Setari Cookie-uri

Gemeni

GEMENI (21 mai – 20 iunie)
Simbol: Gemenii. Probleme la patrat. Vorbe cu dublu inteles. Viata dubla. Inselatori. Dubleaza-ti placerea – si chinul.Element: Aer. Aerul Gemenilor este ca briza nesuferita de la malul marii care ridica nisipul de pe plaja. Te face sa iti strangi ochii si sa nu poti sa vezi bine ce se intampla in jur. Cuvintele dulci ale Gemenilor sunt renumite pentru mai multe lucruri decat sexul la telefon.
Calitate: Mutabil. Gemenii sunt echivalentul uman al unei usi batante. Sa jonglezi cu cinci sau sase amante, o nevasta si doua relatii de lunga durata cere mult talent.
Guvernator: Mercur, zeul inselatoriei si al smecheriilor. Cea mai rapida gura si cea mai redusa atentie din univers.
Activitate preferata: Sa ajunga la concluzia gresita (o, daaaaa).
Carte preferata: “Cum sa faci pe oricine sa fie de acord cu orice zici”
Model in viata: Diavolul tasmanian.
Idol romantic: James Bond.
Slujba ideala: ziarist la un tabloid.
Prima intalnire ideala: Trei prieteni/e foarte buni/e care il/o adora si se felicita reciproc toata noaptea pentru norocul lor incredibil.
Fraza tipica: Pentru ca vreau.
Fraza de agatat: Ai citit vreo carte buna in ultima vreme?
Parte a corpului: Degetele. De obicei rupte de la cat de mult gesticuleaza.
Zona erogena: Mainile. Sex cu mainile. Catuse.
Ciudatenie sexuala: Faceti dragoste. Gemenii se gandesc la munca, la o noua dragoste sau la o fosta iubire.
CARACTERISTICI
- Sa fii cu un Geaman este ca si cum ai fi invitat permanent la petrecerea Palarierului Nebun.
- Personalitatile lui multiple nu se anihileaza, ci colaboreaza pentru a te innebuni mai tare.
- E smecher, nu intelectual. E aburitor de profesie, exact inversul filosofului. Vrea sa fie in cercurile selecte. Ii place sa se laude cu persoanele importante pe care le cunoaste.
- E capos, nu independent. Vrea libertate, in felul in care vor adolescentii libertate. Prea ocupat sa se razvrateasca pentru a mai asculta si alte puncte de vedere.
- Ii lipseste gena obiectivitatii, ca atare o sa refuze orice alta opinie care nu e a lui ca fiind valida.
- Daca te apuci sa te certi cu el, o sa ai de-a face cu un interogatoriu care l-ar face sa cedeze pe un spion bine antrenat. In eventualitatea ca o sa castigi disputa, o sa iti replice: „Asta incercam si eu sa iti zic.”
EL
Irezistibil, haios, independent, genul de talhar romantic care are doctoratul in flirt. Poate sa gateasca o cina exotica, sa te danseze toata noaptea apoi sa iti povesteasca o varianta incantatoare a miturilor legate de stelele pe care le priviti… DAR:
- O sa incheie evenimentele susmentionate telefonand altor 3 tipe pentru a-si da intalnire cu ele, cand tu crezi ca e in bucatarie sa iti mai aduca ceva de baut.
- E un animal afemeiat cu limba dulce, innebunit dupa petreceri, in cautare urmatoarei victime.
- Sufera de atractie fatala pentru fetele frumusele. Exista Gemeni fideli, dar sunt mai rari decat Sagetatorii timizi.
- Are nenumarate hobby-uri, o mie de cariere posibile si un grup de prieteni care seamana cu o mini-adunare a ONU.
- chestii intelectuale pentru el = ”cine stie castiga” si sa isi amuze prietenii umilindu-te in public.
- E rece si calculat, arivist gata sa te ceara in casatorie la prima intalnire daca adulmeca bani. Adevarata si singura lui pasiune este sa fie distrat de cineva.

.........


