Setari Cookie-uri

exista combatibilitate intre o geamana si un berbec??? voi ce ziceti?????

am nevoie de mai multe pareri????
marya_maryuca
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:45
De la: marya_maryuca, la data 2008-11-05 14:45:45am nevoie de mai multe pareri????

Parerea mea este sa-l cunosti si sa stabilesti in functie de asta dak sunteti compatibili, nu dupa zodii, stele,brafe, babe, ghicitori etc.
bastiuta
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:21
Sunt geamana si iubesc un berbec. Nu spun ca viata alaturi de el e extrem de usoara. Spun ca pana la el nu am intalnit om cu care sa simt ca devin un intreg... E cel mai iubitor si bun si gelos si dulce si inteligent si destept si vesel.... Nu cred ca ezista potrivire mai mare ca intre o femeie geaman si un barbat berbec. Se completeaza reciproc si viata lor nu e niciodata monotona. Nu au timp sa se plictiseasca, ori se stie bine ca plictiseala e cea care omoara pasiunea...
Ai grija insa ca-i cam plac femeile!! Trebuie sa fie satisfacut ca sa ramana langa tine!
Mult succes cu berbecul tau!
lidiaolteanu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:28
eu nu cred in astfel de compatibilitati, desi eu sunt geamana si sotul meu este in zodia berbec. conteaza foarte mult comunicarea, ca nu se poate neaparat sa ti se spuna ca esti comaptibila cu el ca zodie si voi sa nu va intelegeti. fiecare om cu personalitatea lui. si aprops, nu cred k unui barbat berbec neaparat ii plac femeile in sensul de afemeiat!
andreeastancila
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:46
Eu am trait o asemenea experienta si au trecut 10 ani de la despartire si tot nu mi-am revenit .Iubita e o satisfactie maxima pe plan sexual dar atat ATAT si numic mai mult.Berbecii sunt foarte orgoliosi pentru ei exclusiv si interesati ,desi nu-ti vine sa crezi.Te sfatuiesc sa profiti doar de partidele de sex care sunt uluitoare ,dar sa nu te implici foarte mult cao sa pierzi .Te pup si succes
Mary_Anel
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:00
problema este ca nu ne mai intelegem absolut deloc.in urma cu cateva saptaman mi-a zis ca ma inselat cu o alta femeie.nu mi-a fost prea usor sa aflu asta insa acum mi-am pierdut increderea in el.mai tot timpul ne certam si nu mai comunicam la fel ca inainte
marya_maryuca
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:47
De la: andreeadulama, la data 2008-11-27 18:46:32eu nu cred in astfel de compatibilitati, desi eu sunt geamana si sotul meu este in zodia berbec. conteaza foarte mult comunicarea, ca nu se poate neaparat sa ti se spuna ca esti comaptibila cu el ca zodie si voi sa nu va intelegeti. fiecare om cu personalitatea lui. si aprops, nu cred k unui barbat berbec neaparat ii plac femeile in sensul de afemeiat!



afemeiat e putin zis!!!!acum ceva timp am aflat k ma inselat cu o alta femeie.deja nu mai suport gandul k mai tot timpul e cu ochii dupa alte femeii.o sa pun capat relatiei ptr k asa e mult mai bine
marya_maryuca
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:50
Buna, ce sa zic de ea-gemeani adica eu si el-berbec adica fostul meu...a fost o relatie extraordinara...dar cine a spus ca sunt afemeiati..a avut perfecta dreptate!!1 Cum l-am depistat? Simplu ii verificam telefonul, uite asa mi-am dat seama ca nu suntem 2, ci mai multi, desi imi jura ca eu sunt the one...ai mare grija...te sfatuiesc sa fii cu ochii in patru, iar la inceput sa nu te implici foarte mult sentimental....o sa suferi enorm..si mai ales pentru ca berbecii nu prea te lasa usor....ei mai revin...gen le plac romanele neincheiate...bafta
lera4ka
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:54
Eu am avut o relatie cu un berbec .A fost super ...dar doar la inceput .Apoi totul a deviat int-o teroare .Iti spun asta pt ca nu vreau sa suferi .Te intelegi bine in pat ...e super placerea de a fi cu un berbec care ofera senzatii deosebite -nemaintalnite ...dar atat restul nu mai conteaza ---parerea mea e sa il treci pe post de amant nimic mai mult .Te pup si bafta de reusita
Mary_Anel
Postat pe 5 Decembrie 2008 18:38
eu sunt gemeni si am avut o relatie cu o berbecutza...de un an jumate..neam cam impus ptr suprematie dar a fost ceva frumos
bgd
Postat pe 5 Decembrie 2008 18:47
draga mare ai mare dreptate si acum ma mai suna sa ma intrebe ce fac,nu se lasa atat de usor.m-a inselat o singura data sau mai bine zis doar de aceea fata stiu eu.cand am aflat si i-am cerut sa imi explice de ce face asta mi-a zis ca era normal sa se mai culce si cu alta k doar nu e pampalau.si mai rau e f narcisist.se crede fff frumos


