Setari Cookie-uri

Capricorn

CAPRICORN (22 decembrie-19 ianuarie)
Simbol: Capra de mare. Jumatate capra, jumatate peste. Un tap batran. Si alunecos si rece ca un peste. O fi dragostea o parte a vietii dar animalul asta ciudat are drept scop sa ajunga in varful muntelui. Element: Pamantul. Emotivitatea comparabila cu cea a unui bolovan si ambitia dura ca granitul sunt materia prima din care e construit psihicul de fier-beton al nativului. E nevoie de dalta si baros ca sa ii sfarami carapacea. Pamantul Capricornului e ca un munte cu crevase adanci, piscuri ascutite si pietroaie in echilibru instabil printre care Tapul face slalom cu gratie, in drumul sau neabatut spre culme. Nu acelasi lucru e valabil pentru tine. S-ar putea sa te prinda vreo alunecare de teren care sa te faca praf daca nu tii pasul cu el.
Calitate: Cardinal. Este moartea pasiunii. Numai munca fara pic de distractie sau preludiu fac din Capricorn un Tap foarte plicticos.
Guvernator: Saturn, zeul vietii dure si al banilor lichizi. De asemeni, divinitatea „Intai duci gunoiul si dupa aia poti sa fii spontan”.
Activitate preferata: Sa fie condescendent.
Cartea preferata: „Cele zece secrete ale dominatiei mondiale”.
Model in viata: Mr. Freeze din Batman.
Idol romantic: Hercule Poirot.
Slujba ideala: Consilierul financiar al lui Hagi Tudose.
Prima intalnire ideala: Intr-un seif blindat al unei banci, unde sa si-o traga pe mormane de bancnote noi de 500 lei.
Fraza cheie: „Nu poti sa fi prea bogat sau prea slab!”
Fraza de agatat preferata: „Mi-ar placea sa ti-o trag, daca am timp…”
Parte a corpului: Genunchii. Vesnic zdreliti de la atata ingenuncheat in fata seifului personal.
Zona erogena: Genunchii. Tu in genunchi in fata lui.
Stil romantic: Sef.
Ciudatenie sexuala: Sa o faca la birou. Sta cu un ochi pe tine si cu celalalt pe indicele bursier.
CARACTERISTICI
- Arivist, pompos, dominator.
- Dogmatic, intotdeauna serios.
- Nu are o viata, ci o cariera. Obsesia lui e sa fie in varful piramidei.
- Au aceeasi atitudine fata de sentimentalism ca dracu’ fata de tamaie.
- Le place sa povesteasca cum au ajuns ei la succes, indiferent de cat de nesemnificativ este (de exemlu “Cum au ajuns de la aurolaci sa fie lucratori la spatii verzi”).
- Sunt seriosi, nu spontani.
- Ignoranta lor in materie de emotii ii face sa piarda aspectele sublime si inefabile ale vietii in goana lor dupa posesiuni tangibile.
- Sindromul „Asta e tot?” ii face sa fie mereu frustrati si deprimati. Cand in cele din urma ajung la succesul pe care si-l doreau, realizeaza ca viata nu are nici un sens fara bucurie.
- Daca te certi cu ei, o sa revina la subiect pana o sa castige sau o sa renunti tu. Daca le demonstrezi ca ai dreptate, este doar inceputul unei noi runde de dispute.
EL
Puternic, te poti baza pe el, un pic timid, se imbraca impecabil indiferent de venituri, se poarta ca un gentleman si probabil ca are afacerea lui personala. Este foarte manierat si pare putin demodat… DAR:
- Ia foarte in serios relatia pe care o aveti, indiferent de parerea ta despre acest subiect.
- Cauta aprecierea altora ca sa iti demonstreze ce grozav e el.
- O sa ajunga in varf prin orice mijloc. Un exemplu concludent e Al Capone. In acelasi timp, cauta sa fie si un membru respectat al comunitatii.

.........


- Foarte rar o sa iti zica „te iubesc”, in capul lui femeia trebuie sa fie supusa.