- Nu e persoana potrivita daca vrei sa va vedeti in fiecare seara, sa povestiti sau sa va uitati la TV impreuna.
- Partea buna a situatiei e ca macar nu o sa te plictisesti, desi o sa vina sa iti iei campii.
EA
Spirit si inima generoasa, mereu inconjurata de prieteni. Cauta un tip original si ocupat care sa nu vrea sa o lege de maini si de picioare. Distractiva, isteata, iubitoare si vesnic curioasa. Poate sa se imparta cu succes intre responsabilitatile din familie, cariera si casa… DAR:
- De obicei hobbiurile ei constau in alti barbati.
- E versiunea feminina a cuceritorului de profesie. Nu are nici un stres in a folosi sexul ca sa obtina ceea ce vrea.
- Este principalul ei dusman si atrage barbati la fel de superficiali ca si ea. Alearga dupa cai verzi pe pereti si in acelasi timp isi cauta un tatic.
- Are multe interese, care depind in principal de starea in care se afla si de oricine/orice a tarat acasa pentru a examina, testa sau a se indragosti.
- Adora sa barfeasca. Ii place sa creada ca are talente de detectiv. Poate sa tina un secret, dar nu se poate abtine sa nu impartaseasca o barfa picanta, mai ales daca o face pe ea sa dea mai bine prin comparatie.
- Traieste ca sa indrepte lucrurile, inclusiv pe nefericitul care ii e alaturi. O sa fie ceva timp afectuoasa si devotata, asta inainte sa inceapa procesul lung si chinuitor prin care o sa vrea sa il transforme in barbatul viselor ei. Respectivul ar trebui sa se astepte la carti, CD-uri, sfaturi, sedinte de terapie si exemple din propria ei viata. O sa ii gaseasca o casa, un terapeut si un balamuc in care sa il interneze si de la care asteapta rapoarte zilnice cu privire la progresul facut in experimentul de a-l schimba.
- “Viata e o petrecere si multi fraieri mor de foame” e una din filosofiile ei in viata.
Cum il depistezi: E destul de greu de reperat individul. O sa fie chiar langa tine vorbind pentru ca in doua secunde sa dispara in ceata ca magarul. Ceea ce si este. Trebuie sa recunoastem ca e destul de dezavantajos, mai ales cand incerci sa tragi cu pusca dupa el.
Unde il gasesti: La talk-show-uri, la psihiatru, vorbind la telefon cu mesageria vocala sau robotul care anunta ora exacta, la McDonalds, purtand o discutie foarte interesanta cu interfonul de la drive-in. Adica oriunde poate avea o conversatie care sa nu implice vreun atasament emotional.
Cum il intrigi: Nu ii cere sa fie constant, fidel, atent la nevoile tale sau sa iti tina companie. Nu il intreba unde se duce sau cand se intoarce. Si nu il intreba niciodata ceva mai profund emotional decat „Ce faci?” sau „De unde ti-ai luat pantofii?”
Prima intalnire: Simte-te bine. Chiar o sa fie atent la persoana ta, pentru ca inca nu s-a plictisit de tine. Pentru a mentine respectivul interes viu, incearca sa nu porti ceva mai interesant decat esti tu.
Cand o faci: Cat mai repede posibil. De cate ori ai ocazia sa te culci cu mai multe persoane deodata care locuiesc in acelasi corp? Pentru ca toate persoanele dintr-un Geaman o sa participe la actiune. Mai ales ca in felul asta nu o sa trebuiasca sa se ataseze prea tare de tine pentru ca, de fapt, te culci cu altii.
Cand ii pui intrebarea: Uneori, o sa il vezi ca este destul de interesat de relatie. Cum ar fi rarele momente cand isi aduce aminte de numele celor 3 copii ai vostri fara sa se uite pe hartiuta pe care le-a scris. Asta e un moment destul de bun ca sa il pui sa se insoare cu tine, daca nu vrei ca progeniturile sa te urasca pentru ca nu te-ai maritat cu tatal lor cat timp erau in viata. Doar nu astepta pana sa spuna numele potrivit fiecarui copil fara sa triseze, pentru ca ar fi exagerat.
Daca iti da papucii: Nu inseamna ca nu te mai place, pur si simplu a uitat cine esti. Daca chiar il vrei inapoi (intreaba-te bine inainte), planuieste o intalnire „din greseala”. O sa fie foarte interesat, mai ales ca ii pari atat de cunoscuta, sigur te stie de undeva, dar nu isi mai aduce aminte de tine. Ceea ce inseamna ca o sa o luati de la capat…
Daca il flituiesti tu: Geamanul o sa descopere dintr-o data ca esti femeia vietii lui, fata de care are sentimente profunde. Pe care le-ai ranit. Ingrozitor. Irevocabil. Inima lui zace in bucatele pe pamant. Sufletul lui e deja in iad. Viata lui e lipsita de sens. Cum ai putut sa ii faci asta, tu, chiar tu… da… tu… tu… cum ziceai ca te cheama??
Cum ii faci fata?
- Gemenii au nevoie de comunicare.
- E foarte important sa ii asculti.
- Ii potolesti daca ii scoti la o tura prin oras.
- Lauda-le ideile.
- Iau foc daca te faci ca stii ceva care ei nu stiu.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Berbec, Leu, Balanta, Varsator.
Doar prieteni: Gemeni, Sagetator.
Trage-ti un glont in cap acum: Fecioara, Scorpion, Pesti, Taur, Rac.
Oaia neagra: Capricorn.
sweetpink
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:22
Multe din afirmatiile facute de tine nu tin de zodie..cum ar fi inteligenta care tine de fiecare persoana.Sunt zodia gemeni..dar deja ai exagerat...cu descrierile...gemenii sunt fideli daca nu li se da niciun motiv...si as mai avea sa te contrazic ..dar sunt prea multe afirmatii facute gresit..te pup..
andreeafatu
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:29
De la: andreea_fatu, la data 2008-11-02 17:29:48Multe din afirmatiile facute de tine nu tin de zodie..cum ar fi inteligenta care tine de fiecare persoana.Sunt zodia gemeni..dar deja ai exagerat...cu descrierile...gemenii sunt fideli daca nu li se da niciun motiv...si as mai avea sa te contrazic ..dar sunt prea multe afirmatii facute gresit..te pup..

