Setari Cookie-uri

Taur

TAUR (20 aprilie – 20 mai)
Element: Pamantul. Pamantul Taurului e mai degraba un fel de mlastina plina de copaci batrani acoperiti cu muschi. Sa te misti prin mlastina asta este ca un cosmar in care incerci sa mergi, dar nu ajungi niciunde. Luptele in noroi nu sunt pentru cei cu inima slaba. Calitate: Fix. Taurul este definitia nemiscarii. Taurul nu schimba rutina sau pozitia.
Simbol: Boul. Mentalitatea de turma combinata cu un tomberon de gunoi uman. Caposenie. “Taur care vede rosu in fata ochilor” va zice ceva?
Guvernator: Venus, zeita desfranarii, geloziei si hedonismului. Zeita „vreau aia… si aia… si aialalta…”
Activitate preferata: Sa emita judecati si sentinte la masa.
Carte preferata: Gurmandul lacom.
Model in viata: Unchiul Scrooge.
Idol romantic: Archie Bunker.
Meserie ideala: Judecator care da sentinte la moarte.
Prima intalnire ideala: Invitatul face curatenie, gateste cina, ii face sex oral si isi prezinta multumirile adanci pentru aceste privilegii.
Fraza caracteristica: „De ce ma faci sa dau in tine?”
Fraza de agatat: „Poti sa gatesti?”
Parte a corpului: Gatul. Care il doare de la atata urlat.
Zona erogena: Gatul…cat mai adanc in gat.
Stil romantic: Piatra de moara.
Ciudatenie sexuala: Intra, iesi, adu ceva de mancare.
CARACTERISTICI
- Capos, plicticos, mizerabil, cu prejudecati si cu probleme de greutate.
- Cum sa depistezi un atac iminent? Multi Tauri dau indicii: fata li se intuneca, ochii li se incetoseaza, falcile li se misca putintel, unii chiar, inconstient, isi lasa capul in jos si se uita spre tine, la fel ca un taur adevarat inainte sa te atace.
- Apetit insatiabil care include dar nu e limitat la: aprobare din partea celorlalti, posesiuni, mancare, odihna si sex.
- Emotional, nu intelectual. Nu poate sa vada si alte puncte de vedere. Lipsit de orice ratiune si logica. Cearta-te si o sa te infurii. Demonstreaza-ti teoria si o sa se uite la tine de parca vorbesti chineza.
EL
Rabdator, prudent si perseverent. Are un farmec timid si nevoi simple: camin, casa, o femeie buna alaturi si copii… DAR:
- Desi ofera confortul unui pantof vechi, are o mentalitate de cizma.
- Nu il deranjeaza sa fii independenta, atata vreme cat are si el ceva de castigat.
- Nu te astepta sa primesti prea multa atentie sau laude. Se asteapta sa fii femeie de casa.
- O sa iti aleaga hainele si prietenii si o sa iti critice parerile. E foarte bine ancorat in fixismele si prejudecatile lui. Nu poti sa il schimbi!
- Gelos, posesiv si obsesiv. Enerveaza-l si o sa iti poarte pica, dar nu in liniste. O sa te intepe cu remarci usturatoare de o sa iti vina sa ii dai cu ceva in cap.
- Dragostea lui pentru mancare este legendara. E in stare sa manance pana se face cat casa si face atac de cord. Si o sa se astepta sa ii fi si asistenta medicala in cel de-al doilea caz.
- Ideea lui de o seara amuzanta este sa schimbe canalele intre emisiunea culinara si gala K1.
- Desi te iubeste enorm, nu o sa iti inteleaga nevoia de a vedea si alti oameni in afara de persoana sa. Daca te scoate in oras, o sa fie la restaurantul lui preferat, unde conversatia inteligenta o sa fie inlocuita cu mormaiturile lui cu gura plina.
- E zgarcit. Poate sa aiba milioane, dar o sa isi tina conturile bancare ascunse. Daca tu, iubirea vietii lui, o sa pui mana pe banii aia o sa fie doar pentru ca ai trait mai mult sau l-ai omorat in somn. Optiunea a doua o sa devina din ce in ce mai tentanta odata cu trecerea timpului.

