Setari Cookie-uri

Barbati materialisti

Nu stiu ce se intampla, dar am observat ca in ziua de azi barbatii pun mare accent pe averea/banii pe care ii are o femeie... Am observat asta la multe cupluri: femeia munceste de se speteste si are cateva afaceri si aduce cei mai multi bani in casa, iar barbatul este f multumit de ceea ce i se ofera. Corect: majoritatea femeilor este materialista, dar mi se pare un pic prea degradant ca un barbat sa "aleaga" o femeia pentru ca are bani...mi se pare ca acel barbat nu mai este barbat in adevaratul sens al cuvantului...
Ce parere aveti? Ati observat ca nu numai femeile sunt materialiste, ci si barbatii?
FastSoul
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:14
da exista si asemenea specie
o prietena de-a mea mi-a spus un lucru care m-a frapat.ea era cu un tip la momentul respectiv,incepuse sa se cam indragosteasca de el...in fine tipu asta are serviciul de asa natura incat tre sa plece din orash...ea a simtit ca el mai are pe alta,si l-a intrebat...el i-a raspuns senin ca da,mai are pe cineva,dar sa nu isi faca griji ca pe aia o tine numai pt banii ei...ca defapt doar pe ea o iubeste,si sa mai astepte putin sa mai faca rost de niste bani de la aia,apoi va fi numai cu ea...incredibil dar adevarat...in ce lume traim...geez
razz
Postat pe 24 Octombrie 2008 00:20
De la: FastSoul, la data 2008-10-21 10:14:52Nu stiu ce se intampla, dar am observat ca in ziua de azi barbatii pun mare accent pe averea/banii pe care ii are o femeie... Am observat asta la multe cupluri: femeia munceste de se speteste si are cateva afaceri si aduce cei mai multi bani in casa, iar barbatul este f multumit de ceea ce i se ofera. Corect: majoritatea femeilor este materialista, dar mi se pare un pic prea degradant ca un barbat sa "aleaga" o femeia pentru ca are bani...mi se pare ca acel barbat nu mai este barbat in adevaratul sens al cuvantului...
Ce parere aveti? Ati observat ca nu numai femeile sunt materialiste, ci si barbatii?


da exista barbatii de genu asta si se numesc tarfe masculine

ma refer la barbatii care stau pe banii femeilor, acum daca sotia sau iubita castiga mai mult asta e bravo ei....acum ce sa facem ne gasim iubiti sau soti in functie de contul bancar,daca coincide cu al nostru...?
di_cristina
Postat pe 26 Octombrie 2008 04:02
este adevarat ca in ziua de azi pe multi barbati ii intereseaza situatia materiala a unei femei si mai ales daca au de gind sa inceapa o relatie de lunga durata se uita foarte mult la banii si averea unei femei cred ca e umilitor ca un barbat sa se casatoreasca cu o femeie numai pentru ca are o situatie materiala buna asta se numeste casatorie de intreres si nu stiu daca va fi sau nmu de durata depinde si de cei doi parteneri

Postat pe 29 Octombrie 2008 20:04
Nu doar ti se pare. Chiar este degradant ca un barbat sa fie materialist in relatie cu o femeie.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:45
Da sunt si barbati materialisti insa daca au cu cine,daca le permiti sa fie...cum ar fi sa te spetesti d munca si acasa sa mentii un trantor...vezi sa NU..
elenita_bonita
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:41
De la: FastSoul, la data 2008-10-21 10:14:52Nu stiu ce se intampla, dar am observat ca in ziua de azi barbatii pun mare accent pe averea/banii pe care ii are o femeie... Am observat asta la multe cupluri: femeia munceste de se speteste si are cateva afaceri si aduce cei mai multi bani in casa, iar barbatul este f multumit de ceea ce i se ofera. Corect: majoritatea femeilor este materialista, dar mi se pare un pic prea degradant ca un barbat sa "aleaga" o femeia pentru ca are bani...mi se pare ca acel barbat nu mai este barbat in adevaratul sens al cuvantului...
Ce parere aveti? Ati observat ca nu numai femeile sunt materialiste, ci si barbatii?









