Setari Cookie-uri

vreau sa raman gravida

am mare nevoie de ajutor!de 2 ani ma chinui sa raman gravida si nu pot!am fost la 3 medici cu sotul meu si totul e ok dar nu se intampla!am avut o intrerupere de sarcina in urma cu 4 ani si de atunci am luat novinete timp de 2 ani!am facut pauza si acum nu mai raman !ce sa ma fac?va rog sa imi dati un sfat!!!
geo_g
Postat pe 25 Septembrie 2009 10:19
salut! Avand in vedere ca ai avut o intrerupere de sarcina, se putea sa fie si asta un motiv.... dar daca medicii ti-au spus ca este ok, atunci poate ca te stresezi tu prea mult cu gandul la asta..... cu metoda calendarului ai incercat??? Daca ai un ciclu regulat, poti incerca si asa.... stii ca este perioada aceea in care este f.probabil sa ramai insarcinata in functie si de temperatura corpului si alte chestii de-astea..... incercati si asa.... prea exact nu stiu sa iti spun, dar exista si varianta asta, stiu sigur!! ... eu am o colega de serviciu care s-a chinuit 10 ani sa ramana insarcinata.....acum are bebe de cateva luni..... bafta multa!!
Lacra___
Postat pe 25 Septembrie 2009 10:43
De la: kudika070760, la data 2009-09-25 10:19:09 !ce sa ma fac?va rog sa imi dati un sfat!!!


ati incercat sa faceti sex sau doar din priviri va....!??
geo_x
Postat pe 25 Septembrie 2009 10:49
De la: costelino1967, la data 2009-09-29 20:05:56Lasa oralul; si treci la vaginal


monaq
Postat pe 29 Septembrie 2009 20:07
la naiba!!! inca unu care mi-a scapat printre degete!!!!
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:13
De la: geo_g, la data 2009-09-25 10:19:09 am mare nevoie de ajutor!de 2 ani ma chinui sa raman gravida si nu pot!am fost la 3 medici cu sotul meu si totul e ok dar nu se intampla!am avut o intrerupere de sarcina in urma cu 4 ani si de atunci am luat novinete timp de 2 ani!am facut pauza si acum nu mai raman !ce sa ma fac?va rog sa imi dati un sfat!!!