nu vezi ca e o gluma?chiar asa se si cheama:horoscop ireverentios....e pt a rade si a glumi, nu il ia nimeni in serios..........
mkdisk
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:51
nu am fost foarte atenta..doar k am vazut anumite afirmatii :D...:D
andreeafatu
Postat pe 12 Noiembrie 2008 00:09
nu e nimic......dak vrei sa razi un pic cauta horoscopul pe net...e foarte amuzant, e pt toate zodiile, nu numai gemeni....si eu sunt tot geamana!!!!
mkdisk
Postat pe 13 Noiembrie 2008 08:28
este foarte adevarat ce se scrie despre gemeni, eu sunt fecioara si am avut o relatie cu un geaman , si exact asa a fost , de atunci nu m-am mai uitat la nici un geaman.....mai bine...
oti_octavia
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:21
De la: oti_octavia, la data 2008-11-16 15:21:31este foarte adevarat ce se scrie despre gemeni, eu sunt fecioara si am avut o relatie cu un geaman , si exact asa a fost , de atunci nu m-am mai uitat la nici un geaman.....mai bine...

critica persoana, nu zodia.astea sunt repere generale....sunt si persoane in zodia ta foarte nesuferite, tipicare si cicalitoare. asha ca......
mkdisk
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:15
De la: oti_octavia, la data 2008-11-16 15:21:31este foarte adevarat ce se scrie despre gemeni, eu sunt fecioara si am avut o relatie cu un geaman , si exact asa a fost , de atunci nu m-am mai uitat la nici un geaman.....mai bine...