.........


- Adora sa se joace de-a Marele Inchizitor. E in stare sa iti ceara sa ii dai raportul in legatura cu tot ce ai facut in ziua respectiva, sa iti cotrobaie prin lucruri si sa iti citeasca jurnalul. Niciodata sa nu ii dezvalui ceva din trecutul tau care poate sa il foloseasca impotriva ta, pentru ca exact asta o sa faca. Inchiriaza-ti un seif la banca si minte de ingheata apele.
- Stabil pana la inertie.
- Desi e un adevarat maratonist in pat, visul lui este sa ii fii menajera. E asa de insensibil ca trebuie sa ii dai cu un ciocan in cap ca sa primesti putina atentie.
- Daca vrei adrenalina, baga degetele in priza sau ia-ti un amant. Este totusi mai recomandabila prima varianta.
- Nu iarta si nici nu uita.
- Desi uraste schimbarea, este perfect capabil sa te azvarle afara din casa intr-o zi si sa iti gaseasca o inlocuitoare in urmatoarele doua ore.
- Doua cuvinte: lene cronica.
EA
Mama ranitilor in pijamaluta neagra. Loiala, curajoasa si puternica. Cauta securitate si un partener care sa se bazeze. Banii nu sunt necesari daca are o casa buna si lucrurile necesare asigurate… DAR:
- E o mana de fier in manusa de catifea. Tare ca otelul, indiferent ce incearca sa te convinga pe tine sau pe ea insasi
- E intotdeauna victima. Tu esti un ticalos doar pentru ca stai cu ea.
- E la fel de violenta si infioratoare la nervi ca si masculul din zodie. Asteapta-te ca orice obiect sa fie aruncat inspre tine, chiar si cutitele de bucatarie.
- Mancare = liniste si placere. Asteapta-te sa se ingrase pentru ca mananca tot timpul. O sa se leneveasca si la intretinutul casei. Trebuie sa castigi si pentru ea, o merita doar pentru ca te suporta.
- O sa inceapa certuri in familie doar de amuzament. E la fel de emotiva ca un sergent de instructie. Da edicte si face planuri pentru viata tuturor si se asteapta la supunere oarba.
- Sa te certi sau se discuti cu ea rational este inutil. Are intotdeauna dreptate.
- Nu crede in nimic ce nu poate atinge si avea. Daca te prinde ca ai o aventura este destul de probabil sa se prefaca ca nu s-a intamplat nimic doar ca sa fie linistita.
- E maniaco-depresiva. O sa foloseasca asta ca sa te convinga sa stai cu ea. Nu neaparat fizic, ci mai degraba emotional si financiar. E in stare sa iti cheltuiasca banii si sa ii pastreze pe ai ei intr-un cont pe care nu o sa il vezi vreodata.
- O martira. Nimic nu e vreodata vina ei. E din cauza societatii, a copiilor, a vecinilor sau a ta. Niciodata din cauza ei.
- E o supravietuitoare si o sa se razbune intr-un fel sau altul. E judecatorul si juriul celor care au fraierit-o macar un pic iar sentinta o sa atarne deasupra capului lor tot restul vietii. Ai intarziat la cina o data? Asteapta-te sa iti fie adus aminte pe patul de moarte. Nu uita niciodata.
- Vrei sa scapi de ea? Fa-o intr-un fel discret, ca sa previi sechele fizice permanente. Iti da ea papucii? Nu te astepta sa iti revezi vreun lucru de-al tau inapoi VREODATA.