- Are o atitudine rigida in dragoste ca si in toate celelalte aspecte ale vietii. O sa dureze ceva timp pana sa scape de inhibitii.
- A inventat standardele duble. Din cauza lui mai exista inca scolile de bune maniere.
- E condescendent, orb si surd la sentimentele oricui altcuiva in afara de el.
- Are ideea ca trebuie sa fie stapanul absolut in casa.
- E zgarcit.
- Nu o sa isi murdareasca mainile, decat daca trebuie neaparat.
- vrea pe cineva care sa arate bine pe langa el, nu sa gandeasca.
- Vrea sa fii fidela ca un caine si la fel de devotata ca fanaticii fundamentalisti.
- Daca ii ranesti egoul, o sa se distanteze instant de tine.
EA
Are stil si maniere perfecte, poate sa fie deschisa sau rezervata, in functie de situatie, e practica si cu mult bun simt. Vrea un partener puternic, ambitios si care are planuri solide pentru viitor… DAR:
- E snoaba. Vrea la cele mai bune restaurante, cluburi, magazine.
- Salariul si familia partenerului sunt doua dintre criteriile de baza cand iese cu cineva.
- Se poarta ca o diva razgaiata, apeleaza la santaj sentimental si iti forteaza mana.
- Statutul social conteaza enorm. O sa faca orice pentru asta, indiferent de pret si de sentimentele ei personale.
- Este extrem de materialista, isi adora bunurile ei nepretuite de care are o grija enorma.
- Cauta sa impresioneze pe oricine.
- E o pretioasa, face pe marea doamna chiar daca s-a nascut la Adunatii-Copaceni.
- Infrumuseteaza adevarul.
- Nu suporta sa se faca misto de ea, o sa fie botoasa zile intregi daca a fost tinta vreunei glume.
- Poate oscila intre mai multe iubiri, dar nu e prea aventuroasa sau picanta.
- Se asteapta sa fie curtata, rasfatata si excitata.
- Ii plac cadourile mici si intotdeauna e la regim.
Cum il depistezi: Uita-te sub patul lui dupa colectia de reviste economice si de afaceri roase de la atata citit.
Unde il gasesti: La ceremoniile de absolvire si la scolile de bune maniere, cautandu-si candidata perfecta pentru nevasta. In cladirile unde sunt depozitati foarte multi bani. Cautand in rubrica mondena a ziarelor femei divortate cu nume impresionante si cu averi si mai impresionante castigate de pe urma divortului.
Cum il impresionezi: Scapa din greseala CV-ul tau (ala cu coperta de piele) si ai grija sa fie suficient de greu incat impactul cu podeaua sa fie inregistrat pe scara Richter. Cand se apleaca sa il ridice, scapa din greseala si niste bancnote mari din portofel si numele catorva dintre prietenii foarte influenti carora tatal tau magnat-al-petrolului-sau-patron-al-lantului-international-de-hoteluri-sau-monarh-al-unui-paradis-fiscal vrea sa isi prezinte viitorul ginere.
Prima intalnire: O sa se foloseasca de respectivul prilej ca sa iti evalueze potentialul si sa se lamureasca daca meriti investitia: sa vada daca stii care e diferenta intre furculita de peste si aia de desert. O sa fie ca un interviu de angajare, de fapt. Ai grija sa arati de milioane. Cel putin.
Cand o faci: Cotrobaie-i prin agenda. Sigur o sa fie notat pe acolo. Sau, mai bine, intreab-o pe secretara lui, ea o sa stie mai bine cand poate sa te programeze. In teorie, Capricornul se pricepe destul de bine la sex. A luat examenul la „Cum sa folosesti sexul ca sa avansezi in cariera” (incepatori si avansati) cu brio. Nu uita insa ca stie doar teoria, asa ca nu te mira daca trebuie sa foloseasca GPS ca sa iti gaseasca zonele erogene.
Cand ii pui intrebarea: Cand detii cel putin 51% din actiunile companiei. Doar nu o sa il refuze pe actionarul majoritar. Si chiar daca o face, tot ai votul decisiv, asa ca oricum castigi.
