink, la data 2008-10-10 18:29:08Stiu cum e cu mama la cumparaturi!Uneoripoate sa fie ...dar asta sepoate rezolva usor si fara pestisor-mergi singura.Sau daca u ai de ales si tre samergi cu ea...cand vevine stresanta...ignor-o!Concentreaza-te pe produsele pe care le doresti si spune din cand in cad "ai dreptate,aha,dap...asa e" si trece.Functioneaza sigur metoda,mie imi pare rau ca am descoperit-o relativ tarziu...


m-am stressat m-am enervat .... si am venit pana la urma cu taxiul acasa..... sa nu mai aid cate are de carat....
si m-am bagat in vana la scaldat vreo 2 ore ... numai asa reusesc sa ma calmez......


Asta e nimic. ma sunat chiar acum ca vorbeste cu stylistul si coafeza sa mergem sa ma aranjeze

Nu stiu cine îi pestisorul Nu pot sa sufar pestele D-aia nu l-am bagat in seama probabil pana acum


Ar fii cazul sa nu il mai ignori...ca vezi tu...poate se supara pe tine si s-a zis cu dorintele!
sweetpink
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:42
De la: , la data 2008-10-14 23:59:32
De la: number_one, la data 2008-10-14 15:34:12SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE

eu in locul tau i-as cere pestisorului niscaiva minte...cam duci lipsa baiete!


Da ce aveti cu baiaul?
sweetpink
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:08
De la: sweetpink, la data 2008-10-27 13:08:34
De la: , la data 2008-10-14 23:59:32
De la: number_one, la data 2008-10-14 15:34:12SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE
SA AM FEMEIA VISURILOR LANGA MINE

eu in locul tau i-as cere pestisorului niscaiva minte...cam duci lipsa baiete!


Da ce aveti cu baiaul?


pai e sau era obsedat de celia si o urmarea peste tot si se lauda ca are si nevasta si amanta si ca nu il satisface nici una si de aia a decis ca s-a indragostit de celia dupa ce i-a citit profilul ....de aceea

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:47
1. sa primesc o veste buna pe 5 noiembrie.
2. sa primesc o veste buna pe 29 octombrie.
3. sa fiu mai temperata.

fluturas_
Postat pe 27 Octombrie 2008 14:07
De la: sweetpink, la data 2008-10-10 03:55:45Dar voi chiar nu aveti dorinte?


pentru azi am o singura dorinta...sa nu uit ziua de sambata 25 octombrie 2008...

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Octombrie 2008 14:55
Uite dorintele...
1.Sa nu mai existe rautate
2.Sa nu mai exite minciuna
3.Sa nu mai existe invidia

In rest nimic,ca am deja ceea ce imi doresc

andreea1976
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:07
sa am un job mai tare decat ultimul...
sa mai urc vreo treapta, profesional...

Postat pe 27 Octombrie 2008 15:16
eu as vrea sa-mi ia, nu sa-mi dea :-P
pestisorule, nu vrei bre niste credite la banca?
googoodoll
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:24
3 dorinte...
prima e sa fiu sanatoasa...
a doua sa o pot tine pe sora mea langa mine
si a treia sa am puterea sa trec peste toate incercarile vietii ca restul vine de la sine
eu_mihaela20
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casa de Productie Electro Star tel:0722.410.597 3 De la: onnyta 23 Septembrie 2008 11:53
'nesuportatorii' de critici... 1 De la: iulia_little 14 Martie 2008 10:36
Facultatea de litere 2 De la: AnnieG 12 Iunie 2013 15:47
e vara .... fetelor...va recomand pudra epilatoare ... practic, ieftic si ff eficient 24 De la: touray 12 Mai 2012 17:39
Melodii 11 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 22:13