iti multumesc ptr parere .oricum eu nu mai am nimik de impartit cu el si nici k i-as mai acorda inca odata inima mea.e de ajuns cat ma facut sa sufar
marya_maryuca
Postat pe 6 Decembrie 2008 16:01
Draga mea,

Eu sunt gemeni, el e berbec, suntem de un an impreuna si vreau sa iti spun sincer ca a fost cel mai frumos si mai linistit an din viata mea. Linistit in sensul ca mi-a oferit o liniste sufleteasca deosebita si in acelasi timp m-a facut sa simt cele mai sincere si pure sentimente de dragoste. Sfatul meu e sa nu t iei dupa nici una dintre noi pentru ca un barbat poate sa te insele si daca e taur, berbec varsator sau orice alta zodie. Astea sunt doar aberatii.
De exemplu eu inainte sa fiu cu acest berbec am fost cu un taur care dupa 3 ani m-a inselat desi se jura ca nu o sa faca asta niciodata si k o sa am iubeasca cat va trai. Dar sincer asta nu inseamna ca toti taurii sunt la fel.Sunt sigura ca exista si tauri iubitori si sinceri. Ca dovada fostul meu e acum totcu o geamana dar cu care se intelege excelent, ca dovada ca nu are nici o legatura cu zodia nepotrivirea noastra ci doar cu caracterele noastre.
Oricum sfatul meu e sa fii atenta mai bine la c fel de om e si doar astfel vei avea poate o idee a ceea ce poate fii intre voi.
buttercup_cris
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:21
sal
eu 1 zic ca se potrivesc si din punct de vedere zodiacal
satia mea e gemeni su eu berbec
si e supert tare
ne intelegem perfect
nota 8 la o scara de la 1-10
mariusmarin26
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:29
mersi marius marin26 ptr mesaj.insa deja e prea tarziu.sa despartit de mine deja si este cu alt cineva.