- E definitia pietrei de moara. Fa-o sa planga si o sa stea toata ziua pe canapea mancand inghetata. Enerveaz-o si o sa stai toata ziua pe podea cu ochiul umflat.
Cum il depistezi: Cap cu forma ciudata si trasaturi bovine plus burta sunt de obicei indicii clare. Daca are si mustata, suvita pe frunte si nas sifilitic suna la comisia care se ocupa de criminalii de razboi nazisti (Hitler era Taur).
Unde il gasesti: Stand pe tine, sub tine, intr-un scaun ca reprezentant al vreunui partid prafuit. Daca alearga undeva, inseamna ca doctorul i-a prescris asta.
Cum il intrigi: Arata cat poti de neinteresanta intr-un scaun cu rotile. Cand iti zambeste, nu te uita si fixeaza cainele de langa tine. Cand nu se prinde si iti zice „Guten Morgen”, prefa-te surda si foloseste-te de limbajul semnelor sa il gonesti. Cand refuza sa ia „cara-te” drept raspuns la intrebarea daca vrei sa iesi cu el si continua sa te piseze la cap, prefa-te muta ca sa nu trebuiasca sa zici „da”.
Prima intalnire: O sa te impinga vrei, nu vrei in scaunul cu rotile la un festival al berii. Acolo o sa se indoape cu toti micii si carnatii pe care poate pune mana, in timp ce tu bei vreo doua butoaie de bere intr-o incercare patetica de a uita unde esti.
Cand sa o faci: aAlatura-te rezistentei si nu o face.
Cand sa pui intrebarea: Cand te-ai saturat de sportul extrem numit intalnitul cu barbatii din alte semne zodiacale care sunt niste ticalosi mai putin de incredere dar pana la urma mai interesanti. Asta si dupa ce ai terminat-o cu drogurile si ai exersat cum sa mergi drept la altar.
Daca iti da papucii: Nu o sa faca asta. Tenacitatea e singura lui virtute. Da-i tu verde.
Daca ii dai papucii: O sa astepte sa te trezesti si sa realizezi ce greseala ingrozitoare ai facut. Cand nu dai semne ca ai vrea sa faci asa ceva, o sa continue sa astepte.
Cum sa rezisti?
- Taurii au nevoie de siguranta.
- Daca vrei sa obtii ceva, rabdare, rabdare, rabdare.
- Cand explodeaza, cauta ciocolata si tine capul la cutie.
- Sexul calmeaza orice cearta.
- Iau foc daca te uiti la ei cu o privire de nepatruns.
Cum se inteleg cu ceilalti?
Pariaza pe: Rac, Fecioara, Capricorn, Pesti.
Doar prieteni: Taur, Varsator.
Impusca-te acum: Berbec, Gemeni, Leu, Sagetator, Scorpion .
Oaia neagra: Balanta.
sweetpink
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:21
Nu cred ca ai cunoscut cu adevarat un Taur,nici nu cred ca te-a interesat sa il intelegi.Sunt prieteni devotati,corecti si nu ii doare gatul de urlat,pentru ca sunt rabdatori si foarte greu se enerveaza.Iar daca o fac,inseamna ca au ajuns la limita rabdarii.
gaby_2006_ela
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:04
De la: gaby_2006_ela, la data 2008-10-20 09:04:13Nu cred ca ai cunoscut cu adevarat un Taur,nici nu cred ca te-a interesat sa il intelegi.Sunt prieteni devotati,corecti si nu ii doare gatul de urlat,pentru ca sunt rabdatori si foarte greu se enerveaza.Iar daca o fac,inseamna ca au ajuns la limita rabdarii.