Daca iti da papucii: E un semn foarte bun. Inseamna ca se gandeste la lucruri serioase si vrea sa negocieze. Zi-i lui tati sa iti mareasca zestrea si fa-i o contraoferta.
Daca ii dai papucii: O sa fie suficient de bine asigurat financiar ca sa se descurce. Scrie si in contractul prenuptial: zestrea nu e returnabila in eventualitatea unei neintelegeri. Cat despre restul averii tale, asta e, trebuie sa se insoare cu alt fond de pensii.
Cum te descurci cu Capricornii?
- Au nevoie de securitate financiara.
- Bunele maniere sunt cheia ca sa le atragi atentia.
- Apreciaza discutiile practice dar si discutiile de suflet.
- Latura lor dulce iese la iveala cu putina muzica lenta si niste lumina de lumanarele.
- iau foc daca te joci la munca si muncesti la distractie.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Taur, Pesti, Fecioara.
Doar prieteni: Rac, Scorpion.
Trage-ti un glont in cap acum: Berbec, Gemeni, Leu, Balanta, Sagetator, Varsator.
Oaia neagra: alt Capricorn.
sweetpink
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:39
doamne cat am putut sa rad,,,,mai unele chestii sunt adevarate dar altele
slujba ideala asa e tre sa includa latura financiara
intalnirea ideala nu exista, o partida de sex miso ar fi intradevar intr-un seif dar cu bancnote noi de 500 de euro
"Parte a corpului: Genunchii. Vesnic zdreliti de la atata ingenuncheat in fata seifului personal.
Zona erogena: Genunchii. Tu in genunchi in fata lui. " de fapt in cazul meu e invers,,, eu in genunchi in fata ei e mai fun

apropo nu sunt zgarcita sunt responsabila cu banii mei si ai altora dar nu zgarcita

nu mai stiuc e sa comentez dar oricum am ras cu lacrimi super descrierea semnului zodiacal
aricica_pogonica
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:49
Super tare descrierea!Ma regasesc in proportie de 90% si perspectiva asupra sentimentalismului,e geniala!Ca dracu' de tamaie!Adevarul e ca dedesubtul acelei "carapce" se gaseste o persoana doritoare de multa iubire si de mult sprijin,oricat de puternica ar fi! Curioasa insa,din ce surse ati "fabricat" descrierea?
LoVeNika
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:48
multumim ...ce sa facem astia suntem noi capricornii!
otto_otto2000
Postat pe 24 Octombrie 2008 21:37
Eu mã înþeleg foarte bine vãrsãtorii, taurii, scorpionii ºi peºtii. Mai nou cu leii ºi fecioarele.
rooa
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:38
asasi asa...prea scortoasa descrierea...dar ceva e adevarat conteaza situatia financiara a persoanei vizatae ca si pozibil partener si...eu foarte des ii spun fratelui meu mai mic "intai duci gunoiul si apoi imi povestesti ce vrei" :))))
valentina_elia
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:13
corectari :asa si asa, posibil
valentina_elia
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:15
Super tare!Se potriveste la fix..am un capricorn langa mine si stiu ce spun..super!
tweeti_pa
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:01
super descriere a incornoratilor.Ce sa spun..si eu is o capra ,si desi e putin cam rautacioasa descrierea,in esenta cam asa sunt si eu.. .
sweetpink ,m`ai facut sa zambesc
Christine21
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:16
sweetpink
Postat pe 6 Noiembrie 2008 10:54
perfecta descriere
dar tin sa precizez ca ne intelegem bine cu racii, pe plan sentimental nu numai in relatii d simpla prietenie

Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:46
ft buna descrierea...chiar nu ma inteleg deloc cu varsatorii....iar cu taurii ji fecioarele d minune . Clar e cea mai buna zodie iar pt anul 2008 capricornul a fost vedeta zodiacului...