si daca dai de unul cum il recunosti?Ca sa poti sa nu te uiti la el?Au cumva o stea in frunte?Doamne dar ce-aveti cu saracii gemeni?Si eu sunt o reprezentanta a acestei zodii ,dar daca ma intreaba cineva voi spune ca sunt:fecioara.Parca astia nu aveau defecte,nu?Nu de alta dar ce ma fac daca nu se mai uita nimeni la mine din cauza zodiei?Nu ca n-as fi frumoasa,sexi sau.....altele.
ana_lili36
Postat pe 25 Noiembrie 2008 23:07
ma...si eu sunt gemeni...si ma regasesc cam in 90% din afirmatii.....DAR...alea 10%ramase sunt total inverse!oricum ar fi...fiecare difera si personalitatea ti-o formezi tu singur...pt ca orice persoana e unicat...asta sa nu uitati niciodata!si da....mi s-a pus pata tare tare p o fecioara...pt simplul motiv ca ca e mult mai stabil ca mine si imi ofera o anumita siguranta!!!cine shtie...inca lui de mine nu shtiu....dar e bine ca gandim lucrurile p care le vorbim fiecare in mai multe moduri si intelesuri....imi place sa ma joc cu cuvintele si mintea oamenilor....o mica pasiune as putea zice....
twins_21
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:18
in primul rand vreau sa spun ca si data de 21 iunie intra tot in zodia gemenilor
in al doilea rand am cateva intrebari pentru persoana care a scris despre gemeni: TE-A DEZAMAGIT ATAT DE TARE UN GEAMAN ? ESTI SIGUR(A) CA ESTE CU ADEVARAT IN ZODIA GEMENILOR ? DAR DESPRE CAT DE FIDELI POT FI GEMENII DE CE NU SCRII ? DAR DESPRE CAT DE BUNI PRIETENI POT FI GEMENII ?
NU TRANSPARE DECAT RAUTATE GRATUITA DIN CELE CE AI SCRIS.
sa stii ca nu toti oamenii care fac parte dintr-o zodie sunt la fel
nu ai experienta de viata dar iti permiti sa scrii despre oameni
daca cineva neinformat ar citi ce ai scris ar alege sa nu se "complice" cu un geaman
TI-AR TREBUI MAI MULT STUDIU CAND TE APUCI SA FACI CE FACI TU
Cu stima, Dana S.
dana_storm
Postat pe 10 Decembrie 2008 09:03
buna! sunt gemeni si citind acest text sunt impacata ca nu E VINA MEA. este in natura mea; sunt propriul meu inamic prin deciziile pe care le iau, originalitatea o caut in tot ce fac, sunt diferita de toti cei ce ma inconjoara si desi stiu ca nu mi-e bine ma afund si mai rau in probleme.am intuitii si pot fi un detectiv bun, victimele insa nu patesc nimic, nu am puterea sa execut. bonusul meu este un capricon pe care il toc marunt si-l fierb la foc mic; ma ingrijorez acum ca sunt indragostita de un taur si nu stiu ce o sa se intample cu el, pur si simplu mi s-a pus pata...sa-i fac ceva!
ana_damien
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:10
toate zodiile au si calitati si defecte, ca si amaratul de geaman pe care toata lumea il critica; nu e de mirare, este criticat pentru ca pune piciorul in prag cand nu ii convine ceva, si daca o face in mod politicos fara gura lui mare, retragandu-se din problema este iar catalogat ca fiind las.
geamanul e un glumet, un simpatic si un dulce, poate fi foarte fidel si devreme acasa daca sufletul pereche ii starneste interesul.
eu sunt nascuta in zodia gemenilor si sunt fidela doar prietenilor care ii simt aproape si pe care ma pot baza. nu suntem sinura zodie care face asa ceva. de exemplu de pesti de ce nu zice nimeni cat sunt de parsivi si numai pe interes?? HELOOOO toata lumea face asta!!!
eu sunt impreuna cu un geaman si avem o relatie frumoasa, niciunul din noi nu se ia dupa gura lumii, nu are relatii extraconjugale si nu exageram cu glumele proaste, de cele mai multe ori facem echipa impotriva altcuiva :D
geamanul asa e el, vioi si glumet si nu il poti schimba oricat efort ai depune.
ma simt aiurea vazand ca toata lumea ne critica dar decat sa stai toata ziua cu grija zilei de maine sau cu nu stiu ce grija, mai bine faci o gluma si uiti pentru un moment de toti si de toate
sa nu va mai prind ca doar ii criticati pe gemeni, daca ziceti ceva la adresa lor ziceti si de bine, nu numai de rau; adica ADEVARUL
stiu ca am dat-o dintr-una in alta, doar sunt gemeni
kapshunik2000
Postat pe 1 Ianuarie 2009 21:16