De la: mariusmarin26, la data 2008-12-22 13:29:43sal
eu 1 zic ca se potrivesc si din punct de vedere zodiacal
satia mea e gemeni su eu berbec
si e supert tare
ne intelegem perfect
nota 8 la o scara de la 1-10
marya_maryuca
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:51
Buna ziua tuturor! Doar o parere: eu sunt Geamana, el era Berbec. Am avut o relatie foarte lunga, cu copii. La inceput a fost nemaipomenit, credeam fiecare ca ne gasisem adevarata jumatate. Nici un fel de probleme de infidelitate, doar atata ca viata cu el devenea imposibila pe zi ce trece. Nu puteam spune mai nimic fara sa-mi rastalmaceasca vorbele si sa le intoarca la un cu totul alt inteles, nu puteam planui nimic pentru viitor, traiam tot timpul intr-o stare temporara, si in general asa cum hotarase el. Nu puteam cladi nimic impreuna, pentru ca el dirija totul si nu dadea voie nici macar copiilor sa existe. Desi e adevarat ca viata in doi poate aduce multe noutati, impliniri si bucurii, totusi caracterul lui egoist a facut ca totul sa se duca de rapa. Berbecii nu sunt decat stralucitori, arivisti, egoisti. Pacat ca sutn atat de inteligenti, asta nu-i ajuta sa se gandeasca si la altii si sa incerce, daca nu sa-i faca fericiti pe cei din jurul lor, macar sa nu-i raneasca si sa nu-i mai umileasca. Poate nu toti, dar exista samanta asta la fiecare dintre ei. Dupa cum se zice ca Gemenii nu sunt constanti, si este foarte adevarat. Insa Gemenii nu incearca sa supuna pe nimeni vointei lor, ei isi traiesc viata incercand sa-i faca pe ceilalti sa se simta bine si sa fie fericiti.
minisouris
Postat pe 2 Ianuarie 2009 11:14
Berbecul se intelege foarte bine cu Gemenii la capitolul comunicare. Berbecii sunt directi, iar Gemenii foarte comunicativi, daca astrograma natala nu are marcaje care sa blocheze aceste aspecte. Dar, Berbecul vrea sa domine, iar Gemenii nu se pot fixa, mai ales sentimental. Fiind prima zodie de Aer din zodiac, aceasta imposibilitate de a se fixa poate deveni o problema majora in cuplu. Depinde de soliditatea sentimentelor si de educatie. Daca v-ati despartit, e mai bine sa-l lasi sa plece. Pastreaza amintirile frumoase din relatia voastra si mergi inainte. Viata e frumoasa si merita traita. Nu te gandi la cat ai suferit, pentru ca daca o faci, vei atrage situatii asemanatoare si nu va fi bine pentru tine. Nu-l judeca, asa este el, nu-l poti schimba. Daca te ajuta cu ceva, afla ca nici el nu este fericit sa umble din floare in floare. Cauta femeia ideala, dar nu o va gasi, pentru ca nu stie sa o vada. Cei care au multe femei in viata, pana la urma nu cunosc niciuna cu adevarat si nu se pot bucura de iubire adevarata. Daca il vrei inapoi, gandeste-te daca il poti accepta asa cum este. Astept sa-mi dai vesti bune. Numai bine iti doresc.
milica_albulescu
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:35
problema draga mea este ca si acum ma suna ptr a ma invinui de faptul k e numai si numai vina mea k ne-am despartit.eu una stiu ce fel de om era si k ma inselat e un lucru pe care eu una nu l-am putut ierta iar lucrul acesta i se pare aiurea.ai mare dreptate cand zici k berbecii sunt egoistii si k umbla din floare in floare ptr k pana a ajunge la mine au trecut multe femei prin patul lui si mare lui problema era k sa lauda cu asta si ii facea o imensa placere sa imi povesteasca despre fiecare femeie in parte chiar da ca vede k nu ma intereseaza deloc .acum suntem despartiti iar el a ramas cu ceea cu care ma insela cu mult mai mult timp pana sa aflu eu si sper sa nu pateasca si aceeasi fata la fel .in rest ce sa mai zic mi-am dat seama k uni berbeci e bine sa ii ocolesti





De la: milica_albulescu, la data 2009-01-02 12:35:02Berbecul se
intelege foarte bine cu Gemenii la capitolul comunicare. Berbecii sunt directi, iar Gemenii foarte comunicativi, daca astrograma natala nu are marcaje care sa blocheze aceste aspecte. Dar, Berbecul vrea sa domine, iar Gemenii nu se pot fixa, mai ales sentimental. Fiind prima zodie de Aer din zodiac, aceasta imposibilitate de a se fixa poate deveni o problema majora in cuplu. Depinde de soliditatea sentimentelor si de educatie. Daca v-ati despartit, e mai bine sa-l lasi sa plece. Pastreaza amintirile frumoase din relatia voastra si mergi inainte. Viata e frumoasa si merita traita. Nu te gandi la cat ai suferit, pentru ca daca o faci, vei atrage situatii asemanatoare si nu va fi bine pentru tine. Nu-l judeca, asa este el, nu-l poti schimba. Daca te ajuta cu ceva, afla ca nici el nu este fericit sa umble din floare in floare. Cauta femeia ideala, dar nu o va gasi, pentru ca nu stie sa o vada. Cei care au multe femei in viata, pana la urma nu cunosc niciuna cu adevarat si nu se pot bucura de iubire adevarata. Daca il vrei inapoi, gandeste-te daca il poti accepta asa cum este. Astept sa-mi dai vesti bune. Numai bine iti doresc.
marya_maryuca
Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:35
De la: marya_maryuca, la data 2009-01-02 21:35:12problema draga mea este ca si acum ma suna ptr a ma invinui de faptul k e numai si numai vina mea k ne-am despartit.eu una stiu ce fel de om era si k ma inselat e un lucru pe care eu una nu l-am putut ierta iar lucrul acesta i se pare aiurea.ai mare dreptate cand zici k berbecii sunt egoistii si k umbla din floare in floare ptr k pana a ajunge la mine au trecut multe femei prin patul lui si mare lui problema era k sa lauda cu asta si ii facea o imensa placere sa imi povesteasca despre fiecare femeie in parte chiar da ca vede k nu ma intereseaza deloc .acum suntem despartiti iar el a ramas cu ceea cu care ma insela cu mult mai mult timp pana sa aflu eu si sper sa nu pateasca si aceeasi fata la fel .in rest ce sa mai zic mi-am dat seama k uni berbeci e bine sa ii ocolesti