butterflies
Postat pe 13 Noiembrie 2008 19:05
cam adevarata descrierea
Onutza_bby
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:54
Buna ..eu sunt capricorn, ultima zi si am cunoscut de o luna si jumatate un taur. Suntem o pereche super, ne intelegem bine in toate privintele. Cel mai greu imi va fi de acum ptr. o luna ptr ca va pleca in USA cu jobul. Ma inteleg binisor cu toate zodiile, dar pana acum nu am avut o relatie apropiata cu un taur ( barbat). Sunt curioasa daca este intradevar o relatie buna intre un capricorn si un taur !!
january
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:17
Buna!relatia intre capricorn si taur e super ok din toate punctele de vedere..eu sunt taur, al meu e capricorn, suntem impreuna de un an jumate..dar e tare greu cu capricornii..sunt dificili..eu tre sa tot las de la mine sa mearga..dar per ansamblu merge ok! bafta si intelegere!
tweeti_pa
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:33
merci tweeti_pa ptr. raspuns si urari....cred ca sunt o persoana mai dificila, dar am foarte multa rabdare si concilianta. Foarte sentimentala si romantica si taurul meu cred ca a gsit spilul spre inima mea. Abia astept sa se intoarca pentru ca abia maine pleaca si eu ii simt lipsa de pe-acuma !!
january
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:18
si ia spune-mi si mie draga mea cum a gasit taurul tau spilul spre inima ta ce a facut , spus, etc? ca eu ma chinui de un an jumate cu capricornul meu si vesnic e nemultumit si schimbator..cateodata simt ca am spart carapacea..dar parca simte si el si repede se inchide !!! pls help!
tweeti_pa
Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:32
La tine el este capricorn si tu taur, deci cheia e la tine!!
Asa cum spui, noi avem o carapace greu de spart. M-a cucerit taurul meu prin felul lui spontan-boem si este un tip fara fitze...original, cu foarte, foarte bun simt.De fiecare data ma surprinde cu ceva nou si frumos, dar in acelasi timp parca stie ce imi doresc !!
Mie imi plac foarte mult copii, eu am o fata si el un baietel, iar chestia asta cred ca ne-a apropiat foarte mult. Trebuie sa gasesti acel ceva care sa-i moi carapacea, nu sa o spagi !!
Iti doresc mult succes si-ti dau un sfat: capricornii iubesc foarte intens si chiar daca nu iti arata si nu este un lipicios are alte metode, poate mai "dure" prin care isi exprima iubirea.Si inca ceva...nu fi sufocanta, lasa-l un pic in spatiu lui, sau macar da impresia asta si garantat este al tau !!
Mult succes !!
january
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:08
eu sunt fecioara cu ascendent in capricorn

cat la suta ar fi valabil si la mine?
ralukiss
Postat pe 16 Noiembrie 2008 10:16
Multumesc tare frumos de sfaturi!
tweeti_pa
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:15
Mi se pare cea mai idioata caracterizare a capricornului sau....nu sunt eu un capricorn veritabil. Spontaneitate, total dezinteres fatza de partea materiala, pasiune, prietenie puternica cu varsatori, lei si alti capricorni...astea sunt cateva din caracteristicile mele.
Sunt nascuta pe 8 ianuarie, deci, ar trebui sa fiu un capricorn 100%. Sunt, si vorbiti voi prostii, sau e cva in neregula cu mine?
Va salut!

Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:15
da caprocornii astia au si ei ceva bun?ceva calitati?
ca din cate vad aici....
elisa_23
Postat pe 29 Noiembrie 2008 17:59
ºtiu ºi eu ? nu mã dau în vânt dupã etichete lipite pe borcane, dar, ca ºi capricorn, postarea m-a pus pe gânduri...referitor la tauri, bine-înþeles :). N-am citit nimic de curiozitate; eu unul sunt mai curios ca o pisicã...
ionutsk
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:54
Pai asta e parerea ta personala sau si ceilalti cred la fel despre tine...CA CApricornii mai au un bai mare (sau o fi o chestie umana, in general): au o tendinta puternica sa se creada mai "altfel", mai cu motz, mai spontani si mai prietenosi decat sunt in realitate. Si apoi ce scrie la zodiac nu e batut in cuie...ca mai exista temperamentul, educatia si alte trasaturi care formeaza personalitatea si caracterul unui om. Ca si zestrea genetica, cat o fi ea de aleasa, daca e modelata de un mediu ostil se duce pe apa sambetii.