LOL
gemeni_cool
Postat pe 13 Ianuarie 2009 18:48
offffffffffffff...stiu ca voi supara gemenii de pe aici:D,doar ca eu chiar am intalnit un asemenea individ,e un " excroc sentimental" asa l-am alintat eu,are viata dubla,are poate si alte relatii de lunga durata prin alte parti si nu le-am descoperit inca,eu nu stiu pana acuma decat de una stabila de vreo 10 ani si de cateva escapade mai recente :)),nu are "procesor de constiinta" adica nu va recunoste nici in ruptul capului ca inseala daca v-a fi prins vreodata...e mereu agitat,vorbeste mult pt un barbat...nu are rabdare absolut deloc...e ca un copil adica parca ar fi doi in unul: pe bune cand e foarte dragut si amabil si intelegator si in urmatoarele cateva secunde e deja nervos si agitat,rautacios...si ce ma distreaza cel mai tare e ca James Bond e preferatul lui :))) EU CHIAR NU CREDEAM CA EXISTA ASA CEVA PANA NU L-AM CUNOSCUT PE DANSU...si tatal meu e gemeni dar e exact opusul lui,e un om minunat...
just_my_giovana
Postat pe 14 Ianuarie 2009 01:26
hei,cine a scris acele cuvinte despre gemenii ,este un rautacios;le-a scris cu cea mai mare rautate.gemenii ,de regula sunt pers. foarte calde si prietenoase.daca vrei un prieten,atunci cauta un geaman pe care te poti baza.dar padure fara uscaturi nu exista.asa si cu zodiile,mai vorbim.
elly_postolache
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:29
De la: elly_postolache, la data 2009-01-14 13:29:16hei,cine a scris acele cuvinte despre gemenii ,este un rautacios;le-a scris cu cea mai mare rautate.gemenii ,de regula sunt pers. foarte calde si prietenoase.daca vrei un prieten,atunci cauta un geaman pe care te poti baza.dar padure fara uscaturi nu exista.asa si cu zodiile,mai vorbim.