Citeste ce am scris la toppicul cu balanta!
sweetpink
Postat pe 20 Octombrie 2008 13:52
Imi cer scuze,nu am inteles ca de fapt era spre amuzament.Recunosc ca esti tare!Mi-a placut!
gaby_2006_ela
Postat pe 21 Octombrie 2008 08:04
e cam adevarat..o descriere despre scorpionul barbrat nu ai?
mihaelageorgiana20
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:37
De la: mihaelageorgiana20, la data 2008-11-06 23:37:21e cam adevarat..o descriere despre scorpionul barbrat nu ai?

Nu stiu daca are. Mai bine deschizi un topic nou.
O sa iti faci imediat o gramada de prieteni noi pe aici
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:41
Hai ca am inceput bine ziua,am ras bine cu articolul asta.Nu e adevarat nimic din ce ai scris,dar daca te face fericit/a atunci e bine!
GianaF
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:11
Bun articolul de unde ai dat copy-paste.
cunosc destui tauri.unii sunt, altii nu, dupa cum se spune in descriere.
in mare parte este facut la bascalie...
_iluzie_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:22
eu as zice ca sunt destul de bine surprinse trasaturile zodiei taur, doar ca sunt cam exagerat prezentate...
M-a amuzat, dar ..... e cam exagert... totusi , noi taurii nu mancam in halul asta oamenii...
carminelu
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:48
Acest articol este un fel de Caricatura a persoanelor nascute in aceasta zodie. Am citit si pentru celelalte zodii, sunt carcaterizari haioase.
merrylicious
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:55
deci lol de lol:)))) maica ce au citit ochii mei intra iesi da ce nene suntem nimfomane?:))))) oricum suntem niste dive din orice pdvd nu tre sa generalizam:> suntem venusiene convinse geloasa moama moama prea orgolioase:( capoaseeeeeeeeeee uof uof dar romantice Dumnezeuleeee cat putem oferi dar in schimb vrem iubireeeeeeeee multa multa multa yummy...si modeste:P.
Serios :( suferim din orice pe mn m-a ranit cineva mult de tot nu pot uita deloc ma simt folosita ..neputincioasa acum va zic fetelor sa cascati ochisorii caci b sunt toti parsivi iar fericirea vine doar o data...sa fiti iubite ...
Un_chip_de_inger
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:02
NU AI HABAR DE ZODIA TAURULUI..........MAI BINE LAS-O BALTA ZODIA ASTA
GINY87
Postat pe 1 Ianuarie 2009 04:58
De la: _iluzie_, la data 2008-11-14 10:22:56Bun articolul de unde ai dat copy-paste.
cunosc destui tauri.unii sunt, altii nu, dupa cum se spune in descriere.
in mare parte este facut la bascalie...



descrierea nu este facuta exact ,depinde de decada in care esti nascut,ziua ora si multe altele.
eu sunt taur ,sotul meu este taur ,fica mea cea mare este tot taur.
eu 24/24 ,ficamea 30/04,iar el 05/05.
cu ficamea ma potrivesc la multe dar cu el la nimic,eu sunt la polul sud iar el la nord asa de mare este diferenta intre noi.
eu calma el nervos,el lesinat dupa bani eu ma multumesc cu ce am desi nu mi-ar strica ceva in plus,el mananca de 5 ori daca este moca eu doar daca imi este foame indiferent de ce mi se ofera.etc ,etc,etc,mai vreti diferente.....asa ca nu mai generalizati.
adistefi1970
Postat pe 4 Ianuarie 2009 00:00
sunt o taurita simpatica cu simtul umorului nu ,ma doare gatul de urlat .........intradevar imi place enorm culoarea rosie.....si sa va mai spun ca sotul meu e berbec si ne intelegem perfect..............nu imi place mizeria o detest......
ylaryclaudia
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:08
Nu va mai bateti joc de persoanele nascute in zodia taurului , pt. ca va fugi toata lumea de ele !!! Eu sunt tauroaica si cei / cele care ma cunosc nu vor aproba o iota din caracterizarea rautacioasa postata aici !!!! tauroaicele sunt loiale , cinstite , bune gospodine (chiar daca sunt gurmande ) si adora linistea , eleganta , bunul gust si relatiile civilizate !!!!!!
Vyolett
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:51
apropo,balanta e oaia neagra,eu sint TAUR si am fost casatorit cu o balanta,dupa 12 ani am divortat,nu se mai putea,si nici acum nu am liniste dupa 9 ani de la divort
costel_teliban
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:56
sa inteleg ca ai dat copy paste din horoscopul ireverentios...ce nu stii tu de fapt despre tauri e ca nu suporta gluma la adresa lor...mai bn puneai un banc despre zodie...atunci poate chiar era funny...
haruka_obake
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:55
taurul lasa de la el cat lasa..dar balantele pe langa gelozie...sunt si fffff egoiste si egocentrice..ca niste copii rasfatati...nu intradevar...aerul cu pamantul sunt 2 lumi diferite...ca de la cer la pamant;)
haruka_obake
Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:54
De la: aditza70, la data 2009-01-04 00:00:13
De la: _iluzie_, la data 2008-11-14 10:22:56Bun articolul de unde ai dat copy-paste.
cunosc destui tauri.unii sunt, altii nu, dupa cum se spune in descriere.
in mare parte este facut la bascalie...