... ADOPTA ... ce isi face omul cu mina lui ...
marco918
Postat pe 6 Octombrie 2009 02:13
pai cred ca tia explicat dr ca din a 14 ziide la cm ai pana l a19 ziii trebie sa facii ses cu pasiune daca da dai batae si vezii tu draga pasiune nu anseamna doar an pat eu am ramas gravida prin bucatarie eii si noi tinerii cu sange de taur la sotu meuu eu amenitandul cal las ca nu stie sa ma iubeasca a esit o partida de ma lasat cu un bebe dar ceas mai ancerca odata sau nu an fiece ziii
claudia_mami
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:52
NU TE MAI GANDI LA ASTA , FII CU GANDUL LA DRAGOSTEA CARE E STE INTRE VOI , CA SOTI, FACETI DRAGOSTE CA VA IUBITI SI VA DORITI ASTA , NU CA VRETI SA FACETI UN COPIL. ASTA VINE DE LA SINE, CHIAR CAND NU TE ASTEPTI. ....ca o paranteza, nu e bine ca folositi atat de mult pastilele anticonceptionale, voi , tinerii. in timp au repercursiuni. aveti hormonii dati peste cap in mod artificial, nu cum ar fi normal, doar din cauze normale. EU UNA NU AM FOLOSIT NICIODATA ASA CEVA. poate medicii spun ca sunt bune dar eu cred ca sunt bune pe moment dar in timp iti devin dusmani.GRIJA MARE!
GABYTA13
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:57
stai linistita si nu iti fa probleme inca
eu sunt casatorita de 12 ani si tot de atunci ne dorim un copil
din pacate nu se poate
primii 4 ani am fost disperati,apoi ne-am resemnat si acum ne bucuram de viata
iti doresc ca visul sa ti se implineasca cat mai repede
emiliabeatrice
Postat pe 8 Octombrie 2009 11:08
Daca sunteti sanatosi ,deci nu exista probleme de fertilitate,vorba fetelor,faceti dragoste cu multa pasiune,mergeti la munte,relaxati-va sio minunea va veni cand va dori Dumnezeu.Vecina mea a facut o intrerupere la 23 de ani pentru ca avea un barbat agresiv pe care l-a parasit mai apoi.S-a recasatorit si a incercat ani de zile sa ramana insarcinata.Acum are 42 de ani si nici nu mai spera sa se intample vreodata,isi luase gandul si nici nu se mai proteja.Surprizaaaaa ,acum 2 saptamani a aflat ca este insarcinata si va pastra bebele.
Preotul de la biserica noastra a incercat cu sotia cu disperare sa faca un bebe.Nu s-a intamplat si in final au adoptat unul,apoi au mai incercat si iar au adoptat unul .Dupa ce l-au adoptat si pe cel de-al doilea ,preoteasa a ramas insarcinata.Cred ca asta a fost vointa lui Dumnezeu.Asa ca da-i bataie ca esti sanatoasa si tanara!
georgiana_grosu
Postat pe 9 Octombrie 2009 09:05
doctor auto cu multa experienta ani cam multi. am tratat multe fete care acum nu se mai opresc adica ramin insarcinata mereu. posibil numai prin masaj bioenergie adica sedinte de 15 minute.gratis daca vi la mine sau asiguri cazare tel0727798698
kudika073561
Postat pe 9 Octombrie 2009 11:56
De la: kudika073561, la data 2009-10-09 11:56:13doctor auto cu multa experienta ani cam multi. am tratat multe fete care acum nu se mai opresc adica ramin insarcinata mereu. posibil numai prin masaj bioenergie adica sedinte de 15 minute.gratis daca vi la mine sau asiguri cazare tel0727798698




Doctor auto, adica mecanic?

miss_darine
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:19
nici eu nu pot sa raman insarcinata,dar stiu de ce,pt ca am probleme cu ovarele si numai cu tratament indelungat o sa reusesc,dar deocamdata nu vreau sa fac,dar...tot sunt ingrijorata iti dai seama...
ar trebui sa faceti amandoi teste sa vezi care dintre voi nu puteti
dalilascumpy
Postat pe 10 Octombrie 2009 19:36
Nu dispera...si eu vreau acelasi lucru si eu nu am facut intrerupere ...am facut tratamnete la greu...acum mai am iar o speranta...eu nu am stiut ce este asa ceva...''TESTE DE OVULATIE"si se fac cam din a 9zi de menstruatie pana in a 16a cica...asa ca spor la treaba!!!
crissdya
Postat pe 11 Octombrie 2009 00:54
ooooooooppppppppppppsssssssssss..............
sorinhio
Postat pe 11 Octombrie 2009 17:00
De la: claudia_mami, la data 2009-10-06 13:52:33pai cred ca tia explicat dr ca din a 14 ziide la cm ai pana l a19 ziii trebie sa facii ses cu pasiune daca da dai batae si vezii tu draga pasiune nu anseamna doar an pat eu am ramas gravida prin bucatarie eii si noi tinerii cu sange de taur la sotu meuu eu amenitandul cal las ca nu stie sa ma iubeasca a esit o partida de ma lasat cu un bebe dar ceas mai ancerca odata sau nu an fiece ziii