da.....am observat shi eu...am un prieten kare kauta femei bogate...( poate prea tare suna) se pare ka shi barbatsii se gindesk mai mult la metode de "supravietsuire"
_Danutsa_
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:58
toata lumea in ziua de azi e materialista indiferent k e barbat sau femeie!! totul azi se invarte in jurul banilor!! incat am ajuns scavii banilor!! dar in ziua de azi femeia e privita mai rau dak sta cu un barbat pt bani in schimb dak un barbat sta cu o femeie pt bani se simte mai important si smecher!!asa k un barbat intretinut nu merita sa ii se mai spuna barbat s doar o marioneta!!
Asa k dragilor nu ne mai pune-ti noua eticheta de materialiste k voi sunteti mult mai rau!!!
aura_andreea
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:32
IA BARBATII SUNT MATERIALISTI
Nu e o descoperire noua
Toata lumea vrea banii cat mai usor
Pana si barbatii
yumy
Postat pe 25 Noiembrie 2008 11:37
Din fericire sau nu, trebuie sa recunoastem ca - cel putin in ultimii 2000 de ani - la cei doi poli care fac lumea sa se invarta se afla: la unul banii si la celalalt sexul / iubirea. Avand in vedere egalitatea dintre sexe din zilele noastre, inclusiv faptul ca unele joburi nu apartin exclusiv unui sex, este posibil orice, oricum si oriunde!
andreeavasile
Postat pe 12 Decembrie 2008 10:27
Asa este, barbatii din ziua de azi sunt foarte materialisti!!! Si eu cunoasc barbati care umbla cu "iubitele" lor doar pt bani... mie personal mi se pare jenant, penibil si nu pot intelege cum se mai pot crede barbati, in ochii mei sunt doar niste pitzipoance masculine si cu asta cred ca am zis tot referitor la purtatorii de "pantaloni" care vor o ciorba dar nu vor sa si munceasca pt ea!
adelinaana
Postat pe 14 Decembrie 2008 20:02
toata lumea in ziua de azi e materialista indiferent k e barbat sau femeie!! totul azi se invarte in jurul banilor!! incat am ajuns scavii banilor!! dar in ziua de azi femeia e privita mai rau dak sta cu un barbat pt bani in schimb dak un barbat sta cu o femeie pt bani se simte mai important si smecher!!asa k un barbat intretinut nu merita sa ii se mai spuna barbat s doar o marioneta!!
Asa k dragilor nu ne mai pune-ti noua eticheta de materialiste k voi sunteti mult mai rau!!!

fetitza_79
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:32
inca nu am gasit un barbat materialist.............
femei?slava domnului sunt cu carul

Postat pe 16 Decembrie 2008 17:05
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi........Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita..... Sa aveti parte de un Mos Craciun tanar si viguros :)))! SARBATORI FERICITE!!!
fetitza_79
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:41
iti place mesajul?

Postat pe 17 Decembrie 2008 18:43
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:55
De la: FastSoul, la data 2008-10-21 10:14:52Nu stiu ce se intampla, dar am observat ca in ziua de azi barbatii pun mare accent pe averea/banii pe care ii are o femeie... Am observat asta la multe cupluri: femeia munceste de se speteste si are cateva afaceri si aduce cei mai multi bani in casa, iar barbatul este f multumit de ceea ce i se ofera. Corect: majoritatea femeilor este materialista, dar mi se pare un pic prea degradant ca un barbat sa "aleaga" o femeia pentru ca are bani...mi se pare ca acel barbat nu mai este barbat in adevaratul sens al cuvantului...
Ce parere aveti? Ati observat ca nu numai femeile sunt materialiste, ci si barbatii?


Pai nu am vrut noi sa fim egale cu barbatii ,ei dc nu ar fi egali cu noi ??
Sunt niste scursuri ale societatii si femeile si barbatii care umbla dupa banii partenerilor lor !!
diana1981
Postat pe 18 Martie 2009 17:06
De la: diana1981, la data 2009-03-18 17:06:14
De la: FastSoul, la data 2008-10-21 10:14:52Nu stiu ce se intampla, dar am observat ca in ziua de azi barbatii pun mare accent pe averea/banii pe care ii are o femeie... Am observat asta la multe cupluri: femeia munceste de se speteste si are cateva afaceri si aduce cei mai multi bani in casa, iar barbatul este f multumit de ceea ce i se ofera. Corect: majoritatea femeilor este materialista, dar mi se pare un pic prea degradant ca un barbat sa "aleaga" o femeia pentru ca are bani...mi se pare ca acel barbat nu mai este barbat in adevaratul sens al cuvantului...
Ce parere aveti? Ati observat ca nu numai femeile sunt materialiste, ci si barbatii?


Pai nu am vrut noi sa fim egale cu barbatii ,ei dc nu ar fi egali cu noi ??
Sunt niste scursuri ale societatii si femeile si barbatii care umbla dupa banii partenerilor lor !!