Si acu o poveste: acum doi ani mi s-a cerut sa-mi formez o echipa de 4 fete (normal ca va povestesc despre munca, ce va asteptati de la un capricorn?)pentru o treaba nu foarte usoara. Le-am luat pe cele mai constiincioase si am purces la treaba. intr-o buna zi povesteam despre zile de nastere si ce sa vezi: toata gasca de workaholice era formata din capricoarne.
akri
Postat pe 13 Decembrie 2008 07:21
si esti multumit de prestatia capricorniilor? este una din zodiile care nu da inapoi de la munca !!
january
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:30
De la: sweetpink, la data 2008-10-19 19:39:19CAPRICORN (22 decembrie-19 ianuarie)
Simbol: Capra de mare. Jumatate capra, jumatate peste. Un tap batran. Si alunecos si rece ca un peste. O fi dragostea o parte a vietii dar animalul asta ciudat are drept scop sa ajunga in varful muntelui. Element: Pamantul. Emotivitatea comparabila cu cea a unui bolovan si ambitia dura ca granitul sunt materia prima din care e construit psihicul de fier-beton al nativului. E nevoie de dalta si baros ca sa ii sfarami carapacea. Pamantul Capricornului e ca un munte cu crevase adanci, piscuri ascutite si pietroaie in echilibru instabil printre care Tapul face slalom cu gratie, in drumul sau neabatut spre culme. Nu acelasi lucru e valabil pentru tine. S-ar putea sa te prinda vreo alunecare de teren care sa te faca praf daca nu tii pasul cu el.
Calitate: Cardinal. Este moartea pasiunii. Numai munca fara pic de distractie sau preludiu fac din Capricorn un Tap foarte plicticos.
Guvernator: Saturn, zeul vietii dure si al banilor lichizi. De asemeni, divinitatea „Intai duci gunoiul si dupa aia poti sa fii spontan”.
Activitate preferata: Sa fie condescendent.
Cartea preferata: „Cele zece secrete ale dominatiei mondiale”.
Model in viata: Mr. Freeze din Batman.
Idol romantic: Hercule Poirot.
Slujba ideala: Consilierul financiar al lui Hagi Tudose.
Prima intalnire ideala: Intr-un seif blindat al unei banci, unde sa si-o traga pe mormane de bancnote noi de 500 lei.
Fraza cheie: „Nu poti sa fi prea bogat sau prea slab!”
Fraza de agatat preferata: „Mi-ar placea sa ti-o trag, daca am timp…”
Parte a corpului: Genunchii. Vesnic zdreliti de la atata ingenuncheat in fata seifului personal.
Zona erogena: Genunchii. Tu in genunchi in fata lui.
Stil romantic: Sef.
Ciudatenie sexuala: Sa o faca la birou. Sta cu un ochi pe tine si cu celalalt pe indicele bursier.
CARACTERISTICI
- Arivist, pompos, dominator.
- Dogmatic, intotdeauna serios.
- Nu are o viata, ci o cariera. Obsesia lui e sa fie in varful piramidei.
- Au aceeasi atitudine fata de sentimentalism ca dracu’ fata de tamaie.
- Le place sa povesteasca cum au ajuns ei la succes, indiferent de cat de nesemnificativ este (de exemlu “Cum au ajuns de la aurolaci sa fie lucratori la spatii verzi”).
- Sunt seriosi, nu spontani.
- Ignoranta lor in materie de emotii ii face sa piarda aspectele sublime si inefabile ale vietii in goana lor dupa posesiuni tangibile.
- Sindromul „Asta e tot?” ii face sa fie mereu frustrati si deprimati. Cand in cele din urma ajung la succesul pe care si-l doreau, realizeaza ca viata nu are nici un sens fara bucurie.