Vai cat de agramata esti!!! Cred ca nu esti capabila nici numele sa ti-l scrii corect, rusine sa-ti fie fatuca draga pentru cum iti bati joc de limba romana. Brrr
ffbianca85
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:19
Toata idea ii sa fii optimista.
Mie mi s-au dau sanse de 10% sa raman si am ramas din prima.
Nu-mi venea sa cred si medicul meu a ramas fara cuvinte.
Acum sunt insarcinata si mai am un baietel de 1 an si 10 luni.
anastas
Postat pe 27 Februarie 2010 13:40
De la: geo_g, la data 2009-09-25 10:19:09 am mare nevoie de ajutor!de 2 ani ma chinui sa raman gravida si nu pot!am fost la 3 medici cu sotul meu si totul e ok dar nu se intampla!am avut o intrerupere de sarcina in urma cu 4 ani si de atunci am luat novinete timp de 2 ani!am facut pauza si acum nu mai raman !ce sa ma fac?va rog sa imi dati un sfat!!!

Nasa mea a fost la Timisoara si a ramas insarcinata dupa 2 ani de tratamente.
Tot la Timisioara a fost si o prietena de-a mea care a incercat sa ramana insarcinata timp de 6 ani, iar dupa un tratament de 2 luni a ramas insarcinata.
anastas
Postat pe 27 Februarie 2010 13:43
De la: geo_g, la data 2009-09-25 10:19:09 am mare nevoie de ajutor!de 2 ani ma chinui sa raman gravida si nu pot!am fost la 3 medici cu sotul meu si totul e ok dar nu se intampla!am avut o intrerupere de sarcina in urma cu 4 ani si de atunci am luat novinete timp de 2 ani!am facut pauza si acum nu mai raman !ce sa ma fac?va rog sa imi dati un sfat!!!
nu stiu daca te ajuta dar din cate stiu eu ovulatia se produce atunci cand temperatura corpului este 37 grade C daca temperatura corpului este mai mica de 37 ovulatia nu sa produs sau dupa ce ti sa terminat ciclul organismului ii trebuie trei zile casa reproduca ovule din nou,mai incearca macar dupa aceste 3 zile mult noroc
kudika143709
Postat pe 16 Martie 2010 20:37
te-ai gandit ca poate este el de vina?
kudika342267
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:52
Buna! In aceasta situatie ar trebui tu si sotul tau sa faceti niste analize medicale. Primul ar fi sotul tau sa isi faca spermograma -(daca rezultatele nu dau de banuit a fi el cauza) as recomanda sa vorbesti cu medicul tau curant daca iti va recomanda sa faci o histosalpigografie, ptr ati cauta permeabilitatea trompelor si cavitatea uterina. Inainte sa faci mai multe peste pe tine...recomand sa iti indrepti atentia asupra sotului, ptr ca 85% barbatul e cauza.
Carmina0525
Postat pe 14 Ianuarie 2011 19:26
fata a scris clar ca a fost la 3 medici, oricum e topic din 2009))))))))
clar ca acei medici nu s-au uitat in ochii lor cand le-a zis ca-s ok, clar ca le-au facut analize.
stem_29
Postat pe 14 Ianuarie 2011 20:09
De la: fluturash2, la data 2011-11-17 18:12:34Buna fetelor sunt noua pe forum. Eu abea am fost externata din spital pentru ca am avut colica renala adica piatra la rinichi, dar acuma nu mai am pentru ca m-am tratat iar piatra s-a dus prin urina. Intrebarea mea este urmatoarea, mai pot ramane gravida daca am avut piatra la rinichi, imi este foarte frica pentru ca imi doresc enorm un bebe. Va multumesc, astept raspuns:*



tu crezi ca e vreo legatura intre su... si prefectura?
faith742011
Postat pe 17 Noiembrie 2011 18:20
De la: fluturash2, la data 2011-11-17 18:12:34Buna fetelor sunt noua pe forum. Eu abea am fost externata din spital pentru ca am avut colica renala adica piatra la rinichi, dar acuma nu mai am pentru ca m-am tratat iar piatra s-a dus prin urina. Intrebarea mea este urmatoarea, mai pot ramane gravida daca am avut piatra la rinichi, imi este foarte frica pentru ca imi doresc enorm un bebe. Va multumesc, astept raspuns:*