Ai o ciocolata de la mine.
G_Bogdan
Postat pe 18 Martie 2009 17:31
Am patit-o pe pielea mea Eram cu tipul de ceva vreme, totul era ok cand am aflat ca s-a combinat cu o fata de primar. Era la facultate, il stiam plecat...Dar am avut norocul sa-l vad prin oras cu tipa. Bine ca am vazut cu ce scursura umblu...Multumesc Doamne!
kruger
Postat pe 14 Mai 2009 13:51
Ha Ha! Am scursura la avatar :)) sa-l recnoasca lumea!! huooo
kruger
Postat pe 14 Mai 2009 13:52
Si eu am patit la fel.
Am fost cu el 2 ani. Am stat zi de zi impreuna. L-am ajutat sa-si ia licenta, sa castige proiecte si burse in timp ce crestea si cariera mea. Asta nu impidica dragostea noastra sa se manifeste in toate formele. Cand trebuia sa hotaram ce facem cu viata noastra..... hop.. ce-mi spune: "Ma insor, totul s-a terminat, dar vreau sa ramai in viata mea pt ca esti singura femeie pe care o iubesc , si-mi povestea cum o va insela pe cealalta. Are bani si vila si masina si nu vreau sa pierd, asa ocazii apar o data in viata " Am refuzat sa ma fac parte din viata lui si am renuntat sa-l mai ajut la proiecte...
El crede cama razbun si maameninta.A pus-o si pe aia sa ma ameninte ( cine stie ce i-a zis de se comporta ca o mahalagioaica .

Ce sa fac ??
rushhour
Postat pe 14 Mai 2009 20:35
De la: rushhour, la data 2009-05-14 20:35:13Si eu am patit la fel.
Am fost cu el 2 ani. Am stat zi de zi impreuna. L-am ajutat sa-si ia licenta, sa castige proiecte si burse in timp ce crestea si cariera mea. Asta nu impidica dragostea noastra sa se manifeste in toate formele. Cand trebuia sa hotaram ce facem cu viata noastra..... hop.. ce-mi spune: "Ma insor, totul s-a terminat, dar vreau sa ramai in viata mea pt ca esti singura femeie pe care o iubesc , si-mi povestea cum o va insela pe cealalta. Are bani si vila si masina si nu vreau sa pierd, asa ocazii apar o data in viata " Am refuzat sa ma fac parte din viata lui si am renuntat sa-l mai ajut la proiecte...
El crede cama razbun si maameninta.A pus-o si pe aia sa ma ameninte ( cine stie ce i-a zis de se comporta ca o mahalagioaica .

Ce sa fac ??


Of of!

Sa-l tot iubesti si sa te complaci in suferinta in situatia asta (de amanta) si, mai ales, sa-i fi "fidela"!
Eventual sa incerci si tu sa-ti faci (singura) vila si masina (masina-i mai usor, cu vila chiar e o problema mai ales ca suntem in criza) poate asa-l "recuperezi"!

Mai, daca omu' ti-a zis verde'n fata (ca asa suntem noi, directi ), uita-l!

Pentru situatii d'astea imi place citatul lui sora-mea (ea fiind fecioara) de "porc sentimental"!
No, omu' e un porc sentimental (cu sentimentele altora, evident) si in plus si putoare!

Deci, inca o data, uita-l!!!

P.S.
Desi a trecut ceva vreme de la intrebarea ta, presupun ca raspunsul e inca actual!
Ca asa-i cu sentimentele astea...
ceacu
Postat pe 1 August 2009 11:25
Mie mi se par de o prostie iesita din comun cei care stau cu cineva pentru ca "are casa sau masina"

Pai si daca le are bravo lui/ei! Sunt ale lui.
Al tau e ce-i facut de tine. ATAT!
Doar nu o sa isi treaca nimeni casa sau masina pe numele partenerului. Cand se satura de tine, te arunca in strada, ca pe carpa, ca pe ce esti de altfel, fie ca esti barbat sau femeie.
Si cine sta intr-o relatie doar pentru o plimbare cu masina sau ca sa se laude ca are iubit/a cu casa, mi se pare jalnic, si demn de mila. Nu inteleg cum se poate injosii cineva in halul asta.
Eu as alege de 1000 de ori pe cineva destept, sincer, bland, in care sa am incredere, si cu care sa stau intr-o camera decat pe unu cu vila` si de care sa-mi fie scarba, sau pe care sa nu dau 2 lei.
Fericirea tine de cu totul alte lucruri in viata...
bad_witch
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROTEST! 130 De la: onnyta 23 Mai 2008 11:16
Traim intr-o lume libera? 5 De la: JosephineRose 4 Iulie 2013 08:28
ce credeti despre? 37 De la: feeria_de_primavara 21 Ianuarie 2012 06:18
Asigura implanturile mamare biletul spre fericire sau drumul sigur spre suferinta? Tu ce crezi? Ti-ai asuma riscurile unei astfel de operatii estetice? Merita? Chiar nu exista Paradis fara sani siliconati ? 9 De la: FAT___FRUMOS 1 Februarie 2015 14:52
infricosator!!! ati avut experiente similare? 339 De la: tzvetociki 14 Octombrie 2015 02:06