descrierea nu este facuta exact ,depinde de decada in care esti nascut,ziua ora si multe altele.
eu sunt taur ,sotul meu este taur ,fica mea cea mare este tot taur.
eu 24/24 ,ficamea 30/04,iar el 05/05.
cu ficamea ma potrivesc la multe dar cu el la nimic,eu sunt la polul sud iar el la nord asa de mare este diferenta intre noi.
eu calma el nervos,el lesinat dupa bani eu ma multumesc cu ce am desi nu mi-ar strica ceva in plus,el mananca de 5 ori daca este moca eu doar daca imi este foame indiferent de ce mi se ofera.etc ,etc,etc,mai vreti diferente.....asa ca nu mai generalizati.


si eu sunt nascuta tot in 24/04/1987.....odata am patit ceva...mi-a spus o doamna pe care am cunoscut-o la locul de munca pe care l-am avut atunci ca sa am grija in perioada asta k este foarte "miscatoare" si k dupa ce voi fi la familia mea se vor linisti toate.
sincer ma ingrozeste k nu stiu ce se va intampla in viitor si daca sunt bune alegerile mele de acuma reflectate in viitor.
ramona_vv
Postat pe 31 Ianuarie 2009 02:11
Hey...Buna!!!... Eu sunt Taur 100%(9 mai) cu ascendent in Leu...Toata lumea care crede mai mult, sau mai putin in astrologie stie ca principalele caracteristici ale unei zodii sunt influentate foarte mult de ascendent...dupa cum spunea si aditza70 mai sus (ascendentul calculandu-se in functie de data, ora, locul nasterii....)...Sa spunem ca a fost un fragment amuzant, chiar plin de creativitate...lucrurile care s-au spus despre noi sunt mai mult sau mai putin adevarate, chiar exagerate in unele cazuri. Taurii sunt persoane, in general, fffff calme, uneori chiar ma mir ca rabdarea mea nu are limite si nu numai eu, ci si lumea din jurul meu afirma acest lucru, deci se va intampla foarte rar sa ne enervam situatie in care, putem lua decizii fara sa ne gandim (ceea ce nu prea ne sta in obisnuinta). Suntem persoane pe care se poate baza oricine ne apreciaza, ne sunt fideli (ma refer si la amici, soti, sotii, copii, iubiti, etc)...poate pentru noi fidelitatea si comunicarea sunt cele mai importante " cadouri" care ni se pot oferi, asa ne poate fi "cumparata" inima:)...nu spun asta pentru ca sunt eu Taur, ci cunosc destul de multe persoane nascute sub acest semn zodiacal...Oricum caracteristicile zodiilor sunt chestii generale, cel mai mult conteaza personalitatea fiecaruia si mediul in care traieste....Mult noroc in viatza!!
madalina123
Postat pe 24 Februarie 2009 01:53
interesant articol.... taur
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 21:29
ce tare e...eu sunt tauroaica
cristi_nne
Postat pe 26 Martie 2009 11:30
lo,lol,lol,si iar lol.am lesinat de ras cand am citit primul articol.cu lacrimi nu gluma.dar stiu ca e o gluma la adresa taurilor.depinde de persoana.ca la oricare zodie,de altfel.prietenul meu actual e taur.cand se enerveaza e mai bine sa nu stai in calea lui dar daca iubeste nu va fi asa capos.cel putin asa e al meu.are idei fixe,pe plan sexual nu am ce sa-i reprosez,e sensibil,atent,tandru.dar va dati seama ca nu-l cunosc prea bine.dar avand in vedere ca eu sunt capricorn cred ca ne vom intelege bine.
roscatika23
Postat pe 31 Martie 2009 20:35
f comic articolul...si eu sunt tauroaica si ma mandresc cu asta. nu ma enervez repede dar si cand se umple paharul...domane fereste de cel care indrazneste...il calc cu "copitutzele"... Cea mai buna zodie ever
kidzuite
Postat pe 8 Mai 2009 13:53
nu stiam de ce m-iam parasit sotul aaaaaaaaa e un taur
alina_30
Postat pe 30 Mai 2009 23:21
ai uitat sa scri ca nu scapa nici o fusta
alina_30
Postat pe 30 Mai 2009 23:22
are dreptata ALINA,