De la: milica_albulescu, la data 2009-01-02 12:35:02Berbecul se
intelege foarte bine cu Gemenii la capitolul comunicare. Berbecii sunt directi, iar Gemenii foarte comunicativi, daca astrograma natala nu are marcaje care sa blocheze aceste aspecte. Dar, Berbecul vrea sa domine, iar Gemenii nu se pot fixa, mai ales sentimental. Fiind prima zodie de Aer din zodiac, aceasta imposibilitate de a se fixa poate deveni o problema majora in cuplu. Depinde de soliditatea sentimentelor si de educatie. Daca v-ati despartit, e mai bine sa-l lasi sa plece. Pastreaza amintirile frumoase din relatia voastra si mergi inainte. Viata e frumoasa si merita traita. Nu te gandi la cat ai suferit, pentru ca daca o faci, vei atrage situatii asemanatoare si nu va fi bine pentru tine. Nu-l judeca, asa este el, nu-l poti schimba. Daca te ajuta cu ceva, afla ca nici el nu este fericit sa umble din floare in floare. Cauta femeia ideala, dar nu o va gasi, pentru ca nu stie sa o vada. Cei care au multe femei in viata, pana la urma nu cunosc niciuna cu adevarat si nu se pot bucura de iubire adevarata. Daca il vrei inapoi, gandeste-te daca il poti accepta asa cum este. Astept sa-mi dai vesti bune. Numai bine iti doresc.
o fata din gemeni nu o sa satisfaca un berbec,mai bine a te-ai despartit acum decat mai tarziu.
nor_pufos
Postat pe 2 Ianuarie 2009 22:34
De la: nor_pufos, la data 2009-01-02 22:34:17
De la: marya_maryuca, la data 2009-01-02 21:35:12problema draga mea este ca si acum ma suna ptr a ma invinui de faptul k e numai si numai vina mea k ne-am despartit.eu una stiu ce fel de om era si k ma inselat e un lucru pe care eu una nu l-am putut ierta iar lucrul acesta i se pare aiurea.ai mare dreptate cand zici k berbecii sunt egoistii si k umbla din floare in floare ptr k pana a ajunge la mine au trecut multe femei prin patul lui si mare lui problema era k sa lauda cu asta si ii facea o imensa placere sa imi povesteasca despre fiecare femeie in parte chiar da ca vede k nu ma intereseaza deloc .acum suntem despartiti iar el a ramas cu ceea cu care ma insela cu mult mai mult timp pana sa aflu eu si sper sa nu pateasca si aceeasi fata la fel .in rest ce sa mai zic mi-am dat seama k uni berbeci e bine sa ii ocolesti