- Daca te certi cu ei, o sa revina la subiect pana o sa castige sau o sa renunti tu. Daca le demonstrezi ca ai dreptate, este doar inceputul unei noi runde de dispute.
EL
Puternic, te poti baza pe el, un pic timid, se imbraca impecabil indiferent de venituri, se poarta ca un gentleman si probabil ca are afacerea lui personala. Este foarte manierat si pare putin demodat… DAR:
- Ia foarte in serios relatia pe care o aveti, indiferent de parerea ta despre acest subiect.
- Cauta aprecierea altora ca sa iti demonstreze ce grozav e el.
- O sa ajunga in varf prin orice mijloc. Un exemplu concludent e Al Capone. In acelasi timp, cauta sa fie si un membru respectat al comunitatii.

.........


- Foarte rar o sa iti zica „te iubesc”, in capul lui femeia trebuie sa fie supusa.
- Are o atitudine rigida in dragoste ca si in toate celelalte aspecte ale vietii. O sa dureze ceva timp pana sa scape de inhibitii.
- A inventat standardele duble. Din cauza lui mai exista inca scolile de bune maniere.
- E condescendent, orb si surd la sentimentele oricui altcuiva in afara de el.
- Are ideea ca trebuie sa fie stapanul absolut in casa.
- E zgarcit.
- Nu o sa isi murdareasca mainile, decat daca trebuie neaparat.
- vrea pe cineva care sa arate bine pe langa el, nu sa gandeasca.
- Vrea sa fii fidela ca un caine si la fel de devotata ca fanaticii fundamentalisti.
- Daca ii ranesti egoul, o sa se distanteze instant de tine.
EA
Are stil si maniere perfecte, poate sa fie deschisa sau rezervata, in functie de situatie, e practica si cu mult bun simt. Vrea un partener puternic, ambitios si care are planuri solide pentru viitor… DAR:
- E snoaba. Vrea la cele mai bune restaurante, cluburi, magazine.
- Salariul si familia partenerului sunt doua dintre criteriile de baza cand iese cu cineva.
- Se poarta ca o diva razgaiata, apeleaza la santaj sentimental si iti forteaza mana.
- Statutul social conteaza enorm. O sa faca orice pentru asta, indiferent de pret si de sentimentele ei personale.
- Este extrem de materialista, isi adora bunurile ei nepretuite de care are o grija enorma.
- Cauta sa impresioneze pe oricine.
- E o pretioasa, face pe marea doamna chiar daca s-a nascut la Adunatii-Copaceni.
- Infrumuseteaza adevarul.
- Nu suporta sa se faca misto de ea, o sa fie botoasa zile intregi daca a fost tinta vreunei glume.
- Poate oscila intre mai multe iubiri, dar nu e prea aventuroasa sau picanta.
- Se asteapta sa fie curtata, rasfatata si excitata.
- Ii plac cadourile mici si intotdeauna e la regim.
Cum il depistezi: Uita-te sub patul lui dupa colectia de reviste economice si de afaceri roase de la atata citit.
Unde il gasesti: La ceremoniile de absolvire si la scolile de bune maniere, cautandu-si candidata perfecta pentru nevasta. In cladirile unde sunt depozitati foarte multi bani. Cautand in rubrica mondena a ziarelor femei divortate cu nume impresionante si cu averi si mai impresionante castigate de pe urma divortului.
Cum il impresionezi: Scapa din greseala CV-ul tau (ala cu coperta de piele) si ai grija sa fie suficient de greu incat impactul cu podeaua sa fie inregistrat pe scara Richter. Cand se apleaca sa il ridice, scapa din greseala si niste bancnote mari din portofel si numele catorva dintre prietenii foarte influenti carora tatal tau magnat-al-petrolului-sau-patron-al-lantului-international-de-hoteluri-sau-monarh-al-unui-paradis-fiscal vrea sa isi prezinte viitorul ginere.