portitza_Maria
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:31
Intotdeauna adevarul este pe undeva pe la mijloc care in cazul de fata este un pic exagerat.Cind te supara cineva si nu ai de ce sa te legi ii gasesti o radacina si o particularizezi cu ce ai pe suflet sau cu ce ai fost ranita in amorul propriu,este uzual si frecvent la popoarele latine.Abia dupa 40 de ani iti faci bilantul,ce calitati bune si rele am si am avut si pe care le-am putut eradica!!!
eradicarea lor a fost facuta prin autocontrol si cu ajutorul prietenilor...
povestea este clasica pentru orice zodie/om si s-au scris si romane pe aceste teme,dar daca internetul v-a luat mintile!!!cintariti si trageti linie.
Cu simpatie pentru toti gemenii!
rmarius
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:15
gemenii sunt cu adevarat duali.de altfel aceasta caracteristica poate exista la absolut toate zodiile,pentru ca aici s-a omis cea mai importanta teorie a astrologiei:ascendentul are uneori o mai mare influenta decat zodia in sine
asa ca vedeti voi....e prea mult de discutat de ce unora li se potriveste si altora nu.dar sa nu va asteptati ca un geaman sa se recunoasca 100% si sa si recunoasca asta in fata celorlalti.intotdeauna va arunca la inaintare efemerele calitati.
mpostelnicescu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:13
Si eu sunt tot in Zodia gemeni...iar eu cred ca foarte mult conteaza ascendentul..iar mai cred ca intradevar se generalizeaza..adik avem cate ceva din toate cele scrise mai sus..insa doar noi putem stii ce ...cine sau cum suntem!!!Totusi mai cred ca indiferent de zodie vioata ne schimba IN MAI BINE sau IN MAI RAU!!!Una dintre aceste variante le alegem chiar noi si aici nu mai intervine zodia!Cred in zodiac...insa nu mereu este adevarat...suntem la fel si totusi Difericti(UNICI)!! Eu cred ca gemenii mai au o caracteristica "sunt extrem de sufletisti" iar aici includem doar partea feminina!!
suzana2009
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:39
afirmatiile care le-am facut nu ar trebui sa te deranjeze pentru ca eu le-am facut referitor strict la barbati....si oricum toti ...precizez... toti barbatii care ii stiu si sunt in zodia gemeni sunt exact asa cum sunt descrisi in acest forum (si cunosc destui)....asa ca.....tot ca mine ramane...
oti_octavia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:26
eu sunt zodia gemenii.... si crede-ma ca din tot ce ai scris tu doar o minima parte e adevarata... despre noi se zice o gramada de barbaritatiii...ba ca suntem falsi.. ba ca nu stiu ce... si lista continua...
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 10:13
"este foarte adevarat ce scrie despre gemeni"....tuh ai impresia k toata lumea e la fel?exista persoane in aceeashi zodie care sunt atat de diferite precum noaptea shi ziua!asa as putea sa zik shi eu:persoanele in zodia fecioara sunt cele mai rele,deoarece am vazut o emisiune unde spunea k cele mai cunoscute personaje negative din lume(ca hitler de exemplu), au fost in zodia fecioara!ti se pare logik?mie nuh....incetatzi sa fitzi obsedatzi de horoscop k nu va duce la nimic bun!
aleks_baby_blue
Postat pe 21 Februarie 2009 15:41
am uitat sa specifik,pt "oti octavia"!
aleks_baby_blue
Postat pe 21 Februarie 2009 15:45
adica eu...fiind gemeni si ma recunosc in descrierile acestea, sunt androgina ???
ana_damien
Postat pe 22 Februarie 2009 12:13
loiali?nici vorba am vazut.....nu mai comentez nimik pt ca vad ca o luati ca un atac la o persoana, si afirmatiile le-am vazut pe baza unor intamplari traite de mai multe persoane
oti_octavia
Postat pe 23 Februarie 2009 15:38
fiecare are parerea lui ...asa ca nu conteaza ce-mi spui tu pt ca eu tot la aceeasi parere raman
oti_octavia
Postat pe 23 Februarie 2009 15:40
Simbol: Gemenii. Probleme la patrat. Vorbe cu dublu inteles. Viata dubla. Inselatori. Dubleaza-ti placerea – si chinul.Element: Aer. Aerul Gemenilor este ca briza nesuferita de la malul marii care ridica nisipul de pe plaja. Te face sa iti strangi ochii si sa nu poti sa vezi bine ce se intampla in jur. Cuvintele dulci ale Gemenilor sunt renumite pentru mai multe lucruri decat sexul la telefon.
Calitate: Mutabil. Gemenii sunt echivalentul uman al unei usi batante. Sa jonglezi cu cinci sau sase amante, o nevasta si doua relatii de lunga durata cere mult talent.
Guvernator: Mercur, zeul inselatoriei si al smecheriilor. Cea mai rapida gura si cea mai redusa atentie din univers.
Activitate preferata: Sa ajunga la concluzia gresita (o, daaaaa).
Carte preferata: “Cum sa faci pe oricine sa fie de acord cu orice zici”
Model in viata: Diavolul tasmanian.
Idol romantic: James Bond.
Slujba ideala: ziarist la un tabloid.
Prima intalnire ideala: Trei prieteni/e foarte buni/e care il/o adora si se felicita reciproc toata noaptea pentru norocul lor incredibil.
Fraza tipica: Pentru ca vreau.
Fraza de agatat: Ai citit vreo carte buna in ultima vreme?
Parte a corpului: Degetele. De obicei rupte de la cat de mult gesticuleaza.
Zona erogena: Mainile. Sex cu mainile. Catuse.
Ciudatenie sexuala: Faceti dragoste. Gemenii se gandesc la munca, la o noua dragoste sau la o fosta iubire.
CARACTERISTICI
- Sa fii cu un Geaman este ca si cum ai fi invitat permanent la petrecerea Palarierului Nebun.
- Personalitatile lui multiple nu se anihileaza, ci colaboreaza pentru a te innebuni mai tare.
- E smecher, nu intelectual. E aburitor de profesie, exact inversul filosofului. Vrea sa fie in cercurile selecte. Ii place sa se laude cu persoanele importante pe care le cunoaste.
- E capos, nu independent. Vrea libertate, in felul in care vor adolescentii libertate. Prea ocupat sa se razvrateasca pentru a mai asculta si alte puncte de vedere.
- Ii lipseste gena obiectivitatii, ca atare o sa refuze orice alta opinie care nu e a lui ca fiind valida.
- Daca te apuci sa te certi cu el, o sa ai de-a face cu un interogatoriu care l-ar face sa cedeze pe un spion bine antrenat. In eventualitatea ca o sa castigi disputa, o sa iti replice: „Asta incercam si eu sa iti zic.”
EL
Irezistibil, haios, independent, genul de talhar romantic care are doctoratul in flirt. Poate sa gateasca o cina exotica, sa te danseze toata noaptea apoi sa iti povesteasca o varianta incantatoare a miturilor legate de stelele pe care le priviti… DAR:
- O sa incheie evenimentele susmentionate telefonand altor 3 tipe pentru a-si da intalnire cu ele, cand tu crezi ca e in bucatarie sa iti mai aduca ceva de baut.
- E un animal afemeiat cu limba dulce, innebunit dupa petreceri, in cautare urmatoarei victime.
- Sufera de atractie fatala pentru fetele frumusele. Exista Gemeni fideli, dar sunt mai rari decat Sagetatorii timizi.
- Are nenumarate hobby-uri, o mie de cariere posibile si un grup de prieteni care seamana cu o mini-adunare a ONU.
- chestii intelectuale pentru el = ”cine stie castiga” si sa isi amuze prietenii umilindu-te in public.
- E rece si calculat, arivist gata sa te ceara in casatorie la prima intalnire daca adulmeca bani. Adevarata si singura lui pasiune este sa fie distrat de cineva.