De la: milica_albulescu, la data 2009-01-02 12:35:02Berbecul se
intelege foarte bine cu Gemenii la capitolul comunicare. Berbecii sunt directi, iar Gemenii foarte comunicativi, daca astrograma natala nu are marcaje care sa blocheze aceste aspecte. Dar, Berbecul vrea sa domine, iar Gemenii nu se pot fixa, mai ales sentimental. Fiind prima zodie de Aer din zodiac, aceasta imposibilitate de a se fixa poate deveni o problema majora in cuplu. Depinde de soliditatea sentimentelor si de educatie. Daca v-ati despartit, e mai bine sa-l lasi sa plece. Pastreaza amintirile frumoase din relatia voastra si mergi inainte. Viata e frumoasa si merita traita. Nu te gandi la cat ai suferit, pentru ca daca o faci, vei atrage situatii asemanatoare si nu va fi bine pentru tine. Nu-l judeca, asa este el, nu-l poti schimba. Daca te ajuta cu ceva, afla ca nici el nu este fericit sa umble din floare in floare. Cauta femeia ideala, dar nu o va gasi, pentru ca nu stie sa o vada. Cei care au multe femei in viata, pana la urma nu cunosc niciuna cu adevarat si nu se pot bucura de iubire adevarata. Daca il vrei inapoi, gandeste-te daca il poti accepta asa cum este. Astept sa-mi dai vesti bune. Numai bine iti doresc.
o fata din gemeni nu o sa satisfaca un berbec,mai bine a te-ai despartit acum decat mai tarziu.



sincera sa fiu cred ca daca nu l-as fi satisfacut nu m-ar mai fi cautat acum :-) de altfel chiar si el a recunoscut k alaturi de mine sa simtit mai mult decat bine ;-)
marya_maryuca
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:05
eu sunt maritata cu un berbec recent.da sunt egoisti,inteligenti,dar daca stii cum sa il ei totul va fi ok si mai ales trebuie certati ca cu binisorul nu inteleg.da femeile le plac,dar pe al meu il vad un familist chiar daca mar insela tot cu mine ar vrea sa fie pina la capat.si...el a mai fost cu o geamana..dar eu am fost aia cu care este cel mai combatibil pina acuma in pat.dar nu pot sa zic ca nu este viata alaturi de el grea,dar este si interesanta fara monotonie ,ca daca nu ne-am certa poate nu ne-am iubi atita.este gelos,dar recunosc ca am perioade cind sunt si eu geloasa.este si un mincinos,imatur...dar trebuie sa fii un bun detectiv sa-l afli si atunci sigur se va mira de inteligenta ta,si ii va place.
oana_svetlana
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:36
EU SANT LEU ,IUBITUL ESTE GEMENI CREDETI CA EXISTA COMPATIBILITATE,NU INTELEG CARACTERU LUI STAU DE 5 LUNI CU EL SI INCA NU INTELEG CEEA CE VREA AM IMPREIS CA MINTE MULT

Postat pe 4 Martie 2009 15:51
Eu nu cred in compatibilitatile zodiilor .. in schimb cred in trasaturile generale ale unei zodii .. asa ca eu imi fac singura compatibilitatea .. e adevarat ca uneori .. te poti regasi suta la suta intr o caracterizare gerenerala a semnului tau zodiacal .. eu sunt BERBEC ... mi se potriveste zodia ..cele mai multe relatii ale mele au fost cu cei din zodia GEMENi .. cele mai frumoase relatii .. si nu e adevarat ca berbecul umbla din floare in floare .. cel putin nu in cazul meu .. eu sunt de parere .. ca uneori depinde si de femeie ... daca stii sa fii pt el si prietena si iubita si amanata si mama si sora si copil .. etc nu are de ce sa caute in alta parte ... nu sunt greu de inteles berbecii .. din contra .. dar lasa foarte putine persoane sa l cunoasca intr`adevar ... BERBEC + GEMENI= printre cele mai bune compatibiliati.
InnocentChild
Postat pe 2 Aprilie 2009 12:56
eu sunt berbec si sotia este gemeni
dar ne intelem perfect
ne-am casatorit avem si un bebe de 3 ani
dar daca te-a inselat "valea",da-i papucii ca tu o sa ai mereu de suferit,cauta pe altcineva
mult noroc
mariusmarin26
Postat pe 2 Aprilie 2009 17:39
Parintii mei sunt ea gemeni, el berbec, si se inteleg foarte bine.
Au avut si probleme, ca oricine, dar s-au inteles.
Berbecului ii place sa detina controlul, sa domine, gemenii sunt mai flexibili, se dau dupa cum bate vantul.
Si in general zodiile de aer cu cele de foc se inteleg cel mai bine.
my_melody
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:09
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:15
da ...de ce sa nu existe?sunteti nebuni??