si eu cred ca sunt super curvari, sau mai bine zis, daca le place o alta femeie, se duc si motiveaza acasa ca ies cu prietenii, cu familia, ca se duc in vacanta la pescuit, .... insa sa nu va faceti iluzii ca amanta are mai mult noroc, Nuuuuuuuuuu , ea saraca e cea mai mare victima, pentru ca el, TAURUL o viziteaza cind poate,si nu foarte des, ca sa nu se prinda iubita oficiala si ca sa nu cumva amanta sa se obisnuiasca mai mult cu el....
iar el, saracul, e fericit si implinit, intre 2 femei.... una care ii spala ii calca si are grija de el, cu care chipurile, doarmne noaptea in casa, si cu amanta, care e superbisima ca femela, eleganta, frumoasa, si miroase bine, insa pe care o invita o data la 2 saptamini cu barca, atit....

pai cum sa nu iti fie drag un baiata asa ? pupa-l mama pe el de tauras .....

Fetelor, treziti-va, barbatii taur asa sunt.... folosesc tot ce pot si daca nu ii ploua intre 2, o pot face toata viata.... ca nu sunt in stare sa puna ei punct intr/o relatie.....


Sa ridice mina femeia care traieste cu un TAUR si care nu a fost inselata niciodata, chiar as vrea sa o vad ......


Tin sa subliniez ca FEMEIA TAUR e total diferita, am 3 prietene in zodia taurului si sunt fete de nota 10
asa ca fetelor, nu ma atacati, eu vorbesc de masculul taur....

va pup
anka77
Postat pe 20 Iulie 2009 06:59
Pentru cele care mananca r..h...t dand cu noroi in tauri, le amintesc un fapt real; taurii daca au in casa o femeie de milioane nu le mai trebuie nici una, ascultati-ma ce va spun ca stiu bine ce spun. Daca insa nu au in casa tot ce le trebuie si nu se pot rupe din varii motive de partenera atunci in sinea lor se naste o cautare care nu le da pace. Asta e realitatea, in nici un caz nu sunt curvari, iar cei care fac exceptie oricum sunt cu mult intrecuti de multe altele si multi altii din alte zodii.....

