Setari Cookie-uri

ati avut o situatie asemanatoare?

Am o intrebare adresata celor care au luat anticonceptionale si au fost in situatia mea:>va rog sa imi spuneti daca pot ramane insarcinata,dupa ce am luat 2 ani si jumatate anticonceptionale Marvelon.Am renuntat de aproape 4 luni la ele,dar am avut o singura data menstruatie de atunci(in prima luna dupa ce am intrerupt).Am facut teste de sarcina dar nu au iesit pozitive.Imi doresc sa raman insarcinata.Va rog sa imi spuneti cam la cat timp pot ramane insarcinata dupa ce am intrerupt aceste pastile? multmesc
jojo_alexya
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:42
De la: jojo_alexya, la data 2008-10-23 14:42:31 Am o intrebare adresata celor care au luat anticonceptionale si au fost in situatia mea:>va rog sa imi spuneti daca pot ramane insarcinata,dupa ce am luat 2 ani si jumatate anticonceptionale Marvelon.Am renuntat de aproape 4 luni la ele,dar am avut o singura data menstruatie de atunci(in prima luna dupa ce am intrerupt).Am facut teste de sarcina dar nu au iesit pozitive.Imi doresc sa raman insarcinata.Va rog sa imi spuneti cam la cat timp pot ramane insarcinata dupa ce am intrerupt aceste pastile? multmesc

cel mai bine e sa te duci la ginecolog ...el este singurul in masura pt a-ti confirma
bestiuitza
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:56
De la: jojo_alexya, la data 2008-10-23 14:42:31 Am o intrebare adresata celor care au luat anticonceptionale si au fost in situatia mea:>va rog sa imi spuneti daca pot ramane insarcinata,dupa ce am luat 2 ani si jumatate anticonceptionale Marvelon.Am renuntat de aproape 4 luni la ele,dar am avut o singura data menstruatie de atunci(in prima luna dupa ce am intrerupt).Am facut teste de sarcina dar nu au iesit pozitive.Imi doresc sa raman insarcinata.Va rog sa imi spuneti cam la cat timp pot ramane insarcinata dupa ce am intrerupt aceste pastile? multmesc



Din punct de vedere biologic poti ramane dupa prima luna. Medicii spun ca bine ar fi sa se ramana insarcinata dupa 3-6 luni (depinde de ce anti se foloseste)de la intreruperea anticonceptionalelor, pt ca organsimul sa se curete de hormonii din compozitia acestora.
Dar la tine bag de seama ca nu ti-a venit menstruatia de cateva luni, asta nu e bine, cel mai indicat ar fi sa mergi la un ginecolog sa vb despre asta deoarece este f posibil sa ai un ciclu neregulat.
Asa ca mergi la medic si nu uita sa ii specifici ca vrei sa ramai insarcinata, este f important deoarece tre sa iti dea sa faci niste analize specifice si bine ar fi sa le faci inainte sa ramai.
Iti urez succes, multa sanatate si un bb minunat!

Felicia.
Felicia_29
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:22
salut,eu am luat pastile timp de 3 sau 4 ani,nici nu mai stiu sigur,intradevar dupa ce le-am intrerupt timp de 6luni,nu am mai avut ciclu regulat,se zice ca hormonii iti raman in organism o perioada buna,de unde si dereglarile.acum sunt insarcinat,dar a trecut un an de cant nu mai iau.bafta!!!1

Postat pe 29 Octombrie 2008 14:59
De la: moldovan_laura2003, la data 2008-10-29 14:59:27salut,eu am luat pastile timp de 3 sau 4 ani,nici nu mai stiu sigur,intradevar dupa ce le-am intrerupt timp de 6luni,nu am mai avut ciclu regulat,se zice ca hormonii iti raman in organism o perioada buna,de unde si dereglarile.acum sunt insarcinat,dar a trecut un an de cant nu mai iau.bafta!!!1


Bv Laura! Sa fie intr-un ceas bun!
Sa fiti sanatosi si fericiti...un bb de vis iti doresc si sarcina usoara!

Felicia

-------------------------------
Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 31 Octombrie 2008 08:37
mersi mult,felicia

Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:38
De la: moldovan_laura2003, la data 2008-11-06 17:38:56mersi mult,felicia


Cu mare drag!
Felicia_29
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:41
rt
axaandreea
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:19
De la: jojo_alexya, la data 2008-10-23 14:42:31 Am o intrebare adresata celor care au luat anticonceptionale si au fost in situatia mea:>va rog sa imi spuneti daca pot ramane insarcinata,dupa ce am luat 2 ani si jumatate anticonceptionale Marvelon.Am renuntat de aproape 4 luni la ele,dar am avut o singura data menstruatie de atunci(in prima luna dupa ce am intrerupt).Am facut teste de sarcina dar nu au iesit pozitive.Imi doresc sa raman insarcinata.Va rog sa imi spuneti cam la cat timp pot ramane insarcinata dupa ce am intrerupt aceste pastile? multmesc
e inutil un raspuns on line ,dute la doctor un craciun fericit si un an nou plin de...bebe
xandra79
Postat pe 23 Decembrie 2008 20:15
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:17
ciao si o prietena de a mea a avut o situatie asemanatoare si ginecologul i a zis ca e ceva normal sa apara pauza...si a luat ceva pastile care i au provocat menstruatia...orikum mergi la ginecolog...eu am luat antikonceptionale dar din pacate nu mi s bune niki unele...
adinutzam
Postat pe 4 Mai 2009 16:19
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doxiciclina in combinatie cu logestul 2 De la: Diavolyta_ 20 Mai 2009 16:09
cea mai frumoasa mel 32 De la: BEL_AMY1 19 Ianuarie 2011 17:20
va rog sa-mi dati un raspuns 10 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:30
Sarcina si vitaminele 36 De la: kudika_973629 24 Noiembrie 2014 12:23
Oare sunt insarcinata?:O 26 De la: kudika319627 11 Septembrie 2010 20:02