Postat pe 5 Aprilie 2009 21:54
De la: kudika007033, la data 2009-04-05 21:54:23da ...de ce sa nu existe?sunteti nebuni??


poate da.. poate nu.. n`ai de unde sa stii
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 01:01
..buna ,ma numesc m.., eu sunt gemenii, am 38 de ani ,viata sexuala mi-am inceput-o la 18 ani ...din curiozitate..nu a fost nimic interesant,apoi cu trecerea timpului am plecat in cautarea iubirii perfecte, am frint multe inimi,mi-am inselat toti partenerii,fara a simnti vreun regret,calcam pe cadavre oferindu-le sex fara inhibitii,nu am crezut niciodata in expresia ..fluturii in stomac din cauza iubirii...mi se parea totul o aberatie,sincer e adevarat ca geamanul are personalitate dubla ,o parte din mine ii ademenea si o alta ii mintea cu vorbe pina imi cadeau in plasa ,dupa care dispaream...toata viata am facut ceeace am vrut ,tot ce era interzis imi stirnea interes,...dar mi-sa intimplat de 10 luni ceva ciudat ,in viata mea a aparut un berbec ,nu stiu de ce Dumnezeu mi-la scos in cale ,poate ca sa imi dee o lectie si sincer am primit-o ,la inceput totul a fost un joc al seductiei ,mai tirziu au aparut fluturii,iubirea in care nu credeam ,gelozia care odata mi-se parea aberatie iar acum suferinta inimii frinte...imi e greu sa cred ca am cunoscut iubirea,omul compatibil 100%in plan sexual ,sentimental.Vrajeala lui a fost mai puternica si am cazut in plasa lui...am uitat sa specific el era ca si mine distrugator de inimii ,in tot acest timp el a fost singurul om caruia i-am spus te iubesc, iar cind il intrebam daca ma iubeste spunea ca ...nu poate rosti asa ceva...macar a fost sincer si nu ma mintit, dar eu chear il iubesc si acum ,adevarul e ca am primit o lectie pe viata ajunsesem sa il sufoc cu iubire ,realizasem ca am atita iubire si doream sa fiu sincera si sa io ofer lui....ma veti intreba cum sa terminat???printr-un telefon plin de jigniri ,reprosurii urlete si furie din partea lui ...au trecut 2 zile de cind nu ma sunat....nu voi mai iubi niciodata iar inima nu o sa o mai daruiesc nimanui....pentru prima oara in viata am fost sincera cit de cit ,recunosc ca de citeva luni de cind devenise distant fata de mine incepusem sa il insel ,....dar inima ii apartinea lui ...acum cu inima frinta am plecat din nou in cautarea fericirii ,a iubirii care nu cred ca o voi gasi vreodata ....
manna
Postat pe 20 Iulie 2009 10:11
buna, dimpotriva, eu, sunt berbec si el este "unul din gemeni"(doar sunt 2 ca sa poata fi si gemeni,nu?) .Poate doar asta explica faptul ca aproape tot ce spui ca se intampla la tine, cu el berbec,se intampla la mine, cu el gemeni.Este atat de inchis,nu povesteste nimic,nici macar din copilarie,din adolescenta,ceva... nici macar copiilor nostri,care nu stiu mai nimic despre el,despre familia lui, nu i se pare ca ar fi ceva important pentru nimeni!! Adaug faptul ca nu ascunde nimic rau:are familie, nu e din familie dezbinata,doar ca este extrem de inchis. Niciodata nu are planuri de viitor,nu face nimic in casa pentru confortul familiei,traim ca in anii 60,fara sa il deranjeze:ii este suficient.Simt ca nu mai pot sa stau langa el,si parca aud ce ziceti"lasa-l" dar unde sa ma duc dupa 16 ani?(apropos : nici nu i s-a parut important sa ne cununam si nu din vreo cauza anume, e doar nesimtit,nu are pic de initiativa, nu-l deranjeaza.). Si, sincer, nu reusesc sa-mi imaginez ziua in care copiii mei ar fi daramati de dorul tatalui si motivul ar fi ca EU am provocat aceasta durere unor suflete nevinovate.Pe de alta parte, eu cat mai pot sa-mi irosesc viata? Nici mie nu-mi mai da nimeni tineretea inapoi(deja am 38 de ani) si nici nu sunt genul care sa umble dupa agatat,sunt o femeie fidela si gospodina(fara sa ma laud-poate ar fi fost mai bine sa nu fiu asa.In rest e cel mai linistit barbat pe care l-am cunoscut,tandru, (varza in pat ,VARZA!!), asculta muzica buna, e foarte inteligent, nu imi este rusine cu el(caracterul lui in lume), nu se cearta cu nimeni,NU SCUIPA PE STRADA, ESTE UN FOARTE BUN MESERIAS.Poate ca eu am intalnit "exceptia gemenilor"si poate ca eu sunt exceptia berbecilor :)) dar, serios "nici nu stie ce a pierdut, avandu-ma langa el 16 ani, DEGEABA.
doinapavel71
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:47
MA REFEREAM LA MESAJUL LUI " MINISOURIS "

