Setari Cookie-uri

eu taur el scorpion..total incompatibili dar ...

Probabil multzi imi vetzi spune k e aproape imposibil sa aiba un final fericit o astfel de relatzie, imi doresc din tot sufletul sa meargalucrurile intre mine si el, dar de multe ori am si eu indoielile mele. Ii place sa ma atace unde ma doare cel mai tare, cea mai buna arma a lui fiind indiferentza. Sunt o fire destul de rabdatoare dar si incapatzanata si suspiciosa. In urma cu ceva timp am descoperit din pura intamplare um sms in tel lui de la fosta pr cu care avusese o rel de 6 ani.Din mesaj am intzeles k el nu/i spusese ca intre ei se terminase totul.Juca p 2 fronturi.Atunci brusc mi s/a intunecat vederea si am inceput sa fac pe detectivul.El a inscenat pierderea cartelei cu nr ce/l stia fosta, iar eu am fost sa scot alta.Prin intermediul netului am intrat in contul lui si am vazut k se sunau destul d des avand in vedere k el era cu mine in strainatate.I/am pus in vedere faptul k stiu de micile lui escapade telefonice si dupa o discutzie f aprinsa si multe raspunsuri evazive mi/am pierdut increderea in el.Pt ca il iubeam m/am hotarat sa o recuperez, dar el nu a facut nimik in sensul asta, si din nou nu a stiut sa o pastreze.Iar m/a tradat. Nu fizic dar... eu m/am saturat sa lupt, sa/l fac sa intzeleaga ca eu am nevoie de caldura si sigurantza din partea lui si nu de altceva..cu atat mai putzin de nervi si tristetze...As vrea sa o termin dar il iubesc si asta ma retzine..
evelyn21
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:00
Sunteti chiar foarte compatibili, avand in vedere ca va completati unul pe celalalt. Depinde de astrograma natala. Persoanele cu Ascendent in Taur au Casa casatoriei in Scorpion, si invers. Dar, tot aici, se plaseaza si dusmanii cunoscuti, si divorturile. Deci, atentie ca aceasta relatie sa nu degenereze intr-o mare dusmanie. Scorpionii sunt foarte ascunsi, le place sa aiba secrete, le place fosrte mult sa faca sex si nu e deloc sigur ca il fac cu aceeasi persoana de fiecare data. Daca se simt urmariti si trasi la raspundere, se retrag, nu recunosc nimanui dreptul de a le controla viata. Poti actiona doar atragandu-l prin senzualitate, feminitate, facandu-i mici surprize si, mai ales, nu-i da ragaz sa se gandeasca la alta. Atata timp cat i se satisface nevoia de a face sex, lucrurile pot sta foarte bine. Fii imprevizibila, asta ii va starni curiozitatea si nu se va plictisi. Arata ca il intelegi, fa-l sa creada ca el e stapanul si ca el stie cel mai bine ce trebuie facut. Ai nevoie de foarte mult tact, dar daca il iubesti ... Toate cele bune! Poate imi mai spui cum au evoluat lucrurile.
milica_albulescu
Postat pe 28 Decembrie 2008 09:26
O relatie de 6 ani nu se uita usor.Si eu sunt ca si tine suspicioasa si incapatanata, ca sunt tot in zodia taur.Il iubesti si suferi ca tine legatura cu fosta,dar poate ea se baga in seama tocmai pentru a va creea probleme in cuplu.Dar daca el tine la tine te v-a intelege,si v-a cauta sa nu te mai faca sa suferi.Voi trebuie amandoi sa faceti tot posibilul sa va fie bine;iar in privinta zodiilor si noi tauritele suntem c-am geloase,dar mai bine asa decat atunci cand apare indiferenta ca atunci suntem ca sloiul de gheata.Iar barbatii sunt la fel,nu le scapa nimic sa ne fie infideli,ceea ce degenereaza totul inr-o relatie,si asta indiferent de zodie.Mai spune-ne si noua ce ai facut!
JAM
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:32
Pana la urma m/am despartzit. El s/a tzinut de inselaciuni si eu m/am saturat.Inca il iubesc dar am ajuns la concluzia k orice as face nu o sa se schimbe nimik.Am incercat totul.Am fost partenera p care si/ar dori/o orice barbat.Senzuala, gospodina, supusa uneori, am incercat p cat posibil sa evitam certuri si probleme. Cu toate astea el s/a transformat din rau in mai rau. Poate am iubit doar eu , nush. Oricum am renuntzat sa mai lupt. Acum sunt fff trista dar linistita. Avetzi grija cu scorpionii p cat sunt d pasionali p atat sunt de distrugatori si da am ajuns intr/un fel d rezboi in cele din urma, il urasc si il iubesc in acelasi timp.E un sentiment fff dur, sper sa nu ajungetzi sa/l simtzitzi vreodata.
evelyn21
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:08
Cred ca esti o femeie puternica.
JAM
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:18
De la: evelyn21, la data 2008-10-22 16:00:57Probabil multzi imi vetzi spune k e aproape imposibil sa aiba un final fericit o astfel de relatzie, imi doresc din tot sufletul sa meargalucrurile intre mine si el, dar de multe ori am si eu indoielile mele. Ii place sa ma atace unde ma doare cel mai tare, cea mai buna arma a lui fiind indiferentza. Sunt o fire destul de rabdatoare dar si incapatzanata si suspiciosa. In urma cu ceva timp am descoperit din pura intamplare um sms in tel lui de la fosta pr cu care avusese o rel de 6 ani.Din mesaj am intzeles k el nu/i spusese ca intre ei se terminase totul.Juca p 2 fronturi.Atunci brusc mi s/a intunecat vederea si am inceput sa fac pe detectivul.El a inscenat pierderea cartelei cu nr ce/l stia fosta, iar eu am fost sa scot alta.Prin intermediul netului am intrat in contul lui si am vazut k se sunau destul d des avand in vedere k el era cu mine in strainatate.I/am pus in vedere faptul k stiu de micile lui escapade telefonice si dupa o discutzie f aprinsa si multe raspunsuri evazive mi/am pierdut increderea in el.Pt ca il iubeam m/am hotarat sa o recuperez, dar el nu a facut nimik in sensul asta, si din nou nu a stiut sa o pastreze.Iar m/a tradat. Nu fizic dar... eu m/am saturat sa lupt, sa/l fac sa intzeleaga ca eu am nevoie de caldura si sigurantza din partea lui si nu de altceva..cu atat mai putzin de nervi si tristetze...As vrea sa o termin dar il iubesc si asta ma retzine..