Nu au nicio legatura colicile renale cu probabilitatea de a aduce pe lume un copil!In momentul in care te hotarasti sa devii mama,te vei prezenta la un medic ginecolog-obstretician si va trebui sa -i spui istoricul starii tale de sanatate,intrucat tu ai predispozitie la aceasta manifestare renala!Nu este exclus sa recidivezi in colica renala,pietrele se fac intr-un timp relativ scurt si asta datorita alimentatiei si hidratarii neadecvate!Deci poti ramane insarcinata cand va voi Dumnezeu si voi doi!
RAINBOWLADY
Postat pe 17 Noiembrie 2011 19:23
feteloooor,sariti pe el,vedeti pozele,sant interesante,eu sant curioasa daca vreuna este interesata sa ramana gravida cu tine
Bravo baiatu,esti curajos
Titanika
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:13
Siiii...care-i smecheria? Vrei sa spui ca faci acte de "binefacere" si te scarifici pe altarul umanitatii ...sau iti imbunatatesti bugetul cu taxele percepute pentru "inseminarea" naturala ?!
Asta imi suna a servicii de gigolo...ca sa nu fiu rautacioasa si sa spun cocota masculina...oops iaca am zis-o...
rondina
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:31
De la: kudika_13106, la data 2012-09-26 21:35:12
De la: rondina, la data 2012-09-26 21:31:59 Siiii...care-i smecheria? Vrei sa spui ca faci acte de "binefacere" si te scarifici pe altarul umanitatii ...sau iti imbunatatesti bugetul cu taxele percepute pentru "inseminarea" naturala ?!
Asta imi suna a servicii de gigolo...ca sa nu fiu rautacioasa si sa spun cocota masculina...oops iaca am zis-o...
eee ce conteaza,tu esti tot aia doar ca esti cocota feminina

iar tu...acelasi nesimtit care jigneste !
rondina
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:36
De la: Titanika, la data 2012-09-26 21:13:34 feteloooor,sariti pe el,vedeti pozele,sant interesante,eu sant curioasa daca vreuna este interesata sa ramana gravida cu tine
Bravo baiatu,esti curajos

eu, una, nu!!!
love_799
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:57
De la: rondina, la data 2012-09-26 21:31:59 Siiii...care-i smecheria? Vrei sa spui ca faci acte de "binefacere" si te scarifici pe altarul umanitatii ...sau iti imbunatatesti bugetul cu taxele percepute pentru "inseminarea" naturala ?!
Asta imi suna a servicii de gigolo...ca sa nu fiu rautacioasa si sa spun cocota masculina...oops iaca am zis-o...



Domnul se ofera pentru inseminare virtuala,Rondina!!!! Nu stiu de ce nu se prezinta la Banca de Sperma,acolo unde i se poate recolta si analiza calitatea productiei personale,,si in functie de rezultat,,sa ramana spre folosire ulterioara!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Septembrie 2012 22:12
De la: rondina, la data 2012-09-26 22:20:00[quote name='
...cu nr de tel si toate cele poze.. numai virtuala nu e! Omu' e disperat din toate punctele de vedere, daca a ajuns sa se "expuna" intr-un astfel de mesaj, pe forumul unei reviste cu specific STRICT feminin!



Incearca,si el,marea,,cu degetul,Rondina,ce poti sa-i faci??!!!!Ma amuza intentia lui!!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Septembrie 2012 22:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Testele de sarcina 8 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:01
cel mai eficient contraceptiv 22 De la: marco918 6 Octombrie 2009 02:16
e posibil oare??? 11 De la: kudika06 29 Noiembrie 2010 16:15
sarcina sau dereglare menstruala? 3 De la: Diavolyta_ 7 Mai 2009 00:25
Exista par dupa sarcina?? 4 De la: scorpio67 7 Iunie 2010 19:04