buna, dimpotriva, eu, sunt berbec si el este "unul din gemeni"(doar sunt 2 ca sa poata fi si gemeni,nu?) .Poate doar asta explica faptul ca aproape tot ce spui ca se intampla la tine, cu el berbec,se intampla la mine, cu el gemeni.Este atat de inchis,nu povesteste nimic,nici macar din copilarie,din adolescenta,ceva... nici macar copiilor nostri,care nu stiu mai nimic despre el,despre familia lui, nu i se pare ca ar fi ceva important pentru nimeni!! Adaug faptul ca nu ascunde nimic rau:are familie, nu e din familie dezbinata,doar ca este extrem de inchis. Niciodata nu are planuri de viitor,nu face nimic in casa pentru confortul familiei,traim ca in anii 60,fara sa il deranjeze:ii este suficient.Simt ca nu mai pot sa stau langa el,si parca aud ce ziceti"lasa-l" dar unde sa ma duc dupa 16 ani?(apropos : nici nu i s-a parut important sa ne cununam si nu din vreo cauza anume, e doar nesimtit,nu are pic de initiativa, nu-l deranjeaza.). Si, sincer, nu reusesc sa-mi imaginez ziua in care copiii mei ar fi daramati de dorul tatalui si motivul ar fi ca EU am provocat aceasta durere unor suflete nevinovate.Pe de alta parte, eu cat mai pot sa-mi irosesc viata? Nici mie nu-mi mai da nimeni tineretea inapoi(deja am 38 de ani) si nici nu sunt genul care sa umble dupa agatat,sunt o femeie fidela si gospodina(fara sa ma laud-poate ar fi fost mai bine sa nu fiu asa.In rest e cel mai linistit barbat pe care l-am cunoscut,tandru, (varza in pat ,VARZA!!), asculta muzica buna, e foarte inteligent, nu imi este rusine cu el(caracterul lui in lume), nu se cearta cu nimeni,NU SCUIPA PE STRADA, ESTE UN FOARTE BUN MESERIAS.Poate ca eu am intalnit "exceptia gemenilor"si poate ca eu sunt exceptia berbecilor :)) dar, serios "nici nu stie ce a pierdut, avandu-ma langa el 16 ani, DEGEABA.
doinapavel71
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia leu-barbatul berbec 8 De la: INCREZUTA2007 11 Octombrie 2013 13:08
ce credeti despre vrajitoare? 46 De la: alice_cornelia 1 Noiembrie 2010 17:10
buna 3 De la: kudika490010 25 Martie 2012 13:20
eu o varsatoare veritabila....el un barbat pesti prea frumos ca sa fie adevarat.....dar am auzit ca pestii sunt cu doua fete,,,asa o fi??? 31 De la: poparnik 3 Februarie 2009 13:46
Eu Berbecutza...el Sagetator 6 De la: 592777 7 Iulie 2009 19:42