si pana la urma am inteles ca v-ati despartit....:(. dar el ce a facut ? s-a impacat cu fosta?
ploidevise
Postat pe 28 Decembrie 2010 00:55
f bine ai facut. si eu am patit la fel. scorpionii mereu joaca la mai multe capete. l-am tot iertat, am tot rabdat, dar o femeie taur nu poate fi luata de proasta prea mult timp.sunt prea ascunsi, mint si sunt cam nehotarati. este o relatie speciala, drept, dar nu se merita avand in vedere escapadele scorpionului. oricum, doar ei sunt in pierdere, ptr ca femei ca cele din taur, in veci barbatii scorpioni nu vor mai gasi si ei sunt contienti de asta
capu' sus si next! vezi sa nu fie tot un scorpion, ca la mine!
lizzylight
Postat pe 12 Iulie 2011 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu capricorn el Rac 8 De la: ella_c 5 Aprilie 2009 10:48
......... 5 De la: andra_05 22 Iunie 2009 15:40
ce faci cand totii prietenii tai sunt si prietenii lui si v-ati despartit........ 12 De la: Barbie30 26 August 2010 14:32
o parere ? :D 21 De la: Flowers 28 Martie 2011 10:59
hi:) 4 De la: Ele_ely 22 Iunie 2009 22:19