Postat pe 20 Iulie 2009 09:02
Iubitul meu e taur...si nu e curvar!!! Sau poate sunt eu un caz fericit
Am si o prietena taur,si DA e o persoana de nota 10
wanda_love_you
Postat pe 25 August 2009 14:59
Buna tuturor!
va vorbeste o tauroaica convinsa, nascuta si crescuta sub semnul puterii.
O fi asta un horoscop rautacios, dar totusi nu e foarte departe de adevar, sa stiti. Personal, m-am regasit aproape 100% in el. Asa este, taurii sunt extrem de puternici, feriti-va de furia lor, rar si-o manifesta in general, tre sa ai tu nervi de fier inainte de a incerca sa enervezi un taur, dar daca ai depasit pragul, it's game over. Praf, pulbere, devastare totala din orice punct de vedere. Rectific doar faza cu aruncatul obiectelor, chiar si cutite. Nu! Taurii nu se folosesc de puterea lor fizica ca sa te termine, nu vor arunca cu obiecte in tine, dar credeti-ma, ati prefera sa o faca, in locul atitudinii glaciare pe care o adopta in situatiile alea, in locul ironiilor si sarcasmului de care sunt in stare, duse la extrem. Taie, spinteca, fara nici o urma de regret, iti pun si sare pe rani fara sa clipeasca, dar o fac la cel mai calm mod posibil, chiar razand. Oricum, ei te enerveaza prin indiferenta lor, in timp ce tu faci eforturi disperate sa ii termini. Ei pasc linistiti in continuare, se plimba pe pajiste cu floricica in gura, rumegand in liniste iarba din jurul lui, iar tu nici macar nu existi pt el.
Pot fi si oameni de casa, dar prefera munca in locul lenevitului acasa. Nu e pt ei asta. Dar la fel de bine pot impaca munca cu gospodaria, in sensul ca oricat de mult ar sta la birou, partenerul se va simti iubit, ingrijit, va avea tot ce trebuie in casa de la partenerul taur pt ca are un talent innascut pentru a-si acoperi toate sarcinile si a impaca pe toata lumea.
E foarte greu sa darami un taur, asta e cel mai clar lucru posibil. Sunt atat de incapatanati incat nu vor renunta la drumul pe care l-au luat nici daca au observat ca nu e bun, si asta doar pt a nu da satisfactie celor din jur. In general sufera in tacere. Nu vor arata niciodata tot, nici furia, nici dragostea, desi ai zice ca are din plin din ambele. Are, dar totusi nu arata tot. Sunt ca un vulcan clocotind. Cam asta tre sa fie punctul de pornire pt cei din jur care vor sa se joace cu un taur. Daca abuzezi foarte mult de toleranta pe care o au, si o au cat pentru toata lumea la un loc, s=ar putea sa regreti toata viata asta, pt ca atunci cand el se satura, se satura pt totdeauna. Taurul nu este omul compromisului. Cand a renuntat la ceva, a facut=o definitiv, fara regret. Nu mai ai nici o cale de intoarcere la el. Si tot taurii sunt in stare sa sterga cu buretele intr-o secunda, ca si consecinta a ce am spus mai inainte, poate chiar ani intregi de fericire maxima, de iubire, de rasfat, de rai, ajungand direct in extrema cealalta, la fel de intens. Nici macar nu se vor mai gandi la cum a fost inainte, la cat de bine era odata, deci sa nu crezi ca vor plange din cauza asta vreodata. Never! Tu da, el nu. Asta ca sa vedeti cam ce este in mintea unui taur si ce mecanism de functionare are. Insa da, daca ii oferi ceea ce vrea, adica libertate, protectie, ii arati dovezi de iubire, de loialitate, poti sa pariezi ca te va duce in al noulea cer si te va tine acolo toata viata ta. El are nevoie in general de foarte putine lucruri pt a-l face fericit. Cu el nu trebuie sa te dai peste cap, sa ii aduci luna de pe cer, sa stai in cap, trebuie doar sa fii