adevarat spui
lacrasar
Postat pe 23 Februarie 2009 15:50
eu cel putin nu ma iau dupa horoscop.... si fiecare persoana are caracterul ei si defectele ei....
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 21:05
Zodia Gemeni
22 mai - 21 iunie

Caracteristica generala a zodiei Gemeni: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Gemeni: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Gemeni: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Gemeni

* Planeta guvernatoare: Mercur
* Planeta carierei profesionale: Neptun
* Planeta dragostei: Jupiter
* Planeta câstigurilor financiare: Luna
* Planeta sanatatii si a muncii: Pluton
* Planeta casei si a familiei: Mercur

Culorile zodiei Gemeni: albastru, galben
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Gemeni: agata, acvamarin
Metale caracteristice pentru zodia Gemeni: mercur
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Gemeni: miercuri

Principalele calitati ale zodiei Gemeni: excelente capacitati de comunicare, agilitate mentala, capacitate de a învata rapid
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Gemeni: comunicarea
Defecte ale nativului din zodia Gemeni: superficialitate, bârfa, exprimare neglijenta cu care poate jigni, utilizarea cuvintelor pentru a dezinforma sau a induce în eroare

Relatii între zodia Gemeni si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Balanta, Varsator
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Fecioara, Sagetator, Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Fecioara
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Rac
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Sagetator
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Balanta
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Varsator
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:38
Personalitatea zodiei Gemeni

Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

Sanatate : La nativul din zodia Gemeni, sunt sensibili nervii, bratele, mâinile, întregul aparat locomotor si organele respiratorii.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum merge relatia intre un scorpion si o fecioara? 8 De la: ice_flower 15 Ianuarie 2010 18:45
eu leoaica ,iar el scorpion 8 De la: DiavolytaTa 27 Aprilie 2009 20:18
barabtul scopion 27 De la: Eve89 13 Mai 2011 01:51
el berbec eu balanta 7 De la: puiut_77 18 Februarie 2011 09:49
Rac - Berbec 20 De la: MyBlueLight 24 Octombrie 2010 04:33