Prima intalnire: O sa se foloseasca de respectivul prilej ca sa iti evalueze potentialul si sa se lamureasca daca meriti investitia: sa vada daca stii care e diferenta intre furculita de peste si aia de desert. O sa fie ca un interviu de angajare, de fapt. Ai grija sa arati de milioane. Cel putin.
Cand o faci: Cotrobaie-i prin agenda. Sigur o sa fie notat pe acolo. Sau, mai bine, intreab-o pe secretara lui, ea o sa stie mai bine cand poate sa te programeze. In teorie, Capricornul se pricepe destul de bine la sex. A luat examenul la „Cum sa folosesti sexul ca sa avansezi in cariera” (incepatori si avansati) cu brio. Nu uita insa ca stie doar teoria, asa ca nu te mira daca trebuie sa foloseasca GPS ca sa iti gaseasca zonele erogene.
Cand ii pui intrebarea: Cand detii cel putin 51% din actiunile companiei. Doar nu o sa il refuze pe actionarul majoritar. Si chiar daca o face, tot ai votul decisiv, asa ca oricum castigi.
Daca iti da papucii: E un semn foarte bun. Inseamna ca se gandeste la lucruri serioase si vrea sa negocieze. Zi-i lui tati sa iti mareasca zestrea si fa-i o contraoferta.
Daca ii dai papucii: O sa fie suficient de bine asigurat financiar ca sa se descurce. Scrie si in contractul prenuptial: zestrea nu e returnabila in eventualitatea unei neintelegeri. Cat despre restul averii tale, asta e, trebuie sa se insoare cu alt fond de pensii.
Cum te descurci cu Capricornii?
- Au nevoie de securitate financiara.
- Bunele maniere sunt cheia ca sa le atragi atentia.
- Apreciaza discutiile practice dar si discutiile de suflet.
- Latura lor dulce iese la iveala cu putina muzica lenta si niste lumina de lumanarele.
- iau foc daca te joci la munca si muncesti la distractie.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Taur, Pesti, Fecioara.
Doar prieteni: Rac, Scorpion.
Trage-ti un glont in cap acum: Berbec, Gemeni, Leu, Balanta, Sagetator, Varsator.
Oaia neagra: alt Capricorn.
2007gaviota
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:04
Foarte tare acest zodiac !In sfarsit ceva care ma reprezinta.
2007gaviota
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:05
hmm...mai mult neadevarata aceasta descriere decat true..il descrie pe capricorn ceva kre nu are sentimente..si nu e chiar asa..eu sunt capricorn si intr-adevar..k sa obtin ceva, muncesc pentru acel lucru si tin la lucrurile mele..dar nu trec peste toti si toate k sa ajung in varful piramidei..
maddy20
Postat pe 29 Decembrie 2008 16:49
k pe cineva kre nu are sentimente*..ma scuzati
maddy20
Postat pe 29 Decembrie 2008 16:50
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Taur, Pesti, Fecioara.
Doar prieteni: Rac, Scorpion.
Trage-ti un glont in cap acum: Berbec, Gemeni, Leu, Balanta, Sagetator, Varsator.
Oaia neagra: alt Capricorn.



asta mi-a placut nu gluma,am prietene f bune scorpion si rac,intr-adevar relatia fecioara chiar a mers,balanta nu mi-a fost niciodata pe plac sub nici o forma (poate pana la o proba contrarie...) iar prietenul meu e capricorn si v-o spun cu mana pe inima nu exista oaie mai neagra pt un capricorn chiar si cu fetele...suntem prea incapatanati si n-o lasam nici daca am fi pe moarte
elisa_23
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce zodie sunt 8 De la: Arutzu28 25 Iunie 2011 20:54
Cum aº putea cuceri o persoanã femininã 13 De la: Carmina0525 14 Noiembrie 2010 22:26
scorpioanca cu un taurash 14 De la: kudika_jo 10 August 2009 10:23
nu ma regasesc in descriere zodiei careia apartin 11 De la: Hummingbird 29 Iunie 2011 16:57
eu fecioara...el leu... 1 De la: brun3tzika18 19 Iulie 2009 14:51