sincer, de la inceput pana la sfarsit, sa ii acorzi incredere, sa nu ii inseli increderea, sa fii tu insuti si sa nu incerci sa il fraieresti vreodata cu nimic. Se face pres in general, poti sa te stergi de el pe picioare, cam asta e impresia pe care ti-o lasa, dar este atat de vigilent incat vei ramane socat sa observi cate lucruri stie si a descoperit taurul, lucruri pe care nu te-ai fi gandit ca exista o sansa sa le afle. Este tot timpul cu ochii in patru, este omul detaliior, el pune pret pe detalii, nu pe lucrurile mari, brute. Te cunoaste din cele mai mici detalii, nu din ce ii spui tu. Are un al saselea simt extrem de bine dezvoltat, de asta isi va da seama f repede daca incerci sa il fraieresti. In cazul in care incerci sa o faci, te va avertiza subtil ca stie despre ce e vorba, poate ca si a doua oara o va face, dar a treia oara se va napusti asupra ta, iesind acel praf si acea pulbere de care zieam mai sus, atat de repede ca nici nu o sa apuci sa iti dai seama ce s-a intamplat. Pana iti dai seama tu, taurul a plecat in lumea lui si nu se va mai intoarce.
A, mi-am adus aminte..nu este atat de gurmad taurul pe cat se spune. Ii place mancarea, dar o mananca doar ca sa nu ii mai fie foame, nu pt ca i-ar placea atat de mult.
Sex-ul...pt taur nu prea exista cuvantul sex. Pt el exista dragoste, si ea, dragostea, este o adevarata arta. Pt taur una dintre devize ar fi: "A face dragoste este o arta, nu doar o actiune in sine."
Asa....ce sa mai spun eu despre tauri....Sunt oamenii care se adapteaza in absolut orice conditii, fie ele vitrege sau regesti. Poate fi foarte bine prieten si cu printul, si cu cersetorul, pt ca la el sistemul de valori nu se incadreaza pe scara sociala, niciodata. Nu-l vei impresiona niciodata daca ii fluturi vreo diploma sub nas sau vreun titlu onorific. Il vei impresiona in schimb dupa cum dai buna ziua.
Pe el il intereseaza valoarea ta umana, nu sociala, deci nu te va categorisi din prima ca si gazda proasta daca il inviti la tine si nu e curatenie in casa. Nu il intereseaza asta, il intereseaza cum esti tu ca om. Ok, daca si a doua oara cand il inviti e la fel de dezastru, s-ar putea sa isi formeze deja o parere mai putin buna despre tine, mai ales ca taurul pune totusi foarte mare pret pe curatenie, pe ordine, pe mirosuri placute, pe medii calde, etc...Si ca sa te injoseasca sau sa te faca sa te simti prost fara sa iti spuna nimic, se va apuca el sa iti aranjeze putin prin casa, din oficiu, sa arunce scrumiera sau sa impatureasca hainele aruncare aiurea pe fotoliu, sa duca paharele in bucatarie si sa le spele, facand asta cat se poate de firesc, fara a-ti reprosa ceva. Pur si simplu nu suporta dezordinea si daca nu fac cei din jur, face el ordine. Simplu.

E, ar mai fi foarte multe de spus despre tauri, pagini intregi, ca si despre celelalte zodii, evident, dar mai bine ma opresc aici, ca v-am plictisit destul deja si am ocupat o gramada de pixeli, cu folos sper, totusi...:D
Daca mai vreti detalii despre tauri, sau daca mai vreti sa aflati ceva despre tauri, nu ezitati sa intrebati.
cori26g
Postat pe 26 August 2009 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita?!!! 14 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 17:43
Berbec 20 De la: cocoyonela 24 Martie 2009 12:53
balanta cu ascendent in leu 6 De la: just_laura 15 Mai 2009 10:52
Ghicitoare 3 De la: kudika_8335 10 Martie 2016 17:45
Eu balanta - el taur 1 De la: kudika170501 28 Aprilie 2010 11:19